18.11.13

Recenze: Vlhká místa [Feuchtgebiete] - 60%

Helen je úplně normální pohledná rebelská německá teenagerka. Má v oblibě svůj skejt, fotografování kluků, kterým honí penisy, olizování zaschlých vaginálních výtoků se spermatem, ráda vyhledává nejšpinavější veřejné záchodky, aby mohla svou pipinou objet celé prkýnko a podráždit své podhoubí, a tak dále, jako všechny pohledné rebelské německé teenagerky. Jednoho dne si ale při holení anusu omylem prořízne hemoroid, takže musí do nemocnice, kde z ní vytéká hnis a zakouká se do ní fešácký mladý doktor Robin, jehož partnerka má (narozdíl od Helen) problém s orálním sexem...Tento německý film (podle knižní předlohy) provází skandální pověst, a v tomto případě je oprávněná, neboť podobné věci jste na kinoplátně opravdu dlouho neviděli (pokud vůbec někdy). Myslím, že žádný jiný film v naší kinodistribuci neobsahoval tolik zábavy s menstruační krví a tolik makrozáběrů zpomaleně letícího spermatu (za doprovodu valčíku "Na krásném modrém Dunaji"). To sperma je ze čtyř penisů, které na plátně DETAILNĚ VIDÍME, různě se umělecky zpomaleně sráží a padá na pizzu pod ním. A tak dále... Já toho viděl v životě hodně, ale chvílemi už to opravdu byla na hraně i pro mě. (To berte jako varování, pokud jste např. necynická žena.)

Je nutné zdůraznit, že přestože film obsahuje opravdu značnou dávku nechutností (včetně záběru na anální otvor s okolními hemoroidy), většinou jsou tyto nechutnosti natočeny velmi vizuálně stylově a s nadhledem, zvýrazňujícím absurdnost toho všeho! Rozhodně je to méně trapné, než spermavtipy v těch různých kopiích Prci, prci, prcičky.

Film mi připadal jako prequel Klubu rváčů, který dokumentuje pubertální eskapády mladé Marly Singerové, když ještě byla ztřeštěnější a méně cool. A Němka. Podobně absurdní zápletky, podobné boření klišé, podobná politická nekorektnost, a dokonce i podobné vizuální fórky (hned na začátku například vidíme život obřích bakterií na záchodovém prkýnku) a úderný soundtrack.


Filmu dávám pouhých 60 procent nikoliv kvůli nechutnosti, ale kvůli tomu, že je vlastně úplně o ničem. Většina těch scének je provokativní a zábavná, ale snaha spojit to celé nějakými globálními motivy o potřebě lásky a přátelství, o traumatu z dětství a o snaze dát dohromady rozvedené rodiče - ta vůbec nefunguje. Možná to funguje v knize, ale ve filmu z toho zůstalo jen nefungující torzo.

Když film skončí, nebudete si pravděpodobně už vůbec pamatovat, PROČ tam vlastně byla ta scénka se spermatem na pizze nebo s kamarádským vyměňováním použitých tampónů. Budete si jenom pamatovat, že tam byly, a že konečně někdo překonal elegantní nechutnost Monty Python's Meaning of Life.


P.S: Full frontalů a podobných věcí jsou ve filmu tuny, a hlavní představitelka vůbec není ošklivá. Koneckonců, za pár dní ji můžete vidět v Praze na vlastní oči.

20 komentářů:

 1. Myslel jsem, že Vlhká místa jsou poctou Michalu Kolesovi, jsem zklamaný...

  OdpovědětVymazat
 2. Je dobře, že otázky co se týkají FF (myslím samozřejmě Full frontaly) ;)odpovídáš již předstihu a eliminuješ nevyhnutelné dotazy..

  OdpovědětVymazat
 3. Odkdy maj nemecky teenagerky hemeroidy?

  Zapletka tohoto filmu se mi zda velice nepravdepodobna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naopak, hemeroidy jsou v Německu stále větším problémem. Slyšel jsem, že na tomhle filmu spolupracovala WHO z důvodu osvěty.

   Vymazat
  2. World Hemorrhoid Organization?

   Vymazat
  3. Fuku se překonal, napsal nějaký pojem v článku správně (hemoroid), ale ne, tepláci to musí zase prznit...

   Vymazat
  4. Věřte nebo ne, já to zprznil zcela záměrně, protože pro takto choulostivou a obecně zesměšňovanou diagnosu mi připadá teplácký výraz vhodnější.

   Vymazat
 4. Němci to zase dokázali! :D
  Trier can go... suck his dick I guess ;)

  OdpovědětVymazat
 5. necetl jsem recenzi, jdu rovnou komentovat; necetl jsem ani zadny jiny komentare, pank vole coasi!

  OdpovědětVymazat
 6. hm vole recenze me vypekla ponevadz to film vymnouk; ok, priznavam porazku; filozoficka otazka inspirovana blekoty na linkovanem intelektualskem webu - nestanou se nektera doposavad vzrusujici a perverzni temata nudnymi a vycpelymi jejich detabuizaci?
  Cili jako co z toho
  sak ondet sakaz

  OdpovědětVymazat
 7. Odpovědi
  1. Delas jako kdybys si s kamoskou nikdy nevymenila pouzitej tampon, nebo nejedla pizzu quattro spermio, pche..

   Vymazat
 8. Nedokážu vymyslet zápletku, která rozumně vysvětlí sešlost čtyř kamarádů, kteří spolu onanují a ejakulují na pizzu. Proč tam byla ta pizza? Neměli snad původně hlad? Jaktože ejakulovali všichni najednou? Párům se běžně nezdaří prožít orgasmus společně, natož aby se to podařilo čtveřici kamarádů. Předem děkuji za vysvětlení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byli to zamestnanci pizzerie, kteri se timto chteli pomstit devcatum, ktera je otravovala kvuli sve objednane pizze.

   Vymazat
  2. "Párům se běžně nezdaří prožít orgasmus společně"
   Tohle jsem taky četl v nějaké knížce o sexuální osvětě z dob temného socialismu, přičítal jsem to záměrnému mlžení, aby impotentní komunističtí pohlaváři neměli doma peklo, že nedokáží uspokojit partnerku ;). Nevěřím, že ve zdravém sexuálním vztahu se dva nedokáží synchronizovat (pokud právě chtějí), je to jen otázka naladění, když ostatně právě orgasmus druhého je silný stimul.

   Vymazat
  3. No ti nevím, ono mužským se to imho snaz ovládá, alespoň některým určitě a navíc dosáhnou orgazmu skoro všichni a skoro pokaždé. Pokud máš to štěští, mít to často společně, tak jsi buď z těch, co se ovládají, nebo je tvá stará ještě spíš herečka, než že byste byli tak sehraní, což tvé neobyčejné úspěchy vysvětluje, Románku z Naivkova.

   Vymazat
 9. Hmm, takze staci zpomalene letici sperma ze ctyr penisu v detailnim zaberu a Fuka je v extazi...
  A metalove za to jeste solej, to bych blyl....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neber si metaly do huby, sloníku! Doufám, žes myslel mentály.

   Vymazat
  2. Jj.. Death to all who plays false metal!

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.