17.6.07

Kletba zlatého květu [Man cheng jin dai huang jin jia / Curse Of The Golden Flower] - 40%

Nejnovější film od režiséra Hrdiny a Klanu létajících dýk nás opět zavádí do čínské historie. Tentokrát sledujeme, jak proti sobě kují pikle císař (Chow Yun-Fat), císařovna (Gong Li) a jejich tři synové.Rovnou napíšu, že výsledek ani zdaleka nedosahuje kvalit Hrdiny (Klan létajících dýk jsem neviděl). Většinu dvouhodinového filmu se díváme na telenovelu, ve které hrdinové chodí po paláci a povídají si, co kdo na koho zosnoval a zosnuje. To je přerušeno dvěma kratšími akčními scénami a jednou supermegalomanskou bitvou na konci, což působí spíš rušivě, protože je to v opravdu brutálním kontrastu s divadelností (respektive televizností) zbytku filmu.

Pochvalu zasluhují hlavně výtvarníci kostýmů a palácového interiéru (ale na dvě hodiny to nestačí!) a možná i trikaři v závěrečné bitvě desetitisíců vojáků. I když zábavnější je zahrát si nějakou hru ze série Dynasty Warriors.

1 komentář:

  1. Nuda k uzoufani. Bojová choreografie průměrná. Přebarvený look kostýmů nedokáže skrýt šeď celého filmu. Vykostění desetitisíců vojáků během pěti minut to všechno nemůže zachránit. Celkově zklamání

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.