16.8.13

Martin Manley: Stylový odchod

(Tento post nemá nic společného s filmem, nicméně přijde mi velice zajímavý)

Jak už jsem se už párkrát zmiňoval (1, 2), pokládám smrt za zcela přirozenou součást života, respektive tečku na jeho konci. A ta tečka by měla být stejně kvalitní a smysluplná, jako život.

Proto mě poměrně naštval jistý Martin Manley, který se ve čtvrtek ráno zastřelil u policejní stanice, což ovšem bylo pouze vyvrcholení pečlivých příprav, směřujících k tomuto razantnímu činu. Naštval mě tím, že si to všechno naplánoval a realizoval vpodstatě přesně tak, jak jsem to chtěl jednou udělat já. Tudíž, až to udělám, nebudu už originální...

Těsně před svou smrtí totiž Manley zprovoznil doménu MartinManleyLifeAndDeath.com (web přetížen, mirror zde), na které velmi podrobně vysvětlil, co, jak a proč se chystá udělat, a také sepsal všechno důležité o svém životě, co by kdy mohlo kohokoliv zajímat - má docela smysl pro humor a docela se s ním shoduji i ve filmovém vkusu.

A ne, nebyl vážně nemocný, nebyl na mizině a neměl problémy s nešťastnou láskou.

Hello. I am dead!

Je to docela fascinující čtení, protože na mnoha a mnoha stránkách velmi racionálně rozebírá co, jak a proč, a je zjevné, že na tom pracoval velmi dlouho a nebyl v žádném psychologickém stresu nebo něčem podobném. V jistém smyslu to chápu jako jeho vítězství nad smrtí.P.S: V některých médiích se objevila zpráva o tom, že se na jeho webu vyskytují GPS souřadnice zakopaného pokladu. Očekávejte, že to zítra budou říkat na TV Nova a psát na blesk.cz. To není pravda - jde o souřadnice vstupní brány jeho oblíbeného parku, ve kterých se překlepl v jedné číslici. Nebo to možná udělal schválně, protože teď se parkem prohánějí lidé s lopatami a detektory kovu.

23 komentářů:

 1. [referring to Coulson]
  Steve Rogers: Was he married?
  Tony Stark: No. He was a uh...cellist, I think.
  Steve Rogers: I'm sorry. He seemed like a good man.
  Tony Stark: He was an idiot.
  Steve Rogers: Why? For believing?
  Tony Stark: For taking on Loki alone.
  Steve Rogers: He was doing his job.
  Tony Stark: He was out of his league. He should have waited. He should have...
  Steve Rogers: Sometimes there isn't a way out, Tony.
  Tony Stark: Right. How did that work for him?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kurvadrát, Chlebec, kdyby byla u nás Očista legální, hádej kdo by ti zaklepal na dveře? Ale asi by tam už stála fronta, co Slovač?

   Vymazat
  2. Si živým dôkazom toho, že šikana v škôlke a z toho prameniaci nedostatok heterosexuálnych intímnych kontaktov zanecháva na psychike človeka hlboké stopy.

   Vymazat
  3. primlouvam se za to, aby pod timto clankem byly uznavany jen mrtve dukazy

   Vymazat
  4. Mas pravdu.
   Znalče, smrdia ti nohy!

   Vymazat
  5. to bylo hodně dada, romane, jak dlouho jsi tu repliku vymýšlel?

   Vymazat
  6. Romane, sex sem netahej, ty raději ne. Ale víš co mě napadlo? Proč furt strkáš na odiv ten tvůj strašnej xicht. Je fakt jako prdel, vole. Se nedivím, žeti žena zahýbá s dráteníkem, už jsi přemýšlel o plastice rozbrušovačkou...
   A ušetří mě svých nžlučovitých útoků, ty bryndzojebe, vidíš přece, že ti chci jen pomoci-

   Vymazat
  7. Kim Čong-un osobně, to som sa naučil na internete.

   Filmový znalec, neviem, čo ťa napadlo? A bolelo to moc?

   Vymazat
 2. Díky za tenhle článek, tu jeho sajtu si pročtu, zábavné čtení na sobotní dopoledne. Je to sympaťák.

  OdpovědětVymazat
 3. Ten člověk se dopustil těžkého hříchu a je mi ho velmi líto. Ten život nebyl jeho, život je dar od Boha a jen Bůh má právo vzít si ho zpět. Jeho duše bude nyní muset projít očistcem a já se za něj modlím, i když to byl veliký hříšník.

  K panu Fukovi se raději ani nevyjadřuji, mám z něj takový mrazivý pocit, jako by to byl sám Antikrist.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No však... Manley ten dar nechtěl, a tak ho vrátil, a Bůh si jej vzal zpět (protože kdyby si jej nevzal zpět, tak nechal Manleye přežít s prostřelenou kebulí).

   Vymazat
 4. Anonymní: Život není dar od nějakého Boha, ale povětšinou svobodná a dobrá vůle milujících rodičů, potažmo přírody a evoluce.

  Ostatní: Tedy jakýkoli takový pán má nejspíše právo si život vzíti (pokud pak nebudeme platit poplatky za jeho další věci, ale i tak bych to v případě podobných lidí zvládnul), nicméně rozhodně to není vítězství nad smrtí, jak FF zmiňuje. Svým způsobem to byl duševně velmi velmi ubohý a hlavně extrémně obyčejný člověk a možná to nakonec byla jeho dobrá vůle odejít, když zjistil, že tomuhle světu, sobě, okolí atd jenom těžko něco může dát. Smysl pro humor tam není žádný (nebo když tam např. metaforou píše o pizze s Shakespearovi, to někomu přijde vtipné??) a jediný humor je ten bizarního rázu, vyplývající z pravděpodobnosti, že již nežije a psal to s vědomím toho.

  Jinak je to klasický chudák (takový mix mezi nerdem a ubožákem, který své nejnitěrnější problémy přirozeně nevypíše a tak lidé typu FF skočí na to, že je vlastně cool a jen tak si blbne), a jen jeho zmiňování je natolik zbytečné, až je mi protivný, že píšu tenhle comment :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Mně ten exhibicionistický dopis na rozloučenou (s řadou grafomanských loopů) přišel dosti podivný. Mám taky dojem, že pan Fuka je ovlivněn tím, že měl podobný (cool) nápad, jak grandiosně ukončit život, navíc se mu "lajkoval" nebožtíkův list nejvíc nejoblíbenějších filmů, který, myslím, není zrovna "impressive". Humor v tom celém je, např. krásně černý obrat "having the suicide", ale celé si to na inteligentní výpověď o světě jenom hraje. Je to takové moc moc žvýkačkovitě americké. Mnoho povyku pro nic. Až člověka napadne kacířská myšlenka, zda to celé není takový milý HOAX, abychom se klidně a rádi sebevraždili, neměli z toho mindráky a abychom nevěřili těm godamn konspiračním teoriím, stejně jsou to hlupáci, ti, co jim věří...

  OdpovědětVymazat
 6. Odpovědi
  1. Kopie jeho stránky zde. Zlo může pokračovat. :-)

   www.zeroshare.info

   Vymazat
 7. Každej by se měl po 60 zabít, lidí je jak sraček, bude jich ještě víc a stejně nebudu dost peněz na to je léčit.
  Ale střílet se je nepraktický, chtělo by to třeba moderní plynový komory.

  OdpovědětVymazat
 8. Franto, oznámíš nám včas, kdy chceš tento záměr uskutečnit? Já abych stihnul zrušit solící trvalák...

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Ten byl tak analytickej, až ho to zabilo...

  OdpovědětVymazat
 11. Občas si říkám, jaké by to bylo, přestat se bát smrti, nebo snad dokonce chtít zemřít. Člověku se tak otevřou úžasné možnosti!

  Střelit se před policejní stanicí? No to fakt ne! Nejvíc se mi líbí myšlenka až komiksového bojovníka za spravedlnost. Co třeba ten vlak, co boural ve Studénce a ani po pěti letech není viník potrestán? Co ty viníky postupně najít a pořešit to s nimi osobně?

  Co najít vrahy dětí, které po pár letech pustili z vězení? Co vyřešit "kmotry", kteří se smějí okradeným do očí? Co zasét strach mezi úplatné politiky? Úplně to vidím!

  Zemřít před policejní stanicí v epické přestřelce by bylo stylové. Nenechat po sobě jen jednu web stránku, ale nějaký čin, který se dostane do pověstí a lidové slovesnosti jako pérák, robin hood nebo batman! Franto, byl sice první, ale zbabral to. Spoléhám na tebe!

  OdpovědětVymazat
 12. Update události, zlé nedobré Yahoo:
  http://www.bogart.cz/2013/08/etika-dobrovolne-smrti.html

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.