24.6.13

Recenze: Já, padouch 2 [Despicable Me 2] - 60%

V tomto pokračování došlo k zajímavému posunu, spočívajícímu v tom, že hlavní hrdina v tomto dílu už NENÍ PADOUCH a naopak pomáhá mezinárodní policejní organizaci padouchy dopadnout. Za pomoci nové superagentky, která je velmi sympaticky nadesignovaná, skoro mě vzrušovala...Nevím, co bych měl napsat víc, než jsem psal u prvního dílu. Humor je téměř výhradně groteskový a vizuální, do značné míry zprostředkovaný žlutými "Mimoni". Ano, jsou srandovní. Podobně jako tučňáci z Madagaskaru nebo šavlozubá veverka z Doby ledové. Je to dost srandy na celovečerní film? Zdaleka ne. Opět platí, že humor je povětšinou na úrovni Toma a Jerryho a v celovečerním filmu by to chtělo něco víc...

Dávám o 10 procent méně, protože všechno dobré je to dobré, co bylo v předchozím díle. A také proto, že doba o trochu pokročila a zjednodušená stylizovaná výtvarná podoba mi občas připadala ve srovnání s jinými současnými CGI filmy až moc zjednodušená (a je mi jedno, jestli to byl výtvarný záměr, nebo ne).

P.S: Dabing je velmi vydařený. Ještě více než Lábus v hlavní roli se mi líbila Veronika Žilková jako agentka a Ota Jirák jako padouch.

3 komentáře:

  1. Zdálo se mi to, nebo jsou v Traileru odkazy na Herráka?

    OdpovědětVymazat
  2. "nevím, co bych měl napsat víc, než jsem psal u prvního dílu"
    O prvním dílu jsi nenapsal skoro nic. Přitom šlo o velmi povedenou žánrovku, pro kterou je srovnání s (poslední) Dobou ledovou nebo Madagaskarem dost urážlivé.

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.