23.7.15

Recenze: Papírová města [Paper Towns] - 70%

Quentin (Nat Wolff) je fešák, ale nesmělý a ušlápnutý, se dvěma podobnými kamarády. Kdysi před lety se kamarádil s Margo (Cara Delevingneová), která je jeho pravým opakem - t.j. divoká, nezodpovědná a impulzivní, ale mnoho let spolu už skoro nemluví. Pak se Margo jedné noci objeví u něj v pokoji, vytáhne ho na divoké dobrodružství a následně zmizí - a Quentin s kamarády po ní začne pátrat!


Tento film je propagován jako "adaptace nové knihy autora Hvězdy nám nepřály", takže jsem se ho docela bál (i když jsem "Hvězdy nám nepřály" nečetl ani neviděl - ano, mám předsudky). Ale to, co jsem viděl, mě rozhodně zaujalo a rozhodně příjemně překvapilo.


Začněmě tím slabším: Margo vypadá a chová se jako rozmazlená supermodelka, která ráda využívá své půvaby k tomu, aby ostatním prováděla mindfuck. Působilo na mě dosti nepříjemně, když se do ní ten sympatický Quentin zakoukal a dělal pro ni šílené věci. A celý detektivní aspekt příběhu (když Quentin pátrá, kam vlastně Margo zmizela) není příliš zajímavý.Naštěstí je ve filmu mnoho pozitivního. Quentin a jeho dva kámoši mají mezi sebou skvělou chemii, která snese srovnání i se Superbad. A když pak dojde k jejich společnému road tripu (společně jedou přes půl USA za Margo), je to velice sympatický příběh o dospívání.

Kromě toho jsou ve filmu věci, které v podobných snímcích už jaksi neočekávám, to jest například místy zajímavá kamera nebo zajímavý instrumentální (nepísničkový) soundtrack.

Nebudu spoilerovat. Napíšu jenom, že Quentin nakonec Margo najde, a že film naštěstí NEDOPADNE tak, jak jsem se obával a jak by se dalo očekávat z traileru a popisu děje. Margo se ukáže být vlastně jen jakousi rekvizitou, a je to tak správně. Kdyby ve filmu vůbec nebyla, byl by ještě lepší, protože si zbytečně uzurpuje velkou část děje.

7 komentářů:

 1. proc, kdyz odskroluju v tom telegran chatu vpravo par radek do historie, tak se to samo vraci na posledni zaznam?
  periodicky, asi tak jednou za 10s

  proc tam nejsou zadni lide?

  OdpovědětVymazat
 2. Kdy konečně Franta pochopí smysl slova spoiler... "Nebudu spoilerovat. Napíšu jenom, jak film dopadne.":-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chochole, drž pyču nebo si na sebe natáhnu spoilerovací triko!

   https://cdn-shop.threadless.com/subs/big/115500.gif

   Vymazat
  2. neexistuje nejaká extended edition toho trička?

   Vymazat
 3. a t0hle zase me de usima dovnitr a prdely veN

  OdpovědětVymazat
 4. voprava jednim uchem d0vnitR

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.