8.11.12

Nepřeji si být ojebáván, děkuji

Varování: Tento post není o filmu a nevyznačuje se pozitivistickým přístupem.

Je pár českých firem (například mBank.cz, Fio.cz, Wedos.cz, Alza.cz), u kterých si cením skutečnosti, že jejich služby fungují skoro přesně tak, jak je inzerováno (pokud ne, je to záhy s omluvou napraveno), a nesnaží se mě ojebávat. Moc takových firem není. A pokud vidím takový přístup, dám takové firmě často přednost, i když není úplně nejlacinější.

Ještě asi před rokem k těmto firmám patřil i Vodafone. Když se člověk vyznal v jejich tarifech, mohl si tam online namixovat něco užitečného, a pokud platil, fungovalo mu to. Dnes už mezi ně nepatří, protože jsem po nejméně půl tuctu incidentů za poslední rok došel k závěru, že struktura Vodafonu (technická i lidská) je buď zcela v rozkladu, nebo že jeho zaměstnanci záměrně a cíleně vyjebávají se zákazníkem. Ani jedno není dobré.

Z důvodů, které jsou irelevantní, moje drahá polovička chtěla přenést své číslo od Telefónicy k Vodafonu a mít na něm tarif "pár set MB internetu, žádný balíček hlasových minut, žádný balíček SMS" (tudíž volat i SMSkovat by mohla, ale stálo by ji to maximální sazby).

Můžu ho mít u Vodafonu já, tak proč by nemohla ona?

Chtěli jsme všechno zařídit online, ale po návštěvě eshop.vodafone.cz jsme tam nikde nenašli možnost, jak si tento balíček pro nového (přecházejícího) zákazníka namixovat. Jsou tam nabízeny pouze tzv.  "Férové balíčky" - předdefinované kombinace, které naprosto nevyhovují ani mně, ani manželce. Ty "uživatelsky namíchané" balíčky se jmenují "Na míru" a já je ve své Vodafone samoobsluze (jako existující zákazník) vidím a mohu si mezi nimi libovolně přepínat.

Takže jsem zavolal na zákaznickou linku Vodafonu (800 77 77 77), kde jsem se dozvěděl přesně toto (jsem celkem čerstvě ženatý, takže jsem OPĚT omylem řekl "přítelkyně" místo "manželka"):(Naštěstí na začátku bylo upozornění, že "hovor může být nahráván za účelem zkvalitnění služeb", tak jsem toho využil a nahrál ho za účelem zkvalitnění služeb.)

MP3 téhož ke stažení zde.

Když si poslechnete ty necelé tři minuty, tak mi jistě dáte za pravdu, že mi ta slečna opakovaně a velmi jasně tvrdí, že:

 • Balíček "Na míru" může používat pouze ten, kdo už ho má (tedy nikoliv nový zákazník).
 • Pokud si svůj balíček "Na míru" změním na "Férový", už ho nebudu moci změnit zpátky.

Postěžoval jsem si na tuto skutečnost na Google Plus. Bylo to spíš takové zoufalé povzdechnutí, že Vodafone ruší služby, které mi u něj vyhovují a nutí lidi do těch, které jim nevyhovují (na což má samozřejmě právo, jen do toho). Překvapivě mě několik lidí v diskusi upozornilo, že to není pravda, a že Vodafone tarify "Na míru" stále nabízí i novým zákazníkům. Jeden z těchto lidí byla i slečna Lenka z péče o zákazníky:


(Tady trochu kecám, když píšu, že mě operátorka přesvědčovala pět minut, byly to jen necelé tři minuty, pardon.)

Všimněte si, že slečna Lenka na můj post o tom, že mi na lince 800 77 77 77 nechtějí aktivovat vysněný tarif, reaguje doporučením, abych si ho nechal aktivovat na lince 800 77 77 77. To překonává i některé mé trollingové projekty a některé slabší nátury by kafkovitost tohoto postu možná dohnala k šílenství, ale kampak na mě!

Chvátáme tedy manželkou do stánku Vodafonu a zde nám příjemný pán bez nejmenších cavyků ukazuje leták s ceníky pro nové zákazníky. Z jedné strany jsou Férové tarify, z druhé strany jsou tarify Na míru:


Tedy přesně ty sestavitelné tarify (a stejně nazvané), o kterých nám zákaznická linka o den dříve tvrdila, že nejsou poskytovány.

Máme radost jako malé děti, zadáváme údaje potřebné k převodu čísla, a když řekneme, jaký tarif manželka chce (600 MB internetu, žádné předplacené hovory, žádné předplacené SMS), pán nás upozorní, že to bohužel nejde a že si musíme vybrat aspoň nejnižší balíček předplaceného hovorného (50 minut za 300 Kč). Co na tom, že manželka plánuje provolat z této SIM tak 5-10 minut měsíčně? Co na tom, že já mám tarif "Na míru" a v něm nemám žádný balíček hovorného? Rozebíráme všechny možnosti, diskuse nenese své ovoce. Prostě samotná data u nově objednaného tarifu "Na míru" nejdou a musí k nim být objednán nějaký balíček hovorného.

Samozřejmě nechceme platit 300 Kč měsíčně za 5-10 minut hovorů, takže odcházíme. Letáček si beru s sebou, a všímám si náhodou předposledního řádku na něm:


Ukazuji ho pánovi a ten připouští, že z této věty vyplývá možnost objednání tarifu Na míru bez předplacených hlasových minut, a záhy dokončuje úspěšně naši objednávku v souladu s naším původním záměrem.

(Slovo "úspěšně" je zde myšleno v relativistickém smyslu. Teď samozřejmě teprve začíná to pravé rodeo s převodem čísla, to se jistě ještě zasmějeme!)

Jak už jsem psal dříve, nemám vpodstatě problém s tím, jak jsou naši operátoři drazí. Například platit 449 Kč za 1,2 GB mobilních dat měsíčně mi přijde jako přijatelná cena a ani kvůli 6,50 Kč za minutu hovoru nebudu nikde nadávat nebo demonstrovat.

Poněkud mě ale vytáčí, když služby, které mají fungovat, nefungují, nebo je mi dokonce aktivně popírána jejich existence.

Jedna věc je, kdybych se operátora zeptal "jaký mobilní tarif mi doporučíte?" a on by mi doporučil ten, na kterém nejvíc vyrejžuje. Moje chyba, jsem vůl, mám se zajímat o informace. Úplně jiná věc ale je, když chci konkrétní službu, kterou Vodafone poskytuje, a je mi řečeno, že tuto službu neposkytuje.

Když se bavím s operátorem, jehož jedinou náplní práce je vyznat se v tarifech a službách Vodafonu, a on mi popírá existenci větší poloviny tarifů, které Vodafone nabízí, jsem z toho znechucen možná ještě více, než když Karel u nás ve třídě popíral existenci holocaustu.

To, že se mi toto stalo u Vodafonu dvakrát za méně než 24 hodin, a v obou případech šlo o podstatnou základní část jejich portfolia služeb, to pokládám za poměrně alarmující.

Jsou dvě možnosti: Buď je Vodafone v takovém rozkladu, že jeho zaměstnanci nejsou schopni plnit svou základní pracovní náplň, nebo jsou zaměstnanci instruováni, aby zákazníkům aktivně lhali. Nikoliv "neříkali všechny informace" nebo "ovlivňovali rozhodnutí", ale LHALI. Já opravdu nejsem přítelem konspiračních teorií, ale skoro mi to připadá jako varianta 2), což snad je i protiprávní, ne?

Ať je pravdivá kterákoliv z těch dvou možností, znamená to pro mě, že Vodafone už není firmou, kterou mohu s čistým svědomím přátelům doporučovat, což jsem dělal ještě cca. před rokem. Nyní na ni nadávám stejně, jako jsem předtím nadával na Český Telecom (od kterého jsem odešel v první den, kdy začala fungovat přenositelnost čísel). Přesto, že je (pro mé potřeby) z českých operátorů stále nejvýhodnější.

A tento můj názor se nezmění poté, co mi nabídnou omluvu a nějakou slevu (jak udělali za poslední rok už několikrát).

Ten pocit, že jsem cílevědomě ojebáván, to je něco, co firma může vymazat z mé hlavy jen velice těžko...

81 komentářů:

 1. Frantisku, ty jsi infantilni sasek. Ale jsem si jist ze po tomhle postu ti operator nabidne specialni osobni tarif se zlatou orizkou a dopravi ti jej az k noham vcetne osobni omluvy generalniho reditele. Svet bude lepsi, hloupe nedospele deti prestanou brecet a Jezis nezabije kotatko.

  OdpovědětVymazat
 2. pokud ti slo o vodafon a datovy tarif tak to jde vyresit snadneji i bez tarifu na miru a levneji.
  1. poridis si nejobycejnejsi inkartu od cd, stoji 150kc s platnosti 6 let tj. 2kc/mesic. vse jde navic vyridit online pred jejich eshop.
  2. na strance http://cdbonus.vodafone.cz/ pak zadas jmeno a cislo inkarty
  3. zvolis is jeden ze dvou tarifu pro hfh asi ten za 30kc/mes a k nemu za 236kc/mes internet s fupem 600MB.

  podle ceniku co tu mas te na miru bez volani jen data vyjdou na 315kc/mes a jeste s tim mas starosti. s inkartou to vyjde na 266kc/mes a jako bonus v tom mas kredit 120kc ktery muzes prodrbat v hovorech ci sms.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tady je to pekne rozepsany http://goo.gl/ahP6N tarif plati po dobu platnosti inkarty tj. minimalne 6 let a bez uvazku.
   lze na to aplikovat i data passport (osobne vyzkouseno pred mesicem) tedy mimo tarifu s 3gb fupem.

   Vymazat
  2. Tak tohle je fakt super. Mozna ne tak super jako predplacena Twist karta (500MB za 200,- s platnosti kreditu 12 mesicu), ale zase to umi SMS a volani, kdyz je treba. Diky za tip!

   Vymazat
  3. Můžu se zeptat, jak vypadá faktura? Je na ní napsaná zvlášť částka za data a zvlášť za hlasový tarif? Díky.

   Vymazat
  4. je to rozepsane takto (ctrl-c z faktury)

   Hlasové služby 90,65 20 %
   Data 423,57 20 %
   SMS 2,23 20 %
   MMS 15,00 20 %

   Vymazat
  5. o tomhle jsem vzdycky snil, abych jako zakaznik mel az takhle bohatou moznost vyberu, jak se dobrat X
   trochu mi to pripomnelo magic the gathering nebo komba z bojovek, ktere jsem nikdy nehral

   Vymazat
  6. A ten Data Passport šel zapnout v nějaké té samoobsluze? Tady si někdo stěžoval, že musel přes operátora, a tam mu zapnuli něco jiného než chtěl. Bohužel neuvedl, na který datový tarif se to snažil zapnout. http://vojtabiberle.blogspot.cz/2012_09_01_archive.html

   Vymazat
  7. tak asi jo http://www.facebook.com/vodafoneCZ/posts/10151258543396812?comment_id=25175631&notif_t=feed_comment

   Vymazat
  8. Martin Schiefer: InKarta na 6 let za 150 Kc? Nejlevnejsi co vidim na webu CD je InKarta na 3 roky za 990 Kc.

   Vymazat
  9. Martin Kalda: Zaměnil jste pojmy "InKarta" a "aplikace". InKarta pro náš účel platí 6 let i bez platné aplikace na ní, koupit lze ale jen s aplikací, nejlevnější je tam IN25 na 3 měsíce za těch 150.

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Já reaguji jen proto, abych řekl, že po poslechu schopností operátorky mám dojem, že Vodafone zaměstná celkem kohokoliv. Co to mělo sakra znamenat? Takovou míru absurdní neschopnosti jsem již dlouho neviděl (neslyšel). Ta paní neuměla zaprvé vůbec mluvit, vůbec nic nevěděla a (!) odkazovala se na to, že "jim zaměstnanců, taky nic neříkají." A vůbec největší trefa je to, jak chtěla na konci řešit retenci. Tak to už je opravdu mela. Jsem zákazníkem Vodafonu a docela se za něj teď stydím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stydíš se za svého operátora? Absurdní!

   Víš kolik ti telefonisti berou a jaká je tam fluktuace? Kde by se tam vzali odborníci?

   Tohle lhaní a mlžení operátorů na všech linkách je běžné, já to zažívám dnes a denně u O2. Něco se při hovoru dohodne, něco vám slíbí, a samozřejmě že se to nedodrží. Já už všechny hovory na libovolné linky nahrávám, to prostě jinak nejde řešit, když jako zákazník nemáte v ruce žádný důkaz!

   Kdybych popsal své periperie kolem přechodu z ADSL na VDSL, jaké tam byly finanční zmatky, jak poslali poštou špatný modem, jak jsem ho vrátil na prodejně a oni mi nechtěli vrátit peníze, které stála dobírka, jak mi pak jako omluvu slíbili slevu a musel jsem ji vymáhat a jak jsem si s nimi pak dopisoval pomocí doporučených dopisů včetně podnětů na ČTÚ!!! Děs a hrůza!

   Vymazat
  2. Neházel bych to jen na operátory, ale hlavně na ty, kteří to vedou - vymýšlí milióny tarifů, balíčků, nezaplatí/řádně nevyškolí operátory, mají komplikovanou a nepřehlednou strukturu, do podmínek dávají mnoho vyjímek (různé háčky a zákruty). Přesně z toho plynou tyhle věčný stížnosti a nespokojenost zákazníků, ale to ti přiblblý manažéři nějak neuvědomují.

   Vymazat
 5. Kdybych neměl a nevyužíval u Vodafonu ještě jakž takž výhodnou "vánoční oskartu" s hodinovými hovory v ceně 5 minut, tak bych po 10 letech už dávno odešel (a stejně to nejpozději příští rok plánuji, buď jestli bude lepší nabídka od virtuálního operátora, anebo od šedého, kterého máme ve firmě).

  Když zařízli i blbý nákup zvýhodněných telefonů pro zákazníky s předplacenými kartami (dřív byl nárok každé 2 roky) a s arogancí sobě vlastní se vám smějí do obličeje, že i cena bez slevy je výhodná (s tarifem 277 Kč má člověk slevu 3 tisíce, já měsíčně provolám na předplacence 500 a mám kulové), tak to prostě nemohou mít v hlavě v pořádku.

  U tarifů jsou zas jiné vychytávky, hlavně při jejich změnách, kdy chodí stále lidem dvojí vyúčtování apod. (stačí sledovat Twitter, spolu s nefunkčností samoobsluhy je to evergreen), to mě taky vůbec neláká (pokud by mě tedy nějaký tarif vůbec dokázal oslovit). O datech radši nemluvě, předchozí "internet na den" za 17 Kč se občas se skřípěním zubů dal aktivovat, když se člověk chtěl podívat na nějaké informace na netu (pokud pominu, že informační SMS chodívaly opožděné o 20-24 hodin, často člověk zjistil až na konci období, že mu 45 bytů přenesených dat z Androidu tohle aktivovalo a už to nemohl zužitkovat), když to "vylepšili" na 25 Kč, překonalo to psychologickou hranici, a od té doby jsem to už nepustil.

  OdpovědětVymazat
 6. Onehda jsem neco zarizoval u vodafone, melo to koncit aktivaci SIM. U stolku to vyrizoval cool typek, jen trochu slizky, evidentne v tom jeste moc neumel klikat. Poradil se vedle, vyrizeno, ze to za par hodin bude. Po par dnech jsem se tam stavil, protoze SIM stale nejela. Byl jsem vylosovan k jinemu typkovi, on si pamatoval kauzicku a se slovy "on tady kolega zapomnel neco zaskrtnout" (pricemz na nej uprel pohled kombinace pohrdani a soucitu) me poslal domu, ze to za par hodin naskoci... Pak stacily uz jen 2 telefonaty na linku, udajna technicka zavada byla nalezena a odstranena a SIM funguje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mel jsem veselou zkusenost s ADSL od Vodafonu, typek na prodejne udelal spatne snad vse, co slo, takze jsem musel znbovu objednavat modem, aktivaci musel resit technik kvuli spatne zadanym datum v objednavce, slevu jsem musel urgovat protoze tam ten typek zadal, ze vyuzivam hlasove sluzby od O2, proste vsechno spatne. A trvalo to 3 tydny od objednavky, nez to jelo... Kdyby zamestnavali cvicene opice, byl by formular vyplnen s mensim poctem chyb....

   Vymazat
 7. Vysvětlení (bez záruky): Prodejci na lince i na prodejně jsou odměňováni za prodané hlasové tarify, tudíž možnost "bez hlasového tarifu" nikdo nechce přiznat.

  (Budu rád, pokud to někdo potvrdí/vyvrátí).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ne zcela sedí s první polovinou aférky, protože té slečně jsem vůbec neřekl, že chci tarif jen s internetem, bez ničeho ostatního. Zarazila mě ještě předtím, s tím, že si prostě žádný tarif Na míru smontovat nemůžu a musím mít "Férový".

   Vymazat
  2. U VF je tzv. pohyblivá složka platu/provize, která je přímo úměrná prodaným tarifům (každý tarif má bodovou hodnotu). Za "férové tarify" je samozřejmě víc bodů než za samostatně aktivovaný internet. Chování operátora pak ovlivňuje to na kolik % v tu danou chvíli plní (na měsíc má "plán" který musí plnit - pokud nesplní, je bez provizí tj. má půlku peněz oproti situaci kdy splní) - čím je zoufalejší, tím větší je pravděpodobnost že bude prostě lhát nebo mlžit, aby prodal za víc bodů.....
   "A čurají všichni" doplnil na vysvětlenou hygienik hl.města Prahy, Václav Polanecký...

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 8. To je přece automatické u všech ženatých, že při hovoru s cizí ženou označuje svou manželku jako "přítelkyně", "sestra", "švagrová", "spolubydlící" a podobně...

  OdpovědětVymazat
 9. V dnešní době nejlíp vycházejí T-mobile tarify viz. www.srovnanitarifu.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Za sebe doporučuji InKarta tarif - za 350Kč mám 600MB FUP + 350Kč na volání nebo SMS, spokojenost. Odkazovaný web www.srovnanitarifu.cz mi pro tuto spotřebu nabízí nejlevnější tarif za cca 8 stovek.

  OdpovědětVymazat
 11. Myslím, že díky rozšířením smartphonů za babku a s nástupem free aplikací jako Viber a Whatsapp vzniká u všech operátorů panika. Nemohou najednou 10x zvednout cenu za data, což by jistě rádi a tak vymýšlejí balíčky, nenápadně snižují FUP atd. Mám posit, že všechny nové datové služby jsou o malinko nevýhodnější než ty původní. A samozřejmě nutí lidi kupovat volné minuty a sms za paušál. Kombinace hodně FUP, žádné minuty, žádná sms je noční můra všech operátorů. A já říkám jen houšť :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím Viberem to nebude tak horký. Bohužel. Kamarád to měl asi měsíc a bylo to nespolehlivý kvůli výpadkům. Takže nezbývá než solit těm předraženejm arogantním operátorům.

   Vymazat
  2. Jo, ještě bych chtěl dodat, že když máš Viber, tak stejně solíš operátorovi, ale méně. Výhoda je, když máš dostupnou wifi (doma, v kanclu, apod.), tak ji můžeš využít a nemusíš používat operátorovu síť. Na cestách ale wifi nebývá :(

   Vymazat
 12. Se LHANÍM jsem se setkal před týdnem u Alza.cz do očí na prodejně a tento týden u O2.

  OdpovědětVymazat
 13. Pokud zvládnete používat VoIP (lze pohodlně i z Androidu, iPhone) doporučuji, právě kvůli jejich přístupu, operátora odorik.cz
  Za tu dobu co u nich jsem dvakrát snížili ceny, majitel reaguje na fóru, nestandardní požadavky nejsou problém, množství funkcí (např. VoIP volání na mobily pod vlastním mobilním číslem, tarifikace 1+1, lze volat zdarma i na Skype, vlastní Skype nick mít spuštěný na jejich serveru a příchozí Skype hovory přepojovat na VoIP/mobil...)

  OdpovědětVymazat
 14. nova doba, nove pozadavky zakazniku, pry "nechci byt ojebavan"!
  jen - dokud ty kurvy nebudeme kopat do cumaku, kdykoli si neco podobneho dovoli, a budeme jen slepe nasledovat ten spravny (tm) postup podle pravidel, pak oni asi nemaji zadny duvod veci menit, nebot - tamtadada - pravidla funguji (jak tva penezenka, tak tve akce hovori jasne)

  OdpovědětVymazat
 15. Po šesti letech u voda onu a platbě tisicpetset korun měsíčně a když jsem ukončil podnikání jsem operatorce řekl ze chci snížit tarif nebo ze odejdu, me bez jediného slova ukončila smlouvu. To jsem tenkrát koukal jak puk.

  OdpovědětVymazat
 16. Lžou, a jak říká přísloví Kdo lže ten i krade... jen kvůli tomu jsem z VF odešel s 5ti SIM. A při otravném volání pro "zpětzískání" jsem jim to řekl úplně stejně nechci být ojebáván, na ceně nezáleží tak, jako na chování.

  OdpovědětVymazat
 17. podle mě lžou protože nevědí........... těžko čekat odborníka někde, kde za pár dnů/týdnů/měsíců bude zase někdo jiný

  OdpovědětVymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně jednou lhali i policajti a to jen protože byli líní, kriplové. Švihli mi tehdy u baru telefon, tak tam jdu, ať mi to sepíšou, že dostanu simku zdarma. Oni, že prej to je blbost a že ji budu stejně muset platit a vyloženě odmítali to se mnou sepsat!
   Tak jedu do vedlejšího města a tam to se mnou fízl sepsal a ještě mě chtěl odvěst domů. Simka tak byla zadarmo, jinak by mě nová vyšla asi na tři, nebo čtyři kila.
   A kde si tady můžete stěžovat, že? A hlavně k čemu by to bylo...

   Vymazat
  2. OMG..to přepíšu a stejně tam jsou chyby.

   ..jo ten polda se dost divil, že to chhci sepsat v jiném městě, než se stala ta krádež, ale sepsal to a bez doprošování.

   Vymazat
  3. Tím chci hlavně říct. Že ti pracovníci možná mají jednodušší zadat do Pc nějaký předem hotový tarif, než tam zadávat něco jiného a jsou prostě jen neochotní se s tím dělat a tak raději lžou, jako ti policajti v tom mém dlouhém příběhu o policajtech.

   Vymazat
  4. Kamarádovi taky odmítli sepsat ukradenej telefon. Při jejich stylu práce, kterého jsem byl svědkem, kdy jeden protokol datlují půl hodiny, by nic jinýho ty darmožrouti nedělali. Máme hodně fízlů, který dlouze úřadujou, ale něco řešit nebo aspoň chodit v ulicích se jim nechce. Ty zmrdi jezdí autem i v parku! Potkávám je tam pravidelně. Nebo jsou někde zašitý.

   Vymazat
  5. ještě je sranda že Vám do očí řeknou: a co si myslíte pane, my taky platíme daně.

   Vymazat
 19. Vzpomněl jsem si pobaveně na dobu, kdy jsem chtěl internet od O2. Podepsali jsme smlouvu, no prostě krása, pak se měsíc nic nedělo. Tak volám: "Na co čekáme, neměl náhodou někdo přijít mě připojit?" No dozvěděl jsem se, že zjistili, že v mé ulici není telefonní vedení. Podíval jsem se tedy z okna... Telefonní vedení tam stále bylo, jako konec konců odjakživa. Dokonce na něj z okna dosáhnu rukou. Tak jim to povídám, oni, že ne. Tak jim povídám, že asi 5 dalších lidí z ulice je připojeno na internet přes O2, jak je to možné pokud tu není jejich vedení. Oni že neví a že tu nemám vedení a hotovo.

  Hodně jsem přemýšlel, jestli by pomohlo, kdybych jim to vedení pokácel, oni by ho třeba přijeli spravit a při té příležitosti jej objevili... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo asi ošklivé počasí, tak se jim nikam chodit nechtělo.

   Vymazat
 20. Františku, mám podobné zkušenosti, přesto si myslím, že Vodafone je stále menší zlo, než O2, u kterých se divím, že ještě nějaké zákazníky mají.
  Stalo se mi, že mi operátorka po telefonu tvrdila, že něco nejde.Mně se to nezdálo, a tak jsem napsal mail a dostal odpověĎ, že to jde.
  Ještě jednu špatnou zkušenost s nimi mám:
  přítelkyně si změnila tarif od 11. dne v měsíci. Vodafone naúčtoval nový tarif, ale k tomu naúčtoval i starý, který běžel od 10. dne, takže starý tarif používala fakticky jeden den, ale zaplatila celý měsíc (neúčtují poměrnou část, ale celý měsíc). Zavolal jsem info linku a prý je vše v pořádku. Zdá se mi ale nesmyslné platit dva tarify zároveń, ale prý to tak není, ten starý již skončil, platí jen ten nový. Nasrat!
  Obecně si myslím, že průser je v tom, že operátoři nabízejí desítky nových tarifů, balíčků, kombinací, k tomu mají sto starých, které se taky dají různě kombinovat, a pak aby se v tom prase vyznalo. Takže to těm operátorům vůbec nezávidím. Ale to je nesystémovost, která mě tak sere. Jak se v tom má orientovat pak chudák zákazník, když ani operátor neví, která bije. Mám dojem, že tam mají oddělení, kde se píčusové co stále vymýšlí nové tarify, aby to vypadalo že stále inovují. Mě to tedy spíš odrazuje a mám pocit, že to zesložiťují záměrně, aby s námi mohli řádně vyjebat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje zkušenosti se týkají Vodafonu, o O2 by to bylo tak na 10 stran.

   Vymazat
  2. Vono to totiž tady takhle funguje všude. Včera tajkle čekám přes tři hodiny na s-kartu. Vlít tam nějakej frajírek s načinčanou dámičkou a mimískem a nadával, že žádnou s-kartu nechce, že oni mají svůj účet u jiné banky..asi si chudák myslel, že úplně všichni ostatní jsou totální socani, co své účty a kreditky nemají a tu kartu potřebujou. A tak si budem vesele zbytečně přeposílat peníze z účtu na účet..já ten frajer a desetitisíce ostatních.
   A pak na co tady jdou vaše daně, tepláci.

   Vymazat
  3. O tom tunelu s s-kartou ani nemluv! By zasloužili vybělit!

   Vymazat
  4. Opencard, povinný datový schránky, Internet do škol, teď S-karta, mýtný brány, nepoužitelný vysílačky, nepoužitelný padáky, řada naprosto nesmyslných "programů",..... už jsem jak nasranej důchodce, ale já tyhle zmrdy opravdu nevolil!

   Vymazat
 21. Frantisku, asi bys mel vedet jedno: vsude je to naprosto stejne a nefunguje to nikde! At uz to je O2, predtim Cesky Telecom, T-Mobile, nebo Vodafone, vsude pracuji diletanti, kteri naprosto nevedi ktera bije, jake sluzby jejich zamestnavatel nabizi a poskytuje... nevedi proste vubec nic.
  To neni o lhani a nejakych konspiracich, ci tlaceni do specificke nabidky. Ti lide jsou jednoduse neschopni a informace, ktere by meli mit nastudovane, ovladat a umet tlumocit, v jejich hlavach proste nejsou. A kdyz o tom nahodou nedej boze neco vis, evidentne vic nez oni, a zatlacis je do kouta, zacnou si regulerne vymyslet. Jako male deti, ja tu hracku nerozbil, takhle to uz bylo.

  Klidne si zkusmo otestuj tyhle help-linky, nebo i kamenne prodejny. Pokud tam 5x zavolas, natrefis na pet ruznych operatoru a polozis jim stejne otazky, s velkou pravdepodobnosti se dozvis 5x neco uplne jineho. Takovou nelinearni telefonni adventuru jsi jeste nehral! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. docela dobrej nápad :-) by stálo za to zkusit, nahrát a pak někde zveřejnit výsledky

   Vymazat
  2. Na tom diletantství samozřejmě něco bude, ale jen o tom to není. Jinak by ty zmíněné tarify nezmizely z toho eshopu, František by si je prostě naklikal...

   Vymazat
  3. Takovýhle hlášky zbožňuju "vsude pracuji diletanti"... zatímco ty seš dokonalej, jmenovče... ono ve velký firmě je to trochu složitější.... ty zaměstnanci musej dostávat školení, materiály, dokumentaci a za to jsou zodpovědní úplně jiní lidé... je to chyba systému, ne těch operátorů, který jsou na konci potravního řetězce...

   Vymazat
  4. Hele ale to jsou vsechno realne zazitky. ;) Frantisek popsal jak to chodi u Vodafone. Ja nedavno neco resil s O2 a necele dva roky zpatky s T-Mobile. A nic z toho neslo hladce, jedna ruka nevedela co dela druha, u obou spolecnosti. Volas tam a neco ti reknou. Po tydnu volas zas a je to jinak. Pak se 14 dni nic nedeje, abys posleze zjistil, ze se jim to nekde zaseklo, protoze nekdo neco neudelal, nebo udelal spatne. Zajdes radeji na kamennou prodejnu a prekvapko, dozvis se, ze je to jeste jinak. A ze to co tvrdili operatori davno neplati, nebo vubec nikdy neplatilo.

   Specialne ty help-linky nechapu, sice je tam asi vysoka fluktuace, ale snad maji pred sebou nejaky manual, body, vedi co maji rikat a predevsim, co firma nabizi a co je schopna poskytnout? Ale kdyz se uz po par bodech ztraceji, nechapou co po nich chces a dojde to do faze "vite, my jako vlastne... a tohle asi nejde, to uz tak neni..." tak to se musis smat, to asi neni systemem.

   Vymazat
  5. je to nadnárodní společnost, navíc obrovská... neustále se měněj lidi, pravidla, produkty, struktura firmy, často i strategie... půlka jich jde na školení půlka třeba ještě ne... operátor si pak nemůže dovolit listovat manuálem, když mluví se zákazníkem... navíc na samostudium nemá čas neb počty zaměstnanců jsou optimalizovány tak, aby se nikdo neflákal... mám zkušenosti z jiný velký firmy a vím jak to chodí... telefoním operátorem nebo zaměstnancem pobočky bych nechtěl bejt u žádný nadnárodní společnosti... to jsou většinou fakt chudáci. proto píšu, že je to chyba systému, nikoliv lidí... firmičce o třiceti lidech se tohle nestává, tu umí uřídit i průměrnej člověk...

   Vymazat
  6. Mára:

   Chápeš, když půjdeš do obchodu s obuví a tam chceš 42ky boty, ale pořád ti říkají, že takové nemají,i když ty je přesně vidíš ve výloze, přesně ty tvé 42ky. Tak jsi na ně nasraný. Jsou neschopní nebo tak minimálně působí. (když pak i ve skladu najdou celou kupu dalších krabic s číslem 42).

   Jde mi o to, že ano,bohužel jsou operátoři za diletanty, protože zkušenost s nimi je taková. Pokud nejsou vycvičeni a jejich diletanství bohužel padá na jinou hlavu, tak je tomu stále tak.

   David P.

   Vymazat
  7. Souhlasím s Márou. Vinil bych hlavně ty trotly z vedení, kteří neustále mění podmínky, strukturu, atd. Dělají v tom bordel zákazníkům i svým zaměstnancům. Každej posranej manažírek se potřebuje vytáhnout jak inovuje a výsledek je ten, že je ve všem zmatek, vše funguje napůl a všichni jsou nasraní! Místo, aby vyladili stávající nedostatky, vymýšlí další píčoviny.

   Vymazat
 22. Před 2 měsíci jsem si otestoval přenos ADSL internetu od T-mobile k Vodafone. Ježis, to byl porod. Čtyři zaměstnanci nevěděli, jak na to. Po měsíci, kdy podělali, co mohli (ztratili žádost o přenos, dopustili, aby T-Mobile službu zrušil, nezavedli do systému objednávku nového ADSL, technika 2 týdny neposlali atd.), mi řekli, že "to nemohou urychlit". Ok, ale ten arogantní tón, který operátor zvolil v tom telefonu, mě vytočil tak, že jsem pomalu začal do toho telefonu řvát. Pak stačil mail do Vodafonu a najednou, když měli "stížnost písemně", tak všechno šlo do druhého dne. Fakt "férový přístup".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja uz taky rval - slo o zrizeni pripojky, ale zabralo, ze jsem jim rekl, ze UPC me pripoji do dvou dnu a jestli to jejich nebude do dvou dnu fungovat, tak objednavku rusim. Druhy den to jelo... A to mi napred slecna rekla, ze jejich technici maji na odstraneni zavady, ktera vznikla na jejich strane a jejich chybou, az mesic, ale ze to normalne stihaji do 9 dnu. Videl jsem rude...

   Vymazat
 23. Vážený pane Fuko,
  jménem společnosti Vodafone CZ se velmi omlouvám za nedorozumění, které vzniklo okolo Vaší snahy o změnu čísla. Vodafone se vždy snaží svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc a tento případ by neměl být výjimkou. V nejbližších hodinách se s Vámi spojí náš operátor a osobně dohlédnu na to, aby celou situaci vyřešil k Vaší plné spokojenosti. Děkuji a zůstaňte s námi,

  Muriel Anton, CEO Vodafone CZ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za takový klientelistický přístup pověsit za koule do průvanu !
   Když takovou omluvu , tak všem potenciálním zákazníkům !

   Vymazat
  2. To je vidět, jak jsou tam nemožní. Ono přeci nikomu od Fuků nešlo o "změnu čísla". Franta se ptal na možnost převedení jednoho čísla od jiného operátora k nim a jestli s ním bude možné sestavit si tarif dle potřeb... Já to tedy chápu tak, že číslo jako takové právě vůbec měnit nechtěli (jinak by přeci neřešili převedení čísla)...

   Vymazat
  3. Tak tohle je hodně zajímavé...
   Že by ředitelka Vodafonu, která mimochodem neumí česky, řešila tyhle problémy? No páni...

   Vymazat
 24. Vodafone už nemá tarify na míru? Hm, tak to díky za info, tohle byla věc, která se mi na vodafonu líbila (taky skoro nevolám, občas pošlu SMSky).

  OdpovědětVymazat
 25. Ano, také mám pocit, že Vodafone se v poslední době hodně zhoršil... a s tím vyjebáváním se zákazníkem, to je taky pravda, mám stejnou zkušenost. Na druhou stranu mně nakonec prachy vrátili, když jsem začal řvát. Ale nic férového na jejich nabídce neshledávám.
  Domnívám se, že chtějí urvat co nejvíce to půjde ještě před příchodem čtvrtého operátora (viz také prodloužení smluv na dobu určitou ze 6 měsíců na 2 roky). Já, až tu čtvrtý operátor bude, odejdu k němu i se svými třema kartami. Ihned, jak to bude jenom trošku možné - smlouvu mám na dobu neurčitou.

  OdpovědětVymazat
 26. osobně jsem přešel k VF právě kvůli Tarifu Na míru - používám JEN data a SMS + jízdenky (bez SMS to jaksi nejde, že)

  datový tarif pro tablet 1 GB za 398 Kč

  osobně si myslím, že pokud člověk chce jen data, tak nic víc platit nepotřebuje - tedy 4 kila měsíčně

  OdpovědětVymazat
 27. To koukám. Já k Vodafonu přestoupila asi před měsícem a bez problémů. Šla jsem do prodejny a tam jsem si navolila, jaký chci mít tarif na míru. Už jsem věděla, co chci, a prodejce mi ani nic nevnucoval.
  Měsíčně tak ušetřím dost pěněz narozdíl od O2, které mě štvě ještě svými vyčůranými prolhanými dealery (zkušenost z rodiny).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moji tchýni takhle vychcánkové od O2 nedávno pěkně napálili. Když jsou v O2 ochotní spolupracovat s kdejakou šmelou, tak ať se potom nediví, že jim lidi odchází. A jejich přístup k řešení problému je na pěst. Na kámoše zas poslali vymahače (postoupili pohledávku, která byla již zaplacená!) a ukončování smlouvy bylo neuvěřitelný martýrium. Zkušenosti s nima by vydali na knihu!

   Vymazat
 28. Popravdě, nikde tu nezaznělo, že se mohla plést operátorka na lince.
  To je právě tento případ, dnes už by se jí to asi nestalo. Pravděpodobně neměla dostatečně nastudované nové produkty ;) Lidská chyba, ne Vodafone.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak neměla nastudované nové produkty? Spíš naopak, ne? Měla nastudované jen ty nové a na starší asi nějak zapomněla...

   Vymazat
 29. Trocha pohledu zevnitř, momentálně je jediné finanční ohodnocení u VF jen za nová čísla, pokud možno s netem a voláním, všechno ostatní je u zaměstnanců dobročiná činnost.
  Za vyřešení problému nedostane ani korunu. Navíc pokud nesplní plán 2 měsíce po sobě dostává výpověd. Pokud tam někdo vydrží víc jak rok má hroší kůži.
  Prakticky celé původní vedení z dob oscara je pryč a zůstali jen powerpointoví manažeři, kteří si něco naplánují a pak jdou přes mrtvoly.
  Pokud má někdo ze zaměstnanců k takovému stylu prodeje připomínky, je obviněn z negativního myšlení a při opakování doporučeno propuštění
  Úžasná hláška z firemního školení - nespokojení zákazníci vlasně neexistují, protože kverulanti si budou stěžovat vždycky, mlčící většina je přece spokojená.
  Oficiálně je samozřejmě kodex, kde se nesmí zákazníkům lhát, ale to je jen krytí pro průšvihové situace.
  Další potíž je systém, třeba pro vytvoření nového zákazníka s telefonem a tarifem je třeba cca 150 kliknutí myší, a 25 minut času, pokud to ovšem mezitím nespadne. Vtipné je, že se pak používá pro prodej excelová tabulka, ze které se to pak přepisuje znovu
  Nu a pokud nastane nějaká nestandartní situace, jsou stovky postupů některé i o 40 stranách z různými možnostmi výkladu, které se mění i několikrát měsíčně, to nedá prakticky nikdo z hlavy
  Mohl bych ještě pokračovat, přepokládám že jinde to bude podobné, ale oscarového přístupu je škoda, vodafone jde do pekel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Vidím, že jsme byli kolegové.. :)

   Vymazat
  2. Přesně tak:-) At zije "Filip" :-)

   Vymazat
  3. Přesně tak:-) At zije "Filip" :-)

   Vymazat
  4. vžyť to říkám - můžou za to neschopní zamrdaní manažírci a jejich "strategie", ne operátoři!

   Vymazat
  5. Je velmi, ale velmi smutné, že toto přišlo do Vodafonu. Nicméně velmi stejně toto funguje i u modrobílé bublinkové společnosti zevnitř...a vzhledem k tomu jak se tu a tam některý z tzv. "treneru" prořekne, tak kooperace mezi VF a starou tel. je možná více reálná než se na venek zdá. Ona "Claudie" je v rámci taková starší sestra "Filipa"(asi stejně neschopná) což by v rámci konspiračních a ničím nepodložených teorii mohlo vézt k doměnce: co když tito powerpointovi manageri přišli právě z bublinkové společnosti i se svými kodexy prodejců, které stejně neefektivně fungují i tam, právě do VF? :-) Nebo to snad vede i dál?K monopolizaci, či snad slučovaní chcete-li, byť jen názorových směru všech operátoru za účelem "stádovizace" a uniformizace nabídky, třeba systémem zmatečných nabídek a tím odbourání schopnisti nebo touhy se bránit? Nevím. Ale je jasné že Systém fluktuace a špatného odměňování a roztříštěností oddělení, kdy jeden jen prodává a za záchranu nemá ani pochvalu a druhy jen poslouchá naštvané a za prodej něčeho co zrona nefrčí má pakatel (viz tzv. retence) vede k dojmu neschopnosti právě těchto "vrcholových" managerů a jejich řízení a samotné nedůvěryhodnosti společnosti. Na druhou stranu mam již delší dobu tarif u VF a jediné co opravdu funguje jsou záchrany. No a vzhledm k tomu že vím jak system funguje tak systemem strašení (byť opodstatněného) mohu říci, že nemám nejhorší nabídku na trhu a jsem se svou cenou měsičně spokojen. Jsem jen nespokojen s tím, že musím vždy když chci seriozni změnu, nebo úpravu vyhrožovat nebo strašit odchodem či stížností nebo vyžadováním nadřizeného k telefonu a nedochází k tomu slibovanému prozákaznickému servisu. Omlouvám se za tak dlouhý přízpěvek ale abychom nebyli ODRBÁVÁNÍ je třeba to říct na veřejnosti všechno. :-)

   Vymazat
 30. A to chci převádět jedno číslo k Vodafone na ČD tarif. Budu se modlit, aby to zvládli :)

  OdpovědětVymazat
 31. Vsichni operatori u nas maji tisice az desetitisice marketingovych kombinaci ktere jsou plne validni a funkcni, tzn lze je uctovat. Lzou vsichni, v tomto smyslu. Vf neni ani lepsi, ani horsi.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.