16.2.07

Ghost Rider - 40%

Tento film je bohužel typickým příkladem toho, jak se nemají natáčet comicsové filmy. Naštěstí je natolik nepodařený, že je (hlavně ve druhé polovině) místy docela legrační a po novinářské projekci dokonce několik lidí tleskalo (ale mysleli to jinak, než by si tvůrci filmu přáli).

Nicolas Cage hraje motocyklového kaskadéra, jehož duše propadne Mefistofelovi (Peter Fonda) podle velmi pofidérní smlouvy. Cage musí pro Fondu najít a zlikvidovat nějakého Blackhearta, Mefistofelova syna (v comicsu to prý dává smysl, ve filmu moc ne).

Mark Steven Johnson se snaží filmu dát atmosféru Vrány a je buď smutné nebo hrozně legrační, jak se mu to naprosto vůbec nedaří - což je překvapivé, protože jeho Daredevil mi připadal velmi slušný a atmosférický.
Nicolas Cage ve filmu hraje proto, že Ghost Ridera miluje, ale to nic nemění na tom, že se do role prokletého kaskadéra typově naprosto nehodí.

Někdy v polovině filmu (ano, až v polovině) se ovšem Johnny začne konečně proměňovat v Ghost Ridera, tj. v hořící kostru v kožené bundě na pekelné hořící motorce. V tu chvíli to konečně přestane být nuda a začne to být slušná legrace, protože hořící kostra v bundě nevypadá ve filmu zdaleka tak cool jako na comicsových obrázcích a působí značně trapně.

Ghost Rider se také může pochlubit nejtrapnějšími nadpřirozenými záporáky od Blade 3. Ten prostřední na konci zfialoví, rozpaží a hlubokým hlasem řekne "Mé jméno jest Legie, neboť je nás... mnoho!"Kdyby byl celý film tak nepodařený jako jeho druhá polovina, byl by Ghost Rider kultovní podívanou. Takhle je to jenom půlka nudy a půlka kultovně nepodařené podívané.

7 komentářů:

 1. Mé jméno jest Legie ... to mě dost dobře pobavilo, ttochu mi to připomíná Užasnou Zeměplochu :)

  OdpovědětVymazat
 2. On je to původně citát z Bible. Což nic nemění na tom, že to v tom filmu zní strašně debilně.

  OdpovědětVymazat
 3. Mne to zase pripomnelo Cervenyho trpaslika. :)

  OdpovědětVymazat
 4. a ma tu extra motorku?

  OdpovědětVymazat
 5. všichni ste debilové sice to mé jméno je legie bilo blbí ale zbytek filmu je super a uznejte vy kokoti že tu proměnu v Ghost Ridera by žádný jiný herec než Nicolas Cage nenatočil líp

  OdpovědětVymazat
 6. Ta motorka je fakt luxusní to se musí nechat :)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.