20.6.07

Miss Potter [Miss Potter] - 80%

Co vám říká jméno "Beatrix Potterová"? Věděli jste, že jde o "nejúspěšnější autorku dětských knížek všech dob"? Já tedy ne (myslel jsem, že tohle prvenství už stihla získat Rowlingová).

Nicméně: Potterová někdy před 100 lety začala vydávat malé dětské knížečky o zvířátkách s roztomilými vlastními ilustracemi.

Její životopis režíroval Chris Noonan, který natočil první Prasátko Babe, a výsledek je podobně kouzelný, aniž bych mohl nějak objektivně definovat, proč vlastně.Renée Zellwegerovou jsem nikdy nijak moc nemiloval, rozhodně mi nepřipadá hezká a ani bych neřekl, že v tomto film nějak příliš dobře hraje. Nápad s ilustracemi, které ve filmu ožívají a Potterová si s nimi povídá, mi přišel spíš rušivý. Přesto jsem si velmi užíval příběh toho, jak se Potterová, smířená ve 32 letech s tím, že se neprovdá, zamiluje do nesmělého vydavatele (velice příjemný Ewan McGregor), i když ho její rodiče považují za "nižší vrstvu", a skamarádí se s jeho velmi emancipovanou (a také svobodnou) sestrou (Emily Watsonová).

Celé mi to připomínalo díla Jane Austenové s břitkými dialogy, utajovanými city a silnými ženskými hrdinkami. To, že se to celé zakládá na životě skutečné osoby, mi bylo celkem jedno.

Pokud se vám líbilo Hledání Země Nezemě (které je trochu lepší), nebo pokud chcete oslnit přítelkyni tím, jaká jste citlivá duše, jděte na Miss Potter.

4 komentáře:

 1. Presna recenzia. Niekedy sa divim ze sa mi paci aj Usvit mrtvych aj takyto film. Velmi prijemny filmik, s peknou hudbou
  a navyse scena so spievajucim Ewanom

  OdpovědětVymazat
 2. myslela jsem, že tohle dílko minu, ale když se mapují emoce tak to je jiná a když čtu v kontextu o Thompsonové -už se těším, nenechám si to ujít, díky za tip

  OdpovědětVymazat
 3. Ewan v tom filmu dokonce i zpívá?! Tak to na to jít musím!;-) Já ho mám velice ráda ve všem, ale když zpívá, tak je prostě úžasný. Navíc tam hraje i Emily Watson ... Moc se těším!:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Asi tuším, kde bere Rowlingová jména do Potterů.... Beatrix je totiž zlá příbuzná Harryho Pottera, akorát se v knize jmenuje Lestrangeová.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.