7.1.14

Recenze: Nymfomanka, část II [Nymph()maniac, Part II] - 60%

Především si rozhodně musíte přečíst recenzi první části, protože toto není sequel ani remake, ale prostě druhá polovina čtyřhodinového filmu, která přímo (bez jakéhokoliv vysvětlování nebo úvodu) navazuje na část první...


Joe tedy dál vypráví a dostává se ve svém vyprávění do životního stádia, kdy se ze sexy Stacy Martinové stane o trochu méně sexy Charlotte Gainsbourgová.

Joe na konci prvního dílu ztratí schopnost vzrušit se a většinu druhého dílu se ji pokouší zase objevit, například sexem se dvěma neznámými černochy současně, nebo spankingem od Jamieho Bella. Spanking probíhá dost dlouho a dost pomalu, takže jsem si krátil chvíli představami, že Gainsbourgovou šlehá Tintin, což mě vzrušovalo.

Obecně celý film probíhá dost dlouho a dost pomalu - stejně jako první díl. Ale je obtížnější ho vydržet, protože divák už zná atmosféru jedničky a tentokrát ho čeká jen dalších sto procent téže bizarní směsi provokací a humoru, kterou už zná z konce loňského roku, a nic moc nového.

Nymfomanka je neanalyzovatelná a nekritizovatelná. Když Seligman okomentuje nějakou Joeinu historku nějakou obzvlášť blbou vsuvkou o námořních uzlech, Joe ho upozorní, že to byla obzvlášť blbá vsuvka. Když náhodou dojde k podobné situaci, jako v Trierově Antikristovi, začne k tomu hrát stejná hudba, jako v oné scéně byla v Antikristovi. Rozebírat smysluplnost děje a motivaci postav samozřejmě nemá nejmenší smysl.

Jde rozhodně o jeden ze snesitelnějších von Trierových filmů, ale i přes jeho prostříhání je pořád příliš dlouhý a vzhledem k celkové délce málo nápaditý, a místy dokonce předvídatelný.

Vždyť, o kolik více byl Lars schopen říct na mnohem kratším prostoru turistické reklamy:P.S: Udo Kier je ve filmu asi minutu, Willem Dafoe asi tři minuty.

6 komentářů:

 1. František vyslyšel má naříkání ohledně vydávání recenzí až po té, co vyjdu z onoho filmu z biografu a vydal recenzi ještě před premiérou. A já si teď nejsem vůbec jist, jestli to chci dopředu číst. Takže se omlouvám, možná to bylo předtím lepší :D

  OdpovědětVymazat
 2. Na margo relácie odvážne palce z 9.1.
  Možno nymfomanka porno je lenže, keďže do kín šla verzia zostrihaná producentmi. Nedozvieme sa to kým neuvidíme nezostrihanú na bluray, dvd.
  Myslím si, že kinozostrih ani nereflektuje trierovu víziu, keďže bol proti prestrihaniu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to jsou kecy, je to normalni kalkul, Trier je s verzi v kinech spokojenej

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.