29.10.09

Recenze: Halloween II (2009) - 40%

Michael Myers kupodivu stále žije a kupodivu chce stále zabíjet.Tahle recenze bude krátká. Ne proto, že by slasher horory byly nezajímavé, ale proto, že konkrétně tento jeden je nezajímavý. Navíc nezajímavý skoro stejně jako první díl (tedy první "nový" díl, také od Roba Zombieho).

Zombie má jistý audiovizuální talent a věřím, že dokáže pěkně nafotit strašidelné fotky na přebal CD nebo zrežírovat krvavý videoklip. Halloween II obsahuje pár scén, které fungují na té nejzákladnější úrovni: Někdo někoho pronásleduje, někdo někoho kuchá, koná se party ve stylu Rocky Horror Picture Show, někdo předvede nějaký vtipný epizodní monolog, atd... Je jich ale velmi málo a stejné množství scén je značně nepodařených až směšných (nadpřirozené vize s Michaelovou matkou a bílým koněm)!

Především se ale značnou část filmu neděje nic jakkoliv zajímavého. Aby to filosofování o smyslu rodiny a pomsty a života a bůhvíčeho bylo aspoň trochu zajímavé, muselo by být mnohem lépe napsané a zahrané.

Kupodivu (vzhledem k Zombieho kariéře) i hudba je velmi slabá (tedy, hlasitá je dost, ale je špatná).

4 komentáře:

  1. škoda, nejvíc mám od něj rád House of 1000 Corpses.

    OdpovědětVymazat
  2. Čtu fffilm blog tři roky a nějak si nevybavuju recenzi na slasher horor, který by byl zajímavý. Můžete mi nějaký připomenout?

    OdpovědětVymazat
  3. Tak sem dneska na dvojce byl a dvojka je fakt bohuzel o dost horsi nez jednicka. Tech Fuxoftovych 40% je podle me jeste hodne milosrdne.

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.