6.9.07

Disturbia - 80%

Mladý kluk (Shia LaBeouf) dostane za napadení učitele domácí vězení, což znamená, že musí neustále nosit na noze vysílačku, která spoustí poplach, jakmile se vzdálí víc než pár metrů od domu. Většinu dne tedy tráví tím, že se dívá z okna. A uvidí jednak hezkou holku, která se nastěhovala vedle, a jednak podezřelého souseda, který dělá doma podivné věci, a občas to vypadá, že v jeho bytě zmizí nějaké slečna nebo v noci odklízí nějaké podezřelé těžké pytle...Disturbii se podařil z mého pohledu opravdu husarský kousek, a to ten, že jsem nejméně tři čtvrtiny filmu vůbec netušil, jestli se vlastně dívám na teenagerskou komedii o nesmělém klukovi (s mírně thrillerovými prvky), který se zamiloval do holky odvedle, nebo na thriller o nesmělém klukovi (s mírně komediálními prvky), který odhalí vraždícího psychopata, ale nikdo mu to nevěří. Nejméně 90 minut je Disturbia současně vtipná i napínavá a překvapivě dobře funguje obojí!

Bohužel, úplný konec je poněkud tradičnější (schválně nepíšu, který žánr zvítězí) a tudíž ve srovnání s předcházejícími událostmi poněkud fádní a antiklimaktický.

Shia LaBeouf je rozhodně velký talent a ohromný sympaťák a po Transformers (i když tento film je starší) znovu ukazuje, jak svým výkonem dokáže povznést průměrně napsané dialogy na jakousi "vyšší úroveň". Tohohle chlapce podle mě čekají opravdu velké věci (a tím nemyslím jen čtvrtého Indianu Jonese).

P.S: Název je složenina ze slov "disturbing" ("znepokojivý") a "suburbia" (předměstí).

P.P.S: Netušil jsem, že Carrie-Anne Mossová a David Morse už vypadají takhle staře.

12 komentářů:

 1. Tenhle film velmi vítám a jsem opravdu rád, že konečně dorazil do českých kin. Zejména proto, že (jak pevně doufám) konečně přestanou dávat ten neskutečně otravný trailer, který mě už několik měsíců přivádí při návštěvě kina pravidelně k šílenství.

  OdpovědětVymazat
 2. souhlas, film je to velice "koukavý"!

  OdpovědětVymazat
 3. Po druhem shlednuti Transfomers v kine musim uznat, ze nejvetsim tahakem filmu je Shia. Co nejdriv chcu znova skouknout Constantina a IRobot. Kluk ma budoucnost. Nevadilo by mi, kdyby po "tatovi" Fordovi jednou prevzal bic a klobouk.

  OdpovědětVymazat
 4. Když jsem se díval v kině na trailer tak mi to přišlo jak předělávka Okna do Dvora od A.H., ale podle recenze se zdá, že to bude víc než jen remake.

  Honza

  OdpovědětVymazat
 5. Souhlasím, ničím originální, ale zábavný thriller pro teenagery. Ale David Morse vypadá pořád stejně a Carrie Anne Moss je pořád pěkná (ale staře vypadala už v Matrixu).

  OdpovědětVymazat
 6. No, videl jsem trailer, a ten mne teda dost odradil. A k tem procentum od Fuxoftu bych byl taky skeptictejsi - pro srovnani: Transformers 100 a Sunshine jen 80. To dost napovida, ze jo? ;-)

  OdpovědětVymazat
 7. Jo a co to jako napovídá ?

  OdpovědětVymazat
 8. ze mel frantisek dat sunshine 50?

  OdpovědětVymazat
 9. :-)))) Transformers je nejlepsi film vsech dob, takze mel dostat 120 :-)))))

  OdpovědětVymazat
 10. FrantiShqU nEwÍM cO PoŘáD mÁSh s Tím belOuFeM, nEbo yaQ sE yMeNuYe, w T mi priSheL dOsT PrŮmĚrneY.

  jiNaQ suNshiNe ySI oPrAwDu hOdNě přeCeNil. oPrAWdu yseM Se nA Něy těShiL, VíŠ JaK, Ale bYLo To dosT O niCzeM. Dal ByCh mu Taq 40% mAXiMálnĚ.

  ps: SlEduyEsH it crowd? :-) =** *MmuuUciky*

  OdpovědětVymazat
 11. Sunshine bylo super hlavně vizuální a zvukovou stránkou 80 procent si zaslouží ale roboti sou prostě lepší !

  OdpovědětVymazat
 12. No, Franta sice nechce prozrazovat konec, ale v textu napise "který odhalí vraždícího psychopata, ale nikdo mu to nevěří", coz mi prijde odhalujici docela dost. Jinak Shia je opravdu dobrej a docela rad bych ho videl v nejakem filmu treba s Jackem Blackem...

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.