26.7.14

Recenze: Očista: Anarchie [The Purge: Anarchy] - 50%

Přečtěte si, prosím, mou recenzi předchozího dílu, protože dvojka je téměř přesně totéž.Největší rozdíl je v tom, že tentokrát nesledujeme jednu rodinu v jednom domě, nýbrž několik lidí, kteří se navzájem neznají a nezávisle na sobě se z různých důvodů ocitnou na ulicích města v době, kdy začne Očista (a většinou se tam ocitnout nechtěli). Následně se dají dohromady a snaží se přežít.

Díky této úpravě došlo k tomu, že děj je o trochu méně řídký a že uvidíme trochu více kulis a exteriérů, než jen vnitřek jednoho domu. Ale pořád to není žádná sláva a ke konci (když už je celá parta spolu) se opět film změní v nezajímavou schovávačku / vyvražďovačku.

Potenciálně zajímavé společensko-sociální aspekty celého námětu (tzn. to, že se jednu noc v roce může vraždit a co z toho vyplývá) jsou opět jen velmi zběžně nakousnuty, jsou letmo přidáni nějací hodní revolucionáři / anarchisti, kteří jsou proti Očistě a proto zabíjejí bohaté, ale je vidět, že to pro tvůrce je jen balast a hlavní energii věnují opět tomu, aby nám ukázali, jak několik vystresovaných lidí schovává v temných místnostech.

5 komentářů:

 1. Mě se jednička líbila hodně a jsem právě zvědavý na dvojku, jdu na ní teď v Londýně :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1. mně
   2. Londýn asi neudělá film lepší, ale dost možná ho udělá dražší
   3. smajlík si strč do análu

   Vymazat
 2. Neříkám, že Londýn z filmu udělá něco lepšího než je, ale je tady premiéra o týden dřív, než v ČR, tak si říkám, proč to nevyužít

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. That's right, wipe that smiley off a nauč se místo něj klást na konec vět příslušná interpunkční znaménka. A pamatuj si, že není vlastenecké chodit v cizině na film dříve, než je uveden v ČR. Full stop.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.