16.7.14

Meanwhile in London: 16. 7. 2014

Tak jsem už třetí den v Londýně, není co recenzovat (zítra tady SNAD uvidím novou Planetu opic), tak nezbývá, než psát cestopis:

Protože jsem tentokrát cestoval sám, mohl jsem cestu pojmout trochu jinak a dělat při ní věci, které jsem v manželství nemohl. Například jít na letiště pěšky.

Největším problémem kupodivu nebyla samotná cesta, ale hromady slimáků, kteří se mi pletli pod kola Ikea batůžku a někteří to odnesli. Sorry, kluci, neměli jste tak ztřeštěně kličkovat...


Na letišti jsem si ani nestačil naplno užít WiFi Václava Havla, ani "best prices in the Czech Republic" (kofola z automatu za 35 Kč)...


...a už došlo ke kvalitní scénce na přepážce EasyJet:
"Příruční zavazadlo máte v limitu, ale let je zcela plný, takže bude muset do podpalubí."
"To nebude muset, já mám koupená dvě sedadla."
"Proč jste si proboha kupoval dvě sedadla?"
"Protože jsem nevěděl, že se se mnou manželka bude chtít rozvést."
Ale ani tato detailní informace slečně za přepážkou nezabránila v tom, aby za 10 minut začala vyvolávat "Paní Fuková Hana ať se ihned dostaví k východu B5!" Když jsem prodral zpět k přepážce davem lidí, jásajících nad tím, že na obrazovce někdo kopal do kožené koule, už na mě vesele kývala "Jo, už mi to došlo".


Noční let proběhl hladce a druhý den jsem vyrazil do centra, abych si koupil nový Chromebook (protože můj původní zůstal Hance). Což znamenalo, že jsem se musel zaplést s obchodním řetězcem Currys / PC World.

Tento řetězec se vyznačuje tím, že jako jediný v Londýně oficiálně prodává Chromebooky.

Také se vyznačuje tím, že zboží vystavené v obchodech nijak nekoresponduje s tím, co si v těch obchodech můžete koupit a s tím, co personál o zboží ví.

Takže například prodavač volně zaměňoval Chromebooky "C7", "C720" a "C720P". Tvrdil mi, že neprodávají to, co je intzerováno na oficiálním webu. Posílal mě do tří dalších obchodů, kde něco mají mít, ale neměli to tam. A tak podobně. Nakonec mi tvrdil, že nemají Google Watch, a když jsem u je ukázal, tak mi vysvětlil, že to jsou Android Watch, což je něco jiného... Oukej.


Minirecenze: Android Wear má velký potenciál. Větší než Google Glass. Teď záleží především na tom, jaké aplikace pro něj vzniknout. Už je např. kompatibilní s IFTTT.

Jediným dalším nepříjemným překvapením bylo dosti hnusné vedro a dusno.

Ale skoro všechno ostatní bylo zatím super. Například jsem zjistil, že zde má exotickou restauraci Zdeněk Troška:


Na ulicích jsou klavíry jako v Praze!


Poznal jsem zde fajnové kočky.


A stravuji se královsky.


Některé zdejší reklamy si přímo říkají o cynickou reakci:


A na závěr jedno dobrá rada: Tahle věc chutná jako ne moc dobrý džus:


Ale ve skutečnosti je to sirup! Bohužel jsem na to přišel až po půl litru...

19 komentářů:

 1. ten pohybující se obrázek s klavírem je hodně strašidelnej

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tu mám puštěné nějaké dnb radio, celkem fajn klip ten gif .)

   Vymazat
  2. já ti nvm, pokud nespim (a že spim furt) tak bych řek.. oki, řekl, že lidi dou a jak to Franta rozjede tak zdrhaj.. ale možná se mi to jen zdálo..

   Vymazat
  3. Já jsem si až teď uvědomil, že František je tam sám, takže ty snímky asi bral ze stativu. To se nedivím, že lidi zdrhaj.

   Vymazat
 2. Ten klavír vypadá jako harmonium...

  OdpovědětVymazat
 3. Tak nevím jestli chybí předložka, nebo je to překlep a mělo tam bejt "klavíry jako prase".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odporne, zavistive, zlovolne, smrdute, zavalite, pokrytecke prase rad bych ti ukazal jak vypada preklep: "...ale hromady slimák, kteří..."

   Vymazat
  2. significant other, told ya pwned smrdudý skunku :P

   Vymazat
  3. asi chybí předkožka, jewjoke a vůbec .. 42

   Vymazat
 4. Když jsem četl zmínku o teploušské restauraci, tak jsem periferním viděním zahlédl Frantu, dělajícího kopulační pohyby a málem jsem pochopil ten rozvod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indické restaurace nejsou příliš teploušské, spíš tak trochu SM, pokud si objednáš příliš pálivé jídlo.

   Vymazat
 5. Ty kokos, ten sirup... takovy Britansky zaklad, ale tak kazdy si tim jednou musi projit :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do UK letam casto sluzebne spoustu let, ale o tomhle jsem nevedel. Tedy aspon do te doby nez jsem podobnou flasku vypil temer celou, kdyz klient nepripravil obykle obcerstveni. Mozna to je tim, ze v CR sirupy nepiju a v UK mi je nikdo nikdy nenabizel.
   Nicmene, jsem moc rad, ze jsem si tehdy prosel nejakou tou tradici, obvykle je jen porusuji. Doufam, ze k tom patri i nasledny pokus o vypiti znacneho mnozstvi vody, tak aby bylo dosazeno doporuceneho naredeni. Myslim, ze jsem to vzdal nekde u tretiho litru z deviti.

   Vymazat
  2. A proč tam asi píšou 20 servings a concentrate?

   Ovšem připomíná mi to známého těsně po převratu v západním Německu, který měl strašnou žízeň a tak si rychle koupil první lahev s krásným obrázkem pomeranče, kterou uviděl.

   Holt u nás se na obaly saponátů dostaly krásné fotografie ovoce až později :)

   Vymazat
 6. Na jidlo doporucuju zajet si do Camdenu, hned za mostem proti Stables stoji vanicka cehokoliv co chce (indie, cina, japonsko) do 4 liber.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A všechno to je z anglickýho pomazánkovýho másla, točeńáku, mražený zeleniny a kečupu, tak si počvachtáš jako doma.

   Vymazat
  2. ..ještě to teda polejou tím sirupem, ale to musíš libru za vaničku přihodit.

   Vymazat
 7. Aneb informacni hodnotu lze shrnout do tri slov: "trumbera na cestach..."

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.