24.10.09

Recenze: Saw VI - 40%

Nóóó... Je tam taková loutka a ta chce s lidma hrát takový divný hry... A potom...Možná není správné, abych o Saw VI něco psal, protože třetí a čtvrtý díl jsem vůbec nechápal a pátý jsem neviděl (a do minulého týdne jsem vůbec netušil, že pátý existuje, prostě mi nějak utekl). Když jsem v recenzi prvního dílu psal něco ve smyslu "Bylo to celkem fajn, ale nedej Bůh, aby to mělo pokračování", myslel jsem to vážně!

Nicméně pokračování je tu a já samozřejmě zase nic nechápu. Hlavním "mučitelem" je teď nějaký policista, zdá se, že člen týmu, který pátrá po Skládačkovi, respektive po jeho odkazu. Aspoň tedy doufám, že půodní Skládačka je pořád ještě mrtvý a všechny ty scény s Tobinem Bellem byly flashbacky. Mimochodem, Tobin Bell má ve filmu (v rámci flashbacku, doufám) poměrně dlouhý polomonolog o zdravotnictví a jde o jedinou scénu, která byla trošku zajímavá z hereckého hlediska. Ten člověk vůbec není špatný. Všechny ostatní scény jsou jenom výplň mezi mučením, která na sebe vrší nejrůznější zrady a překvapení (jedna z domněle mrtvých není mrtvá, oni to v předchozím dílu udělali jenom jako!), kterým se scénář zoufale snaží dát nějaký náznak logiky.

No a co se týče toho mučení: Je natočeno řemeslně slušně, krev a vyhřezlé orgány vypadají téměř realisticky, ale pořád nechápu: Proč dávat za mučení 160 Kč v kině a pak se vytahovat, že "to je na mě slabý kafe", když na internetu máme (NSFW!!!) mnoho videí, ve kterých je méně krve a střev a přesto jsou tak nějak přesvědčivější???

10 komentářů:

 1. Nechci do toho kecat, ale domnívám se, že to je Saw VI, ne IV. Ale nevim, neviděl jsem ani jeden, jenom jsem viděl reklamu na VI na youtubu.

  OdpovědětVymazat
 2. A mmj ten trailer se jmenuje VI.

  OdpovědětVymazat
 3. Celkem nepochybuji ze sesty dil se dela proto ze paty vydelal. Takze jen tak dal, smeli filmari, takhle se buduje kapitalismus !

  OdpovědětVymazat
 4. Senilní zkrachovalý hlupák Franta. Proč až 40 procent? Proč ne nulu?

  OdpovědětVymazat
 5. 40% preto, aby nad tym mohol senilny zkrachovany anonymny hlupak ako ty onanovat v diskusii.

  OdpovědětVymazat
 6. DrSid:

  sesty se nedela, ten uz je hotovej. Dela se sedmicka a dokud si tahle franciza bude slusne vydelavat jako doted, tak budou i dalsi.
  Kapitalismus to je, vzdyt proc ne. Koneckoncu to podporujeme my divaci; kdyby jednicka propadla tak uz by nabyla ani dvojka, natoz ted priprovana sedmicka.

  OdpovědětVymazat
 7. fuck, proc ja debil klikal na ty odkazy?

  OdpovědětVymazat
 8. Saw V: náklady 10 milionů, výdělek 116 milionů Baků. Ano, bude i VI, VII, VIII, ...

  OdpovědětVymazat
 9. Ježíš vy tu řešíte kraviny, mě se saw protože je to prostě muj zanr jestli se vam libi nejaky romantarky tak se na ne divejte já vám taky neodsuzuji ty pí**viny ale saw se mi prostě líbí a komu ne tak nechapu jeho logiku proc to vubec komentuje...to je proste neintelegentní

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.