14.2.13

Recenze: Nádherné bytosti [Beautiful Creatures] - 60%

Ethan (Alden Ehrenreich) je studentem ve vidlákově, kde si téměř s nikým nerozumí. Jednoho dne dorazí nová spolužačka Lena (Alice Englertová), o které se říká, že je čarodějka a žije ve strašidelné vile za městem se svým strašidelným strýčkem. Většině města (fanaticky křesťanského) se to moc nelíbí, ale Ethan se s Lenou skamarádí, i když té se do toho původně moc nechce, ale nakonec do toho prásknout (i když tady si nejsem úplně jistý, jestli spolu vlastně během celého filmu aspoň jednou spali nebo si jenom penetrovali ústa).

A představte si tu náhodu, ona je opravdu čarodějka! Přesněji řečeno, stane se jí za pár měsíců, kdy si osud zvolí, zda bude hodnou nebo zlou čarodějkou. A do tohoto rozhodnutí osudu chce mluvit mnoho čarodějných členů její rodiny, kteří se začnou do vidlákova slétat sjíždět a různě narušovat zdejší klid.Člověk nemusí být příliš filmově vzdělaný (například vidět Twilight), aby mu došlo že to všechno nějak připomíná Twilight. A to dost velmi. Stačí jen upíry zaměnit za čaroděje a prohodit pohlaví hlavních hrdinů (čímž rozhodně nechci říct, že bych někdy chtěl vidět Pattinsona a Stewartovou s prohozenými pohlavími).

Stejně jako u Twilightu jde o adaptaci knížky, přesněji řečeno první ze série knížek. Takže stejně jako u Twilightu je celý film vlastně o tom, že se jen nějak zvolna rozjede hlavní story, která bude probíhat až v dalších dílech.

A u Twilightu musím zůstat i nadále. Děj není nic moc, je zbytečně natahovaný, a občas fakt nedává moc smysl. Přestože jsou úpravy oproti knižní předloze velmi značné (jak jsem byl informován), některé věci pořád nějak filmově nesedí, například otec hlavního hrdiny, který je údajně zničený a zavřený ve své pracovně a celý dvouhodinový film (tzn. několik měsíců) ho vůbec neuvidíme!

A stejně jako u Twilightu se nekonají žádné trikové orgie nebo jiné hodně náročné/drahé scény.

To vše je přibližně stejné jako u Twilightu. Film je ovšem v ně kterých věcech jednoznačně lepší než většina Twilightu, a to:

 • Oba hlavní hrdinové jsou poměrně sympatičtí a mají smysl pro ironii a humor
 • V menších rolích jsou naprosto skvělí Jeremy Irons a Emma Thompsonová (která má vlastně dvojroli)
 • Jižanské močály a strašidelné domy jsou o něco vizuálně atraktivnější než nekonečné lesy
 • ... a to je asi tak všechno, na co si vzpomenu (přestože jsem film viděl včera).
Otázka zní: Chcete jít na film, který je "skoro jako Twilight, ale trochu lepší"?


P.S: Film je poměrně dost proti fanatickým křesťanům a poměrně dost pro voodoo, takže bych mu docela přál, aby byl finančně úspěšný a tudíž se kolem někoho mohly strhnout nějaké pořádné skandály, bojkoty a tak dále.

37 komentářů:

 1. Do pýče Fuku, další nudná recenze. Už opravdu začínám ztrácet trpělivost. Dřív jsem u recenzí hýkal smíchy, až mi slzy tekly po tvářích jako tehdy samou radostí Horákovi, když od Chlebce obdržel darem anální kolík podepsaný Jaro Slávikem. A dnes? Nebýt Chlebcohoráka, tak to tady snad ani nemá cenu. ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, napůl se mýlíš. Recenze mi dřív taky přišly zábavnější, ale Chlebec, Horák a vy, banda pseudovtipnejch kreténů, to tady pomalu ale jistě posouváte do žumpy...

   Vymazat
  2. No dovolte, srovnávat mě tady s těma idiotama mě hluboce uráží.

   Vymazat
  3. Recenzeje suchá, což je zrovna skoro trestuhodné kvůli potencionálu tahohle materiálu.
   Jako zacyklený problém mi pak připadá, zda diskuzi víc kurví Chlebcohorák, pseudovtipní kreténi, nebo ti kreténi, co nezábavně nadávají...jiné skupinky tu nejsou i když někdo možná věří, že je výjimka.

   Vymazat
  4. fůl frontály?
   subjektivní stopáž?
   odkazy na fejly protagonistů?

   Tolik toho chybí.

   Vymazat
  5. je to gej?
   je to gej ve spravnym gardu?

   Vymazat
  6. Myslím, že to, co celé věci chybí je podnětná, zkkurvená, na filmy nezaměřená odborná diskuse. Filmy a Chlebec jsou témata, která jsou zasraně pasé. Jako další se nabízí celý vesmír lepších topiců: zda je pro gay obrázky lepší pastel nebo křída, zda se bělí anál i na jiné odstíny nebo zda je lepší být gay upír nebo gay panic...

   Vymazat
  7. Já se zasmál, ale obyčejně tady jdu hned na diskuzi... ta mi o filmu řekne mnohem víc :-D

   Vymazat
 2. Podle toho, co píšeš, tak se v dalších dílech máme na co těšit. Střední škola, ironie, kouzla, WB ... to bude jak Harry Potter říznutý Prcičkama? No jdu si vygooglit knihu(-y) v nějakém formátu do čtečky.

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud to má bejt pěkně antikřesťanský a provokativní, tak to nemá bejt pár čarodějka + nadržený chlapec, ale gay pár čaroděj + druhej student. To by v případě masivního komerčního úspěchu mohlo vytvořit módu randění chlapů kvůli fandění filmu a křesťané + ochránci dobré morálky by šíleli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..a já bych se na to pak šel podívat taky, protože když už píčovina, tak aspoň gay píčovina, aby to mělo úroveň!

   Vymazat
  2. Nejvíc antikřesťanský film se prý už povaluje někde po internetech, v překladu se jmenuje nějak jako 2 holky a 1 kelímek a jde tam o kadidlo

   Vymazat
  3. Kábulmikino, to jediné, čemu gayové dodávají vyšší úroveň, je balet Národního divadla.

   Vymazat
  4. Tady ovšem nejde o to docílit vyšší úrovně, ale alespoň nějaké..

   Vymazat
  5. Souhlasim s Bukvokikinou, to co tu predvadi nekteri jedinci to se nevidi ani v Zmrdovreskach. Uhadli jste myslim chlebce a horaka.

   Vymazat
  6. Mrtvej Horák, dobrej Horák.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  8. Také souhlasím, že v Babovřeskách mělo být víc gayů a míň Vondráčkový s Vybělenou Bílou.

   Vymazat
  9. no od chlebce jsem tu jeste nic nevidel a ode me tu vidim prvni prispevek - cili diskuze kurvi jen prispevky trosku jednodussich hosanu, kteri nase jmena frekventovane pouzivaji, asi aby se citili min gay

   Vymazat
 4. Behold, další historický okamžik iniciovaný FF - pojmy "Twilight" a "filmové vzdělání" zazněly v jedné větě!

  OdpovědětVymazat
 5. Fuku opět nadržuje druhé straně!! Proti tomu musím jako bigotní katolík protestovat!!!

  OdpovědětVymazat
 6. a je to venku: www.popelky.cz/spolecnost/babovresky-nezklamaly.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stránky pro ženy by se měly zakázat, to je hnus, hnus a spostota.

   Vymazat
  2. Ako ťa tak čítam, uvažujem nad tým, či by nepomohlo, keby ženy mali prístup na web len cez webkameru.

   Vymazat
  3. Samozřejmě ne moje chlupatá manželka a její ještě chlupatější sestra...

   Vymazat
  4. Na to se zeptej svý ženy, Romane, až se někdy doma potkáte v ložnici. :-)

   Vymazat
  5. Ty toho o sexualite asi veľa nevieš, že jo? Skús si naštudovať niečo o fetišoch, chlapče.

   Vymazat
  6. Já dneska zjistil, že existuje pansexualita..samý novinky..asi jsem sto let za Chlebcovou ženou.

   Vymazat
 7. Kua esli nebude recenze na babovřesky, prozradím, že Horák a Chlebec jsou jenom Frantův geniální přínos virálnímu markentingu, alter ega vytvořena pro rozhýbání diskuze na fffilmu!

  OdpovědětVymazat
 8. no a existuji tedy nejake zavazne duvody, proc by nemohl byt gay upir panic bigotni katolik?

  OdpovědětVymazat
 9. Horák jako frontman svý punkdechovkový smečky "Plešatá zpěvačka revival" shání sólovýho trianglistu. Neznáte nějakýho?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak chleba je plesoun. Tak snad on kdyztak.

   Vymazat
  2. Prípad Barnabáš Kos (1964)Satirický příběh Petra Karvaše o Barnabáši Kosovi, takto trianglistovi velkého symfonického orchestru, který se nečekaně dočkal neuvěřitelně rychlé kariéry.

   Kosův vzestup začal ve chvíli, kdy – nejspíš nedopatřením – dostane dopis s povýšením na místo ředitele orchestru. Nenápadný muž zpočátku protestuje, pak však pozvolna propadá kouzlu své vlastní důležitosti a postupně začne prosazovat své představy. Protože se jednou při Dvořákově Novosvětské „ucinkl“, je jeho chyba interpretována jako objevný přístup k tvorbě slavného skladatele; Kos přeorganizuje rozsazení hráčů v orchestru tak, aby jeho triangl byl na čelném místě – a nakonec je servilním skladatelem zkomponována skladba pro triangl a orchestr...

   Dosť mi to pripomína niektorých anonynmích na fffilme.. niekto im dal do ruky klávesnicu a priestor na prezentovanie svojich názorov a každý z nich sa zrazu začal považovať za geniálneho humoristu.

   Vymazat
  3. kde se v tobe bere tolik frustrace anonymni 978... je to pokazde pote, co se jdes rano vycurat a zjistis, ze zase nepovyrost, nebo je to necim jinym?

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.