5.11.13

Můj otec je v blázinci

A jak k tomu došlo?

Začalo to v roce 1959, kdy měl můj 26letý otec koncert, po kterém mu nějaké pohledné děvče dalo 4 růže. Pravděpodobně aby mu to děvče dalo ještě něco víc, otec napsal báseň "Co všechno mám" (tehdy se místo pozvání na sex psaly básně). Ta vyšla (spolu s jeho ostatními díly) až v roce 2007 v jeho jediné souhrnné sbírce "Etudy a Sonatiny". (S velkým překvapením jsem právě zjistil, že je na Google Play, ale když si ji tam koupíte, nic z toho mít nebude.)No a jak to souvisí s blázincem?

Podívejte se na čerstvý pořad "Emoce a umění", v archivu ČT k vidění zde. Zásadní segment začíná od 19:35: V něm paní doktorka mluví o tom, že pomocí této básně úspěšně zabránila vraždě něčího bratrance, pokud to dobře chápu. Aniž by otcovo jméno zmínila.

A to je všechno.


P.S: Můj otec také skládá (tedy skládal) kvalitní analogové techno (nejlepší breaky od 0:52).P.P.S: Vysvětlivka. Nadpis článku měl znamenat, že verše mého otce se nacházejí v blázinci, kde slouží k léčbě potenciálních vrahů. Za příliš abstraktní humor se omlouvám.

8 komentářů:

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.