25.8.13

Recenze: Zuzana Michnová - Jsem slavná tak akorát - 30%

Předem je asi nutné upozornit, že Zuzana Michnová je "slavná tak akorát", tudíž jsem až do návštěvy tohoto filmu neměl tušení, kdo to je. Kdysi prý působila v kapele Marsyas (kterýžto název jsem znal, ale kapela samotná mě nikdy neoslovila) a v současné době se drží v ústraní - film začíná tím, že se kdosi snaží zjistit, zda Michnová ještě žije (což možná je a možná není humor).

Film je natočen tak nestandardně, že z něj má vyplynout buď to, že Michnová žije (jen je starší a tlustší), nebo nikdy nežila a celý film je mystifikace ve stylu Spinal Tap.

A docela smutné je, že je mi celkem jedno, která z těchto dvou verzí platí.


Zuzana Michnová moc nepoužívá čípek.

Zuzana Michnová (pokud existuje) mě v tomto filmu nezaujala svým zpěvem, svými texty, ani svým stylem humoru.

Musím ale důrazně upozornit, že existuje mnoho lidí, kteří mě nezaujali svým talentem a smyslem pro humor, a přesto o nich byly natočeny filmy, které považuji za výborné: Napříkad Láska v hrobě, Katka, Pouta nebo Social Network.

Tento film mě ovšem nezaujal a asi ani zaujmout nemohl, neboť je natočen výhradně pro lidi, kteří Michnovou znají (pokud existuje) a adorují. Tudíž během 93 minut v kině často docházelo k tomu, že:

 • Na plátně někdo hrozně chválil Michnovou a já netušil, kdo to je (film neobsahuje žádné vysvětlující titulky)
 • Na plátně byl záznam nějakého velmi starého koncertu a já netušil, kteří mladí protagonisté v těchto archivních záznamech mají jaký vztah ke kterým dědulům ve zbytku dokumentu
 • Někdo o někom mluvil jen za použití křestního jména nebo přezdívky a já netušil, o kom je řeč
Prostě, pokud o Marsyasu a Michnové nic nevíte (pokud existuje), z tohoto filmu se to nedozvíte. Tudíž film rozhodně nefunguje jako hudební dokument.

Pokud to má být hudební dokument.

Zuzana Michnová, respektive herečka, která ji hraje

Je zde totiž ještě zjevná snaha dávat filmu jakýsi transcendentálnější rozměr, tudíž jsou do něj zakomponované scény, které jsou zjevně hrané (a občas dosti výpravné a trikově náročné). Například:

 • Zuzana Michnová digitálně naklíčovaná do filmu Luise Buñuela Anděl zkázy
 • Iva Janžurová, vznášející se nad střechou hostince v Twilight Zone, v jehož okapové rouře dělá palačinky
 • Muž, který znásilnil auto (full frontal není)
 • Malé holčičky si hrají na střeše a jedna z nich má být zřejmě dětská verze / alter ego Michnové
 • Stádo ovcí v ulicích Prahy (viz Buñuel výše, pravděpodobně)
 • Archivní záběry kapely, hrající někde nad Prahou (snad na Petříně), doprovázeny archivní hudbou, která ale vůbec neodpovídá tomu, co kapela dělá se svými nástroji
 • Několikrát opakovaný záběr pádu Zuzany Michnové z bicyklu a několik scén, ve kterých jiní lidé reagují na to, že vidí videozáznam Zuzany Michnové, padající z bicyklu (pro mnohem kvalitnější české videozáznamy podobného ražení doporučuji vygooglit slova "Little Caprice bike")
Většina scén filmu ovšem není zajímavá ani tím, jak jsou divné, a působí spíše dojmem, že nebylo čím vyplnit celovečerní stopáž. Takže se (kromě mnoha záznamů toho, jak Michnová zpívá na koncertech i jinde) dočkáme:

 • Několika scén jejího vokálního tréninku
 • Dlouhé sekvence, ve které si Michnová a tři další lidí (z nichž dva jsem znal) recitují text, ve kterém jsou skrytá sprostá slova (např. "jsou ložiska" zní při správném přízvuku jako "souloží") a všichni se tomu hrozně smějí
 • Několika scén, kdy někdo někoho k něčemu přemlouvá, a ten druhý to nechce udělat, a pak je scéna ustřižena
 • Scén, ve kterých se všichni přeřvávají a smějí tomu, co říkají
Jak už jsem psal: Kdybych znal Michnovou a ostatní protagonisty tohoto filmu, možná by mi více jeho scén připadalo zábavných nebo nějak stimulujících (dost starších lidí v sále se na různých místech filmu smálo). Například, kdyby místo Michnové (pokud existuje) ve filmu vystupovali Dieter Meyer a Boris Blank, asi bych se bavil o něco lépe, ale pořád by nešlo o film, který bych mohl někomu doporučit.

Takhle jsem si ale připadal, jako že jsem omylem zabloudil do hospody plné lidí, se kterými si nemám o čem povídat, a kteří se velmi hlasitě baví způsobem, jenž je mi cizí. A nebylo mi to úplně příjemné.

65 komentářů:

 1. Fuko, ty jsi takový směšný ignorantský hlupáček, až je to skoro k pláči. Na netu se možná orientuješ excelentně, počítačům a programování rozumíš, ale jinak jsi takový polovzdělaný blb, který ani neskrývá své ignorantství a ještě se tím veřejně na webu chlubí. K politování.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že toto není dobrý přístup a místo litování by ses mi měl bez slitování vysmát a ztrapnit mě ještě více, než jsem se ztrapnil sám.

   Vymazat
  2. Já také nevím, kdo to ta Muchovnová je, a to je mi už 24 let.

   Vymazat
  3. ad ztrapnovani, po rade: sampon je precitlivela pica, Fuku je fotr, Kosan je cucak a Michnova je cubka, ktera nas minimalne o dve hodiny oddalila od recenze na Jedliky

   Vymazat
  4. Pane Fuko, možná, že by bylo dobré, abyste Vy sám o sobě zjistil, jestli žijete, nebo ne. Pokud ano, tak jistě ne v realitě. Doufám, že už nebudu nucen si číst jakoukoli Vaší recenzi na jakýkoli film, dobrý nebo špatný. Neznalost neomlouvá a ještě se tím chlubíte. Proč chodíte na filmy, které nejsou pro vás?

   Vymazat
  5. Jiri Charypar: Proc na ne chodim? Protoze jsem filmovy recenzent a recenzuji filmy, nikoliv lidi o kterych ty filmy jsou.

   Vymazat
  6. Nejdulezitejsim ukolem recenzenta je to, na co bezny divak nema cas ani schopnosti: Posoudit film v nejakem kontextu, at uz filmovem nebo obecne kulturnim. Jestli je nekdo kulturni ignorant zijici 40 let v bubline a jeste se tim chlubi, tezko ho lze povazovat za recenzenta.
   Ale i smesny pisalek si sve publikum najde. Nez publikum prozre.

   Vymazat
  7. Mne se ta recenze libi, jako nekdo kdo nema paru o pokrokove 'kultuuure' minuleho tisicileti bych si kladl uplne stejne otazky jako FF. Proc se urazet, ze nekdo neklokta ty samy sracky jako ja...

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 2. Mozno ma ta pani najlepsie teplaky v republike.

  OdpovědětVymazat
 3. Mozno ma ta pani najlepsie teplaky v republike.

  OdpovědětVymazat
 4. Někdy skutečně obdivuju, na co všechno se dá vyrazit do kina - Marsyas a Michnová, o těch vím akorát to, že někdo takový pravděpodobně existuje, protože ta jména už jsem párkrát někde slyšel a četl, ovšem jít dobrovolně do bijáku (nebo novinářskou projekci), to hodnotím jako něco mezi odvahou a nerozvážností :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. takovych rádcu s rozhledem , nadhledem a odbornym pohledem , bychom potrebovali vice..

   Vymazat
 5. proste jste buzny a to je rict, ze to nekomu jsem schopen rict.
  trochu ten gugl obcas pouzit, kdyz nevim. a treba by jste zjistili, ze to takovej noname neni.
  kalandra, oskar petr - toho by jste vy kokoti znat meli, pokud mate elementarni znalosti v ceskem popu a filmove hudbe a michnova - to jsou marsyas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K opravám češtiny se uchyluju jen zřídka, chybu může udělat každý(já je dělám často). Ale stejně, není to úžasné obviňovat Františka a nás čtenáře z elementární neznalosti a psát "by jste". Já bych řekl, že je důležitější znát tvar byste, než kapelu Marsyas. Ideálně samozřejmě obojí.

   Vymazat
  2. Neznat Michnovou (pokud existuje) je Frantiskova posa pos.

   Vymazat
 6. Františku, stejně jako političtí komentátoři, kteří píší co píší, nevěda co píší, neboť nemají znalosti souvislostí jste na úrovni adolescentntního pubescenta. Jak je každému jasné, Zuzana Michnová je přeci Zuzana Michnová, byť by Nejvyšší soud, který nerespektuji,říkal opak ústavnímu soudu,který,zatím,nevím, zda respektuji.
  Marsyas byl léčením alkoholismu Muchnové zdecimován a následně vyléčením pozdvihnut.
  Pokud to nevíte, jste jedním z ostrůvků deviace a procenta Vámi daná klesají hluboko k 0,04 čímž nahráváte pseudoproputinovským lobbystům se kterými nikdo z nás nechce nic mít až do shlédnutí "Bavorák 1"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta krásná dívka, co se bojí o svoji krásu,
   Athéna jméno má za starých dávných časů,
   odhodí flétnu, hrát nejde s nehybnou tváří,
   kdo si ji najde dřív, tomu se přání zmaří.

   Tak i Marsyas zmámen flétnou věří, že musí přetnout
   jedno pravidlo, sázku a hrát líp než bůh.

   Bláznivý nápad, snad nejvýš Marsyas míří,
   Apollón souhlasí, oba se s trestem smíří,
   král Midas má říct, kdo je lepší, Apollón zpívá,
   o život soupeří, jen jeden vítěz bývá.

   Tak si Marsyas zmámen flétnou věří a musí přetnout
   jedno pravidlo, sázku a hrát líp než bůh.

   Obrátí nástroj, už ví, že nebude chválen,
   prohrál a zápolí, podveden vůlí krále,
   sám v tichém hloučku, sám na strom připraví ráhno,
   satyra k hrůze všech zaživa z kůže stáhnou.

   Tak si Apollón změřil síly, každý se musel mýlit,
   nikdo nemůže kouzlit a hrát líp než bůh.

   Ta krásná dívka, co se bála o svoji krásu,
   dárkyně moudrosti za starých dávných časů,
   teď v tichém hloučku v jejích rukou úroda, spása,
   Athéna jméno má, chybí ji tvář a krása.

   To jen naokraj, aby bylo jasno, cim se tu zaobirame. Autenticka generacni vypoved zasahujici nitra teplych dusi dlouhovlasych elfu s drevenymi meci.

   Vymazat
 7. Oskara Petra znám, páč složil pár hitovek Lucii a taky asi jediné slušné skladby dvěma jinak zcela příšerným interpretům (Anetě L. a Davidovi K.) nicméně že má jeho domovská kapela co do činění se Zuzanou Michnovou, prostě nevím, a o kom nevim, toho negůglim.

  OdpovědětVymazat
 8. Nevím, kdo je Michnová a když tady čtu reakce lidí, co ji znají, jsem na svoji neznalost pyšnej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není být na co pyšný. Muhl byste již vědět, že řídit se reakcemi lidí na fórech a komentářích není vždy to pravé ořechové.
   Marsyas i Michnová mají možná nejlepší období již za sebou, ale byl to výrazný zjev české hudby. Možná se jejich muzika nelíbí všem, ale to nic nemění na její kvalitě. Je ale otázkou, zda jim recenzovaný film nemohl spíš uškodit. I o dobrých lidech se dá natočit špatný film.

   Vymazat
  2. ...prominte,ale koho to zajima? Tady se recenzujou filmy, ne popmjuziq drevnych dob.

   Vymazat
  3. V životě jsem o téhle skupině a paní neslyšela, a to ani tu nejmenší zmínku, tady poprvé.
   Jestli byla slavná před padesáti lety, dobře pro ní, každopádně sláva zpěváka popu je podobné slávě těch "hvězdiček" z reality show.

   Vymazat
  4. Marsyas byl velmi dalek nejakeho popu.
   Neznat kulturni historii sve zeme je mozna cool v kruzich ve kterych se pohybujete. Vsude jinde by vas nazvali vypatlanou kravou.

   Vymazat
 9. Tak si představme jak by asi Franta napsal recenzi na Perný den:

  "Byla tam banda nějakých muzikantů - neznám, neposlouchám. Chovali se jako banda debilů. Z nějakého důvodu se režisérovi zdálo, že to bude super nápad kdyby zpívali na střeše. Proč? Jejich fanynky natočili jako stádo uječených hysterek. Proč? Nechápu..."

  Omlouvám se, na Marsyasu jsem vyrostl, ačkoli jsem o generaci mladší. To, že recenzent napíše, že netuší, proč je ve filmu o Michnové/Marsyasu nějaký odkaz na film Anděl zkázy je tristní.

  Já se taky nesnažím provádět chirigické zákroky na pí Fuková Hložková. Nejsem k tomu kompetentní, ačkoli bych třeba nějakou tu gynekologickou prohlídku zvládl. Franto, ujels...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. takze když někdo natoci film o zavadeni močového katetru a ten pujde do beznych popcornovych kin, kdo presne je kompetentni se k nemu vyjadřovat?

   nekdy si rikam, ze kdyby ambice autoru ceskych filmu byly snizeny z urovne "chci sdelit dulezitou pravdu o fungovani světa" na "chci, aby muj film uspel před divaky zahraničního filmového festivalu", tak by to prospelo hlavne nam ceskym divakum

   Vymazat
  2. Takže film není tak špatnej, ale je určenej čistě pro fanoušky Michnový.
   Tak ale by někde měli psát varování. Podobně jako je doporučená věková hranice, že pro nezasvěcené diváky není vhodný, respektive je to ztráta času a peněz.

   Vymazat
  3. Pokud budu kritizovat (resp. mne udiví) na filmu o urologických onemocněních (na který jsem asi šel z nějakého důvodu) to, že tam zavádějí do močových cest katetr, je to nějaké divné. Buďto jsem na film neměl jít nebo jsem si o tom měl něco zjistit předem.
   Já asi nikdy nepůjdu na film o Justinovi Biebrovi (netuším jestli jsem to jméno napsal správně), ale pokud bych tam šel, asi bych nekritizoval, že nechápu některé narážky.

   Vymazat
  4. Já jsem ale nenapsal, že netuším, proč je ve filmu nějaký odkaz na Anděla zkázy. Pochopil jsem, že tam byl proto, že o tom je jedna její píseň.

   BTW "Perný den" se mi docela dost líbil, aniž bych tušil jak se kdo z Beatles jmenuje, a jestli je ten dědeček opravdu dědečkem jednoho z nich.

   Vymazat
  5. ta metafora nesedi, protože ty +- vis, co jsou urologicka onemocneni a co je zavadeni katetru; asi jako vis, co je Michael Jackson; coz je v ostrem rozporu s tim, co vi napr. libovolny zahranicni (nebo ja; a to jsem chodil do skautu) divak o Michnove; zahranicni divak napr. nevi nejspis nic ani o Nohavicovi a presto muze mit z filmu Rok dabla nejaky zážitek, který pravdepodobne nemůže mit z tohoto, je to takovými blbostmi jako scenar a rezie napr.

   pochopil jsem ale spravne, ze se nevnímáš jako kompetentni ten film v popcornovem kine o zavadeni katetru jakkoli kritizovat? po zaplaceni vstupneho..

   Vymazat
  6. Stanislave, no právě že ty bys na toho Biebera do kina v pohodě mohl jít a klidně bys o něm mohl vědět jen to, že to je nějaký zpěvák. Pokud by ten film byl dobře udělanej, tak bys prostě sledoval dobře natočenou nějakou zajímavou linii (zpěvák takže např-drogy-sračky-dostal se z toho) a to, že jde o Biebera by bylo jen takovou zajímavostí navíc.

   Vymazat
  7. To je děs. Myslím, že ačkoliv by někdo neznal marsyas ani beatles,tak u perného dne se pobaví LÉPE!!!! protože má nějakou profesionální stavbu atd. Fuka chyby filmu popsal celkem dost dobře. Panebože.

   Sugar man. Znáte? já neznal. Ale ten dokument byl báječnej . atd. ani se mi nechce pořádně vysvětlovat jak to myslím, protože ty reakce jsou fak únavné.

   David P

   Vymazat
 10. Jsem rad, ze hospody jsou plne lidi kteri si s tebou nemaji o cem povidat, Frantisku.

  OdpovědětVymazat
 11. Pořád sem tu z diskuze nepochopil, jestli nějaká taková paní existuje, nebo je to herečka. Recenze mě zaujala, František má vytříbený styl psaní, který je tak unikátní, že už si žádá o ridikulování.

  OdpovědětVymazat
 12. Je Zuzana Michnová něco jako Shimi? Teda, že nikdo neví co to je, ale všichni ví, že to asi něco je, a je dobře, že je to daleko?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vím o ní prd, ale přirovnat ji k Shimimu je každopádně urážka.

   Vymazat
 13. prima hustá a podnětná diskuze ..

  ale bojím se, že standartní teplák projeví v tomhle případě vyšší IQ než recenzent, a pseudodokumentu o nějaký babě, která asi něco zpívala, se elegantním obloučkem vyhne

  totál ztráta času

  OdpovědětVymazat
 14. standartní teplák si všimne, že Michnová má na csfd ohavné prsy

  OdpovědětVymazat
 15. Fakt za tohle (obecně za všechny ty "plody ostrovtipu") Fukovi někdo posílá svoje peníze ??? :)

  OdpovědětVymazat
 16. Myslím, že jste na Frantu moc tvrdí.

  Já jsem taky do dneška nevěděl, kdo je to Michnová a bylo mi to divné, když jste psali, že zpívá pop.

  Tak jsem se podíval na Wiki a ona zpívá folk, čímž se to vysvětlilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak hlavně Franta zcela správně kritizuje fakt, že film distribuovaný v normálním popkině by měl být koukatelný i pro člověka, co Michnovou nezná. Ale to by se asi muselo moc přemýšlet nad scénářem, je jednodušší to nějak tak našmikat a vono to těm fandům bude stačit, protože je bude bavit sám fakt, že je na plátně Michnová a další různí lidé, co už jen svou přítomností vyvolají vzrušení.

   Vymazat
  2. Jenže Michnová asi na plátně není, jenom ta herečka (pokud existuje)...

   Vymazat
 17. Fuka fkoscce napise: "Neznam o kom to je, neorientoval jsem se a film byl spatny. Myslim, ze je urcen pro Marsyas/Michnove groupies."

  Groupies fkoscce napisou: "Neznalost Michnove je oskliva vec!"

  Cacany Okamihu fkoscce napise: "To se muze stat, flame zbytecny."

  Groupies fkoscce reaguji: "I zlo zde panuje! Neznalost desiva!"

  A ja fkoscce tvrdim: "Dobre vam tak parchanti, priste si date pozor na co kliknete! Vase argumenty neexistuji a nebo maji ztezkle nohy. Zahy."

  OdpovědětVymazat
 18. Zuzana Michnová byla frontmanka Marsyasu. Na svou dobu to bylo dost převratné, většinou se na pódiu kohoutili chlapi a baby se vrtěly možná tak ve sboru. Podobný příklad byla ještě Zuznana Navarová v Nerezu. Aby jeden pochopil, jak významná ta kapela pro mou generaci byla, musel by zažít tu dobu. Desky světových kapel se prodávaly potajmu na burze (můj spolužák si koupil Noc v opeře do Queen za 1200 Kčs v době, kdy Supraphon a Panton prodávaly své desky za 44 Kčs a stejně se nedaly sehnat), rádio a televize hrály normalizační pop, po článku v Tribuně Nová vlna se starým obsahem tady nastalo totální mrtvo.
  Netvrdím, že Marsyas byl kdovíjak skvělej, jenže ono nebylo čím srovnávat a proto pro nás byl tak významný. Dneska je to trošku ubohý, jenže do kontextu vývoje popové a rockové scény za totáče to prostě patří.
  Michnová dělala na svou dobu docela dobré texty a navíc natočila s Pavlíčkem pěknou desku Rány. Pavlíček tam exhiboval s kytarou tak mocně, že se to prostě nedá zapomenout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nerozporuji. Ale pokud někdo byl významný pro svou dobu, neznamená to, že dnes natočený film o něm automaticky bude zajímavý.

   Vymazat
  2. Tak oni ti lidi, co spolu o tomhle mluví, mají asi pocit, že jejich zážitky z totáče mají nějakej přesah, no ale asi nemají. Spíš si říkám, že je to film, který bude zajímavý časem.
   Takový Zdeněk Troška taky točí filmy o lidech, o nichž jsem vůbec do té doby netušila, že existují, ti mluví o divných věcech divným jazykem a chovají se celkově pro mne nepochopitelně. A nějak nemám chuť se o těch lidech dozvědět něco víc.
   By mne zajímalo, co spíš přežije? Jestli Troškovy opusy nebo tyhle podivnosti?

   Vymazat
  3. Jen pro upřesnění těch vzpomínek na burzu. Burza byla každou neděli a každý věděl, kde se koná. Každý taky věděl, že se tam často koná policejní šťára a hrozí perlustrace, předvedení na služebnu, případně i zabavení desek. Koncem 70. let se zahraniční deska na burze prodávala podle atraktivity a stavu od 200 do 250 Kčs, v 80. letech se už ceny dostaly na 300 Kčs i víc. 1200 Kčs za album o jedné desce je naprosto mimo, pokud se nejednalo o joudu z venkova, který se na burzu dostal poprvé v životě.
   Jinak Supraphon a Panton za 44 Kčs prodával pouze tuzemskou hudbu, a to ještě ne všechnu - například první LP Vladimíra Mišíka stálo 60 Kčs. Zahraniční umělci vydaní v licenci Supraphonem (Panton licenční nahrávky nevydával) stály 80 Kč, dovážené desky (populární indické licence nazývané "Dum-Dum India") pak 100 Kčs. V 80. letech se už u některých licenčních záležitostí vyšplhala cena až na 120 Kčs/LP.

   Vymazat
  4. Bylo to na burze v Ostravě v roce 1983.

   Vymazat
  5. No a teď mi došlo, že "frontmanka" je pěkně blbé slovo.

   Vymazat
  6. A dneska se dá sehnat všechno a třeba i zadarmo a 95% lidí dobrovolně poslouchá sračky typu tv. Šlágr, Lucka Vondrářková, Žastyn Bobr...o tom by měl někdo udělat film.

   Vymazat
  7. Na tomhle filmu je strašný hlavně to, že je jakoby natočenej fanklubem, nekritickým a dozadkuinterpretovilezoucím. Až je to odpuzující, ani slovo o hlavním problému Michnové, proč nic nedělá a sama sebe chlácholí kecama o svým umění...alkohol je metla lidstva.

   Vymazat
  8. Kabukikino: přesně tak. Já byla tak naivní, když jsem si myslela, že když ta kvalitní hudba bude, lidi ji budou poslouchat a že Davida a Vondráčkovou sjížděj jen z nedostatku jiných možností. Prdlajs.
   Hudba je prostě spotřební zboží.

   Vymazat
 19. Koukám, že fanoušci Michnový téměř na tři dny zablokovali trubky k Frantovo účtu. Čím je Franta asi prošťouchl? Pérem nebo Krtkem?

  OdpovědětVymazat
 20. Být recenzentem v oblasti kultury (film do této kategorie spadá)předpokládá všeobecný "kulturní přehled". Pan recenzent ho evidentně nemá a proto bohužel tato recenze není recenzí, ale prostým zveřejněním osobních pocitů člověka toužícího upoutat na sebe pozornost. To se evidentně zdařilo, ale recenze v pravém slova smyslu to opravdu bohužel není.

  OdpovědětVymazat
 21. Poslanim dokumentu bylo vzdy zdokumentovat obdobi a lidi v nem tem, kdo chteji dobu a zivot v ni poznat. Poznani vyhledavaji lide kteri vedi, ze nevi vsechno a chteji vic. Pak take ti co tu dobu znaji ze vzpominek a chteji si ji pripomenout, nez vybledne.

  Frantisek Fuka rika, ze pro nej tento dokument selhal jako zdroj poznani a jako filmove dilo. Priznal se k neznalosti tematu, kterazto nebyla uspesne rozehnana tvurci filmu. A jen malo z nas mu podalo vysvetleni, o kom ze ten dokument byl. Jen zdvizene prsty a narknuti z kacirstvi.

  A takhle budete chtit i recenzi na dokument o Chrisi Daemonu Grooverovi, co byl znam celym svetem pred 20 lety? Nebo byste chteli vedet o koho jde?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenomze na Frantovo tvrzeni, ze mu dokument neprinesl zadne informace se neda spolehnout. Uz jenom z toho duvodu, ze nezna Michnovou potazmo Marsyas. Protoze oni nejsou/nebyli jenom nejaci hejpockej, ale skutecne zasadni a dulezita soucast kultury teto zeme.
   Ma pravo o nich nic nevedet, to je naprosto v cajku. Ale neznat je, to uz je ubohost a ignorantstvi. Stejne muze priste tvrdit, ze Havel nic neznamena, protoze se nikdy nevyfotil s jeho psy ve Varech.
   Tohle proste neokecate.

   Vymazat
 22. Jste zjevný demonstrativní mentální sebevrah, pane Fuko. To samo o sobě není nic zlého, to je prostě jen úděl. Vaše psychiatrická diagnosa nebude patrně nic triviálního, ale to přenechme konsiliu odborníků (jen nezapomeňte na to, že jsou místa, kde se kancerogeny usazují vyšší měrou). Pouze váš nelimitovaný pohyb po zeměkouli, dochází-li k němu, mě poněkud znepokojuje.
  Mě na internetových webech, resp. jejich cenzuře či necenzuře, nejvíc štve to, že dětskou pornografii za různé státní peníze někdo neustále likviduje, ačkoli je zjevné, že z gerontofila pedofila žádné obrázky ani filmy neudělají, natož aby poškodily běžnou populaci a kšeftu s takovým materiálem jejich odstraňování z internetu nezabrání, a přitom weby vašeho ražení si tu klidně dál hoví. Aby bylo jasné, v čem spočívá jejich škodlivost, tak to není jejich obsah, ten je v podstatě nulový, ale jsou to sprostí zloději času, mimochodem i docela normálních slušných lidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mne mírně znepokojuje, že se po Zeměkouli dosud pohybují lidé, kteří používají slovo "diagnosa", ale jinak s vámi většinou souhlasím. Skutečnost, že píšu takovéto věci, lidé mi za to platí a Petr Kurzweil proti tomu hovno zmůže, je dokladem rozkladu kulturních, sociálních i časových hodnot v této bouřlivé době.

   Vymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.