16.2.13

Spielberg a Pinocchio

Jedna taková soundtracková drobnost:

"When You Wish upon a Star" je ústřední písnička z Disneyova Pinocchia (viz zde) a každý Američan ji zná, podobně jako Češi znají "Kočka leze dírou". I když jste Pinocchia neviděli, tu melodii určitě znáte, pokud jste někdy v životě byli na Disneyově filmu. Protože ji má Disney ve znělce:Píšu o tom proto, že na soundtracku k Blízkým setkáním třetího druhu je u jedné ze skladeb poznámka "When You Wish upon a Star interpolated", což mě někokolik desetiletí mátlo, protože jsem ji tam neslyšel.

Teprve nedávno jsem odhalil, že tam ta melodie skutečně je. Ale zkuste nejdřív hledat sami. Je to někde v této dlouhé skladbě při závěrečném setkání s mimozemšťany:Našli jste?

Řešení:

Je to v čase 3:47, těch sedm velmi pomalých tónů hraných houslemi. A pak ještě ve 4:32 celým orchestrem.

Pokud si pamatujete, tak Pinocchio i tato skladba v Blízkých setkáních docela významně figurují (např. ji tam malý Barry hraje na xylofon, a v extended verzi chce jít Roy na Pinocchia do kina), takže je stylové, když tahle melodie zazní (byť téměř nepostřehnutelně) při finále, když se Royovi "splní přání".

Bonus: Poznejte Walta Disneyho.

16 komentářů:

 1. Ja zase dnaska nasel chleba s hermelinem, ktery mi za velice zahadnych okolnosti zmizel cca pred 14 dny z pracovniho stolu. Dlouho jsem si s touto zahadou lamal hlavu a reseni? Nasel jsem ho zapadly za topenim, akorat ten co mi zmizel byl puvodne s eidamem, takze zahada stale trva a zrejme se jedna o blizke setkani tretiho druhu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty vole, nežer to!!! Ktovie čo všetko na tom za tie dva týždne vyrástlo.

   Vymazat
  2. Tak hlavně že se našel aspoň ten chleba. To je tady pro nás důežitý. Pak jsou ještě jiný věci důležitý a to je podstatný.

   Vymazat
  3. Čo by tam malo vyrást? Sejra se nekazí, sejra zraje! :-P

   Vymazat
  4. zase Izrajel a zidi, vy to musite zatahnout fakt do kazdy diskuze

   Vymazat
 2. druhej cas je blbe, ma tam bejt 4:32

  OdpovědětVymazat
 3. První neúplný náznak zazní ve 2:53

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Františku, právě pro podobné věci tě miluju, samozřejmě ne chlebcoidně análním ani homo panickým impotentně horákovským způsobem, ale takovou chlapskou, spartánskou, intelektuálně - duševní platonickou láskou dvou Filmových znalců (i když ty jsi s malým f). Ano!

  OdpovědětVymazat
 6. Franta se v sobotu večer asi trochu nudil...Kubík nedorazil nebo co?

  OdpovědětVymazat
 7. Když horák viděl Zemana, jak dělá aligátora, tak ho napadlo, že by mohl bejt taky třeba někdy prezident.

  OdpovědětVymazat
 8. http://www.rouming.cz/roumingGIF.php?gif=3617

  OdpovědětVymazat
 9. OFFTOPIC:

  mozna uz to tady padlo, protoze kvalitni dila si svoje cesticky mezi lidi najdou, ale tahle recenze na babovresky

  http://yersi-e.blog.cz/1302/babovresky-v-kine

  ma vsechno, co jsme cekali od franty, ale diky kubikovu uplatku o to byli ochuzeni.

  OdpovědětVymazat
 10. Do pýče tak to vypadá že sme vole opět v cajku. Tzv. cajkyš, kundy. Už sem myslel že sem ta zasyflená mrdka Kubík bude psát pravidelně. Naštěstí snad máme klid do příštího roku až vyjdou Mrdkovřesky 2. Teplákům zdar!

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.