2.10.14

Recenze: Sedm trpaslíků [Der 7bte Zwerg] - 50%

Mohl bych se pokusit shrnout děj tohoto animovaného filmu, ale radši to nebudu dělat, protože byste si mysleli, že jsem začal brát drogy (a drogy jsou špatné, áno). Stačí zmínit, že trpaslíci se jmenují mimo jiné Špunťa, Rafan a Chuck (víc jsem si nestačil zapsat), zachraňují Šípkovou Růženku (nikoliv Sněhurku) před zlou čarodějnicí a pomáhá jim drak, který rád stepuje.


Sedm trpaslíků je zjevný pokus napodobit vzorec úspěchu Shreka (přesněji řečeno, Shreka 2 až 19): Smontovat známé elementy ze známých pohádek do divoké, srandovní, nesmyslné podívané.


Jde o německý film, takže se místo amerických obskurností jako Jack a Jill nebo Paul Bunyan s volem objeví třeba Brémští muzikanti v roli zámecké rockové kapely. Stejně mi ale nějaké narážky unikly, například nějaký vousatý tlusťoch, trochu připomínající George Lucase, s velkými zlatými nůžkami.


S dějem jsem celkem neměl problém a dokonce se mi líbilo, jak byly některé motivy méně politicky korektní a trochu undergroundovější, než je zvykem v hollywoodských pohádkách: Například tlustý mrož (resp. mořský muž), který je nigga rapper, nebo Sněhurka, která je dirty whore.

Bohužel, na filmu je hodně vidět, že byl laciný, a to ve všech ohledech. Songy jsou k nepřežití, animace je extrémně jednoduchá, spousta scén je trapně prázdná, s nudnými texturami v pozadí...

Skoro bizarně na mě působilo, že film má velmi dobrý český dabing, plně srovnatelný např. s drahými disneyovkami. Tudíž neuslyšíte zlou královnu s hlasem Niny Hagenové (která má s dabingem animáků bohaté zkušenosti).

3 komentáře:

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.