1.4.12

Recenze: Kluk na kole [Le gamin au vélo] - 50%

Cyril je malý hajzlík. Žije v dětském domově, je nevychovaný, snaží se naštvat všechny kolem (včetně těch, kteří by mu rádi pomohli) a něco od života chce, ale ještě nemá jasno, co vlastně.


Znovu opakuji: Cyril je hajzlík. Možná proto, že nemá rodiče (respektive má otce, ale ten ho nechce vidět), možná proto, že to tak chtěl Bůh nebo někdo jiný. Ale nikdo ve filmu (včetně jeho vychovatelů a ženy, která si ho bere k sobě do bytu) nedělá nic pro to, aby se to změnilo. Jenom se s ním snaží rozumně mluvit a dělat pro něj hezké věci, což zcela evidentně ani v nejmenším nefunguje a Cyril svým chováním úspěšně pokračuje směrem k pasťáku.

To je vpodstatě všechno, co se dá napsat o ději. O zpracování filmu se pak dá napsat to, že herci (především kluk) dobře hrají a že kamera by se mohla aspoň chvílemi přestat klepat.

Kluk na kole je zcela evidentní artfilm. Ještě o něco více, než nedávný a dosti podobný film o jiném malém Satanovi, Musíme si promluvit o Kevinovi. U Kluka na kole se to o něco hůře pozná, protože není sestříhaný napřeskáčku a zpočátku vypadá, že bude mít děj plynoucí od A do B. Ale když jsem ve dvou třetinách filmu zjistil, že jsem v něm zatím slyšel celkem 90 sekund hudby, pozůstávající ze tří identických třicetisekundových kusů na třech různých místech, byl jsem doma (na konci se ozval tentýž kus počtvrté).

Podobně jako u Kevina jsem neměl nijak výraznou touhu analyzovat emoce postav v tomto filmu, natož se zabývat tím, proč takové emoce mají (ano, děti z rozvrácených rodin často nejsou emocionálně v pořádku, děkuji za upozornění). Místo toho ve mně naprosto převládala emoce "Ten kluk by zasloužil pár přes držku".

31 komentářů:

 1. moje emoce byly naprosto stejné

  OdpovědětVymazat
 2. Sociopat v teplákách, co nenávidí živé i mrtvé děti. Doufám, že tě ten kluk za tuhle urážku vyzve na souboj v šlapání na rotopedu.

  OdpovědětVymazat
 3. Co asi tak může člověka donutit, aby chodil na takovýhle filmy?

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Sociopatie ani teplákofilie nejsou nemoci.

   Vymazat
 5. Ano, všechny děti z děcáků by zasloužily přes držku. To je naučí, jak se správně chovat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nech napalm na hlave..

   Vymazat
  2. jak otec dvou deti 3+6 vsem rodicum doporucuji to co deti nejvice potrebuji:
   -bezpodminecnou lasku rodicu/prarodicu/sirsi rodiny.
   -zajem o cinnost deti, hrat si s nimi, venovat jim cas.
   -mirnou formou ukazat co je spravne a spatne chovani, pripadne slovne vynadat, aby vedelo kde jsou mantinely a necvicilo s rodici.
   -ve vyjimecnych pripadech opravdu vzit a dat prez prdel.

   myslim, ze tohle je ta spravna smes jak mit slusne, zdrave, sebevedome dite.

   Vymazat
 6. Třeba režisér chce, aby Francouzi neměli děti, a zbylo víc místa pro Tunisany a Marokánce...

  OdpovědětVymazat
 7. Franta kdesi lita a recenze se publikuji samy. Holt Japonsko, kam se my s nasi technikou hrabem.

  OdpovědětVymazat
 8. No takže protože nám Vosmajz zase zkazil náš oblíbený pořad, zprznil fajn českou komedii (a pan Krobot je už teď ve stejný lize jako Roden...óóó) zopakuju tady svůj velmi vtipný vtip:

  Přijde Vosmík do prdele a říká: WTF.

  Zařidte zase at si to Vosmík aspoň přečte. A může zas žalovat on air.


  A budu tady prudit dokud bude V. prudit v Palcích. Sašovi jsem psal (slušný) maily-bez reakce a facebook ucet si kvuli tomu zřizovat nebudu.
  Tak a máte to.

  P.S. Víte proc byla ta Ivča(bože) v Palcích tak marná - protože ji doporučil Vosmík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja proti Vosmikovi osobne nic nemam, ale von je v tech palcich vopravdu na hovno, nejlepsi sestava by byla Frant + Jaromir + nejaka baba, muze bejt klidne i uplne blba, hlavne at je na co koukat;)

   Vymazat
  2. No a co Franta + Robert + nekolik bab?

   Vymazat
 9. Mě přijde Vosmík v palcích docela v pohodě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vosmíku, nesnaž si tu teď napravovat reputaci, když tu Franta není.

   Vymazat
  2. Souhlasím! Děte už s tím posíláním Vosmíka do prdele DO PRDELE a nezapomeňte za sebou zhasnout. Apropó - je před vstupem do prdele rohožka na pucování bot?

   Vymazat
  3. Dodatek: souhlasil jsem s "Mě přijde Vosmík v palcích docela v pohodě".

   Vymazat
  4. Souhlas, nemůžou bejt všichni lidi jen suverénní klidomluvci. Musí se dát prostor i rozverným, myšlenkyprostých případům podobně jako Vosmik. A to je na tom to nejlepší ty protiklady.

   Vymazat
  5. Mně zase přijde palec ve Vosmíkovi docela v pohodě

   Vymazat
  6. Někteří jste divní a máte jistě problémy s erekcí, protože OV je v palcích úplně v pohodě, filmový rozhled a přehled dle mého nesrovnatelný s FF (to jsou ty protiklady), myšlenkově taky v pořádku. Připadne mi divné, když preferujete geek pseudohodnocení FF. Ale vlastně proti gustu...
   A to není nic proti FF, jistě je pro někoho osvěžující když někdo stále hodnotí podle stupnice počet výbuchů/animací/hudba-ála-williams/art je zlo a obyčejní lidé z toho dostávají spalničky (áno). I já si to poslechnu, občas se podivím, občas souhlasím, protože jsem jednoduchý osobnost a full frontal hlášení jsou důležitá. Je to takové lidské.
   Jako ženský element by se hodila Mirka Spáčilová. Nebo Paula Wild. Nebo Tomáš Baldýnský. Topless.

   Vymazat
  7. No ja nevim, par palcu jsem videl a hodoceni dava Vosmik temer vzdy stejny jako FF...

   Vymazat
  8. Anonymní 2.4. 7:45:
   Někteří zejména mladší mají ten problém s erekcí, že jí mají, někteří zejména starší s tím, že jí nemají. .
   Art je zlo, pokud v něm není dobro. Někteří tvůrci se domnívají, že absece dobra = art, Samozřejmě nejvíc zabere cokoliv bez příběhu o prázdných bytostech beze smyslu, morálky a naděje, v depresi s erekcí i bez. Třeba sedmihodinová soulož se studnou.
   Anonymní Jindra

   Vymazat
  9. Mě tahle debata přijde úplně na palici. Tak když se vám tam Vosmík (nebo Fuka) nelíbí, tak to prostě neposlouchejte a je hotovo.

   Vymazat
  10. Me prijde Vosmik v pohode, ale sukat s nim teda nebudu.

   Vymazat
 10. Full frontal? Toho kluka myslím.

  OdpovědětVymazat
 11. Kdy bude ta recenze na prcičky? :D

  OdpovědětVymazat
 12. Tak hlavně je ten film o porozumění, což je asi taky art zlo nebo nevím. Je to taky belgický a ne francouzský film... Úplně chápu, že Cyril někomu leze na nervy, ale o tom to je, že když si domů vezmete 13ti letého kluka s takovým životním příběhem, tak to prostě nebude jednoduché...Naštěstí se i u nás ještě pár lidí najde, co takovým dětem pomáhají. Je dobré občas vidět film, který se snaží přiblížit realitě a zbytečně ji nedramatizuje a ani divákovi neulehčuje jeho pozici.

  OdpovědětVymazat
 13. Přesně, povětšinu filmu jsem měl chuť dát tomu umanutýmu (a zlýmu) smradovi na prdel, ale naopak, tak ženská, co se ho ujala, všechno jeho ultrafrackovité chování přechází jakoby se nic nedělo! (Až jsem si myslel, že se na konci ukáže, že je to jeho pravá matka, která ho dala k adopci .o) Povětšinu filmu kluk prostě buď dělá nějaké průsery nebo jezdí na kole. Když to skončilo, byl jsem z toho dost v rozpacích. Špatně se mi na to nekoukala, že bych měl chuť to vypnout (narozdíl od Kevina, který, bych s tím vůbec nesrovnával, páč Cyril je proti Kevinovi světec).

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.