22.10.19

Recenze: Zombieland: Rána jistoty [Zombieland: Double Tap] - 60%

Uplynulo téměř přesně 10 let a máme tady pokračování zombie komedie Zombieland, které se (logicky) odehrává 10 let po prvním filmu. Takže Abigail Breslinová už není roztomilá holčička, ale obtloustlá teenagerka, a ostatní tři... Ostatní tři (Harrelson, Eisenberg, Stoneová)  vypadají víceméně stejně!


Zápletka se točí kolem toho, že Breslinová se trhne, uteče s hipísákem do Memphisu (za Elvisem) a pak do hipísácké komunity, a zbývající tři se ji vydávají hledat / zachránit před hipísáky. Kromě toho se Stoneová na chvíli rozejde s Eisenbergem, který si okamžitě nabalí náhodně se objevivší "barbínu" (Zoey Deutchová), která je nadržená, hezká, ale hrozně blbá.


Ale o zápletku moc nejde. Jde o ni ještě méně než v prvním filmu. A bohužel, téměř o všech aspektech druhého Zombielandu platí, že jsou horší než než v prvním filmu. Scénář má ještě méně smyslu a zápletka je ještě chatrnější. Je to jen sekvence více či méně vtipných scének, v nichž vystupuje málo postav a občas nějaké ta zombie.Zombíci jsou tentokrát především humorní a téměř nikdy z nich nejde strach (což se jedničce chvílemi povedlo). Na dvojce není vůbec nic hororového - pokud za "horor" nepokládáte hektolitry černé krve a groteskové trhání hlav / končetin. A všechno působí jaksi laciněji a digitálněji - "videoherněji".

Nejhorší změna k horšímu spočívá v tom, že hlavní postavy nyní nemají ani tu minimální hloubku, kterou měly v prvním filmu. Ve dvojce několikrát dojde k tomu, že se někdo zachová úplně jinak, než by se od jeho postavy očekávalo, ale nikdo (ani on) se nad tím nepozastaví - protože to chování bylo nutné k tomu, aby se mohl odehrát plánovaný scenáristický vtípek.

Takhlé napsané to možná vypadá jako naprosto zdrcující kritika, ale nemyslím to tak. Druhý Zombieland obsahuje dost vtipů, u kterých se zasmějete. Ale nevypadá jako celovečerní film, nýbrž jako sestřih čtyř-pěti náhodných dílů nějakého dost vtipného zombie seriálu.

P.S: Neodcházejte z kina hned při začátku závěrečných titulků.

20 komentářů:

 1. Kdyby moje recenze snímku Zombieland 2 dopadla takhle, spokojený bych s ní nebyl.

  OdpovědětVymazat
 2. Recenzi jsem necetl, ale jestli jsi film nepochopil, ma to stejny duvod jako vzdycky. Jednim okem koukas na platno, druhym na dvere. Protoze silhas.

  OdpovědětVymazat
 3. Plešatý tučný autista z Prahy hodnotí postavy amerických teenageriek a považuje to za filmovú recenziu. Je to taká sranda iná, ale stále sranda.

  OdpovědětVymazat
 4. Že by to točili dle scénáře toho zrušeného seriálu Zombieland ?

  OdpovědětVymazat
 5. Neřikej mi, co mam dělat, ty čuráku.

  OdpovědětVymazat
 6. And there you have it

  OdpovědětVymazat
 7. To jste prekladal Vy? Protoze Double Tap - Rana jistoty je strasny preklad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, neprekladal jsem to. Proc je to strasny preklad? Je to pravidlo, podle ktereho se ma zastreleny zombie strelit pro jistotu jeste jednou.

   Vymazat
  2. No, já bych to asi přeložil jako "Druhá rána", aby to mělo ten význam toho pravidla + ještě jakože to je dvojka. Ale nejsem Fukák, tak tomu asi moc dobře nerozumim.

   Vymazat
  3. Rána jistoty je střelecký zvyk, kdy když vybijete zbraň, tak zamíříte do bezpečného prostoru a stisknete spoušť, jakože, kdyby to vybití nebylo správně, tak že by to vystřelilo a neudělalo žádnou škodu.

   Dělalo se to dřív, dneska je to považované za přežitek, akorát to ničí spoušťový mechanismus.

   Kdežto Double tap je tzv. dvojstřel. Instinktivně zmáčknu spoušť a vzápětí ještě jednou. Používají to vojáci, speciální jednotky a tak.

   Vymazat
  4. To je všechno moc hezké, Tome, ale nenabízí to žádný přijatelný název filmu. "Zombieland: Dvojstřel"? Ne. A "Zombieland: Picni ho radši ještě jednou" je moc dlouhé.

   Vymazat
 8. Velká miss sunshine už asi definitivně nezhubne

  OdpovědětVymazat
 9. Dobře, přijdu do kina akorát na závěrečné titulky. Po nich snad odejít mohu?

  OdpovědětVymazat
 10. Koukám na fotky z filmu a nikde nevidím tu obtloustlou (teenagerku), ale je holt jasný že Abigail holt mužskou postavu nemá, co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, jak má ženská alespoň trochu prsa a zadek, tak je na Fuku moc tlustá.

   Vymazat
 11. "A bohužel, téměř o všech aspektech druhého Zombielandu platí, že jsou horší než než v prvním filmu."
  A bohužel, téměř o všech aspektech Fukova psaní platí, že jsou článek od článku horší. Nebo je nějaký jiný důvod, proč je tam to "než" dvakrát? Metahumor? Lenost?

  OdpovědětVymazat
 12. stále pouštěy kina do PLATÍCÍCH diváků před filmem REKLAMY? děkuyi

  OdpovědětVymazat
 13. Tož mne by zajímalo zda je v tomhle filmu nějak oduvodněno a vysvětleno proč obtloustlá Abigail chodí po postapo zombie světě oblečená jako kurva.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.