25.9.07

Invaze [The Invasion] - 40%

Z vesmíru se na Zemi dostanou mimozemské mikroorganismy, které nakazí lidi. Nakažení se promění (psychicky - vzhled mají pořád stejný), začnou být klidní, bezkonfliktní, a snaží se za každou cenu nakazit (především zvracením) "normální" lidi. Jde už o třetí filmovou verzi knižní předlohy. Oproti slavné verzi s Donaldem Sutherlandem jsou vypuštěny rostliny a kokony a přidána Nicole Kidmanová a Daniel Craig.Invazi původně natočil německý artrežisér jako komorní drama. Producentovi se to nelíbilo a najal režiséra filmu V jako Vendeta, aby film učinil "akčnějším". To znamená, že o mnoho měsíců později byly jiným režisérem dotočeny akční scény a jiným střihačem vloženy do existujícího filmu (a spousta "neakčních" scén byla vystřižena).

Obával jsem se tudíž nejhoršího, ale výsledek zdaleka není tak špatný, jak jsem se obával (respektive těšil). Pokud pomineme několik málo míst, kde se cosi stane podezřele rychlým tempem, aby mohl být děj postrčen dopředu, většina filmu opravdu je depresivní a strašidelná, tak jak měla být. Tahle nová Invaze se nedá srovnávat s verzí s Donaldem Sutherlandem, ale ve srovnání s tím, čím nás dnes Hollywood krmí, je poměrně působivá a inteligentní.

Průšvih nastane v posledních 20 minutách filmu, kdy uvidíme jednak úplně zbytečnou, nesmyslnou a rušivou automobilovou honičku, a pak závěr, který se svou uspěchaností a debilitou jistě zapíše do nějakých análů a totálně zničí všechny příjemné pocity, které jste do té doby z filmu mohli mít.

7 komentářů:

 1. uplne to ve me vyvolalo pocit, ze ten ultradebilni konec musim videt

  OdpovědětVymazat
 2. Ach jo. Proc si reziseri/scenariste/producenti mysli, ze automobilova honicka je nutnost, ktera v zadnem poradnem filmu nesmi chybet?

  OdpovědětVymazat
 3. Omlouvam se za OT, ale chci se zeptat proc neni akualizovan feed?

  OdpovědětVymazat
 4. Oops, tak to bude mozna souviset s tim, ze jsem upgradoval fffilm na novy blogger.com template. Zkuste si ten rss feed z ctecky odstranit a znovu pridat. Pomohlo to? Bohuzel, tohle pisu na letisti z mobilu, dale resit to muzu az v nedeli vecer...

  OdpovědětVymazat
 5. V pohode, mozna je to rukama (myma). Jako posledni je videt "Ten vecer." Vystoupeni a nastoupeni nepomohlo ;-)

  OdpovědětVymazat
 6. Kdyby třetí, ale ona je to dokonce čtvrtá oficiální verze (první byla natočená Donem Siegelem v roce 1956), přičemž už ta třetí (tuším, že z devadesátého třetího) byla dost pitomá. A to nepočítám nepřímé remaky Fakulta a seriál Invaze (a další nepřiznaná zpracování stejného námětu). Neumím si představit větší recyklát, ale uvidím v kině. :)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.