27.3.10

Recenze: Exmanželka za odměnu [The Bounty Hunter] - 20%

Gerard Butler se živí tím, že chytá lidi, kteří se nedostavili k soudu když měli a vozí je do vězení (za což dostává zaplaceno). Chce využít toho, že byl právě vydán zatykač na jeho ex-manželku (Jennifer Anistonová), kterou nesnáší. Jennifer nestihla soud, protože je reportérka a pracuje na nějakém hrozně důležitém článku, odhalujícím jakési spiknutí / vraždu, takže neměla čas . Butler ji chytí a chce ji odvézt do vězení, ale jsou jim oběma v patách zločinci. Podaří se našim krásným hrdinům zločince převézt a možná dokonce znovu vznítit svou lásku? SAMOZŘEJMĚ, ŽE ANO, VY VOLOVÉ!Exmanželka za odměnu je námětem víceméně totéž jako Přestupný rok. Dva lidi spolu musí trávit delší čas na dlouhé cestě a z jejich nenávisti se postupně vyvine láska. Zatímco Přestupný rok se mi až překvapivě líbil, Exmanželka za odměnu je zcela nepřekvapivě přesně takový shit, jak to vypadá z traileru.

Hlavní hrdinové mezi sebou mají naprosto nulovou chemii, oba jsou od začátku do konce extrémně nesympatičtí, oba dělají věci, které jsou naprosto nesmyslné z každého existujícího úhlu pohledu, a navzdory tomu se film nakonec jako hromadná dopravní nehoda dokodrcá k happy endu.

Režisér Andy Tennant (Popelka: Věčný příběh) je s ubíhajícími roky progresivně horší a horší a na tomto jeho filmu mě štvalo úplně všechno. Lépe řečeno, štvala mě absence čehokoliv zajímavého v tomto filmu. Kéž by tam bylo aspoň něco tak blbého, že bych se tvůrcům mohl vysmát...

Fuj.

10 komentářů:

 1. "Gerard Butler se živí tím, že chytá lidi, kteří nesložili u soudu kauci a vozí je do vězení (za což dostává zaplaceno). Chce využít toho, že byl právě vydán zatykač na jeho ex-manželku (Jennifer Anistonová), kterou nesnáší. Jennifer nesložila kauci..."

  FF mas ten USA justice system uplne popleteny, coz se ti nedivim. Gerard Butler se zivi tim, ze chyta lidi, kteri SLOZILI kauci, ale nedostavili se pak k soudnimu rizeni. Zatykac na jeho ex-manzelku byl vydan prave na zaklade toho, ze se po zaplaceni kauce nedostavila k soudu, viz i trailer "you jumped bail".

  OdpovědětVymazat
 2. Já taky myslel, že FF má ve všem přehled :-) Marek

  OdpovědětVymazat
 3. Františku, zklamal jsi. A my věřili, že jsi vševědoucí! :D

  To nedostává "Sparťan" jiné nabídky, že musí brát tohle...?

  OdpovědětVymazat
 4. Sia
  A já si ho tak zamilovala, když zpíval Fantoma Opery.... a když běhal nahatej v Paní Brownové... A teď tohle :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Taky se vám zdá, že František začíná v poslední době nějak prďolovatět? Že by krize středního věku, Františku?

  OdpovědětVymazat
 6. absentoval i full frontal? nebo vterina neceho ekvivalentniho, kvuli ktere by pripadne stalo za to, legalnim zpusobem muvi stahnout?

  OdpovědětVymazat
 7. Cituji: "Podaří se našim krásným hrdinům zločince převézt a možná dokonce znovu vznítit svou lásku?"

  Fakt nevím. Buď neumíte česky, anebo budou zločince někam převážet, což ovšem nedává vůbec žádný smysl.

  OdpovědětVymazat
 8. Anonyme nade mnou, česky neumíš ty. "Převézt" někoho je správně, co jiného bys tam chěl mít? "Převést"? Odpověz si na otázku, zda tě někdo převeze nebo převese/převede? S tím tvým převážením to moc nechápu, máš snad pocit, že je spíš budou někam převádět?

  OdpovědětVymazat
 9. Trochu mě zarazilo jak Jennifer Aniston teď (špatně, odule) vypadá a docela se bojím co teprve za takových 10 let...

  OdpovědětVymazat
 10. Dneska jsem na to viděl upoutávku před Moon, a musím říct, že od dob Přátel, kdy jsem ji viděl naposledy, vypadá JA dost k světu. Jo, holt 41, nejlepší věk ženy (byť si Tom myslí něco jiného). Na film ale nepůjdu:-)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.