19.2.07

Kvaska - 40%

(Ze stránky distributora:) Hlavní hrdina příběhu Micky (Tomsa) se ocitne ne svou vinou ve vězení. Při životě ho drží jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin (Vondráčková). Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z vězení. Kuriózním způsobem se mu nakonec povede jak utéct, tak projít celým konkurzem. Konečně se seznamuje s Karin a na vlastní kůži zažívá muzikálový dril. Den premiéry se blíží a policie je Mickymu na stopě. Když se ale dají dohromady ty správné ingredience a nechají se dostatečně uležet, vznikne KVASKA a na tu je i policie krátká.....

Musím uznat, že ačkoliv nejsem velkým fanouškem Daniela Landy, jeho hudba a písničky ve filmu Kvaska jsou velmi kvalitní a asi by se mi dost líbily v nějakém zásadně jiném filmu. Také se musí nechat, že Mirjam Landová poměrně řemeslně slušně režíruje muzikálová čísla: I když spíše ta, jejichž jevištní nácvik v divadle vidíme (těch je většina), než ta, která se mají odehrávat jakoby v rámci příběhu (jde o podobný přístup jako u Dreamgirls: Některé songy posunují děj, jiné jsou jeho součástí).Scénář je velmi standardní záležitost o tom, jak láska a přátelství zvítězí nad... nad policií? Bohužel režie je dost hrozná a především díky ní není jasné, co je myšleno vážně, co je satira muzikálových poměrů, co je čistokrevná parodie a co je Rocky Horror Show. Některé zábavné scény se střídaly s pláčem Lucie Vondráčkové, což mě dost znervózňovalo. Pokud to náhodou bylo všechno míněno vážně a pouze to mělo být stylizované (například jako Luhrmannův Romeo a Julie), pak jde o jeden z nejhorších filmů posledních let.

Pokud akceptuji, že něco z toho bylo záměrně nepodařené a parodovalo to jiné muzikály, pak se Kvaska dá brát o něco shovívavěji, byť jde v takovém případě o divoce nekonzistentní film. A bohužel, značná část nehudebních scén (kterých je většina) je jako z nějaké hodně špatné telenovely. Upřímně doufám, že občas jde o úmyslnou vtipnou trapnost, ale dělalo mi problémy ty hranice rozlišit.

Každopádně, místo návštěvy kina bych si v tomto případě vystačil se soundtrackem a dvěma - třemi videoklipy z filmu.

1 komentář:

  1. Doporučuji vaší ctěné pozornosti - http://www.stream.cz/clanek/806-uzasnaci-mirjam-landa
    Zdá se, že to myslela vážně celé :-)

    vfb

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.