9.10.14

Recenze: Annabelle - 30%

Annabelle je přímý prequel hororu V zajetí démonů, ve kterém se dozvíme, co se dříve dělo s tou strašidelnou panenkou, která se ve V zajetí démonů objeví.

A samozřejmě, nedělo se s ní nic příjemného.


Nejdříve bych vám doporučil přečíst si mou recenzi V zajetí démonů (The Conjuring), ve které oceňuji, jak dobře a působivě se dá natočit film s úplně klasickým exorcistickým námětem, téměř bez triků.

No, a film Annabelle tuto kvalitu zcela postrádá.

Má dost podobný (tzn. nijak výjimečný) scénář: Manželé se milují, čekají dítě, náhodou se zapletou s panenkou, dítě se narodí, začnou se dít divné věci, kozí démon chce něčí duši, naštěstí se objeví stará černoška, která se vyzná...

Bude to MOŽNÁ souviset s tím, že režisérem Annabelle byl jistý John R. Leonetti, který dosud režíroval jediný kinofilm, a to Mortal Kombat 2. Před více než 15 lety. Je docela plodný kameraman, ale Annabelle neobsahuje vůbec nic, co by bylo zajímavé aspoň vizuálně (nebo jakkoliv jinak).

Dočkáme se těch úplně nejtrapnějších, nejtriviálnějších lekaček a všechno to vypadá jako průměrná epizoda nějakého okultního TV seriálu. Rozhodně ne jako něco, na co by měl člověk jít za 180 Kč do kina.

7 komentářů:

 1. Tak kratka recenze? Zadny fekalni, pedofilni, morbidni humor?

  OdpovědětVymazat
 2. Myslíš něco jako: "Vysral jsem se do huby umírajícímu děcku?"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fekální, pedofilní a morbidní to je, jen ten humor se nedostavil.

   Vymazat
  2. tak imho pokud se smalo i to dite, tak je to koser

   Vymazat
  3. Lukasi Sovo, ty jsi ale blb. Sorry blbové, za Sovu.

   Vymazat
  4. tak kratke komentare ? a nehoukal tady nekdo?

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.