3.10.09

Coming soon: "666", Directed by Ugo Ugbor

Přiznám se, že jsem toho dosud o nigerijské kinematografii moc nevěděl, ale pokud mohu soudit na základě nigerijského filmu, nazvaného "666", je to nejlepší kinomatografie na světě.

Film vypráví o Satanovi, který svede boj o duše Nigerijců s pastorem Okonkwem. Pastora Okonkwa samozřejmě hraje skutečný pastor Okonkwo, který je shodou okolností také producentem filmu. V něčem podobném by měl hrát páter Halík, a to ASAP!A protože vás miluji, jako bonus tady máte ještě trailer na film People's Club: Ptáte se, o čem že to je? The first rule of the People's Club is: You don't talk about the People's Club!

64 komentářů:

 1. Ohoho! Nigerijsky mlady Jackson slash Lynch. Kdes' to vyhrabal, Fooko?

  OdpovědětVymazat
 2. Fuko, měl bys JDP a to HR, demente.

  OdpovědětVymazat
 3. Až mě někdy fascinuje Františku, jak ti to křesťanství leží v žalůůdku. To už je nemoc. Příště prosím raději zase s motivací sdělit něco zajímavého o filmech. Podobných "amatérských" výtvorů je moře a ty si zrovna vybereš něco takového. Co takhle příště něco za zákulisí soutěží břišních tanečnic. To by jsme se teprve zasmáli, co je to za trubky. P.S.:Ano, vím, kam mířím a ne, nemyslím to nijak osobně. Bylo by to však podobně přitroublé a zbytečné a tak nějak by to možná zasáhlo něco, co by ti mohlo být blízké, tak jak Tvůj boj prudí lidi, co možná něco vědí o tom, o čem ty jen plácáš a bavíš se tím.

  OdpovědětVymazat
 4. To je zase přesně něco pro mě...

  Břišní tanečnice nemají na svědomí miliony mrtvých, netvrdí, že mluví jménem stvořitele vesmíru a nehrozí mi, že budu po smrti věčně mučen, pokud se k nim nepřidám. Mimo jiné jim také nemusím z daní povinně přispívat na chod jejich klubů a na návštěvy šéfa jejich mezinárodní federace.
  Tudíž prakticky neexistuje legitimní důvod pro to, aby někomu v žaludku ležely.

  OdpovědětVymazat
 5. Puvodne me tedy vubec nenapadlo, ze by mira zabavnosti tohoto filmu nejak souvisela s necim vztahem k nejakemu nabozenstvi, ale kdyz na tom trvate, tak samozrejme: PAPEZ DO PLYNU!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Franto, dneska frčí scientologie, Satani a 666 už nikoho moc nezajímají.

  OdpovědětVymazat
 7. Do plynu do plynu do plynu!!!.....the roof the roof is on the fire..!!!we dont need no water , let the muthafucka burn!!...:-DDD

  OdpovědětVymazat
 8. "Franto, dneska frčí scientologie, Satani a 666 už nikoho moc nezajímají."

  Say what?!

  OdpovědětVymazat
 9. Všichni pujdete do pekla a narodíte se znovu se strašně malýma pindíkama jestli si nepřestanete dělat srandu z ježíška..:-DDD

  OdpovědětVymazat
 10. Fuka se opět zoufale pokouší o vtip a zase jen ukazuje, jak moc je zaostalý. Chudák.

  OdpovědětVymazat
 11. myslite že měl ježíšek malý pindík?

  OdpovědětVymazat
 12. Rozhodně ho měl menší o kus kůže, který mu byl uříznut krátce po jeho narození.

  OdpovědětVymazat
 13. no teda...a myslíte že se znal s Rosenbergem?

  OdpovědětVymazat
 14. Franto, přestaň už být prosím tě vtipný, děkuji.

  OdpovědětVymazat
 15. Franta je racionální programátor. :(

  OdpovědětVymazat
 16. A to sa mi ako divite, ze FF nazyvam kokotom?

  OdpovědětVymazat
 17. Bůh má malý pindík..!..A je to venku!..

  OdpovědětVymazat
 18. navazet se zrovan do krestanstvi je treba ... je to smutny, ale na krestanstvi tahle civilizace jednou pojde. moralni zasady jsou hezky, ale zpusob jejich prosazovani (asi tak od toku 400 n.l. az po dnesek) je zavrzenihodny. jedine, ze snad jsou aspon trochu legracni, ti panove, kteri sami sebe na schuzi vyhlasi za neomylne ... takze to, ze si z nich a jejich tuposti lze delat legraci, je v podstate jediny pozitivni prinos teto hruzne ideologie ...

  filmy o satanovi k tomu legracnejsimu pochopitelne pratri ... :P

  OdpovědětVymazat
 19. Problém je v tom, že pokud smeteme ze stolu křesťanství, čím ho nahradíme? Maximálně tak nějakým postmoderním svinstvem.

  OdpovědětVymazat
 20. Nahradime ho zodpovednosti sebe samych za sve ciny?a Ne dosazenim NECEHO co rozhoduje a tresta za nas???..Budeme normalni i kdyz nemame nad sebou hrozbu "Bozi pomsty"?...a budeme zdrave realisticti ve vecech jako je sex, moralka a podobne???..NEBYLO BY TO LEPSI NEZ POSRANA VIRA VE VYMYSLENE BYTOSTI????

  OdpovědětVymazat
 21. HIP HIP HURÁ, HIP HIP HURÁ! Buďme zdravě realističtí!

  OdpovědětVymazat
 22. Uzasna reakce...ta naprosto borti veskere proti argumenty!..ted jsi to vsem ukazal!..jo a uz jsem rikal ze papez je kokot?

  OdpovědětVymazat
 23. ne, ješte jsi to neříkal.

  OdpovědětVymazat
 24. Nevím, proč by bylo náboženství zapotřebí čímkoliv nahrazovat. V Norsku, Švédsku nebo Dánsku se bez jakékoliv náhražky docela dobře obejdou. Stejně tak byste se mohl ptát, čím po roce 89 nahradit Marxismus -Leninismus. Co jen si ti nebozí lidé počnou bez dogmatické totalitní ideologie?

  OdpovědětVymazat
 25. to 5.10. 1:13
  No jasně, protože lidi jsou tak zodpovědní a v jádru dobří, že není třeba, aby na ně dohlížel někdo vyšší (ať už vymyšlený nebo ne). Společnost bez autority a hrozby by vypadala jako v Pánovi much.

  OdpovědětVymazat
 26. já pořád marně přemýšlím o jedné věci - z některých komentářů je zjevné, že FF je pro některé lidi totální kokot a že jeho humor, umění recenzovat filmy a vůbec nárok "veřejně" se k čemukoli vyjadřovat je hluboko pod nulou.
  pokud narazím na takový web, tak už tam podruhé nelezu, protože stupiditami přeci nebudu ztrácet čas.
  tak mi tedy někdo vysvětlete, proč sem ti dotyční opakovaně chodí? nemají v životě dostatek prostoru prosadit a sdělit svoje vlastní názory, nebo jak???? ja tomu prostě nerozumím

  OdpovědětVymazat
 27. Já chodím často na blogy blbů, abych se pobavil nad jejich demencí. Fuka je krásný příklad. Přímo ukázkový blb.

  OdpovědětVymazat
 28. Ad Martina:
  Ano, z těchto důvodů je dobré mít policii, soudy a fungující systém trestního práva.
  Co se ovšem vymyšlených nebeských hlídačů týče - má někdo dojem, že je na tom Polsko z hlediska kriminality (nebo z jakéhokoliv jiného hlediska) nějakým podstatným způsobem lépe než my?

  OdpovědětVymazat
 29. 2 Gloster 3. říjen 2009 16:29: Autor toho filmu ale není katolík, tak co sem pleteš atributy a historii této církve? Tento film s ní nemá nic společného.
  2Fuka: Ještě jednou i pro Tebe. Autor je protestant a tak je tato odpovědtrochu mimo mísu. Já reaguji: SMRT MLOKŮM Setřelo Tě to Františku?
  K filmu:A co se filmu týče, je třeba si uvědomit, že pochází ze země s poněkud jinou kulturou, než je evropská. Možná proto nám připadne tak vtipný. A také pochází ze země, kde se vcelku ve velkém praktikuje čarodějnictví a záběry, kdy někdo vyřezává dítě z něčího břicha bohužel zobrazují opravdové praktiky lidí praktikujících čarodějnictví, či konající statanistické obřady i jinde ve světě.
  Jako křesťan nejsem sice přesvědčen o tom, že tento film je ideálním krokem, ale realitu té země neznám, stejně jako většina zde diskutujících. Tedy krom Glostera, ten byl všude a rozumí všemu. Ještě, že máme Wikipedii a podobné pomůcky pro moderní internetové rozumbrady. :-D

  OdpovědětVymazat
 30. Jindro, znas takovou tu prupovidku jak v ni figuruji perly a svine?

  OdpovědětVymazat
 31. Jindra: Jediny signifikantni rozdil mezi protestanty a katoliky je pouze v tom, ze protestanti radi zabijeji katoliky, zatimco katolici radi zabijeji protestanty.

  OdpovědětVymazat
 32. 2Fuka...Amen brother!..AAAAA..man!

  OdpovědětVymazat
 33. Franto v jakém jsi stupni OT? Typuju tak 4-5. Jako pořádný Thetan musíš zabrat. A nejen to! Už to konečně vyklop!!

  OdpovědětVymazat
 34. Od kdy Fukovy vadí, že se mezi sebou nějaké dvě skupiny chtějí pobít? Ty by jsi chtěl ten hezký CELOSVĚTOVÝ MÍR, viď Franto.

  OdpovědětVymazat
 35. to Gloster
  Nehledě na to, že naše policie i právní systém jsou dysfunkční, i tak je třeba tyhle instituce na něčem založit. Když začneme od píky, kdo může říct, co je správné a co špatné? Zase jenom lidi. abychom pak z toho neměli glosterkracii :)
  P.S.: ať to není úplně ot, mně ty trailery přišly ohromě vtipné, Františku *thumb up*

  OdpovědětVymazat
 36. franto ser na verici mamlasy,
  precti si neco ateistickeho
  od richarda dawkinse.
  dawkins ma hlavu a patu a lezi
  pekne v zaludku americkym krestanum.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Richard_Dawkins

  OdpovědětVymazat
 37. Dawkins je presne taky isty demogog a varic z vody ako RKC.

  OdpovědětVymazat
 38. Bůh neexistuje a nebo s námi přinejmenším žádný srozumitelným způsobem nekomunikuje. Takže snahy založit cokoliv na jeho autoritě vedou pouze k tomu, že si několik lidí vymyslí pravidla, která se hodí jim, a následně se zaštítí tím, že pouze vykládají vůli neomylného nebeského vládce - a tudíž mají absolutní pravdu a všichni ostatní se absolutně mýlí.
  Výsledky podobného systému lze dobře pozorovat v zemích, které uplatňují právo sharia.

  Vymýšlíte sice moc hezké obrazy rozpadající se ateistické společnosti (s dysfunkční policií a právním systémem), ale znovu opakuji, že v realitě jsou z nějakého záhadného důvodu životní podmínky mnohem lepší v sekulárních až ateistických státech, jako jsou Norsko, Švédsko, Austrálie nebo Kanada, než v teokraciích se 100% věřících, jako jsou Somálsko, Írán, nebo Afghánistán.

  S výjimkou návštěvy šéfa mezinárodní federace jsem nenapsal nic, co by se stejnou měrou netýkalo jak katolíků, tak protestantů. Protestanti mají možná o něco meší body count, ale konec konců na to také měli o nějakých 1600 let méně.

  Dawkins je demagog? V čem? Zkuste si přečíst víc než jen jednu knihu.

  OdpovědětVymazat
 39. Konstrukt zvany sebecky gen a sposob jeho zdovodnovanie mi prisiel jemne povedane bulvarny - standardny sposob uvazovanie "filozof mysle" - vela balastu a varenia z vody.

  OdpovědětVymazat
 40. Dawkins není filozof, ale profesor evoluční biologie na Oxfordu a člen britské Královské společnosti. Co se genetiky týče, z vody rozhodně nevaří.

  OdpovědětVymazat
 41. Glostre, ty mluvis tak nejak za nas, za cele lidstvo?

  OdpovědětVymazat
 42. Jestli buh nahodou existuje tak je to mega chuj!..

  OdpovědětVymazat
 43. Ne, já mluvím čistě sám za sebe a nechávám na každém, aby si udělal vlastní úsudek.

  OdpovědětVymazat
 44. 1) mame-li krestanskeho boha, islamskeho allaha, zidovskeho jehovu, shivu, krisnu, ra, jupitera....ktery je ten pravy?

  2) pokud je buh nejaka inteligentni
  sila nad nami, ktery jenom nastavuje pravidla vesmiru, proc by mu melo vadit piti piva, jezeni veproveho, pouzivani kondomu?

  3) krestane/muslimove/zide jsou ateisty vzhledem k starym reckym, rimskym, babylonskym a dalsim pohanskym bohum, ja jsem sel jeste o jednoho boha dale :-)

  OdpovědětVymazat
 45. Gloster - já se nechci křesťanské morálky nijak zastávat, protože jestli existuje nějaký bůh nevíme a tím pádem ani nevíme, jestli nežijeme naslepo. Nemůžu říct, že by mi nějak vadilo, že ze zákona nemůžu vraždit, krást nebo přecházet na červenou. Zato se mi líbí, že nikdo nevraždí a neokrádá mě a proto tuhle morálku obhajuju. Pokud bychom chtěli založit zcela novou kulturu, komu dáme právo říkat nám, co máme a nemáme dělat? Rozhodně souhlasím s tím, že teokracie není dobrý nápad, nemyslím si, že přímo náboženství by mělo mít něco společného s vládou. Ovšem je rozdíl mezi náboženstvím a morálkou, které náboženství poskytuje. Každé náboženství je založené na vyšší morálce, než jakou současná společnost má, jinak by se neuchytilo, repsektive nevydrželo by dlouho.

  OdpovědětVymazat
 46. Václav Klaus je Bůh7. října 2009 v 13:11

  Nechcu se vám míchat do vaší učený dišputace, ale mám jen menší postřeh k tej jakože křesťancký morálce nebo co. Podle wikipédie je ve Vatikánu 20x větší kriminalita než v Itálii, tak si tak nějak myslim, že jako ta křesťanská morálka je jako jen vo tom čórování. Když k tomu připočtu, že papež byl blízkej přítel Adolfa Hitlera (nebo něco takovýho jsem četl v Blesku), tak mi vychází, že se jedná o pěknou sebranku se kterou by slušnej člověk neměl chtít radši přijít do styku.

  OdpovědětVymazat
 47. moralka/etika nemusi byt zalozena na theologickych zakladech, existuje i sekularni/nenabozenska moralka/etika.
  ta se zjednodusene receno ridi zlatym pravidlem: necin jinemu to co nechces, aby cinili tobe. a existuji i priklady ze zivota zvirat, ktere ukazuji na evolucni predchudkyne lidske moralky.

  OdpovědětVymazat
 48. Já znám dva lidi, kteří se prezentují jako silně věřící.

  Jeden z nich: Nadprůměrně inteligentní člověk, s mimořádnými verbálními schopnostmi. Má židovské předky, pochází z bohaté a úspěšné rodiny. Pracuje (mimo jiné) jako žurnalista. K víře ho prý přivedla četba, studium, dospěl k ní vnitřně.

  Ten druhý: Člověk podprůměrně inteligentní (kvůli komplikacím při porodu). Měl problém zvládat školu (nikoliv kvůli chování), pomáhal mu venkovský farář. Dělal ministranta, v současnosti zametá chodníky.

  A teď pozor - otázka pro zdejší "věrozvěsty":
  Kdo z těch dvou si myslíte, že žije skromně a podle desatera přikázání a proč?

  OdpovědětVymazat
 49. Tak už nás nenapínej a napiš, kdo žije podle desatera a je skromnější.

  Jinak já jsem silný ateista, byť důvody k tomu nemám nijak zvlášť propracované. Za celý svůj život jsem ani jedinkrát víru/církev/boha nepotřeboval. Nepřicházím ani s jedním denně do styku a i tak se bez toho dokážu skvěle obejít. Morální a etická pravidla v sobě mám zakódována díky interakci ve společnosti a správné výchově.
  Myslím si, že náboženství hrají roli v dobách temných, kdy lidé tápají, hledají pravdu a nemají dostatek sil či prostředků ji najít nějakým logickým/rozumným, uspokojivým a prokazatelným způsobem. Nezbývá jim, než se upnout na víru, určité morální kodexy a doufat v lepší zítřky, tak často hlásané církevními vůdci. Myslím si, že v dnešní moderní době západní civilizace už většina populace dospěla do takové fáze vyspělého uvažování, podloženého stovkami let zkušeností a bádání, že víru jednoduše nepotřebuje. Bude asi trvat ještě hodně dlouhou řadu let, než se od náboženství budeme moci celkově oprostit, ale nejspíš se tak stane, pokud lidský rod nezasáhne nějaké významné neštěstí, které by nás uvrhlo o několik staletí zpět. (Takové neštěstí by mohlo být nahlíženo jako "trest boží", ale oni skoro všechny úkazy ve světě se dají interpretovat ku libosti různých stran, ale ani jedna není z to, dokázat, že má pravdu.)

  OdpovědětVymazat
 50. Hm, vidim, ze FF tu nebude jediny kokot.

  Ako co ma tato tvoja funny story o 2 ludoch ako dokazat? Nejaku vseobecnu pravdu?

  OdpovědětVymazat
 51. Jan: Termin "silny ateista" mi prijde stejne ujety jako "silny nekurak" nebo "silny neznasilnovac deti"...

  OdpovědětVymazat
 52. Fuxoft: Dyť říkám, že to nemám nějak extra promyšlený. A vymýšlet neprůstřelné a všeobsáhlé teorie k prokázání "mé" pravdy, na to nemám sil ani času. A stejně skalní věřící i zarytí ateisté (doufám, že tohle je už vhodnější termín) ze svých pozic neustoupí, byť by argumenty protistrany byly pádnější. Já zkrátka pravou víru v Boha nepotřebuji, nepotřebuji znát, odkud se vzal vesmír a na všechny ostatní otázky, které mne denně pálí, odpovědi více méně znám, či dohledám. Církve a organizované náboženství považuji za velkou boudu na obyčejné lidi.

  OdpovědětVymazat
 53. Každá společnost musí nutně zakazovat krádeže a vraždy, jinak by nemohla fungovat. Na to nepotřebujete žádné náboženství ani boží diktáty. Jak s oblibou říká Christopher Hitchens - Těžko si lze představit, že by židé vůbec došli až k úpatí hory Sinaj, pokud by si do té doby mysleli, že loupení a vraždění je v pořádku. S tím, že až na místě by jim bylo jako novinka sděleno, že tyto věci nakonec (bohužel) přeci jen nejsou košér.

  Náboženství navíc reálně žádnou vyšší morálku nenabízí a ani na ni neaspiruje. Přečtěte si bibli. Smrt homosexuálům, smrt cizoložnicím, smrt dívkám, které nejsou o svatební noci panny. Žena musí vždy poslouchat muže a být zticha. Neponecháš čarodějnici naživu. Otrokářství je ale samozřejmě v pořádku (Během americké občanské války stála převážná většina protestantských duchovních na straně jižanů s odůvodněním, že co Bůh povoluje ve Starém zákoně a nezakazuje v Novém, nemůže být špatné. Navíc byl samozřejmě Noemův syn Chám, podle biblické interpretace předek všech černochů, odsouzen k tomu, aby sloužil svým bratrům etc.)
  V civilizovaném světě jsme se těchto nesmyslů v převážné většině zbavili a celkem všeobecně uznáváme, že není například nutné ukamenovat někoho jen proto, že pracuje v sobotu. Ale na základě čeho jsme k tomu dospěli? Těžko na základě nábožentsví. Asi musí existovat nějaké nezávislé, nám vrozené měřítko pro to, co je správné a špatné.

  Morální pravidla v každém případě stanoví lidé. Nechápu, co jiného čekáte nebo si představujete. Buď tak učiní na základě společenského konsenzu o tom, co je podle našeho vrozeného morálního instinktu prospěšné nebo škodlivé, a nebo si někdo vymyslí, že on mluví za boha a odteď ho všichni musí poslouchat. Ale v žádném bodě do toho nevstoupí nic nadpřirozeného nebo vesmírně objektivního. I když byste ráda boží pravidla, nakonec by si je stejně vymyslel člověk. Jako už tolikrát...

  Já sám bych neměl problém přijmout argumenty nebo důkazy protistrany, dočkám-li se někdy nějakých pádných. Ale stejně jako lidé přesvědčení o tom, že vesmír je starý cca 14 miliard let (a ne 6000, jak si na základě bible myslí 40% Američanů), pochybuji, že na to někdy dojde.

  OdpovědětVymazat
 54. Poslední dobou zde pozoruji jeden zajímavý úkaz. Stačí, aby se tu někdo jenom trochu zmínil o něčem, co nějak souvisí s náboženstsvím a okamžitě se vynoří Gloster a začne to tu zahlcovat svými nemístnými rozumy. Tento člověk musí evidentně trpět nějakou psychickou poruchou (OCD), protože normální člověk by neztrácel čas bezdůvodným psaním nekonečných příspěvků, které jsou pořád do zblbnutí o tom samém, co už jednou napsal. Průvodním jevem jeho postižení je též jakási chorobná potřeba kázat (mluvit za všechny) a také určité sklony k fanatismu (paradoxně tak často nazývá své oponenty). Tento člověk by měl vyhledat psychologa.

  OdpovědětVymazat
 55. Hm, zdá se že se nikdo nedovtípil. Tak já vám prozradím odpověď na 7. říjen 2009 18:41

  Je to ten druhý.

  A ano, tahle story (která není ani trochu funny, spíš naopak) má dokázat všeobecnou pravdu.

  OdpovědětVymazat
 56. Ano, ano, ateisté jsou často ještě větší fanatici než někteří věřící a vnucování jejich nezpochybnitelného world-view jiným lidem je jejich denním chlebem. Gloster je toho zářným příkladem. Amen.

  OdpovědětVymazat
 57. No i když je pravda, že se Gloster možná nechává příliš unést, neboť nemůže doufat, že nějaký věřící ustoupí jeho argumentům, z mého pohledu na věc nemohu než s ním souhlasit. Žádný věřící totiž dosud nepřednesl rozumný protiargument. I když oni nemůžou, oni zkrátka jen věří, že ten argument někde existuje ;). Tahle diskuze by ale měla být především o filmu, takže k věci - inu, tyhle filmy jsou tak blbý, až sou krásný :).

  OdpovědětVymazat
 58. Jen pro vyjasnění - já se nesnažím přesvědčovat věřící.

  OdpovědětVymazat
 59. Martina
  Gloster - v tom se nejspíš rozcházíme, protože nevěřím, že lidé mají vyšší dobro vrozené, to by je pak to otrokářství nikdy ani nenapadlo, natož aby ho museli mýtit. Každopádně je pravda, že tahle diskuse se dost odchýlila, takže pokud chcete pokračovat, navrhuji nějaký méně věřejný prostředek :)
  Anonymní 9. říjen 2009 15:33
  Jaký argument? Co vím já, tak diskuse mezi věřícími a ateisty stejně skončí u vět "Bůh je." "Ne, Bůh není.", což se ani jedno přesvědčivě dokázat nedá.

  OdpovědětVymazat
 60. Člověk vrozené dobro v sobě nemá, ale zkušenostmi dospěl k tomu, že z fungující společnosti vytěží větší prospěch pro sebe, než kdyby stál sám jako jednotlivec. Otrokářský systém zkolaboval, protože otroků a poddaných bylo víc než pánů a začali mít silné postavení. Napadlo je, proč by měli oni sloužit a jiní si užívat. Taková situace byla neudržitelná.

  A pro toho typa s příkladem dvou odlišných věřících. To absolutně nic nedokazuje. Spíš mne to utvrzuje v názoru, že náboženství je tu od toho, aby udrželo v lajně řadové obyvatelstvo, a i tento prostý úkol dnes již vykonávají jiné instituty v lidské společnosti.

  OdpovědětVymazat
 61. to je vtipný, jak jeden ateista přes druhýho přesně ví o čem je křesťanství:

  "...netvrdí, že mluví jménem stvořitele vesmíru a nehrozí mi, že budu po smrti věčně mučen, pokud se k nim nepřidám..."

  "...jsou aspon trochu legracni, ti panove, kteri sami sebe na schuzi vyhlasi za neomylne ..."

  "...Jediny signifikantni rozdil mezi protestanty a katoliky je pouze v tom, ze protestanti radi zabijeji katoliky, zatimco katolici radi zabijeji protestanty..."

  "...následně se zaštítí tím, že pouze vykládají vůli neomylného nebeského vládce - a tudíž mají absolutní pravdu a všichni ostatní se absolutně mýlí..."

  :-) máte ještě nějaký další tvrzení a zaručené poznatky?

  OdpovědětVymazat
 62. Spacáku, křesťanství je hodně obecnej pojem.
  To co jsi vypsal pro různý spolky a časový období opravdu platí.
  A co pojem křesťanství znamená konkrétně pro tebe netuším, ale jsem rád že nám to nevnucuješ.

  OdpovědětVymazat
 63. Jak se z jednoho ftipného videa stane taková debata o náboženství,proboha? :) Lidi, nechcete jít radši do kina? At´ se koukám jak chci,FF nikde na křesťanství nenarazil ani slovem. Jo a btw, anonym z 7.10 v 15:10 rozhodně nepoužívá vlastní slova, na stejnou přednášku na FHS chodím taky :-P...
  Elis

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.