26.2.19

Recenze: Všechno nejhorší 2 [Happy Death Day 2U] - 30%

Po svých vražedných dobrodružstvích se Tree začne znovu probouzet v časové smyčce a musí nejen znovu odhalit vraha (který je nyní jiný!), ale také vybrat si, ve které alternativní realitě by chtěla žít zbytek svého nezacykleného života.


Z prvního dílu Všechno nejhorší (který musíte znát předtím, než půjdete na tento nový film) jsem nebyl moc nadšen. A druhý film je ještě horší.

Tvůrci obohatili děj o mnoho nových elementů. Například se dozvíme, že ve školní laboratoři (už během prvního filmu) stojí nějaké dimenzionální zařízení, které zde postavilo několik nerdovských studentů a které může za většinu těch časových hrátek. Pravděpodobně.


Tree se pak ocitné v zacykleném dni, který sice vypadá skoro stejně jako ten původní (z prvního filmu), ale některé věci jsou v něm jinak. Například vrah je jiný, Treeina matka není mrtvá a její milý není její milý. Tree se tudíž musí pomoci nerdům nahackovat to dimenzionální zařízení (v Pythonu) a zastavit opakování tím, že zruší buď tuto novou realitu, nebo tu starou. Tedy, musí si vybrat mezi svým milým a svou matkou. Pravděpodobně.Hlavní problém je v tom, že tvůrci budují kolem zacykleného času složitou mytologii, která nedává žádný smysl ani v rámci tohoto jednoho filmu (natož v rámci různých existujících modelů paralelních vesmírů a cestování v čase). Opakovaně dochází k tomu, že hlavní nerd řekne, že něco nějak je, protože to tak dává vědecký smysl, a pak to někdy v nějaké situaci je jinak, jen aby scénka byla o trochu vtipnější / překvapivější. A nikdo se nepozastavuje nad tím, že to tedy nefunguje tak, jak se domnívali, a že by měli změnit svůj pohled na věc.

Jakákoliv logika je tvůrcům úplně fuk. Řeknou si třeba "teď by bylo fajn, kdybychom tam měli montáž, ve které Tree opakovaně páchá sebevraždy", tak tam ta montáž je (vtipná relativně ke zbytku filmu), i když k tomu není žádný důvod a při některých smrtích se některé věci najednou neresetují, což odporuje základnímu konceptu, předtím pečlivě vysvětlenému. Pravděpodobně.

Film je, pokud si pamatuji, o něco komediálnější, než první díl, ale stále je v něm mnoho scén, které pozůstávají z toho, že se někdo marně schovává před všudypřítomným všemocným vrahem a není to vtipné. Aspoň ne záměrně. Pravděpodobně.

Hlavní problém je ale opravdu v tom, že se film zbytečně snaží nastolovat nějaká složitá pravidla, kterých se pak sám nedrží a která nepřidávají zápletce nic zajímavého. Prvních 15 minut se například odehrává v jiném opakujícím se dni (o den později) a sledujeme jinou postavu (ne Tree). Celých těch 15 minut je ve filmu jen proto, aby mohl začít onen nový cyklus s Tree, a až do závěrečných titulků se nedozvíme, proč se v tom prvním cyklu dělo to, co se v něm dělo. Kdyby se těch 15 minut úplně vystřihlo, na (ne)pointě filmu by se nic nezměnilo.

A to mají tvůrci ještě tu drzost dělat vtipné narážky na Návrat do budoucnosti nebo Inception.

25 komentářů:

 1. Je zajímavý, že se mě to furt ptá jestli jsem robot, píšu do blba že nejsem a pak mi to ukazuje nějaký obrázky. Umělá inteligence je pěkně blbá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to dobrá kandidátka na příští Frantovu manželku.

   Vymazat
  2. AI si Tě asi zařadila mezi dementy a ukazuje Ti vobrázky. Mé příspěvky hned zasílá cenzorovi.

   Vymazat
 2. Pravděpodobnost pochopení filmu autorem recenze je přímo úměrná jeho procentuálnímu hodnocení. Pravděpodobně. Jinak předpokládám, že Tree (česky "strom") si vybere realitu, ve které bude se svou (živou) maminkou A ZÁROVEŇ může zkusit získat svého milého, protože Hollywood. Jo a KAŽDÝ má právo dělat vtipné narážky na Inception.

  OdpovědětVymazat
 3. Použili při tom hackování regulární výrazy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Místo Pythonu mohla přece ve Visual Basicu vytvořit GUI interface na trackování IP adresy zabijáka.

   Vymazat
 4. Tak ne, ani omylem, nešel bych...

  OdpovědětVymazat
 5. Odpovědi
  1. Viz výše.

   Vymazat
  2. Ale co když už jsi byl? V jiné časové smyčce? Nebo v jiné realitě, kde jsi znuděný multimiliardář, co chodí do kina převlečený za obyčejného člověka? Hm?

   Vymazat
 6. Furt přehozená klávesnice, co? 🙂 Třetí odstavec zespoda ‘poyustavají’

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tipuji že se panu Fukovi rozbil počítač (nebo Linux) a než najde nejsložitější řešení problému, tak píše své články na půjčeném Macu slečny Krajíčkové co ho má z práce a nesmí si na něm přenastavovat klávesnici.

   Vymazat
 7. "Vkus pěti tisíc členů akademie mu přijde často bizarní,"

  A není to tím, že bizarní vkus má sám FF...

  OdpovědětVymazat
 8. Je to film, který připomíná Čepel smrti, ve kterém hrála Iveta Bartošová, která také bydlela na kolejích, jako hlavní hrdinka tohoto filmu, a jejíž Pomeje umřel. Ten film jde tudíž do kin k uctění jeho i její památky a to je to nejlepší, co se o něm dá říct.

  OdpovědětVymazat
 9. Jak může být ještě horší něco, co už bylo nejhorší?

  OdpovědětVymazat
 10. Klikni sem Františku

  https://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2015/12/ustava-ceske-republiky.jpg

  Za L.e.o.n.a !

  OdpovědětVymazat
 11. Z tejto recenzie som sa hovno dozvedel. Urcite.

  OdpovědětVymazat
 12. Vyvěšte fangle na tingltangle ..
  Fukovi se podařilo schválit 5 (slovy pět) komentářů během pouhých tří dnů. Pracovní rekord.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A neschválit ještě více. Ale zase díky cenzuře všichni vypadáme jako vlídná společnost plná bílých konzervativních hodnot :(

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.