15.2.19

Recenze: Jak vycvičit draka 3 [How To Train Your Dragon: The Hidden World] - 80%

Škyťák, Astrid a ostaní obyvatelé z Blpu se tentokrát musí vypořádat s novým hrozným nepřítelem, ale také se Škyťákovou potenciální svatbou a Bezzubkovým potenciálním pářením!


Podobně jako u předchozích dvou filmů musím znovu vyzdvihnout, jak úžasně všechno vypadá a jak úžasně je to animované. Nejen draci, ale i veškeré exteriéry (včetně vody a mraků) a lidské postavy, které mají jasně definovanou stylizaci a na těch mladších je vidět, jak v průběhu tří filmů stárnou.


Ústřední zápletka s tradičním "hrozně zlým a hrozně všemocným padouchem" mě ovšem tentokrát tolik nezajímala, neboť byla úplně stejná jako ve čtyřech z pěti jiných animovaných filmů. I akční scény jsou sice podařené, ale nijak výjimečné ve srovnání s předchozími dvěma filmy.

Úplně by mi stačilo, kdyby byl film jen o tom, jak se Škyťák a Astrid partnersky pošťuchují a jak se Bezzubka nesměle seznamuje s potenciální sexy bílou partnerkou (rasismus?!). To druhé probíhá pouze za doprovodu hudby (opět John Powell) a je to skutečný triumf animovaného filmového vyprávění.

A jinak asi není co napsat, pokud jste viděli předchozí filmy.Konec filmu docela intenzivně a docela dojemně naznačuje, že filmový příběh těchto hrdinů definitivně končí (i když samozřejmě záleží hlavně na tržbách, že ano). Pokud to bude pravda, budu velmi rád, že filmaři věděli, kdy přestat a neždímají tuto látku více než je záhodno.

P.S: Viděl jsem 3D verzi, ale raději bych viděl klasickou, ve které by lépe vynikly tmavější scény (kterých je ve filmu dost).

P.P.S: Bohužel to vypadá, že u nás půjde pouze dabovaná verze. A opět platí (na základě traileru), že původní herci dělají se svými hlasy o něco zajímavější věci než čeští dabéři.

19 komentářů:

 1. Myslíte že Fuko se dá vycvičit?

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Mohol by edgelord ozrejmit preco je biela partnerka rasizmus?

  OdpovědětVymazat
 4. Dal si tam fotku z dvojky, ty nekompetentný debil.

  OdpovědětVymazat
 5. How To Drain Your Dragon - Jak si vyvenčit draka

  OdpovědětVymazat
 6. To už je kolikátá recenze, kde zcela chybí spoilery! Cítím se ošizen a podveden, a půjdu si stěžovat. Akorát ještě nevím kam.

  OdpovědětVymazat
 7. Já jsem tam byla a bylo to super troufám si tvrdit že (podle mě) nejlepší z filmů z této trilogie. Příběh hraje dost na city a už jsme všichni měli taktak na krajíčku ale i tak rozhodně doporučuji jít do kina tento film si to rozhodně zaslouží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zase jedna pologramotná duše, bojující proti interpunkci a v kině sedící se sádlem na krajíčku.

   Vymazat
  2. Františkův nový fanklub ..

   Vymazat
 8. Nebyl původně v recenzi použit jiný obrázek?

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář nebyl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář nebyl odstraněn kombinací umělé a lidské inteligence.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A tento komentář byl vytvořen pomocí lické ynteligence.

   Vymazat
  2. Tento komentář je komentář nedokon-

   Vymazat
 11. Ve Slovanském domě dávají 2D v původním znění bez titulků.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.