31.3.10

Všichni jsou v pohodě [Everybody's Fine] - 60%

Robertu De Nirovi zemřela manželka a on žije zcela sám. Má čtyři dávno dospělé děti (Kate Beckinsaleová, Drew Barrymoreová, Sam Rockwell, Austin Lysy), které s ním dávno nežijí. Všichni čtyři měli přijet na svátky, ale pak jim do toho všem "něco vlezlo". De Niro se tedy odhodlá, sbalí kufr, zabalí si prášky na srdce a vydá se napříč USA na překvapivou návštěvu všech čtyř dětí.Trailer poněkud lže. Nejedná se o žádnou rozvernou komedii, ale spíš o značně depresivní záležitost s občasnými ostrůvky suchého humoru. De Niro není hlupák a záhy mu dojde, že: 1) jeho děti na tom nejsou zdaleka tak dobře, jak mu tvrdily do telefonu a v dopisech, a 2) mají nějaký velký společný problém a snaží se ho před ním ututlat. (Rozhodně ale nejde o nějakou detektivku nebo film s překvapivým zvratem.)

Film je remakem deset dvacet let starého italského filmu slavného režiséra se slavným hercem a musím říct, že i když jsem ho neviděl, na základě pár minut ukázek mi jeho nenápadná evropská poetika připadá smysluplnější než pokus o její hollywoodizaci ve Všichni jsou v pohodě.

Herci se snaží, o žádném z nich se nedá říct, že by byl špatný, ale v tomto žánru je strašná spousta mnohem, mnohem lepších filmů, které nemají problém vyhranit se buď po evropsku nebo po americku. Tenhle zůstal neuspokojivě na půli cesty a místy to působí podivně.

4 komentáře:

 1. Jenom malá poznámka. Film je remakem 20 let starého italského filmu (ne 10 let) ten originál je z roku 1990.

  OdpovědětVymazat
 2. já těmhle filmům říkám - televizní film na nedělní odpoledne - když je venku hnusně, člověku se nechce nic dělat, přepne program v televizi a tam tohle - neurazí, nenaštve, neunaví, zabaví

  OdpovědětVymazat
 3. Musím ale říct, že výkon De Nira se mi líbil, byl přesvědčivý. Ostatní teda nic moc..

  OdpovědětVymazat
 4. Na mě tenhle film teda zapůsobil docela hodně. Příběh sice možná není z nejgeniálnějších, ale přesto v sobě má takové nepopsatelné cosi, díky čemu se mi film líbil (tedy nakolik se to dá říct o dost smutném a poměrně depresivním filmu). Osobně ho doporučuji všem ve svém okolí, zejména těm řekněme od třiceti výš. Ale zcela jistě to nebude film pro každého, ani v rámci zmíněné skupiny.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.