12.4.12

Recenze: Koupili jsme zoo [We Bought a Zoo] - 40%

Matt Damon hraje chlapíka, který je trochu dobrodružně založen a když mu zemře manželka, chce se svými dvěma dětmi "začít nanovo" na nějakém novém místě. Když se mu nabídne možnost koupit malou zoo za městem (včetně zvířat a zaměstnanců), je to trochu moc i na něj, ale nakonec do toho jde. Obzvlášť když jedním ze zaměstnanců je Scarlett Johanssonová.


Film je údajně natočen na motivy skutečných událostí, ale pokud ano, musí jimi být inspirován jen velmi volně. Některé jeho zápletky by totiž byly trapně předvídatelné a prvoplánovitě emocopudné i v československé zoo komedii z 80. let. Nechybí umírající tygr, kterého je potřeba zabít. Nechybí zlý úředník, který musí znovuotevření zoo posvětit. Nechybí zamilovanost hrdinova syna do zaměstnancovy dcery. A tak dále...

Především Matt Damon a kluk, který hraje jeho syna, jsou natolik dobří, že se jim i velmi trapné hlášky daří přednést způsobem, který funguje lépe, než by objektivně měl.

Zásadní chybu ale udělal režisér Cameron Crowe (Na pokraji slávy, Vanilkové nebe) v tom, že jeho film, se svým scénářem, který je esencí neoriginality, má skoro dvě hodiny. A Crowe se ho snažil natočit způsobem, jako by šlo o nějaké hlubší nadčasové zamyšlení nad smyslem života, nebo něco podobného.

Mimochodem, smysl života je: Nekupujte si zoo, pokud v ní nepracuje Scarlett.

22 komentářů:

 1. Franto, dá se to něčím přirovnat ke Croweově filmu Elizabethtown?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Elizabethtown byl imho jeste slabsi. Je to cele umele, sladkobolne a tupe. Nedal bych ani tech 40%. Nic jsem od Crowea necekal a nic jsem nedostal.
   Koukal jsem prednedavnem ze Alene Prokopove se to libilo, coz doted nechapu.

   Vymazat
  2. Já E-Town miluju pro jeho atmosféru a bizarnost a hlavně práci s hudbou. To, že nedává smysl, mě na tom naopak baví. Takže tohle by mě mohlo bavit ještě víc?

   Vymazat
 2. Upřímně řečeno, mít zoo se Scarlett Johanssonovou je jedna z nejlepších variant smysluplného života, na kterou jsem zatím narazil. Opravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky by mě bavilo chodit jí krmit, takže rozumim

   Vymazat
 3. Má to dost podobnou atmosféru jako Elizabethtown. Zatímco Elizabethtown byl celkově pocitový, pohodový, atmosférický film, tohleto je jako komedie s Adamem Sandlerem, ale natočeno jako atmosférický pocitový film, což v mých očích dost skřípalo.

  OdpovědětVymazat
 4. Nevěřte tomu, to je jeden z nejlepších letošních filmů, FF taky někdy přestřelí. Ano, je to sluníčková komedie, ale v tom nejlepším smyslu.
  A hudbu dělal Jónsi ze Sigur Rós.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale popis "slunickova komedie v tom nejlepsim smyslu" je dost krutej odsudek, nebo ne? tak jakypak nejlepsi film? ja to nechapu..

   Vymazat
 5. Odpovědi
  1. Vydrž, zanedlouho jí bude patnáct, pak osmnáct...

   Vymazat
 6. Fucka je análně vybělená pyča s radioaktivními tepláky, která tomu vůbec nerozumí. Je to dobrej film, daleko lepší než Elizabethtown, kterej byl jen nepřirozená umělá kýčařina. We Bought a Zoo je pozitivní pohodička.

  OdpovědětVymazat
 7. Knížka teď vyšla česky: Stalo se to v Británii, manželka umře v půlce dlouho po koupi zoo, žádné sexy zaměstnankyně ani dcery tam nevystupují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je nuda. Člověk občas potřebuje pohádku.

   Vymazat
 8. Doporučila bych to jako pohodový film pro rodinu s dětmi. Ano, je to předvídatelná pohádka, ale nebude nudit ani rodiče ani děti. Herci hrají dobře, sice tam není full frontal, ale snad to tatínek kvůli dětem jednou vydrží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já bych pro rodinu s dětmi odporučil Srbský film.

   Vymazat
 9. Zajímavý, že zatímco my jsme stále mladí a krásní, ostatní nějak hrozně rychle stárnou. Dokonce i Matt Damon.

  OdpovědětVymazat
 10. http://www.freakingnews.com/Scarlett-Johansson-Upside-Down-Pictures-65302.asp

  Mě se až tak Scarlett .... :-))

  OdpovědětVymazat
 11. Kdo chce videt jak to bylo doopravdy, doporucuji dokument BBC Benova ZOO (ctyrdilny TV serial). Mimojine uvidite, jak jednotlive postavy vypadaji v realu. Natoceno primo behem zachrany Dartmoorske ZOO, kdy nebylo jiste ze se ZOO podari opravit vcas a dostane povoleni k provozu.

  OdpovědětVymazat
 12. vy jste banda čůráků který neuměj ocenit dobrý film!

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.