25.10.19

Recenze: Terminátor: Temný osud [Terminator: Dark Fate] - 60%

Mladé mexické děvče (Natalia Reyesová) je pronásledováno novým Terminátorem (Gabriel Luna) a chráněno vojákyní z budoucnosti (Mackenzie Davisová), důchodkyní ze současnosti (Linda Hamiltonová) a posléze i nadčasovým hodným Terminátorem (Arnold Schwarzenegger). Bitva o budoucnost lidstva začíná dnes! Popáté...


Natáčet další pokračování Terminátora je těžké z toho jednoduchého důvodu, že první dva filmy k tomuto tématu řekly vše, co se říci dalo. Jen díky tomu, jak revoluční a epická byla akce ve druhém filmu, se diváci v roce 1991 moc nezabývali zjevnými paradoxy a nesmysly (například "proč Skynet neposlal zabijáka do nějaké jiné doby?"). Dá se něco nového říct k tématu "člověk versus nezastavitelný zabijácký robot z budoucnosti"? Nejsem si jistý. Ale Terminátor: Temný osud se o to ani nesnaží. Je to opět ten samý příběh: Zdánlivě bezmocná oběť, zdánlivě nezastavitelný Terminátor, schopný ochránce (v tomto případě dva), pár honiček, pár přestřelek, nějaký jednoduchý časový paradox, a nakonec příslib dalšího pokračování (které zatím není vymyšleno).

Ale pojďme na to, zatím bez spoilerů (spoilery jsou na konci článku a jsou označeny):

Kampaň tohoto filmu je vystavěna na tom, že ho opět produkoval James Cameron (který neprodukoval díly 3, 4 a 5) a že jde o "návrat ke kořenům". Film sice zcela ignoruje existenci dílů 3, 4 a 5, a vrací se v něm Linda Hamiltonová (Sarah Connorová), ale jinak působí přesně jako kdyby šlo o další mírně zoufalý pokus, jak zcela vydojené filmové sérii vdechnout nějaký nový život tím, že se "něco udělá trochu jinak", ale přitom se budeme držet zcela stejné šablony.


Takže se dočkáme zcela nového Terminátora (Rev-9), který má kovovou kostru obalenou tekutým nanomateriálem, takže se v případě potřeby dokáže rozdělit na kostru a tělo, které jednají samostatně. Když k tomu dojde, tak to vypadá, že samostatné tělo bez kostry má přesně stejné schopnosti a slabiny jako tělo s kostrou a nabízí se otázka, proč tu vyndavací kostru vlastně má, ale to je jen z mnoha otázek, o kterých u tohoto filmu nesmíte přemýšlet. Tvůrci si toho byli vědomi a vůbec se nesnaží nějak vysvětlovat, jak takový Terminátor funguje a jak může být přenášen časem.

Mackenzie Davisová hraje bojovnici z budoucnosti, která má ochránit Reyesovou, protože její přežití je nezbytné pro zachování lidské rasy. Linda Hamiltonová je zatrpklá důchodkyně, která dostává mnoho let tajemné SMSky se souřadnicemi Terminátorů a jezdí je likvidovat. Tyto tři dámy se dají dohromady a prchají před novým Terminátorem z Mexika do USA (kde se skrývá zdroj tajemných SMSek), což dává tvůrcům příležitost k tomu, aby se hodně mluvilo španělsky a aby se kritizovala skutečnost, že na mexicko-americké hranici stojí zeď.Ve dvou třetinách filmu se ukáže (spoiler, pokud jste retardovaní), že zdrojem tajemných SMSek je starý Terminátor Arnold Schwarzenegger, který je nyní hodný a pomůže hlavním hrdinkám konečně nového Rev-9 zlikvidovat. (Konec spoileru.)

Režisér Tim Miller (Deadpool) si dává záležet na tom, aby velký rozpočet byl na plátně vidět, takže akční scény jsou docela působivé, podobným způsobem jako v nových bondovkách (tzn. "je to tak výpravné a tak profesionálně natočené, že nezbývá než uznale pokývat hlavou"). Na druhou stranu, tři-čtyři větší akční scény jsou proloženy mnoha desítkami minut, kdy se mluví o ničem, řeší se nesmyslná dilemata a vysvětlují se nevysvětlitelné paradoxy.

Je sympatické vidět více než šedesátiletou Hamiltonovou jako kick-ass akční hrdinku, ale zbývající dvě dámy přes všechnu snahu tvůrců působí spíše jako někdo, kdo doteď hrál v sitcomech na Disney Channel a teď z něj musíme udělat akční hrdinku, PROTOŽE GIRL POWER (přičemž paradoxně nakonec všechno zachrání humanoid s penisem). A to není z mé strany nic proti silným ženským akčním hrdinkám. Těch tady v historii už byla spousta a spousta z nich byla super, ale v tomto filmu to prostě nefunguje moc dobře a občas je ta snaha o drsnost skoro nechtěně směšná. Film je mládeži nepřístupný, takže se občas mluví dost sprostě (až zbytečně), občas je vidět cákanec digitální krve a asi na půl sekundy náznak ženské bradavky (Mackenzie Davisové), ale to je asi tak všechno a americká přístupnost R rozhodně není nijak zajímavě využita (u nás je film přístupný od 15 let, ale kdyby se v něm nemluvilo sprostě, byl by jen nevhodný do 12).

Výsledek je ten, že Teminátor: Temný osud je ucházející velkofilmový produkt, který (podobně jako nové Star Wars) těží z nostalgie skalních fanoušků a využívá svého velkého rozpočtu, ale nedokáže nabídnout něco nového, o čem by se dalo přemýšlet nebo na čem by se daly vystavět další filmy. A vůbec nevypadá, že s ním měl něco společného geniální James Cameron. Tvůrci se vůbec nezajímají o postapokalyptickou budoucnost, o cestování časem a spojené paradoxy, o složitá morální dilemata, nebo o to, jak si utváříme své osudy. Zajímají se jen o akci a politickou / genderovou korektnost. Je to prostě jen další pokus o udržování této filmové série při životě za každou cenu, tentokrát docela přijatelný.

P.S: Pokud jste sledovali "uniklé informace z natáčení" a těšíte se na nějaká velmi speciální camea, budete pravděpodobně velmi zklamáni. Scén z budoucnosti je ve filmu jen několik málo minut.

!!! Následují SPOILERY SPOILERY SPOILERY až do konce !!!


Pár let po událostech druhého Terminátora se Skynetu úspěšně podařilo zabít Johna Connora (digitální mladý Edward Furlong) za pomoci dalšího T800 (digitální mladý Schwarzenegger). Sarah Connorová (Linda Hamiltonová) následně zahořkla a když jí začaly po několika letech chodit SMSky se souřadnicemi, začala na ty souřadnice jezdit a zabíjet Terminátory, kteří se zde objevovali.
 • Mladá Hamiltonová a Furlong jsou ve filmu jen pár sekund, většina jejich scény byla vystřižena.
Connorová netušila (divák se to dozví až později během filmu), že Skynet byl sice vymazán z historie (následkem událostí v T2), ale nahradila ho ještě nebezpečnější umělá inteligence jménem Legion, která nadále posílá Terminátory, aby zabili mladou Dani (Natalii Reyesová), která se v budoucnosti má stát vůdcem lidského Odboje proti Legionu.

Když je toto odhaleno, nabízí se první várka zvídavých dotazů diváka. Například:
 • Proč je nyní Sarah Connorová překvapena tím, jak vypadá Rev-9 a jaké má schopnosti? Jak vypadali ti předchozí Terminátoři, které zlikvidovala (což nevidíme, ale mluví o tom)? Nemohli to být T800, neboť přicházeli z budoucnosti, ve které Skynet neexistuje.
 • Proč se Sarah mnoho let vůbec nezajímala o to, proč se ti Terminátoři objevují a koho chtějí zlikvidovat (když z jejího pohledu byl Skynet zlikvidován a žádné další riziko by nemělo hrozit)?
V současnosti (tedy v roce 2019) se objeví nový Terminátor Rev-9 a současně s ním Grace (Mackenzie Davisová), vojákyně z budoucnosti s vylepšeným tělem (reaktor místo srdce, nano-svaly atd...), vyslaná Odbojem.
 • Proč Odboj z budoucnosti poslal Grace zrovna do roku 2019 a nikoliv do některého z předchozích roků, kam Skynet poslal své předchozí Terminátory? Tyto Terminátory sice zlikvidovala Sarah Connorová, ale nikdo z "nového" Odboje neví nic o její existenci.
Všechny tři hlavní hrdinky se tedy dají dohromady, nejdříve si nevěří, ale pak se samozřejmě skamarádí. Přitom je jim stále v patách Rev-9, který je nezničitelný a nezastavitelný.
 • Grace má "vylepšené" bojové tělo, které je schopné vždy vydávat maximální energii jen pár minut a pak se musí "dobít". Je to záměrné designové rozhodnutí, protože, jak Grace říká, "Terminátora zlikviduješ buď v prvních několika minutách nebo vůbec". Což je v zajímavém rozporu s tvrzením "Rev-9 je nezastavitelný, můžeš ho jen zpomalit". Což říká taky Grace. Mimochodem, to "vylepšení" Grace dostala až poté, co se zúčastnila (v budoucnosti) bojů proti armádě Rev-9, tj. jejich schopnosti už v tu chvíli znala.
Grace nahackuje telefon Sarah Connorové a tím zjistí, že její tajemné SMSky (zakončené slovy "pro Johna") přicházely z lesa v USA, takže se tam obě dámy vydají.
 • Při přechodu hranic jsou všechny tři hrdinky polapeny pohraničníky a následně převezeny do detenčního centra u hranic. V průběhu toho Rev-9 nahackuje dron a shodí na celý konvoj bombu. Následně jsou hrdinky různě vyslýchány, přičemž se nikdo nijak nepozastavuje nad tím, že v průběhu jejich zadržování spadla na konvoj bomba a zabila několik pohraničníků, což se shodou okolností podivně shoduje s šílenými historkami o hackujícím vraždícím robotovi, které dámy vyprávějí.
Hrdinky následně opět utečou a konečně najdou chatu, odkud byly odesílány SMSky. A zde konečně dojde k nejvtipnějším / nejdivnějším / nejdebilnějším scénám filmu:

V chatě bydlí starý Arnold Schwarzenegger, což je ten T800, který v 90. letech úspěšně zabil Johna Connora!

Poté, co úspěšně splnil svůj úkol, neměl nic na práci a proto se rozhodl začlenit se do lidské společnosti a vybudovat v sobě lidské city. Našel si partnerku s dítětem, mnoho let s ní žije v lesích, říká si Carl a prodává závěsy. Jeho manželka neví, že Arnold není člověk. Protože se v něm hnulo svědomí a protože je schopen předem "vycítit narušení časoprostoru", začal Sarah Connorové posílat SMSky s časy a místy, kde se mají objevit další Terminátoři.

V tuto chvíli mě napadlo asi tisíc otázek a asi deset námětů na zajímavý celovečerní film o tom, jak se z vraždícího robota v průběhu 20 let stane starostlivý otec. To všechno filmaři odbydou třemi nesmyslnými větami a dvěma vtípky, načež Arnold vezme zbraně z kůlny, rozloučí se s rodinou ("I won't be back") a akce a honičky mohou nerušeně pokračovat, protože kvůli tomu tady přece jsme, ne?
 • Jeden z mnoha paradoxů spočívá v tom, že se nyní nacházíme v dějové lince, ve které Skynet úspěšně zabil Johna Connora (který tudíž nemohl v dospělosti nikoho poslat na pomoc své matce), ale přesto Skynet neexistuje a v této dějové linii existovat nebude (místo něj existuje Legion). Samozřejmě se nad tím nikdo ani na sekundu nepozastaví.
Následně se ukáže, že Sarah má tajného spojence na vojenské základně, odkud si vezmou obrovské nákladní letadlo, které je pak nutno za letu dotankovat, přičemž Rev-9 to tankovací letadlo unese, dojde k největší akční scéně (viz trailery) a všechno je spektakulárně zničeno.
 • O tom tankování a zničení letadel zcela jistě musí vědět více lidí (nejen ten jeden tajný spojenec), nemluvě o tom, že Rev-9 v průběhu předchozích hodin několika hodně nestandardními (tj. nikoliv lidskými) způsoby zabije mnoho vojáků a pohraničníků, před civilními svědky a před objektivy kamer. Takže se nacházíme v situaci, kdy policie a asi už i nejvyšší vládní místa a novináři vědí o tom, že jim po zemi pobíhá nezastavitelný vraždící kyborg. Což se samozřejmě také vůbec nijak neřeší.
Závěrečný souboj se pak odehraje v opuštěné vodní elektrárně, kde se Grace a T800 obětují, aby Dani a Sarah přežily a Rev-9 byl konečně zničen (reaktorem z Graceiny hrudi).

Závěrečná pointa pak spočívá v tom, že Dani a Sarah sledují hřiště, na kterém si hraje malá (asi desetiletá) Grace s tátou, protože "ji nesmíme nechat zemřít znovu".
 • Což navozuje jisté další zajímavé otázky o časoprostorových paradoxech, nicméně THE END. Nebo špíše TO BE CONTINUED, z čehož moc radost nemám.

52 komentářů:

 1. Davejte bacha. Fuka zase nekolikrat spoileruje pred odstavcem s napisem "spoilery" (pricemz nakonec vsechny zachrani.....). Nevim jestli to pan "I am film reviewer" dela naschval, protoze se ho dotykame a urazime, ale s recenzemi tyto jeho utvary nemaji mnoho spolecneho. A kdyz uz jsme u toho urazeni a dotykani, nechtel by pan I am film reviewer sepsat seznam toho, co ho urazi u dotyka se a pouzit to jako takovou EULU pri registraci na nejsvobodnejsi socialni sit na svete Mrdkodont, ze ktere byl behem tydne nekolikrat odstranen muj kolega za velmi kvalitni #EdgyHumor, protoze "urazil a dotkl se" Fuky? A nezkousej se Fuko vymlouvat na Mrdkodonti servery jako v minule diskuzi, protoze jasne vyslo najevo, ze na teto diktatorske siti staci, aby Fuka zaplakal a smazou kohokoliv bez udani duvodu.

  OdpovědětVymazat
 2. No tyvole. Tak snad jeho "recenze" už nikdo dávno nečte ne? A pokud jo tak mu/jí to patří. Vole číst recenze vod mr.spoiler neumím anglicky v životě sem nepřečet jedinou knihu. Lol.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyz jsem scrolloval rovnou do diskuze (coz je uz mnoho let to nejzabavnejsi zde), tak moje oci bohuzel zaznamenaly tucny capslock text "GIRLS POWER", za kterym nasledoval spoiler I am film reviewera. Priste zkusim pri scrollovani zavrit oci.

   Vymazat
  2. Příště použij tlačítko "End" (to je to pod "Home" vedle "Delete") a budeš mít klid.

   Vymazat
 3. Jak jako začíná popáté? Nepočítáš Salvation?

  OdpovědětVymazat
 4. "zachrání humanoid s penisem"
  Terminátor má penis? A má ho vůbec Černýčernoch? Po těch kýblech bobulí asi těžko funkční...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nema. Ale Fuka zase nedaval pozor.

   Vymazat
  2. https://www.reddit.com/r/AskReddit/comments/atb3hk/did_the_t800_terminator_have_a_dick_why_or_why_not/

   Vymazat
  3. Ked uz sa spoliehas na reddit, tak si tam najdi aj ine diskusie. Strapon tvojho priatela je fukcnejsi nez to co ma Terminator.

   Plus by som citoval samotneho Arnolda:
   "Even though they didn’t have a physical relationship, as it was made clear when Linda pointed out that I weighed 400 pounds of metal (laughs) and I would be a little too heavy for most women in any case.”

   Takze nie.

   Vymazat
  4. Když se kouknete na prvního Terminátora, na scénu kde Terminátor přichází k těch skinům u dalekohledu, můžete si všimnout v šeru se pohupujícího penisu. Takže ano, Terminátor má penis. Ostatně, jeho prvotním úkolem bylo infiltrovat se mezi lidi, ne?

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 5. Frantisek, nechces pre nas laikov napisat treti diel socialniho hledani? O tom ako spravne nahlasovat a banovat uzivatelov na decentralizovanej socialnej sieti?

  OdpovědětVymazat
 6. "Spoiler, pokud jste retardovaní jako Fuka."

  OdpovědětVymazat
 7. A ten vysokej depešák na fotce uprostřed, to je kdo?

  OdpovědětVymazat
 8. Kdo je ten mladý muž v bílém nátělníku mezi tou holkou a babičkou? Je ten film remake Jeníčka a Mařenky? Sežere vlk tu babičku i s tím kvérem? Proč dřevorubec Arnold prodává závěsy? A jsou to spíš dekorativní nebo zatemňovací závěsy? Asi to druhé, když je to Temný osud. Dělá taky rolety a žaluzie?

  OdpovědětVymazat
 9. Franto, tady ti nekdo taktne rika ze jsi blbecek, zakroc!

  https://www.moviezone.cz/clanek/39176-prvni-dojmy-novy-terminator-je-mnohem-lepsi-nez-jeho-trailery/diskuze#comment_733348

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z toho okamzite vyvodim dusledky!

   Vymazat
  2. Být tebou bych trval na smazání hanlivých příspěvků a nemilosrdném banu dotyčných provinilců.

   Vymazat
  3. Jake vyvodis dusledky, Frantisku, jake?

   Vymazat
  4. Není důležité napsat kvalitní recenzi, ale vyvolat kvalitní diskuzi.

   Vymazat
  5. Brečtišek zaplace u adminu, ze se ho to dotyka a urazi ho to. Na jeho svobodne decentralizovane asocialni siti tato forma cenzury zatim funguje bezchybne a mazou se tam cele profily za jeden jediny kvalitni #EdgyHumor na adresu Edgelorda.

   Vymazat
  6. Tak se, Fando, nestyd a sver se nam, jake vyvodis dusledky. Do toho, to das!

   Vymazat
  7. Budes ho vyskrtavat z novinarskych projekci jako jsi skrtal vosmika protoze ti rek fucka?

   Vymazat
 10. Že jednou dokáže Hollywood udělat ješté i z Terminátora politicky korektní feministickou levičáckou politickou agitku, tomu bych asi nikdy neuvěŕil. Holt co se dá dělat. Zbývá jenom otázka, je ve filmu řeč i o Trumpovi a o tom jaký to je hroznej tyran a hajzl ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přečti si to ještě jednou a pozorně, kritika zdi na hranicích je přece kritikou Trumpa. Proto asi předpokládám jedou z Mexika do USA, jinak by mohli jet třeba do Karibiku.

   Vymazat
  2. A nejhorší jsou havloidi převlečení za sluníčkářské neomarxisty!

   Vymazat
 11. Trojka byla ok. Nechápu, proč ji všichni haní, nebo dokonce ignorují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, trojka byla naprosto ok, důstojný nástupce dvojky. Pamatuju si, jak tenkrát lidi hanili že tam jsou sebeparodující narážky - ale dneska se z toho stal otravnej a debilní standard. Tam to ještě bylo velmi decentní.

   Vymazat
  2. Trojku už jsem bral jako vyloženě nastavovanou kaši, ale ještě to šlo, docela gut. Zajímavý je, že v trojce byla Sarah Connor již po smrti. V Temném osudu je po smrti John Connor. Takže jsou oba po smrti? Nedivil bych se, kdyby v nějakém dalším díle vstal John z mrtvých.

   Vymazat
  3. Tak dobrý jako první dva to neni, to je jasný, ale v porovnání s dnešními Terminátory je to téměř cinefilní záležitost. Dále trojka uzavírá tu dějovou linii - končí dnem zúčtování.

   Vymazat
 12. EDIT: Protoze nejdu, tak jsem si to precetl i s temi spoilery a nejdu porad. Dekuji za pozornost

  OdpovědětVymazat
 13. Už podle traileru je to hrozná sračka. Díky za spoilery.

  OdpovědětVymazat
 14. Terminátorysssssssssss se zlobí https://i.postimg.cc/VYV58b4B/terminator-dark-fate-ver11-xxlgdhg-1845x1200.png

  OdpovědětVymazat
 15. Nechvalně známy levičácky tlustoprd a buran Mr Hlad na moviezobe tuhle feministickou pičovinku vychválil až do nebes, načež v diskusi k filmu se latentní homosexuál imf vyjádřil že Franta tenhle film nepochopil. Tož co dodat..známý levičácký homopamfletek moviezone zase raz exceluje.

  OdpovědětVymazat
 16. Mno, tak jsem to viděl a chca nechca musím konstatovat, že se vším co František napsal souhlasím.
  K čemu je dobrý že se film distancuje od ostudy jménem Genysis, když tam nakonec taky nacpou píčoviny?
  A nevím, proč se říká, že to má stejně temnou atmosféru jako první dva. Nemá, ani zdaleka ne. Ani ty scény z budoucnosti - ty bojový mi vyzněním připomínaly film Na hraně zítřka. A děti/teenageři potloukající se postapo sídlištěm mě fakt neba.

  OdpovědětVymazat
 17. No, viděl jsem (z nostalgických důvodů), a je to slabý čajíček, souhlasím s recenzí v tom ohledu, že to je dějově NAPROSTO promarněná šance. Že hlavní hrdinka "ochránkyně" vypadá jako kluk (asi úlitba gender módě), to tolik ani nevadí, hlavní problém je jinde - snímek sice neguje předchozí realitu "protože se dík Sáře nestala", ale nenabízí žádný nový pohled, vlastně pouze to samé v lehce jiných kulisách. Jedinou pro mě osobně povšimnutelnou "novinkou" tak zůstává nový typ Terminátora, který má nový fígl dočasného odpojení skeletu (jakési dálkově ovládané kostry, útočí ze dvou stran), což nelze ani považovat za "prozrazení něčeho", protože to je prostě jen naprostá okrajová blbůstka bohužel bez jakéhokoliv hlubšího významu. Fakt dost málo, takže zbývá pouze ta nostalgie. Film hodnotím na hranici B až C, scénář je naprosto odbytý až odfláknutý. Lepší to zabalit než takto ničit.

  OdpovědětVymazat
 18. Sarah Connor imho zabíjí terminátory, které Skynet naposílal do různých časových rovin, ještě když existoval. K nim patří i ten, co SPOILER zabil Johna Connora. Ale hloupostí je tam víc než dost, nejvíc mi asi vadí souřadnice na břichu, což je mimo jiné úplná zbytečnost a ve filmu to ani nemuselo být.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak, nabizi se ale otazka, proc jeden z tech Terminatoru neznegoval udalosti dvojky tak, ze proste neprisel k lidem ze cyberdyne a neposkytl jim technologii. Ten cernoch z dvojky sice zemrel, ale pochybuju, ze vymyslel skynet sam.

   Vymazat
 19. Sarah Connor imho zabíjí terminátory, které Skynet naposílal do různých časových rovin, ještě když existoval. K nim patří i ten, co SPOILER zabil Johna Connora. Ale hloupostí je tam víc než dost, nejvíc mi asi vadí souřadnice na břichu, což je mimo jiné úplná zbytečnost a ve filmu to ani nemuselo být.

  OdpovědětVymazat
 20. Ale jinak fakt zase píšeš nesmysly, Franto. Grace se nezúčastnila bitvy proti Rev9, ale Rev 8 nebo 7. Že tys zase čučel do telefonu...?

  OdpovědětVymazat
 21. Teď mě napadla taková věc. Skynet vlastně ani nemusel Johna Connora zabít. Poslaný Terminátor mohl prostě Sáru sbalit, nahradit Johnovi otce a vychovávat ho ke zženštilosti tak, aby se z něj nestal schopný vůdce odboje, ale neškodná fňukna.
  Je teda fakt, že v době vzniku T2 by to tvůrcům nejspíš připadalo absurdní, to až teďka z pohledu Dark Fate to dává smysl.

  OdpovědětVymazat
 22. Tak jsem to konecne videl a z tech tech paradoxu se da souhlasit s tim, proc nevznikl Skynet, kdyz je John mimo hru? Ale co se tyce tech Terminatoru a souradnic, ve filmu je jasne receno, ze jich Skynet na zabiti Johna vyslal vic, zrejme v ruznych casech. Tudiz ty Terminatori, co Sarah likvidovala, nebyli poslani tim novym Legionem, ale byli podobne jako starej Arnold od Skynetu. Film urcite nejlepsi z 3 4 5 a 6.

  OdpovědětVymazat
 23. Je prazvláštní , kolik recenzí absolutně pomíjí fakt , že scénář celého DarkFate je jen absolutně nekonzistentní slepenec několika akčních scén ,nesmyslných dějových veletočů a absurdit .
  Doba se změnila a není to jen zženštilost co ohrožuje novodobé hrdiny. Generický lobotomický Hollywoodský scénárista ,kterého přijala většinová filmová obec už v Avengers tak díky prohlášení "třetí nejlepší Terminátor " opět vítězí na plné čáře .

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.