9.11.12

Recenze: Návrat do Silent Hill [Silent Hill: Revelation] - 30%

Holčička z prvního dílu je zachráněná (a dospělá), a tatínek (Sean Bean v epizodní roli) zmizí. Protože nechá dceři vzkaz "Pokud se mi něco stane, hlavně nejezdi do Silent Hill", dcerka udělá jedinou logickou věc a jede do Silent Hillu. Se spolužákem, kterého poznala pár hodin předtím.První Silent Hill obdivuji jako zatím nejvěrnější filmovou adaptaci videohry. To znamená, že scény ve film mají velmi podobnou atmosféru jako scény ve hře, hudba je téměř identická, atd... Ale první Silent Hill přes to všechno nebyl bůhvíjak dobrý film. Formát "hrdinka chodí noční můrou, od jedné psychopatické brutální scény ke druhé", který funguje ve hře, nefungoval ve filmu a nevím, co by se s ním mělo dělat, aby fungoval a přitom zůstala ta vydařená atmosféra.

S pokračováním je to jednodušší, protože je po všech stránkách horší, než první díl.

Hlavní hrdinka je velmi nesympatická a hlavní hrdina vypadá jako někdo, kdo byl příliš gay pro Twilight, takže musí hrát zde. Když se objeví šílený slepý trepanovaný Malcolm McDowell, tak se film překlápí téměř do parodie.

Hororové scény jsou ucházející (potěšil megapavouk složený z výlohových manekýnů a staré známé zdravotní sestry), nicméně je jich velmi málo, určitě ne přes 20 minut! Zbytek jsou povětšinou naprosto nezajímavé a nesmyslné rozpravy (ale opravdu úplně nesmyslné, a to jsem nejeden Silent Hill dohrál do konce), odehrávající se v nezajímavých prostředích, jako "hotelový pokoj", "normální ulice v normálním městě" a podobně.

Každopádně je patrné (bez ohledu na talent tvůrců), že pokračování bylo lacinější, a některé démonické strašidelné chodby nebezpečně připomínají normální chodby v normálním starém sklepě, do kterých je sem tam postavena nějaká strašidelná rekvizita.


Dílo zkázy pak dokonává 3D formát, protože většina filmu se odehrává ve tmě, která je následkem polarizovaných brýlí tak černá, že není skoro nic vidět. Neodpustitelnou chybou pak je skutečnost, že v některých záběrech jsou předměty v nejbližším plánu rozostřeny, což popírá pointu 3D projekce (snažíte se na ně zaostřit zrak a ony se ne a ne zaostřit).

P.S: Věděli jste, že Pyramid Head je zkušený kolotočář?

11 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Kurva... a to se mi první díl dost líbil. Proč to netočil Fincher?

  OdpovědětVymazat
 3. Trailer se mi celkem libil. Fakt je to tak spatny? :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neni to tak spatny, je to spis trapny jako tvy balici techniky, takze neboj se vlka nic a jdi do toho!

   Vymazat
 4. Mně se první Silent Hill dost líbil. Možná právě proto jsem nevěřil, že by pokračování natočené jakýmsi béčkařem mohlo za něco stát. Takže mě recenze nepřekvapila. Ale stejně je to škoda.

  OdpovědětVymazat
 5. Jednička mě taky docela bavila. Ale jak jsem poprvé viděl náčrt rozpočtu a hlavně "3D", tak jsem měl docela jasno minimálně v tom, že se nato skutečně nepodívám.

  OdpovědětVymazat
 6. Tyvole Franto sem si poslech posledni palce a tys nevidel Training Day?? A to si rikas recenzent? to je dekadence fakt...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten patri do meho top ten vedle Slonich muzu a Kmotru 2 a podobne a imo dost nedocenenej film.

   Vymazat
 7. Zásadní otázkou je: zemře Sean Bean v průběhu filmu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zásadnější otázka je, zda bude hlavní hrdinka nahá, nebo alespoň nakonec mrtvá.

   Vymazat
 8. Jon Sníh je sice bastard, zrádce a možná mrtvý, ale rozhodně není gay.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.