14.2.07

Drsňák [Knallhart] - 100%

Německé drama o patnáctiletém Berlínském klukovi, který se dostal do hodně špatné společnosti. Možná je to tím, že jsem od tohohle filmu vůbec nic nečekal a nic jsem o něm nevěděl, ale byl jsem neuvěřitelně příjemně překvapen. Už od začátku je film velmi realistický a "opravdový", drsný ale bez karikatur. A když po nějaké té šikaně začne hlavní hrdina pracovat pro obchodníky s drogami, začne jít opravdu do tuhého a film hravě překonává naprostou většinu hollywoodských i nezávislých filmů o "problematických teenagerech". Měli byste ho vidět nejen vy, ale i vaše děti (pokud je jim přes 12 let).


Všichni herci jsou vynikající, scenárista se úspěšně vyhýbá největším klišé, vynechává nejoblíbenější scény tohoto podžánru a nebo je aspoň originálně pointuje. Drsňák je nejlepší německý film za hodně dlouhou dobu (řekl bych, že lepší než Parfém: Příběh vraha) a nezbývá mi, než si položit otázku: Proč to Němci umějí a my ne? Když si vzpomenu na porevoluční české filmy o mladých pro mladé, nevybaví se mi žádný, který by se byť je vzdáleně svou kvalitou přiblížil Drsňákovi. A není to penězi. Je to herci, scénářem a režisérem. Opravdu se ta naše slavná "Česká filmové škola" někam vytratila?

4 komentáře:

 1. Ve slově "berlínském" - malé "b".
  Stejně tak "česká" - malé "č".

  OdpovědětVymazat
 2. v podstate som tiež od toho filmu až tak veľa nečakala, ale bola to fakt pecka :D americké kasové trháky pre teenagerov a lá Hylary duff a spol mu nesiahajú ani po členky... vrelo odporúčam

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Leído než parfém? Tak to chci vidět :-)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.