23.4.12

A nejlepším akčním thrillerem letošního roku se stává...

Vizual - Ja, Olga Hepnarova

Bezkonkurenčně!

47 komentářů:

 1. to je vtip, nebo skutečný poster?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neni to vtip. Pro jistotu jsem tomu dal i tag "nehumor".

   Vymazat
  2. Ještě jsi zapomněl na tag "bestiality".

   Vymazat
  3. predhazuji k uvazeni tag "2012"

   Vymazat
 2. to bude zase fail, horší než auta 2

  OdpovědětVymazat
 3. Nějak to nechápu, Hepnarová mi přijde jako celkem zajímavý námět na film. A podle plakátu kvalitu těžko odhadovat, že jo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že to bude lepší než ta 4 roky stará americká verze... http://www.youtube.com/watch?v=fdwH5kMDtMY

   Vymazat
  2. "Na provedení tohoto činu jsem se předem připravovala... a důvodem byla jedině moje nenávist k lidem.
   Pokud jde o osoby, které přišly o život nebo utrpěly nějaká zranění, u nich necítím žádnou lítost. Mrzí mě jen, že vznikla věcná škoda, tu jsem způsobit nechtěla a stalo se to zcela náhodou."
   "Ti lidé pro vás byli neznámí. Proč jste se rozhodla právě je usmrtit či zranit?"
   "Obecný postoj lidí ke mně zavinil to, že jsem nakonec mezi nimi přestala rozlišovat, brala jsem je jako celek, a ne jako jednotlivce."
   "Co chcete uvést na svou obhajobu?"
   "Nemám, co bych podstatného mohla uvést. Snad jen to, že v listopadu či prosinci 1972, kdy jsem bydlela na chatě v Olešku, mě kvůli nějakým nedoplatkům předvolali na MNV Zvole, okres Praha-západ, a tam jsem se zmínila o tom, že nenávidím lidi. Stalo se to poté, co se mě vyptávali, proč mám trvalé bydliště na chatě a nežiji u rodičů. Tam jsem prvně před úřadem mluvila o pomstě..., bylo to z mé strany cosi jako čestné varování... Jedna z žen z té komise mi při té příležitosti řekla, že pokud mám takovéhle názory, neměla bych pracovat jako řidička, protože bych mohla s pomocí auta něco provést.
   Bylo jen otázkou času, kdy něco takového uskutečním."

   Vymazat
 4. má to bejt černobílý, takže plakát bude určitě vypadat jinak, třeba to bude dobrý, žádnej trapnej Kájínek..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten Kájínek má být kdo? Další oblíbenou (a také chybnou) variací je ještě Kájinek. Kdyby byl skutečný Kajínek grammar nazi, tak si vás už přidá na blacklist ;)

   Vymazat
  2. Nevidim důvod, proč bych měl jeho jméno psát gramaticky správně, za to mi fakt nestojí... Krom toho jeho jméno je zářnej příklad toho, že to je původně nedokonalé jméno, avšak s potenciálem, blbě se vyslovuje (záleží odkaď jste) a svádí ke zkomolování. Kdyby nebyl Kajínek takovej zločinec, tak by si ho moh dávno změnit, dřív než se dostal doživotí a už na to nemá čas..

   Vymazat
  3. času by měl spoustu, ale zdržuje ho, jak noc co noc kope ten tunel

   Vymazat
 5. olga heparinova-vrahova? :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Četl jsem knížku od pana Cílka a ta byla dost dobrá (Oprátka za osm mrtvých). Věřím, že film ostudu neudělá, je to poměrně vděčné téma...

  OdpovědětVymazat
 7. To vypada jako pokracovani: http://www.csfd.cz/film/267933-vsechno-je-sracka/ Nebo to ma byt hrany?

  OdpovědětVymazat
 8. http://www.kinobox.cz/film/266596-ja-olga-hepnarova

  On to fakt není džouk... to teda zírám... to auto vypadá jak z nějaké hry, z Mafie třeba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I kdyz to auto dneska vypada hodne divne, tak je to prave ten nakladak Praga

   http://www.policie-cr.cz/produkty_foto/produkt-1189440367.jpg

   Vymazat
 9. Olga Hepnarová v sedmdesátých letech zabila náklaďákem spoustu lidí na tramvajové zastávce a odůvodnila to podobně, jak je napsáno na plakátu. Dostala za to trest smrti. S hodnocením bych počkal až na film. Jako námět je to rozhodně zajímavá látka.

  OdpovědětVymazat
 10. Přesně tak. Na tom plakátu to je to její auto a její slova, která napsala jako odůvodnění činu. Cítila se šikanovaná společností. Uznávám, že jako plakát je to možná docela dost drsný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Graficky na me pusobi spis jak plakat na dalsi dil Burakovych povidacek.

   Vymazat
 11. Mimochodem, kdybyste to nevěděli, tak ten film je o paní, která zabila lidi s tím autem, protože se chtěla pomstít.

  OdpovědětVymazat
 12. A po trestu smrti se Olga vrací... http://thumbpress.com/wp-content/uploads/2011/04/jeepers-creepers.jpg ... Tak už jsem Jeepers Creepers konečně pochopil!

  OdpovědětVymazat
 13. Hepnarová najela v sedmdesátých letech náklaďákem na lidi na tramvajové zastávce, zabila
  jich 8. Cítila se šikanovaná. Hepnarová mi přijde jako psychopat.Dostala trest smrti.
  S hodnocením trestu bych počkal až na film a její slova.

  OdpovědětVymazat
 14. Olga Hepnarová zabila náklaďákem na tramvajové zastávce osm lidí. Byl to prostě blázen. S hodnocením bychom měli počkat, třeba bude na konci nějaký zvrat. Ale spíš to bude psychologický rozbor...

  OdpovědětVymazat
 15. Nevim, co řešíte, v Americe by o ní natočili 20 dokumentů, 10 tv filmů a 25 filmů, možná tolik né, ale to, že u nás dávaj akorát Kriminálku Anděl, neznamená, že by nemohli natočit tohle, může to bejt slušná depka...

  OdpovědětVymazat
 16. Tak jak? Jak se ten film bude jmenovat? "Já" (v češtině dost blbý název) nebo "3,14ča Hapnarová"? Kdo z těch dvou režisérů natočil jen minutovou scénu po závěrečných titulcích? Mimochodem, Tomáš Weinreb už film nebo dokument "Já" natočil a byl o úplně něčem jiném... (zdroj CSFD). Ten hustocitát z plakátu se dá i vyložit, že padá z "úst" toho náklaďáku vůči komisaři na STK který jej vyřadil z běžného provozu rovnou do šmelcu! :-)

  p.s. Vsadím boty, že ten plakát dělalo grafické studio Aleše Najbrta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď jsem četl, že se to má jmenovat "Já, Olga Hepnarová". Zdroj: papírové noviny

   Vymazat
 17. Olga Hepnarová to v sedmdesátých letech zabila náklaďákem.

  OdpovědětVymazat
 18. Nebýt těch osmi lidí, Olga Hepnarová by nikoho nezabila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náklaďáky nezabíjejí lidi, to Olga Hepnarová.

   Vymazat
  2. ale ano, náklaďáky za to můžou taky, soudruzi montéři z továrny, soudruzi inženýři, anonymní lidi na zastávce ale nejvíc, jo, za všecko můžou nejvíc anonymové..

   Vymazat
 19. Tak zatím jsem to nechtěl odsuzovat, ale když vidím, že dvacetiletou holku má hrát čtyřicítka, mám první problém... Navíc v knížce, kterou se film nechává inspirovat, je její život mapován zejména v pubertě... Tak jsem zvědavej na práci maskérů.

  OdpovědětVymazat
 20. Při pohledu na ten plakát jsem si nemohl nevzpomenout na americký seriál Californication :-)

  OdpovědětVymazat
 21. Množství spoilerů v téhle debatě je šokující! Fakt "díky"... :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Bude tam i to, jaks e před popravou poblila, posrala a pochcala? Prý, že se psychopati nebojí trestu smrti. hahahaha

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, dej vodkaz na fakta,at si posusname...

   Vymazat
  2. Olga Hepnarová v sedmdesátých letech zabila náklaďákem spoustu lidí na tramvajové zastávce a odůvodnila to podobně, jak je napsáno na plakátu. Dostala za to trest smrti. S hodnocením bych počkal až na film. Jako námět je to rozhodně zajímavá látka. Mimochodem, kdybyste to nevěděli, tak ten film je o paní, která zabila lidi s tím autem, protože se chtěla pomstít. Hepnarová najela v sedmdesátých letech náklaďákem na lidi na tramvajové zastávce, zabila jich 8. Cítila se šikanovaná. Hepnarová mi přijde jako psychopat.Dostala trest smrti.S hodnocením trestu bych počkal až na film a její slova. Olga Hepnarová zabila náklaďákem na tramvajové zastávce osm lidí. Byl to prostě blázen. S hodnocením bychom měli počkat, třeba bude na konci nějaký zvrat. Ale spíš to bude psychologický rozbor...

   Vymazat
  3. http://kriminalistika.eu/muzeumzla/hepnar/hepnaro.html

   "Já osobně jsem proti trestu smrti věšením od té doby, co jsem věšel tu krásnou slečnu. Tak dlouho objížděla Štrosmajerák, až tam na nástupišti tramvaje bylo tolik lidí, že si dodala kuráž a napálila do nich dodávku... Než jsem ji dovedl a oběsil, podělala se mi a pomočila a pozvracela tak, že mi toto mé řemeslo zhnusila... Proto jsem proti trestu smrti." (slova kata, který popravoval O. Hepnarovou, tak jak je zachytil B. Hrabal)

   Takže odtud pochází informace o její popravě, je otázka na kolik je to pravda...

   Vymazat
  4. Tak tohle se mi hodne libi, dobre to ten chlapec rekl!

   To je asi neco podobneho, jako kdyby kat Mydlar prohlasil: "Tak sem mu tu hlavu usek a von se pochcal a posral a este k tomu mel hodne krve, byl to velkej chlap a strikal mi tam z krku jak pominutej k nezastaveni! A hlava este furt mrkala vocima, no uplne mi to moje krasny remeslo zhnusil. Kdyz sem mu lamal tyci hnaty do kola, tak taky rval jak pominutel, no nemam uz radost z prace. Delat to teda dal budu, ale uz sem proti tomu."

   Vymazat
 23. Náklaďák zabil s Olgou Hepnarovou v sedmdesátých letech tramvajovou zastávku se spoustou lidí. S čekáním bych hodnotil až film. Jako zajímavá látka je to rozhodně námět. Cítila se šikanovaná a trest smrti dostal Olgu Hepnarovou.

  OdpovědětVymazat
 24. Trochu pochopení pro ní, otloukánci tu fakt jsou, no, byla bystrá, což většina lidí není :), ale neuměla svoji inteligenci využít, ale zároveň by se dalo říct, že v socialismu - v normalizaci to uplně nešlo. Dobře, bylo to hlavně v ní, s takovejma lidma je to těžký, těžko jim je jim pomoci, okolí to nedokázalo rozpoznat a nějak řešit, ikdyž by jí to třeba štvalo ještě víc, no a nakonec se rozhodla pro v podstatě sebevraždu - chtěla se nechat popravit (mrkněte třeba na osel.cz, nedávno byl článek na tohle téma), jinak psychiatr, psycholog nejsem, je jasný, že to pěkně nefér najíždět do anonymních lidí, je to prostě terorismus, ale jinak si myslim, že společnost produkuje takoví lidi, tedy divné lidi, ale je velmi vzácné, že začnou šíleně řádit, mstít se, většinou to dělaj chlapy - někde v Emerice, takový věci bych většině lidem nepřál, některejm příšernejm zlejm možná...no, ale holt taky všecky lidi mít rád fakt neumim :)
  http://www.youtube.com/watch?v=slZde_otOg4

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. sakra, spíš jsem chtěl říct, že společnost je různorodá a leckdy by z toho moh bejt i člověk nemálo znechucenej, ale holt se každej nepovede, nakonec vona taky ne... Diskuze kolem ní je taková ale celkem chápavá, pak máte chlápky, kteří taky to třeba neměli lehké a ty maj prostě smůlu, žádná lítost, ani zájem o jejich možný motivace apod.

   Vymazat
  2. nj, byla rok jako malá v léčebně, tak to mohla brát jako jednu z prvních křivd a s posměchem je to těžký, jak se třeba posmívaj panu Fukovi, už od jeho geekovského mládí, ale ten to nese statečně nic si z toho nedělá, mstí se skrze filmové recenze :)

   Vymazat
  3. o Hepnarovej som toho prečítal dosť a podla odborníkov (jednu dokonca osobne poznám) mala Hepnarová schizoidnú poruchu osobnosti. nemýliť si zo schizofréniov. takže s tým obvinovaním spoločnosti ktorá produkuje takýchto ludí treba opatrne. skôr by som povedal že tam zohrali úlohu viaceré faktory. jednak to že jej porucha nebola rozpoznaná a podchytená už v detstve, dalej rodičmi čím vlastne nadvazujem na to prvé, dalej dobou v čom je zahrnutá aj odbornosť a znalosť lekárov aj režimom a potom až v poslednom rade ludmi, ergo spoločnostou, jej okolím z ktorého sa jej nedostalo pochopenia a preto bola sama. ona na jednej strane trpela hlavne osamelosťou, ovšem na druhej strane nebola kvoli svojej poruche schopná nadviazať, vytvoriť s niekym normálny plnohodnotný vztah. jej "pomsta" spoločnosti bola vlastne takým zúfalým výkrikom.

   Vymazat
 25. a čo sa prípadného filmu týka, obávam sa že to bude riadny prúser, ale trošičku trošilinku verím že to vyjde. v tom prípade by som bol nadšený lebo si už dávno myslím že príbeh Hepnarovej je výborný námet pre film ale musí sa toho chytiť niekto šikovný a inteligentný kto zároveň nebude mať potrebu za každú cenu šokovať a byť komerne povrchný. uvidíme, uvidíme...

  OdpovědětVymazat
 26. film bude super... všechno bude super.. hlavně, už aby to bylo...
  jo a plakát je absolutně výstižnej... (nechápu kritiku)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.