24.10.18

Recenze: Johnny English znovu zasahuje [Johnny English Strikes Again] - 40%

Někdo prozradí všechny aktivní britské tajné agenty, takže je nutno povolat ty v důchodu, a Johnny English (Rowan Atkinson) omylem zneškodní všechny ostatní, takže se s mezinárodní kyber-zlem musí utkat pouze on sám.Toto je třetí film s Johnny Englishem a nejméně jeden z předchozích filmů jsem viděl. Ale už si nepamatuju, o čem byl. Shodou okolností už si také nepamatuju, o čem byl tento třetí díl, i když jsem ho viděl předevčírem. Je to úplně jedno.

Je tam nějaký zlý super-hacker / nadnárodní podnikatel (jako Steve Jobs) a ruská agentka (Olga Kurylenková). Ministerskou předsedkyni hraje Emma Thompsonová, ale je bohužel ve filmu dost málo. Také camea slavných starých herců v úvodu jsou příliš krátká.

Celý film je o tom, že se pořád dokola nějakými bizarními náhodami English dostává do situací, které jsou nezbytné k tomu, aby Atkinson mohl rozehrát vtipnou scénku. Kdyby ty scénky byly v jiném pořadí nebo by byly rozsekané na desetiminutové televizní epizody, výsledný dojem by byl stejný (možná lepší, protože byste jich měli jen tolik, kolik zrovna snesete).

Když jde o vtipnou scénku bez dialogů, není rozdílu mezi tímto filmem a Mr. Beanem. Ale to je vlastně docela pozitivní doporučení, že?

Takhle: Třetí Johnny English má jistou profesionální úroveň. Je poměrně výpravný (i když to často vypadá jako explicitní product placement), kamera, střih a hudba jsou celkem OK... Ale to všechno neznamená, že byl dobrý nápad v téhle filmové sérii pokračovat.

Obávám se, že tohle je britský / hollywoodský ekvivalent komedií Zdeňka Trošky. Starší diváci budou v kině spokojeni, příjemně zavzpomínají, jak stejné vtipy viděli se stejným hercem před 30 lety v televizi, a nebudou chápat, proč nad tím Fuka ohrnuje nos, když je to přece taková bžunda!

Na další díl nejdu.

53 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Tak jsem si zaprokrastinoval, jdu zase něco dělat.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Starší diváci budou v kině spokojeni, Fuka dochadza ti ze ty sam mas 150 rokov ?

   Vymazat
  4. Záleží na kolík se cítí.

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Buď v klidu, ona ta prga zas není takovej nářez.
   Vůbec tyhle soutěživý hry jsou spíš zdrojem frustrací a nedostatečného pocitu vlastní hodnoty, než by přinášely radost a rozvíjely kreativitu, stačí sledovat některé notorické přispěvatele...

   Vymazat
  2. Prga není nářez si může dovolit napsat jenom člověk, co má prgu. Sokrates

   Vymazat
  3. To není luxus, to je autentické lehké zklamání po odeznění poněkud umělého ošekávání.
   Luxol

   Vymazat
  4. to je riadna sprostost co pises. aj ked mam uz dve slovenske prgy, radost nad dalsou ziskanou predci cokolvek co denne zazijes. tak nepochybuj a uzivaj si svoju prgu.

   Vymazat
  5. Ošekávání? Předpokládám, že mělo být osekávání.

   Vymazat
  6. Ne, on myslel "zbavování se šeků".

   Vymazat
  7. Nechápu, jak někdo nepozná jednoznačný překlep v písmenku. Má to být ošukávání.

   Vymazat
 3. Stejně ji sem dám, kdyby ti ji náhodou neuznali :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Kánon v umění (např. slovesném) se v posledku všeobecně podceňuje.
   Jelikož kvalita zdejších příspěvků je žalostná a neobohacující, mohla by pevná pravidla pomoci.
   Pěkně se ujalo, že první příspěvek je vždy ve tvaru PRGA (nebo obdobně - viz Corvovu samozvanou definici).
   Druhý příspěvek je velmi často ve tvaru zoufalého výkřiku. Mě osobně Dopiče! přijde velmi dobré, navrhuji to pro budoucno zachovat a vyžadovat se stejnou patologickou důsledností, s jakou se posuzuje platnost prgy.

   Vymazat
  2. dopiče by bolo velmi fajn, suhlasim

   Vymazat
  3. Dopiče! je určitě lepší než Druga!, to je jasný.

   Vymazat
  4. Měli bychom nicméně být povzneseni nad frustrované výkřiky tohoto typu. Naší filozofií je: nevyšlo to teď, možná to vyjde příště. Pokud nebudeme už mrtví. Ta poslední věta je můj dodatek.

   A proto CARPE PRGAM.

   No, pěkně jsme si popovídali, ale počítám, že za chvíli opět povstane Dildo.

   Vymazat
 5. Také pěkné. Zdá se, že uspokojení z prgy může růst s počtem a zoufalostí následujících zklamaných výkřiků.
  Zkuste ještě někdo něco zoufalého připovykřiknout, čistě z výzkumných důvodů (kecám).

  OdpovědětVymazat
 6. "Na další díl nejdu."

  To psal Petr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže Petr je další Fukův skript? Začínám mít takový paranoidně osamělý pocit.

   Ale zápletka by to byla pěkná, tedy na slušný, průměrný slasher. Bilbo dostane Fuku přes hranu příčetnosti (já vím, já vím) a ten pak pak za pomocí svých h4ck3r skillz (já vím, já vím) odhaluje identitu jednotlivých diskutérů, zabíjí je a nahrazuje v diskuzích skripty.

   Vymazat
  2. Celý tento web i s diskusí bude brzo jeden velký skript. Konec konců celý tento náš svět je pravděpodobně taky jeden velký skript.

   Vymazat
  3. Tak pokial je to skrip ala Fuka, to vysvetluje preco je svet taky dojebany.

   Vymazat
 7. "Starší diváci budou v kině spokojeni..." Ehm, ehm, a ty jsi Fuko jako co? Mladý divák? HAHAHA...

  Jo a FUKAFUTOKYU je film NEDOKONČENÝ kvůli tvé neschopnosti, lenosti, ubohosti a trapnosti. A taky kvůli NESCHOPNOSTI tvé sestry dotáhnout produkci toho filmu do konce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leone, Franta zakládal klub mladých diváků v době kdy tvoje bába ještě tlačila kačera, tak se nenavážej, jo 😀

   Vymazat
  2. Co si za mlada, tedy KDYSI DÁVNO, Fukák zakládal nebo nezakládal, je mi celkem fuk. Na tom, že FUKÁK je STARÝ divák to pranic nemění.

   Vymazat
 8. Dobrý den, nevíte prosím někdo jak to vypadá s dokumentem od pana Františka Fuky a kdy lze očekávat jeho premiéru?

  Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sám za sebe soudím, že už nikdy. Sice jsem si jistý, že Fukák si to nemyslí, na druhou stranu: Fukák si dříve také myslel, že v roce 2018 už bude mít Fukafutokyu dávno hotové...

   Vymazat
  2. Dokument je jiz davno hotov a k dispozici. Pro sledovani, zavrete na 90 minut oci a pokud uvidite hovno, tmu a nic, pak jste naladil spravne.

   Vymazat
  3. Naladil jsem správně, nemohu se ale zbavit dojmu, že Fukafutokyu se "… ve svém finále stane překvapivě meditativním a ve snaze o co nejhlubší nahlédnutí do lidské duše začne být poněkud příliš melancholický (nebo onanistický?), aniž by naznačil odpověď na některou z těch mnoha otázek, která mě v tu chvíli napadala ohledně zápletky. Tedy, tento film není žádný ohňostroj akce a jeho tempo je pomalé od samého začátku. Ale na konci ta pomalost už trochu přesahovala únosnou míru. Ale to je asi tak jediná zásadnější výtka, kterou k tomuto filmu mám."

   Tedy nejen že Fukafutokyu je hotové a volně ke shlédnutí, jak píše Palivo - Fukafutokyu bylo hotové ještě dříve než FF odjel do Japonska, vlastně bylo hotové od jakživa. Pod krycím názvem Dogman si na Fukafutokyu od jeho autora můžeme přečíst i recenzi, kterou FF testuje, jestli si má dílo ohodnotit na 70% nebo více.

   Vymazat
 9. Tak sem asi starej, ale viděl sem půl traileru a líbilo se mi to tak, že už sem nedokoukal konec, abych si nezaspoieroval film, až na něj půjdu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem taky starej, ale... viděl jsi vůbec dvojku? Totální sračka, kde se nedělo skoro nic legračního. Ani jinýho. Spíš jako by byl víc pokus o akci, ale takovou tu debilní akci, jestli víte co tím myslím.
   U jedničky jsem se celkem bavil, to přiznávám, ale NEJDU.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.