28.6.07

Hezké sny [The Good Night] - 60%

Příběh průměrně éspěšného hudebníka (Martin Freeman), který má manželskou krizi (s Gwyneth Paltrowovou) a místo aby ji řešil, začne se uchylovat do světa svých snů, kde ho očekává dokonalá žena.

"Hezké sny" je "malý" nezávislý filmeček, režírovaným bratrem Gwyneth Paltrowové, který mě celkem příjemně překvapil. Rozhodně to není něco jako Nauka o snech - snové sekvence jsou natočeny téměř bez triků a je jich dost málo. Je to spíš hořká (t.j. ne zrovna k popukání) komedie, zvláštním způsobem zkombinovaná s úvahou o snech (reálných, nešílených). A o lucidním snění, které ovšem tvůrci nějak moc nepochopili, obávám se...Záměrně nepíšu, kdo další ve filmu hraje, protože jsem to předem nevěděl a zažil jsem díky tomu několik příjemných překvapení. Je pravda, že některé scény jsou poněkud "nevypilované", ale protože jde o Paltrowův debut, nemám tušení, jestli za to může jeho nezkušenost nebo genialita.

Sečteno a podtrženo, je to jako vztahová komedie od Woody Allena, s tím rozdílem, že na rozdíl od posledních vztahových komediíí Woodyho Allena se mi to docela líbilo.

1 komentář:

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.