24.7.14

Recenze: Herkules [Hercules] - 40%

Brett Ratner režítuje The Rocka (Dwaynea Johnsona) v titulní roli filmu o mytickém hrdinovi (na motivy comicsu).


První provinění: I když Dwayne Johnson strašlivě zamakal na své fyzičce, v tomto filmu prostě nevypadá nijak moc impozantně a má většinou takový přehnaně dobrácký kukuč (viz například obrázek výše).

Druhé provinění: Trailer i propagační materiály sprostě lžou. V tomto filmu se nestane zhola nic nadpřirozeného! Titulní hrdina není Diovým synem (jen se za něj vydává), není nezranitelný, jen je hodně silný. A v celém filmu se nedočkáme vůbec žádných kouzel ani nadpřirozených bytostí! Ta monstra v traileru se vyskytují buď v něčích snech, nebo v něčím (smyšleném) vyprávění - nikoliv v rámci hlavní zápletky. Dočkáme se jen tří vlků, kteří jsou o trochu větší, než obvykle (a jsou CGI).


A ještě jedna zajímavost: Vidíte ke konci traileru ten ohnivý bič? Tak v samotném filmu ten bič není ohnivý! Je z malých kostí, nebo velkých zubů, nebo něčeho takového. A je pak dost divné, že jedna jeho rána dostane Herkula na kolena.

Ale to je jen jedna z mnoha věcí, které jsou v tomto filmu divné. Úplně oukej mi nepřišla ani ta scéna, kdy se objeví zástupy kentaurů a o pár záběrů později zjistíme, že jsme je celou dobu náhodou viděli pod takovým úhlem, že vypadali jako kentauři, ale ve skutečnosti to byli normální jezdci na normálních koních (kteří se nikterak nesnažili vydávat se za kentaury). Nebo ta scéna, kdy překocením dvou mís s uhlím spontánně vzplane veliké kamenné schodiště.

A můžeme se zastavit také u zvratu, spočívajícího v tom, že se (hodný) Herkules dozví, že vědomě zabil stovky nevinných poddaných (které měl za nepřátele), a nic to s ním neudělá, jedeme dál.

Brett Ratner režíruje zcela nenápaditě, nic nepůsobí ani trochu cool, všechno se to dá přežít, ale znovu a znovu jsem si pokládal otázku, proč mě to celé vůbec nebaví, přestože mám Rocka za velkého sympaťáka. Všechny postavy jsou strašlivě předvídatelné a klišoidní, takže pokus o "realitu" (tzn. žádná magie, žádná monstra) je v takovémto druhu filmu velmi nešťastným rozhodnutím. Mohla to být aspoň zábavná blbost.

Jistě to celé bylo dost drahé, ale nepůsobí to nikterak exoticky (natáčelo se většinou v Maďarsku).

Typická pro celkové vyznění filmu je skutečnost, že český distributor se v presskitu chlubí tím, že ve filmu hraje supermodelkovská partnerka nějakého slavného sportovce (asi minutu) a že je nadabována (všech pět slov) nějakou českou pseudocelebritou...

5 komentářů:

 1. skoda no, celkem jsem se tesil ze to bude lepsi nez novy Conan, ale podle vseho to nedopadlo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vsecko je lepsi nez posledni conan. i babovresky.

   Vymazat
  2. Tohle jsi posral, ty kundo. To není dobré ani jako bonmot. Některé názvy prostě vyslovit nesmíš, pokud nejsi buzna Kubík. A Conan je Conan, navíc i ten nový na Imdb v hezké první pětitisícovce... jakkkoliv to hodnotí kokoti.

   Vymazat
 2. Co chtít od filmu v hlavní roli s lepidlem...

  OdpovědětVymazat
 3. Jestli tam minutu hraje ta od toho běžce bez nohou, tak to může být zajímavé, aǐ ji dabuje třeba i Lucka Vondráčková.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.