17.6.07

Cesta bojovníka [Pathfinder] - 40%

"400 let před Kolumbem" se do Ameriky náhodou zatoulali Vikingové a nechali tam malého kluka, kterého "adoptovali" zdejší Indiáni. Asi o 20 let později z kluka vyroste Karl Urban a chrání "své" (tj. Indiány) před "svými" (tj. před další várkou krvežíznivých Vikingů).Docela zajímavý námět, že? Bohužel, Karl Urban vůbec nevypadá na to, že by mohl dokázat sám zlikvidovat několik desítek Vikingů a především - režisér Marcus Nispel (Texaský masakr motorovou pilou) má sice videoklipovou a reklamní průpravu, takže některé záběry jsou působivé, ale není naprosto schopen vytvořit něco, co by vypadalo jako film se souvislým dějem. Často je problém rozlišit kdy a kde jsme, kdo kam jde a který Viking je který.

Musím složit pochvalu castingovým agentům a kostymérovi, protože Vikingové vypadají skvěle (jako nějací frajeři z World of Warcraft), což ještě prohlubuje nesmyslnost toho, že by proti nim mohl něco podniknout Karl Urban.

Kromě toho má film občas velmi špatné triky (především digitální kompozice lidí a přírody) a iritující hudbu.

8 komentářů:

 1. Tou iritující hudbou myslíš rock, nebo je tam hudba opravdu špatná?

  OdpovědětVymazat
 2. Ne, rock to není, připomínalo mi to takové ty "avantgardní soundracky" z 80. let. Je to orchestr a bubny, ale nemá to žádný motiv, žádný nápad.

  OdpovědětVymazat
 3. Dle pruvodniho obrazku to vypada jako nejaka dalsi reklama na pivo Zubr.

  OdpovědětVymazat
 4. Celkem by me zajimalo, jak to bylo s osudem tohoto filmu - trailer nas zval do kina na konec roku 2006. U nas (trailer) bezel v zime a na jare letosniho roku, pricemz film mel mit premieru podle nekterych zdroju tusim v breznu, jenze byla (zrejme) posunuta na cervenec. Jeste pred tim, nez mel film premieru v USA (odlozenou na duben), byl promitan v Rusku (!!!), na Ukrajine a v nekolika dalsich mistech sveta (Malajsie), pricemz ve "zbytku" sveta ma premieru rozlozenou zhruba po cely rok 2007. Dela to na me dojem, jako kdyby Fox (ktery film distribuoval) dal od neho ruce pryc a ponechal ho jeho vlastnimu osudu... pritom bych rekl, ze trailer byl velmi podareny a zval do kina vsechny ty, kterym chybi filmy typu Conan the Barbarian...

  OdpovědětVymazat
 5. My co víme, víme, že Karl Urban to nandal i The Rock-ovi a to měl Rock po ruce BFG! Takže parta nějakých Vikingů mu nemůže dělat sebemenší problémy.

  OdpovědětVymazat
 6. Trailer a nápad vypadaly skutečně velmi podařeně - a film zřejmě dopadl přesně tak jak jsem se obával :( Škoda.

  OdpovědětVymazat
 7. Vypadá to se mnou špatně, při čtení článku jsem chvíli přemýšlel proč hrdinu indiáni pojmenovali Karl Urban.

  OdpovědětVymazat
 8. heh tenhle film mě pobavil skoro jako lovci dinosaurů, totiž je tak blbý až je neuvěřitelně zábavný třeba jak hlavní hrdina vždy číhá za keřem evidentně ve studiu a pak vyskočí do ůplně jiného prostředí ta keřová scéna je tam tak šestkrát a vždy je za totožným křovím :) podobnou zábavu očekávám od filmu Transmorphers :) zkuste si najít trailer na tento skvost a srovnejte s Transformers od Beye velmi se pobavíte :))

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.