7.2.13

Recenze: Let [Flight] - 80%

Whip Whitaker (Denzel Washington) je špičkový dopravní pilot. Má ale trochu problémy s (bývalou) rodinou a tak není divu, že si občas trochu přihne. Občas tvrdý alkohol. Občas koks.

A jednoho dne, když má jeho letadlo nečekaně vážnou poruchu, zachrání většinu lidí na palubě tím, že provede neuvěřitelný manévr - letí vzhůru nohama a pak přistane plachtěním na poli.Nejnovější film Roberta Zemeckise ale není o letecké katastrofě, i když tato stojí za to, je natočena fantasticky (z hlediska trikového i dramatického) a krásně ukazuje, jak by se měl ve vypjaté situaci zachovat profesionál. K nouzovému přistání dojde někdy okolo 30. minuty a následující více než půldruhé hodiny se díváme na události, které ona katastrofa uvede do chodu.

A jsou to poměrně složité události.

To máte tak: V letadle bylo 102 lidí. Při nehodě zemřelo šest lidí (z toho dvě letušky) a mnoho se vážně zranilo. Je vysoce pravděpodobné, že kdyby letadlo pilotoval někdo jiný, než Whip, zemřeli by úplně všichni (jak ukazují následné pokusy na simulátorech). Je nezvratným faktem, že Whip byl v době katastrofy pod vlivem několika návykových látek, a ještě po startu si na palubě přihýbal, takže byl značně opilý. Je možné, že kdyby nebyl opilý, všechno by proběhlo ještě trošku jinak, nenarazil by možná těsně před přistáním křídlem do věže kostela a možná by bylo o něco méně zraněných a mrtvých. Možná.


Nehoda se samozřejmě začne okamžitě vyšetřovat, přičemž se mi velice líbilo, že toto vyšetřování je ztvárněno velmi realisticky a nikoliv tak, jak se obvykle podobná vyšetřování ve filmech znázorňují. Všichni jsou profesionálové, všichni chápou, že Whip je celostátní hrdina, ale přece jen, "jsou tu jisté drobnosti, které se musí vysvětlit". Nikdo ve filmu není typický hollywoodský hajzl.

Whip pochopí, že jde do tuhého, když mu jeho kamarád sežena právníka-specialistu (Don Cheadle), který mu má pomoci, aby nedostal doživotí. Krevní vzorky, které mu byly po havárii odebrány, a které prokazují opilost, se podaří prohlásit za neplatné, ale jsou tu další komplikace...

Nezmínil jsem se ještě o všech základních zápletkách, jako je například Whipova nová známost z nemocnice, nebo jeho frajerský dealer (John Goodman). Film má vzácně komplikovaný příběh, který vzácně dobře drží pohromadě, a umožňuje skvělým hercům předvádět úžasné věci, takže Washingtonovi věříme, že Whip musí dělat velmi, velmi vážná rozhodnutí (jejichž konkrétní podobu vám zde nebudu spoilerovat). Rozhodně nejde jen o vyšetřování havárie a Whipovy viny. Jde o mnohem obecnější záležitosti lidského života, na což odkazuje i nepřeložitelný dvojsmyslný název ("Flight" znamená také "Útěk").

Znovu zdůrazňuji, že po prvních 30 nervydrásajících minutách jde především o konverzační film, a že od něj nemůžete očekávat mnoho humoru nebo zábavy. Je to jeden z "nejdospělejších" Zemeckisových filmů, s nejzajímavěji načrtnutou a nejkomplikovanější hlavní postavou.

Někomu by mohlo vadit, že po několika průběžných svěžích nehollywoodských odbočkách na zajímavé vedlejší koleje film skončí poměrně tradičně a předvídatelně, ale já s tím neměl problém. On to JE hollywoodský film. A hollywoodské filmy, které jsou trochu méně hollywoodské, ale přitom řemeslně bezchybné, mám rád. Možná bych se na Zemeckisově místě jen zamyslel, jestli by se nedalo bez větších problémů vystřihnout takových 15-20 méně výrazných minut filmu s méně výraznými epizodními postavami...

P.S: Po filmu jsme měli menší diskusi, zda nebyla chyba překladu, když byla opilost "point twenty four" přeložena jako "2,4 promile". Nebyla. Američané to uvádějí v procentech. Gratulace překladatelovi.

83 komentářů:

 1. Také gratuluji prekladatelovi, Františkovi, svojej rodině, chlpatej manželke, svojim dvěma děťom, ktoré sú suseda a cigána drotára, svojej matěri, ocovi (pardon, oprava: ujovi, bo on je oboje), Slovensku - Uhorsku, svojej učitelke maďarštiny - bez vás všetkých bych to nedokázal! Áno, je to tak, nejvatším kokotom sa človek nestane iba sám od seba, na to je potrebná všetka pomoc. Ďakujem. Nad Tatrú sa blýska, hromy divo bijú...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slza dojatia kámo, našiel si spôsob ako urobiť idiota zároveň zo mňa aj zo seba. Aj keď s tým prvým nie som si úplne istý.

   Vymazat
  2. Ja si myslim, ze bychom se meli podivat pravde do bulev, toto neni web o filmu. Je to, a nebojme se si to priznat, web o Chlebcovi.
   Nikoho nezajimaji nudne recenze uz beztak nudnych filmu a jeste nudnejsi reakce na ne. Ja si myslim, ze je nezbytne, v podstate, prosytit Chlebcem kazde zakouti techto stranek. Co s nejakou recenzi nudnejsi nez civava pohrbena v igelitovem pytliku za uplnku. Ale kdyby Frantisek udelal interview s Chlebcem, na terase vily zakoupene z bulvovneho, obleceny jenom v jaegrove spodnim pradle, to by bylo neco.
   A jiste prijde sam na radu dalsich chlebcoidnich aktivit.

   Vymazat
  3. co s tim ma spolecnyho chudak Jagr a jeho spodni pradlo? neperte mu ho na verejnosti, i kdyz je teplakova...

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. S velkým dopravním letadlem je to velmi, velmi obtížné, obzvlášť když přitom hoří motory, ale chvíli to snad teoreticky jde (ve filmu je to pár minut): http://www.av8n.com/how/htm/airfoils.html#sec-inverted-camber

   Vymazat
  2. Jde to libovolne dlouho na 80% tahu a vice. To predpoklada minimalni rychlost pred pristanim 500 - 900 Km/h. Rozhodne takto nelze klouzat protoze neni nastroj ktery by umoznil zmenu vztlaku vhodnou pro pristani a snizeni rychlosti (tzv. klapky). Ale teoreticky si lze na idealnim povrchu predstavit polozeni (i v te rychlosti) trupu na zem bez vetsiho poskozeni. Snad jen ulomeni ocasu se kvuli smerovce nevyhne, ta take narazi jako prvni.

   Vymazat
  3. Aha tak v traileru to vypada ze pristaval na bricho po nejakem letu vzhuru nohama. Tak to uz pak neni takova picovina.

   Vymazat
  4. On nepřistává vzhůru nohama, ale před přistáním to otočí zpátky. Vzhůru nohama letěl proto, že se letadlo dostávalo do nekontrolovatelného klesání, bo se zasekla výškovka.

   Vymazat
  5. On nepřistává vzhůru nohama, ale před přistáním to otočí zpátky. Vzhůru nohama letěl proto, že se letadlo dostávalo do nekontrolovatelného klesání, bo se zasekla výškovka.

   Vymazat
  6. Ok, ok, viem, že som natvrdlý idiot, ale dvakrát stačí, jasné? Trikrát to už neopakuj, dobre?

   Vymazat
  7. Romanko, a teraz po slovensky aby si rozumel aj ty: On nepristáva hore nohami, ale pred pristaním to otočí nazad. Hore nohami letel preto, lebo sa lietadlo dostávalo do nekontrolovateľného klesania. Bola zaskeknutá výškovka.

   Vymazat
  8. Pre istotu ešte zopakujem. On nepristáva hore nohami, ale pred pristaním to otočí nazad. Hore nohami letel preto, lebo sa lietadlo dostávalo do nekontrolovateľného klesania. Bola zaskeknutá výškovka.

   Vymazat
  9. Ok, ok, viem, že som natvrdlý idiot, ale dvakrát stačí, jasné? Trikrát to už neopakuj, dobre?

   Vymazat
  10. Mojko, občas bývaš povadlý v tých najnevhodnejších situáciách, nevedel by si si tým niečo spraviť?

   Vymazat
  11. Já si nejsem jistej, jestli jsem to dobře pochopil, ale zdálo se mi, že celá ta věc se stala kvůli zaseklé výškovce v poloze potlačeno. A pokud byla zaseklá výškovka, není mi jasné, jak by se dalo provést vůbec nějaké klouzání a přistání, protože v okamžiku, kdy by se letoun otočil normálně na břicho, by se rovnou zabořil čumákem kolmo do země.
   Asi se na to budu muset znovu podívat.

   Vymazat
 3. V Letu mimochodem Goodman hraje podobnou crazy postavu, jako v Lebowskim, a zase je to výjimečný divácký žrádlo. Stejně jako celej film.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. sry bro, ale takovéto příspěvky tu nevídáme rádi.

   Když už máš tu neodbytnou potřebu a chceš se vyjádřit přímo k filmu, tak na závěr příspěvku napiš omluvu a přidej nějakou větičku ve stylu "pečivo ze Slovenska je pyča" nebo tak něco.

   Vymazat
 4. Zásadní nedostatek v recenzi. Není zmíněno, že Nadine Velsquez má full frontal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta kočka z Earla? Tak ten som už viděl. A nezujíma ma, lebo som gay...

   Vymazat
 5. Pro anonymní gay panice a chlebce: 80% ty rovnou zapomeňte hošánci. Tak s bídou 60. Souhlas že prvních 30min bomba, sem čuměl jak horák když loni v létě poprvé uviděl ženský ňadro(na obrázku) + ještě celkem slušná scéna v noci na schodech v nemocnici, jenže pak strašná nuda k uzoufání a hollywoodskej konec. A sorry že komentuju film, je to trapas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohuš, ja som rozhodne rád, že komentuješ film, pretože odhliadnuc od našich osobných animozít, mám pocit, že si po stránke vnímania filmovej tvorby viac menej sadneme.

   p.s. to som naschvál napísal tak formálne, pretože ma baví dráždiť blbečkov formálnou štylistikou, funguje to na nich ako červené súkno na býka. ;-)

   Vymazat
  2. ty se jmenuješ horák 399ko? je to taková nuda jako Lincoln, kterého jsem právě dokoukal na různých nosičích?

   Vymazat
  3. no pyčo horáku, se nedivim že tě to znudilo když si na to koukal nejdřív na cd pak dvd a nakonec si dal bluray, normálni lidi se na to podívaj na jednom nosiči, ale horák né ty vole nejni žádná socka přeci, je to kabrňákk, ten to po 20 minutach přepne a jde na jinej.

   Vymazat
 6. mimochodom problem, ktory sposobil pad lietadla vo filme, sa naozaj v roku 2000 stal, z rovnakych pricin ak si dobre pamatam (Flight 261 Alaska Airlines)
  kudos pre Zemeckisa (resp scenaristu) za realnu a uveritelnu pricinu havarie

  OdpovědětVymazat
 7. Film libovej. WTF z Gumpa to ale neprekonalo. Alespon tomu dali realnej zaklad ze kdyz se pretaci tak v nozovym letu (kdyz jsou kridla vertikalne) tak tam letuska posilala plnej knedlik. V tu chvili letadlo neleti a kdyz ano tak jen na trupu a smerovce - coz je malo.

  OdpovědětVymazat
 8. Jůůůůůů hurá novej post.


  Takže horák je kripl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jses z anonymnich ten nejvetsi traged... jeste vetsi nez 399 a to je co rict. Ostatni anonymni jednou za padesat pokusu aspon napisou neco s naznakem vtipnosti. Ty ale na svuj debut stale jeste marne cekas.

   Vymazat
  2. Souhlasím Honzo... a jak dneska? Dorazíš? Sehnal jsem tvoj oblúbený muzikál Moulin Rouge na DVD, byl jako príloha SME... otvorím šáňo, poveselíme sa... jestli mi rozumieš... jenom budem u filmu stáť, bo ma po tvojej včerajšej návštěve bolí riť. Jestli mi rozumieš? A teba?

   Vymazat
  3. Horák je celkem bezne jmeno, asi sis me spetl...

   Vymazat
  4. Do horáka, tak já si tu v klídku žeru chorizo ne, pohoda, čumím na obal kde píšou že na 100 gramů klobásky použili 135gramů masa.
   Logicky teda ještě min. 35 gramů antihmoty, ale o tý ani zmínka žejo. A to je hošánci klamání spotřebitele.

   Vymazat
  5. a mezitim... v okoli Nitry... Roman Chlebec jede z prace domu:

   http://cdn.roumen.cz/kecy/-_Double_meanwhile_in_Slovakia_-______08.02.2013.jpg

   Vymazat
  6. fíha.. moje auto... a vpredu ja a moke starká! Teá kobyla je ale svokra, nie moja, ja som ji mal iba požičanú...

   Vymazat
  7. Roman, po Ghostbusters je tvuj drhy najlubsi film urcite Clerks 2 ze jo?

   Vymazat
  8. tak oslík je lepši ako koň, má ho tak akorát do ruky...rozumieš ma, nie?

   Vymazat
  9. nie, v takychto veciach sa narozdiel od zien nevyznam

   Vymazat
  10. Romanov denníček: Dnes sa mi to skoro podarilo. Už len malý kúsoček a dosiahneme dno. Stačí zohnať niekoho, kto bude hrať Horáka.

   Vymazat
  11. p.s.: clerks ma neskutočne nudil, ale trebárs taká Dogma ma naopak neskutočne bavila.

   Vymazat
  12. ten tvuj himor jsem nepochopil, ostatne jako kazdej tvuj text... a ze se ti dogma libilo vic jako clerks zcela chapu, kdyz je tvuj nejoblibenejsi film ghostbusters...

   Vymazat
  13. Honzík, chlapček moj, ty moj humor nechápeš? Ale nič si z toho nerob, to je len taký heterosexuálny humor, tomu rozumiet ani nemusíš... vieš ty co? možno niebudeme hovorit o filme, ale o tom, na čo máme stejný vkus a čo sa nám obi dvom páči. Čo napríklad povieš na také flitre? Vím, posledne si mal také ružovoučké, ale iba na slipoch... nos prosímťa i na kožené bundě, čo ti tak pristane... fialkové by bylo na bozkavanie, nebo lila...

   Vymazat
  14. Honza, to že sa si sa celý deň bavil s niekým kto nie som ja to si háadam pochopil.

   Čo sa týka pscyhodebát. Už sa konečne rozhodni či sa splynieš s fanklubom, alebo preradíš nazad na neutrál. Fakt sa nepotreubjem baviť s ďalším členom čo je polovicou tela strčený do zadku anonymního. Úplne mi na "úprimné" otázky stačí Spimfurt.

   Vymazat
  15. Romanko, dúfam, že aspoň prehĺtaš, tak ako ja. Inak si dosť slabý klon.

   Vymazat
  16. Nieviem prečo, ale mám taký pocit, že ma tu obaluje akási schizofrenia. Poďme urobiť jasno. Kto tu idiotsky troluje? Ja. Kto má chlpatú manželku a dve malé bastardiatka? Ja. Kdo lúbi trtkať s chlapacami? Ja. Tak je to jasné, som Chlebec.

   Vymazat
  17. Nie nie si Chlebec. Si debil. Panic. Nemáž ženu. Deti. Nemáš nič. Chodíš robiť niekam do roboty kde ťa každý deň buzeruje otrasný kreténsky šéf ktorému páchne z huby a dostávaš smieščny plat do 20 tisíc českých korún z ktorého ani nie si shopný zaplatiť bulvám, nieto ešte niečo dať mamine na nájom a jednlo čo ti kupuje. Naviac si tlstý pepan ktorý smrdí a žiadna žena ho nechce. To si ty. A nauč sa konečne po slovensky, keď ma chceš napodobňovať. Fakt ma uráža keď sa nejaký debil český retardovaný nie je schopný ani pripraviť poriaadne na rolu. Česi vždy boli dôslední poctiví dobre pripravení ľudia, čo sa to s vami deje, degenerujete? Mal by ťa niekto preplesknúť, robiš svojmu národu hanbu. Decko osprostené.

   Vymazat
  18. ty kravo hosi vy jste se rozjeli, trosku zklidnete hormon... je patek vecir, horak urcite nekde picha (kolo u auta) a vy se tu takhle postuchujete chlapci

   Vymazat
  19. Romane, ztratil jsi trochu glanc, ne? Nervičky, nervičky? Takhle se můj klon nechová :-)))))

   Vymazat
  20. Ale vôbec. Čo z toho som trafil, povedz, ťuťko.

   Vymazat
  21. Ja nieviem, čo si z toho trafil, bo píšeš o akomsi Čehúnovi, to ma nezaujíma. Víš, co ma zaujíma? Koho je moje tretie decko, aký z našich psíkov bude v nedelu na obed a kedy už prídu dávky... Bo ani ynternet nieje v Nitre zadarmo, vieš? Elektrinu máme zo stlpa, ale pečené kurča do huby nielieta... musi ho starka potiahnuť v sámoške, vieme? To ma zaujíma, a eště Horák a zpar iných Chalanov...

   Vymazat
  22. Bla bla. Tak si to ešte raz zopakujme a pekne naformátujme, môžeš si škrtať. To čo sú samozrejmé zaškrtnem lebo je to jasné:
   - si debil (pôvod čechy) ✓ (check)
   - Panic ?
   - gaypanic ✓
   - bez partnerky/partnera ✓
   - GhostBusters je pre teba film pre pamatnikov a preto mu nerozumies a nemáš ho rád ✓
   - závidíš františkovy tých pár šupov čo mu ľudia pošlú na účet ✓
   - závidíš kubíkovi že si ťa môže kúpiť aj s celým panelákom v ktorom bývaš ✓
   - závidíš mne, nevieš presne čo ani prečo, ale určite si to zaslúžim ✓
   - žiješ u maminky ?
   - pracujes vo velkom kolektive na bezvyznamnej pozicii ?
   - pracovny priestor 1,5 x 1,5 metra (neviem nevyznam sa v tom, tuna Bohumil bude lepsie vediet, asi je nadriadeny tvojho sefa ?
   - tvoj sef je kreten, ty to velmi dobre vies, napriek tomu sa nim nechas kazdy den mrskat ✓
   - tvoj plat je smiesny ✓
   - a este k tomu si aj zgrlak takze mamu vyzieras ?
   - aj otca a jeho novu priatelku ktoru mu uprimne zavidis?
   - tlsty ?
   - beďary po celej tvári od zlej životosprávy ?
   - pepan ✓
   - teplaky ✓✓✓✓✓✓✓ pre istotu na kazdy den v tyzdni jedny
   - retardovany ✓
   - nepripraveny ✓
   - hanba pre celý český popsolitý ľud ✓
   - decko osprostené ✓

   Jednoducho čistý zúfalec ktorý sa ani nemôže nikdne na webe podpísať svojím skutočným menom pretože nič v živote nedosiahol a všeci by sa mu iba smiali. Jedine takto sa cíti bezpečne v kruhu ľudí s podobnými predstavami o zmysle života.


   Vymazat
  23. - jo aby sme nezabudli, nielenze vyzieras tu maminku ale hlavne co je podstatne a najtrapnejsie NEPLATIS BULVAM ale to ti nebrani tu otravovat vzduch ✓

   Vymazat
  24. Som Chlebec, prečo bych platil bulvám? Moje krédo je trolovanie a zasrávane fóra....a ke´d píšem dva razy o čehúnovi, dobre! Eště viacej trolingu a budem šťastný ako sovák, keď prídě do dediny čerstvé psie mesko :-)

   Vymazat
  25. ano vidim typický anonymný retard.

   Vymazat
 9. Zasadni nedostatek recenze: Fim je zalozen na skutecne udalosti.

  OdpovědětVymazat
 10. Mĕli bychom na sebe být hodní a společnĕ se radovat z dobra a krásy kolem nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo nebude hodný, toho Vesmírní lidé nezachrání.

   Vymazat
  2. Ale zachrání, tomu se nikdo nevyhne...

   Vymazat
 11. Tak hošánci, je čas to tu trochu provětrat. Včera mi totiž volal sám Blablabla Vosmík a byl pěkně nasranej! Nebylo mu teda moc rozumět, protože do toho něco žral, takže mlaskal a občas si i chrochtnul, ale co jsem vyrozumněl, přijdou mu zdejší diskuse úplně o hovně. Teda, abych to uved na pravou míru, on je nesleduje, ale podobně jako u filmů mu nedělá problém je hodnotit.
  A já s nim musim tentokrát souhlasit. Původně můj nick vzniknul jako reakce na Františka, že zrušil anonymní diskuse. Ale teď to patří vám všem, který to tu zasíráte úplně zbytečnejma, trapnejma a 1000x omletejma kecama o Ch. a H. Abyste neřekli, tak jejich trapná snaha reagovat "vtipně" na každou peachovinu, co vyplodíte, je taky k nasrání....Ku*va, to jsem se zas rozvášnil...A vůbec, chtěl jsem vám napsat, jak dopadlo naše představení v ochotnickym divadle, ale dokud tu diskuse budou vypdat tak, jak vypadaj, tak na vás z vysoka...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky čekám až chcípne ten chrobák vrecko.....

   Vymazat
  2. hej, ty chuj Naštval jsi mě - naštval si ma!

   Vymazat
 12. já na to kouknu, zaujmula mně ta recenze

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uz to stahujes? Hod sem link na torrent kdyztak...

   Vymazat
 13. Já nevím, já sem prostě Denzelovi nevěřil, že je drogově závislý superpilot. A velké dopravní letadlo toto nezvládne ani za ideálních podmínek, natož tak nízko nad zemí. Ale jsem ochoten uznat, že to letadlo tam bylo jen jako vedlejší prostředek pro rozehrání dramatu hrdinského skutku pod vlivem zakázaných prostředků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Presne si to vystihl. Denzel je proste ten drsnej polda z Training Day a basta.

   Vymazat
 14. horák/chlebec nasírka je už docela vyčpělá, jak podotkl Naštval jsi mně:"Ale teď to patří vám všem, který to tu zasíráte úplně zbytečnejma, trapnejma a 1000x omletejma kecama o Ch. a H." pwned lol

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ďakujem, chlapče, moja reč. Ale mám malý dotaz, niemáš foto v plavkách? Do mojej sbierky? Nič vážné, rozumieš... alebo v sauně?

   Vymazat
 15. akorát že "Naštval si mě" se neumí podepsat, češtinou netknutý :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, chlapče, tahat do místní diskuze spisovnou češtinu a grammar nacismus je možná ještě trapnější, než blbý kecy na Horáka s Chlebcem...

   Vymazat
 16. No do pýče co to má zase znamenat!!!!
  Tak oni se v tom rádiu 1 plácaj po ramenou, jaký sou borcí, cpou si držky chlebíčkama a chlastaj šáňo.
  A přitom totálně zkonili svůj web.
  K čemu nám je že jsou tam nahraný Palce za posledních 10 let když se v nich film nedá najít podle názvu. Tomu říkám pokrok tyvole,
  Se nedivím že se ten zbabělej Amfora rači schoval tento díl.
  Bych je praštil horákem tyvole.

  OdpovědětVymazat
 17. Tak se tedy zeptám já, když se Chlebec stydí - když byl opilý Denzel v kabině hlavou dolů, měl pěkný full frontal vzhůru nohama ala Django? A kdo mu přitom držel jeho knipl?

  Nebo oni se opílí černí piloti za letu nesvlékají? (možná mě deformovalo Připoutejte se, prosím!)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Připoutejte se, prosím! ? To bude nejaký film o submisívnom sadistovi?

   Vymazat
  2. To je film z 80 let, tedy z doby nejvetsiho rozpichu kubikovy prdele, tveho idola, to bys mel vedet prece, Romane.

   Vymazat
  3. Bohuš, si to nepochopil ako je to s rešpektom. S úspechom a sebavedomím prichádza rešpekt k iným. Mojím idolom sú úplne iní ľudia a nie preto, že by to nemohol byť akurát Kubik, ale nie je.

   Vymazat
  4. Kromě toho, Kubík mi ho tam pořád strká, ale sám se nenechá... trtkoš

   Vymazat
  5. Ako to robíš, že si ešte trápnejší ako ja, Bimbo?

   Vymazat
  6. To přece nejde bejt trapnější než ty. Ale asi to nepoznáš. :)

   Vymazat
  7. No, ty tiež zrovna nie si žiadny majster. Naposledy keď si nieč navhrol tak si z toho vycvúval s výhovorkami, fakt to bola dosť trápna situácia. Bolo mi ťa ľúto.

   Vymazat
 18. ŠOK! Františe Fuka v posledním díle Odvážných palců spořádal všechny chlebíčky! Vosmik vypovídá: "Všechno snědl sám, na nikoho nebral ohledy." Manželka mu nevaří? Přiměje Bohemia Sex Fuku stát se alkoholikem? Co na to Albert?Více se dovíte v dnešním vydání deníku Blesk!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Albert se jednou pomalu otocil a vic uz se mu nechtelo...

   Vymazat
 19. A kdyby se film přeložil jako „Uletět“?

  OdpovědětVymazat
 20. me ten film prisel tak na 60 procent.Prvni minuty filmu me eroticky naladily a ve druhe polovine me zprudily.Cekal jsem,ze se to bude odehravat jinak,nez jak se to odehravalo,totiz nudne.Nenabizi to zadny dej,jen sleduju ozralyho Denzela,ktery se nakonec prizna,ze je opilec,coz mi nemusel pripominat,vedel jsem to uz od 30 minuty filmu a nemusel mi to zduraznovat.A taky vubec nefunguje duchovni stranka filmu,o nejakych Bozich nahodach apod.A uslyset na konci filmu,ze Denzel je opilec,je opravdu malo,na film,ktery reziruje takovy reziser jako Zemeckis.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.