28.5.14

Recenze: Sousedi [Neighbors] - 50%

Seth Rogen a Rose Byrneová hrají manžele, kteří už sice nejsou mladí, ale ještě nejsou úplně "ve středním věku". Vychovávají svou malou dcerku, ale přitom se nestydí hulit, pařit a dělat občas jiné vylomeniny.

Když se do vedlejšího domu nastěhuje 50 divokých studentů pod vedením Zaca Efrona, Rogen s manželkou si s nimi zpočátku docela dobře rozumějí. Ale když noční rámus neustává a dcerka nemůže spát, začíná peklo, válka atd...Sousedi mají několik slušných plusů: Především jsou to zajímaví hlavní hrdinové z onoho přelomu mezi "šíleným mládím" a "usedlou dospělostí". A i Zac Efron znovu dokazuje, že nejenže má sexy hruď, ale také je sympatický a kvalitní herec. Ocenil jsem, že i když si ve vrcholných scénách provádějí obě strany navzájem dost hrozné věci, stále v nich zůstává jakási špetka lidství (na rozdíl třeba od podobných filmů s Adamem Sandlerem a v jeho produkci).

Na druhou stranu, film je velmi sprostý a ne vždycky je ta sprostota vtipná. Ne že bych se urážel, vydržím fakt hodně, ale místy to byla jen záplava hnusu, která mi nepřipadala ani trošku vtipná.


Film je v tomto ohledu velmi nekonzistentní: Chvíli sledujeme "bonding" mezi dvěma generacemi a dohadování o tom, jestli je lepší Batman Christian Bale nebo Michael Keaton, a je příjemné se na to koukat. A o chvíli později musí Seth Rogen dojit svou manželku, která má jakési problémy s laktací. Přičemž vidíme její žilnatá prsa, mléko stříkající z nich a Setha Rogena, který na ni vyjeveně křičí zmatené nesmysly, tak jako v 90 procentech svých ostatních rolí.

Takže když to zprůměruji...

8 komentářů:

 1. Fuku nevzrusuji kojici zeny? Neni on divnej?

  OdpovědětVymazat
 2. Všichni přece vědí, že nejlepší Batman je Adam West, cucáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Batman je debilní postava, ať ji hraje kdokoli, jediní superhrdinové, ze kterých nebliju, jsou ti z Watchmen.

   Vymazat
 3. To se behem produkce nekdop rozmyslel a rekl si, ze aby na to sla mladsi generace ze to musi byt nechutnejsi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kotyza, do piči, co to máš kurva za ikonu? Hovno s hvězdičkou? Si asi upad...

   Vymazat
 4. "Ocenil jsem, že i když jsi ve vrcholných scénách provádějí obě strany..." - z toho "když jsi" mi krvácejí oči ;-)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.