20.9.07

Resident Evil: Zánik [Resident Evil: Extinction] - 60%

Mozky, mozky, chtějí naše mozky!


Zombie virus vyhladil většinu civilizace a proměnil většinu Země v poušť, kterou teď putují malé ozbrojené konvoje přeživších. A Alice, která si pořád chce něco vyříkat se společností Umbrella.
Třetí Resident Evil režíroval Russell Mulcahy, který před dvaceti lety prakticky vynalezl videoklipovou filmařinu v prvním Highlanderovi a posledních deset let o sobě nedával příliš vědět. Ani ve svých 54 letech příliš neztrácí formu a dokáže scény režírovat tak, aby byly akční, vizuálně zajímavé, plné energie, a přitom přehledné. Mnozí jeho mladší kolegové by se od něj mohli učit - například Paul W.S. Anderson. Bohužel, veškerý jeho talent nic nezmůže proti nijak slavnému rozpočtu a proti nezajímavému scénáři (shodou okolností od Paula W.S. Andersona), který by se dal shrnout větou “bojujeme se zombíky nejdříve v poušti a pak v troskách Las Vegas” a mnoho zajímavých myšlenek je v něm pouze nakousnuto a záhy zapomenuto, případně odloženo do čtvrtého dílu. (Třetí díl sice měl být poslední, ale závěrečná scéna tentokrát slibuje něco opravdu zajímavého.)


Třetí Resident Evil se nevyrovná Šílenému Maxovi, ale hrstka originálních drobností (zombie vrány!) nakonec může za to, že jde pravděpodobně o nejlepším film celé trilogie! Ale jen o kousíček.

Ci 60% (Původně psáno pro měsíčník Cinema. Přetištěno se svolením šéfredaktorky.)

7 komentářů:

 1. Zombie vrány ? Kulhánek měl v Cestě krve zombie srny už kdý pak ! !

  OdpovědětVymazat
 2. no, zombie vrány jsou hlavně už v herní předloze :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tato sračka byla původně psána pro měsíčník Cinema... pořád stejná písnička.

  OdpovědětVymazat
 4. Stejně všichni na koukáme jenom kvuli Mile tak co po tom jaký je dej sra*ka :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud si chcete stahnout tento filmeček v Anglickém jazyce + české titulky tak se podívejpte sem http://jasnavolba.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. je to proste bozi film vy jen neumite ocenit kvalitu dobryho trileru a proste uzasnou Millu jovovitch,Ten kdo rika nuda je divnej a nema filmovej fkus s podravem Elektra Lexus

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.