9.10.09

Recenze: Velké podmořské dobrodružství 3D [OceanWorld 3D]- 60%

Želva plave oceánem, potkává různou zajímavou podmořskou faunu a flóru, pak doplave, vyleze, vykadí vajíčka a je konec...Není mi úplně jasné, proč tvůrce filmu tak hrozně láká zrovna podmořský svět. Faktem ale zůstává, že podobných filmů už vzniklo mnoho, a zrovna dnes jsem v metru viděl plakát na nějaký 3D podmořský film, jiný než tento.

Velké podmořské dobrodružství 3D přináší mnoho krásných záběrů a jeho 3D efekt funguje překvapivě dobře i při nepolarizované projekci (i když záběry na souši jsou z neznámého důvodu 2D).

Bohužel, námětu se vůbec nedá říkat "děj" a film je opravdu pouze sekvence hezkých záběrů s průměrnou hudbou a občasnými pár slovy želvy (ano, želva mluví). Pokud jste někdy nějaké podobné filmy viděli, neuvidíte v tomto filmu vůbec nic nového a i když má jen 81 minut, dost se vám povleče.

A pak mám ještě trochu problém s namluvením filmu. Netuším, jestli za to může dabing, ale "hlasité myšlenky želvy" v první osobě používají velmi "ňuňu slovník" a věty, které možná vystraší šestileté děti ("A pak se mi srdce zastavilo! Rychle zpátky! Ať mě nevidí!"). Současně se v nich občas ale objeví slova jako "leviatan" nebo "flatulence", která děcka nemají šanci pochopit. Co by bylo špatného na tom, říct, že "Kapustňák si uprdl?"

Problém jsem měl taky s tím, že při prvním setkáním s většinou zvířat uslyšíme jejich jméno, které ale záhy zapomeneme. Film to řeší tím, že nám na konci znovu všechna zvířata krátce představí, spolu s jejich jmény a statutem ohrožení. Toto ale není v české verzi vůbec nijak přeloženo a vše je v angličtině.

11 komentářů:

 1. Proc jeste nikdo nepredelal do 3D treba vetrelce 2 ?
  To by byla atmosfera, kazdy by u vstupu povinne dostal hnedy bezpecnostni trenky :D

  OdpovědětVymazat
 2. TALKRON to Anonym:Na to se Camerona ptali už dávno, ale zrovna tenhle film v 3D nikdy nebude, protože je natočenej na strašně zrnitej material, na kterej se v půlce 80 let točilo dost běžně. Aliens byl i na tu dobu poměrně levný film(18 mil.)a tak se šetřilo, kde se dalo, takže film. materil byl ještě horší než bylo obvyklé(nemluvě o Cameronově válce s původním kameramanem, kterého museli vyhodit, pokud si to dobře pamatuju) a archivní kopie dnes neni zrovna v dobrém stavu. Šance je až od uhlazenějších filmu jako T2 nahoru.Teď pracuje na 3D verzi Titanicu, což si myslím, že není dobrý nápad, protože ten film sice vydělal hrůzu peněz ale rozhodně nemá kultovní status jiných Cameronových filmů a teenagerky z před 12ti let, maj dnes jiné starosti než 3D. Ale Lucas pracuje na Star Wars Trilogy 3D už pár let a myslím, že se to ukázalo být jako příliš nákladné a složité a nevěřím, že ten efekt bude byť jen vzdáleně srovnatelný s něčím natáčeným přímo jako 3D jako Avatar ...

  OdpovědětVymazat
 3. Trojrozměrný Leonardo, ach.
  _ _
  /` \/ `\
  \ /
  '. .'
  \/

  OdpovědětVymazat
 4. Taky jsem viděl jeden podobnej film 3D v Brně, už nevím o co šlo, ale přesně stejný to bylo :) Hlavně to byla po pár minutách třeskutá nuda. Rybička sem, ryba tam...

  OdpovědětVymazat
 5. Zcela OT - to, že jsou tyto stránky coby cenný zdroj archivovány Národní knihovnou, aby se staly součástí českého kulturního dědictví, je super-sofistikovaný vtip nebo pravda?
  Nepochopte mě špatně, já jsem pro, ale zní mi to dost nepravděpodobně.

  OdpovědětVymazat
 6. Gloster: Pokud je to vtip, tak vtip nekoho, kdo se vydaval za Narodni knihovnu...

  OdpovědětVymazat
 7. Tyto stranky se archivuji z vychovnych a terapeutickych duvodu. Budou se ukazovat malym detem, aby videli jak dopadnou, kdyz budou moc dlouho sedet u pocitace a hrat hry.

  OdpovědětVymazat
 8. @anonym, 12. říjen 2009 10:43 Budou se ukazovat malym detem, aby videli jak dopadnou, kdyz budou moc dlouho sedet u pocitace a hrat hry.

  presne tak, aby neskoncili ako trapni anonymovia, ktori si dokazuju svoje ego v internetovych diskusiach ;-)

  OdpovědětVymazat
 9. Martina
  to Marek
  Správně, měly by se archovovat hlavně diskuse, aspoň se budoucí generace dozvědí, co si jejich předci mysleli o náboženství a přechylování cizích ženských příjmení.

  OdpovědětVymazat
 10. Marku, ty jsi strašně neanonymní Marek. Já jsem Pepa.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.