1.3.18

Recenze: Lady Bird - 80%

Teenagerka Christine (Saoirse Ronanová) chce, aby jí všichni říkali "Lady Bird", a nemá problém to všem agresivně připomínat. Ostatně, nemá problém všem kolem agresivně připomínat, co právě chce, a co jí připadá správné.

Christine má také dost problematický vztah s matkou, která má dost odlišné názory na to, jak by děvče mělo žít a studovat. Jo, a ještě jsem zapomněl říct, že Christine chodí na extrémně křesťanskou školu (protože se zrovna jinam nedostala) a nemá z toho úplně radost.


Lady Bird je svižná, chytrá, levná, krátká (90 minut!) nezávislá komedie. Trochu připomíná Juno, trochu dobrý sitcom. Většina filmu pozůstává ze střípků, ve kterých Christine řeší školu, kluky, matku a podobné zásadní problémy teenagerova života.


Ronanová je vynikající, stejně jako Laurie Metcalfová v roli její matky. Dialogy jsou občas dost sofistikovaně vypointované a naštěstí jsou velmi dobře přeložené do češtiny.Lady Bird vlastně není nijak geniální film (v žádném ohledu). Je spíš smutné, že když někdo natočí takovouhle nezávislou komedii, která není špatná, je z toho skoro pozdvižení, protože nikdo jiný takovouhle slušnou nezávislou komedii dost dlouho nenatočil...

31 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. No vidíš a máš jen malý péro a ještě k tomu jen mírně erektované.

   Vymazat
  2. lehkovážné plýtvání potencyjonální, prgou. to ysme to dopracovali!

   Vymazat
 2. To je glosa nebo jde ještě stále o recenzi? Znáte to...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zalezi, kolikrat ses pri cteni podival na hodinky

   Vymazat
  2. fuka zkousi twitter styl zrejme

   Vymazat
  3. Tato recenze je svižná, chytrá, levná, krátká.

   Vymazat
 3. 6 recenzí během 5 dnů. Fuka jede jako během zlaté éry před mnoha lety. Snad mu to vydrží.

  OdpovědětVymazat
 4. Tato recenze je pahýl. A ať tak zůstane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zabudol si upozorniť na drobnú štylistickú chybu. "Většina filmů pozůstává..." -ma byt jednotne cislo.

   Vymazat
  2. Hele bratře, ty si nejdříve srovnej diakritiku a pak se nám montuj do češtiny.

   Vymazat
  3. Radši ať jde do hajzlu úplně.

   Vymazat
 5. Vidim uvod recenzie a potom uz len posledny odstavec. Stred je teraz pristupny len pre backerov Fukokotokyo? Zvereni sa ten zvysok napriklad za mesiac aj pre ostatnych?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A backeři musí přijet za Frantou do Dubaje a zaplatit mu plnou penzi, aby nehladověl při pokusu napsat ten střed.

   Vymazat
 6. mam pocit ze franta z navratem z dubaie nepocita a tahle kadence je na rozloucenou

  OdpovědětVymazat
 7. Cywe ja sem zabrousim jednou denne s tim, ze ulovim prgu, a mezitim ctyri pahyly recenzi! Priznejte, kdo z vas drzi Fuku ve sklepe a nuti ho psat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude Nataša, solila na Tokyo a chudák lepší pomstu nezná.

   Vymazat
 8. Recenze na Lady Bird vlastně není nijak dlouhá recenze (v žádném ohledu). Je spíš smutné, že když někdo napíše takovouhle krátkou recenzi, která není dlouhá, je z toho skoro pozdvižení, protože nikdo jiný takovouhle kurevsky krátkou recenzi dost dlouho nenapsal...

  OdpovědětVymazat
 9. Blby je, ze Ronanova (jakkoliv vynikajici) nema vlastni matku. Jeji roli hraje nejaka Laurie Metcalfová. A ackoliv je v te roli vynikajici, furt mi to prijde dost smutny. Tak to ale obcas dost v zivote chodi.

  OdpovědětVymazat
 10. To psal nějaký školák narychlo o přestávce, protože večer byl pařit. Jen by mě zajímala výsledná známka.

  OdpovědětVymazat
 11. Barbar Ronanová vypadá jak chřadnoucí pobledlá churavějící skoro-třicítka, která si odskočila z kanclu předstírat do filmu osmnáctku. Když ve filmu chodila s Hodgesem, vypadalo to jak o 10 let starší nevlastní ségra venčí bráchu.

  OdpovědětVymazat
 12. Blbý je, že Ronanová nemá vlastní matku. Její roli hraje jakási Laurie Metcalfová. A ačkoliv je jako náhradní matka vynikající, furt je to smutný. Tak to ale v životĕ občas dost chodí.

  OdpovědětVymazat
 13. Barbar Ronanová vypadá na fake osmnáctku šíleně staře, v těch scénách, kde chodí s klukama, vypadá jako jejich o 10 let starší nevlastní sestra, která si odskočila z korporátu je pohlídat.

  OdpovědětVymazat
 14. Za prvnich 15 minut jsem se nezasmal ani jednou. Pak jsem to vypnul. Pry komedie...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako Segalovka to není to poznám, ale komedie taky ne. Ani, když vydržíš do konce.

   Vymazat
  2. Shlédl jsem to celé. Ale na 3x. Po druhé pauze jsem už zvažoval, že to nedokoukám, ale pak se Lady Bird nechala odpanit a mě zajímalo vyvrcholení. No, nebylo žádné. Během filmu jsem asi 60 minut litoval, že nemám hodinky, na které bych se díval. Znáte to... 80% je neskutečně přestřelená cifra. I Spáčilovská škála by byla moc. 40% max. za to odpanění.

   Vymazat
 15. Odpovědi
  1. DILDO do tvé ASS NEEDED und DELETED!

   Vymazat
  2. Ejmen bratře Corve, si snad Miss Anime myslí, že je tady na Wiki a ne v Teplákově nebo co!
   Sajtejšn nýdyd za ježdění v tepláckym nejbrhudu!

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.