13.1.10

Go Crazy není Atypfilm!

O podrobnosti české filmové distribuce se opravdu příliš nezajímám, ale v posledních dnech nemohu ignorovat hromadu pomluv, která se objevila ohledně údajného propojení společností Atypfilm a čerstvě založené Go Crazy.

Přitom je to všechno tak snadno vysvětlitelné...

Například před pouhými několika desítkami hodin napsal šéf Atypfilmu Radek Uhlíř provozovatelům serveru dvdinform.cz toto: "Dobrý den, dovoluji si Vás informovat, že společnost Go Crazy nemá nic společného se společností Atypfilm." (viz zde).

Je to tedy řečeno zcela jasně. Ředitel společnosti by přece věděl o tom, kdyby měla něco společného s jinou společností. Je tedy nutno ještě se touto trapnou událostí dále zabývat? Zřejmě ano, protože někteří konspirační teoretici si prostě nedají pokoj.

Například na internetových stránkách Atypfilm.cz (které v tuto chvíli jsou mimo provoz) byl ještě před pár týdny text, který byl vzdáleně podobný textu, který byl ještě před pár dny na stránkách GoCrazy.cz (v tuto chvíli už tam není). Díky zázraku zvanému Google Cache je dokonce možné oba texty vidět i dnes (klikněte pro velkou verzi):

Atypfilm / Go Crazy

Vypadá dost nepravděpodobně, že by šlo o náhodu. Přitom se ale nabízí několik logických vysvětlení. Je například docela dobře možné, že v GoCrazy prostě odkoupili od Atypfilmu obsah jejich webu spolu s jejich rozsáhlým DVD katalogem (který nyní distribuují), aby měli méně práce. Nebo to může být tím, že v GoCrazy pracuje někdo z bývalých zaměstnanců Atypfilmu a tudíž vyplodil znovu podobný text.

Například Mgr. Markéta Okkez byla dlouhou dobu v Atypfilmu "Head of Programme Dept." (mám od ní mnoho e-mailů) a nyní zastává stejnou funkci v GoCrazy. Na tom není nic divného, schopní lidé z jedné distribuční společnosti často přecházejí do jiné distribuční společnosti. Markéta Okkez navíc nemusela přecházet daleko, víceméně jen přešla přes dvůr a nemusela ani měnit čísla telefonů:

adresy.gif

Takže vidíte, tyto dvě společnosti spolu opravdu nemají naprosto nic společného.

A když Mgr. Markéta Okkez před pár dny v e-mailu tvrdila, že v nabídce společnosti GoCrazy je film Kněžna Libuše, jistě to myslela tak, že v té nabídce teprve bude, až vyjde na DVD. V kinech ho totiž distribuuje Atypfilm.

16 komentářů:

 1. Svíčka zhasla barone, je čas ukázat šťávu!

  OdpovědětVymazat
 2. Po totálním zdiskreditování jedné firmy, vytvoříme firmu jinou a pak znovu a furt dokola? Zajímavá taktika. Chtělo by to ale trochu zlepšit maskování.

  RakeW

  OdpovědětVymazat
 3. Na co maskování? Z výběru filmů, které Atypfilm/Go Crazy nabízí, je jasné, že své klienty považují za mírně retardované či úchylné, nebo na ně úplně serou - nevím, co z toho je lepší :-)

  OdpovědětVymazat
 4. No dobrý, takže ty dvě společnosti asi mají mnohem víc společného, než tvrdí... A? V čem je konkrétně problém? Poučte neznalého, nějak jsem nepochopil pointu...

  OdpovědětVymazat
 5. Když je řečeno A, možná by stálo za to uvést i B. Proč to celé "maskování"? Jak říkali staří latiníci - Cuī bonō? - V čí prospěch?

  OdpovědětVymazat
 6. Investigativní reportér Fuka! Paráda, Praha je jako hnízdo neřesti a zločinu ideální. Víc, víc, víc, takových článků!

  OdpovědětVymazat
 7. asi nejaky interni boj zamestnancu firem A a B a franta nas informoval, i kdyz my o tom vime prd a radeji
  ani nechceme vedet.

  OdpovědětVymazat
 8. alespoň se můžeme kochat krásnými fialovými šipkami

  OdpovědětVymazat
 9. proč maskování ? Je to triviální: no protože Uhlíř v žádným případě nechce a ani nehodlá platit závazky Atypfilmu který napáchal, např. statisícové inzerce na Noc ož.mrt.3D. v praze. To už je dobrej důvod začít "nanovo"

  OdpovědětVymazat
 10. Pokud si v obchodním rejstříku vyhledáte společnosti Atypfilm, s.r.o. a GO CRAZY s.r.o. zjistíte, že nejsou nijak propojené ani nebyly (viz úplný výpis)...

  OdpovědětVymazat
 11. Z obchodního rejstříku poznáš, že společnosti propojené jsou, ale nepoznáš, že propojené nejsou. Stejná jména v orgánech dvou společností jsou jen jednou z podob propojení. Jsou ale i jiné formy propojení, které z obchodního rejstříku nemáš šanci poznat. Ty se aplikují v okamžiku, kdy nechceš, aby propojení bylo vidět. Neříkám, že to je případ Atypfilmu a GoCrazy. Ale ať tedy dají nějaké rozumné vysvětlení těch spojitostí, o kterých píše Franta. Bijí do očí a bez vysvětlení smrdí.

  OdpovědětVymazat
 12. Majitelkou a jednatelkou Go Crazy je Helena Poláčková, uváděná jako "marketingový manager" Atypfilmu. Viz Google.

  OdpovědětVymazat
 13. V listopadovém plánu premiér, aktualizovaném a volně dostupném na www.ufd.cz, byl u filmů Little Hercules 3D a Kung Fu Kyborg uveden jako distributor Atypfilm. Nyní u obou filmů zůstává termín premiéry stejný, jen je jako distributor uvedeno Go Crazy.

  OdpovědětVymazat
 14. anonym 16:13: atypfilm je přepsaný na nějakého 60-letého dědka, Uhlíře už asi nic nemusí zajímat

  OdpovědětVymazat
 15. Jsem místní -z Plzně a trochu se v tom orientuji. Samozřejmě, že má R. U. mnoho společného se společností GoCrazy. Vždyť tam má ještě firmu Koblížek. Také doporučuji.-))) Jeho lži a podvody jsou v Plzni i široko daleko známé. Dnes už s ním nikdo nechce spolupracovat......Paní Poláčková - zazvoňte u GoCrazy a uvidíte. Najatý kůň. Asi bílý:-))

  OdpovědětVymazat
 16. Pozrite sa na tuto stranku: http://distribuce.gocrazy.cz Je to stranka, kde sa daju objednat filmy od Go Crazy - a dole je link www.atypfilm.cz - pod tym ramcekom.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.