8.6.07

Dannyho parťáci 3 [Ocean's Thirteen] - 80%

Jen opravdu krátce: Po překombinované dvojce, ve které už zápletky byly úplně absurdní a Soderbergh na nás pořád pomrkával "no podívejte na to, to je sranda, já vím, že je to překombinované, haha", je trojka návrat ke kořenům. Zaprvé: Děj se opět odehrává v Las Vegas. Za druhé: Plánovaná multiloupež a multipodraz jsou sice překombinované až absurdní (je potřeba "cinknout" všechny hry v kasinu, aby hráči vyhráli a ne prohráli, ukrást nějaké diamanty, vyvolat zemětřesení atd. atd...), ale většinou je to vše podáváno zcela seriózním stylem, při kterém se máme trochu strachovat, zda to hrdinům všechno vyjde.Před kamerou přibyl Al Pacino jako hlavní padouch a je skvělý. Stejně jako většina ostatních. Přijde mi jako opravdu dobrý nápad dát "uměleckému" režisérovi k dispozici hodně peněz (např. celý nový hotel, okolo kterého se film točí, ve skutečnosti neexistuje a nikdy neexistoval) a hromadu dobrých herců a přikázat mu, že musí natočit komerční zábavu bez ambicí.

Většina filmů se dneska snaží být cool. Dannyho parťáci 3 jsou cool a vypadají, jako by jim "být cool" šlo samo od sebe a nebyla to pro ně vůbec žádná námaha. Což je na tom nejvíc cool.

1 komentář:

  1. Jsem zvedavy... akorat se zda, ze v USA film nesklidil moc velky uspech - za prvni vikend jenom 37 mil. USD, coz je malo, mene nez prvni a druhy dil. Ale Oceanovky mely vzdy vetsi uspech ve svete nez doma v USA...

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.