12.10.12

Recenze: Holky na tahu [Bachelorette] - 30%

(Tato recenze není vhodná pro mládež a pro pyče.)

Tři (svobodné) kamarádky jsou pozvány na svatbu své čtvrté kamarádky. Ta byla odjakživa poněkud objemnější a tři hrdinky jsou poněkud rozladěné z toho, že právě ona se vdává jako první. Večer před svatbu se hrdinky opijí a nevěstě roztrhají šaty. Zbývá pár hodin, aby je sešily a vyčistily z nich krev a sperma, které se na nich v průběhu večera shodou okolností objevily...Hlavní hrdinky jsou strašlivé pyče.

Nikoliv píče. Píče jsou například hrdinky Mýho vysvlečenýho deníku nebo všech filmů Marie Poledňákové za posledních 10 let. Jsou to ženy, které jsou šílené a nepředvídatelné, ale kdyby se opily a já byl svobodný, dalo by se s nimi například souložit (kromě Evy Holubové) nebo hrát pexeso.

"Pyče" je vyšší stupeň - jde o krávy jako například z těchto dvou filmů, u kterých bych se musel hodně přemáhat, abych je fyzicky nebo jinak nezlikvidoval (a to jsem velmi mírumilovný a od gymnázia jsem zažil celkem jednu fyzickou konfrontaci).

Hrdinky Holek na tahu jsou tedy exmplární pyče. Neustále chlastají, berou drogy, nadávají, lžou a jsou promiskuitní, a v občasných pauzách mezi tím pláčou a přemítají, proč je svět takový zlý a proč je nikdo nemá rád (což není natočeno způsobem "haha, to jsou ale krávy", nýbrž způsobem "tak, diváku, teď bys s nimi měl soucítit"). Všechny tři společně pohrdají nevěstou, která je pozvala na svatbu, a která je nejsympatičtější postavou filmu. Chápejte: Film je o třech pyčách, které si dělají legraci a pomlouvají svou sympatickou spolužačku, která je hodná a pozvala je na svatbu, a má ve filmu pouze vedlejší roli.

Této nevěstě (výhradně svou blbostí) v opilosti zničí svatební šaty, takže je musí opravit, aby si nevěsta ničeho nevšimla. Mají na to jen pár hodin, ale mezitím chtějí stihnout ještě nějaké ty noční kluby, souložení a kokain.

(Je symptomatické pro současné "vulgární hollywoodské komedie", že při všem tom nadávání, zvracení a souložení ve filmu neuvidíme ani vteřinový náznak nahé ženské bradavky, nedej bože něčeho odvážnějšího!)

Jistě existují poměrně vydařené komedie, jejichž hrdinky nejsou zrovna charakterní abstinentky, například Ženy sobě. Nevím, jestli se mi podaří vám dostatečně barvitě vysvětlit, o kolik strašnější jsou Holky na tahu...


Ve filmu znovu a znovu dochází k tomu, že nějaká postava hystericky zakřičí "Proboha, teď se stalo X, takže musíme okamžitě udělat Y, jinak se stane Z!" a všichni okamžitě začnou dělat Y. To se jim nepovede, ale nevadí to, protože Z se stejně nestane, a celé je to stejně úplně jedno, protože X, Y a Z spolu nemají jakoukoliv ani trochu logickou souvislost a původní hláška byla vyřčena jen proto, že daná postava byla na drogách / opilá / dementní. Všechno to je zoufale nevtipné a utahané, takže se všechny postavy snaží být hodně hlasité a hysterické a v pozadí pořád hraje nějaká podkresová hudba, která se ke spoustě scén bizarně nehodí.

"Relativně slušných" 30 procent dávám jednak proto, že prvních cca 20 minut vypadá, že by film snad mohl být vtipný a nějak se rozjet, jednak za to, že Islu Fisherovou píchá Sacha Baron Cohen, a také proto, že hlavní představitelky jsou celkem talentované herečky a občas své postavy učiní na okamžik vtipnými nebo sympatickými. Ale vždy jen na okamžik, než se film zase odebere někam zcela do kytek nebo do horších míst...

P.S: Film je zajímavý tím, že byl nasazen jen do několika málo amerických kin (jen asi 50, normální číslo bývá přes 1000) a téměř nic v nich neutržil. Vydělal ale obrovské peníze na kabelových televizích jako Video on Demand. Udělejte si z toho takový závěr, jaký je libo...

20 komentářů:

 1. No jestli to je tak, jak jste např. popisoval Sex ve městě (neobhajuju), kde jste říkal a psal "ten pan božský hlavní hrdince připravil velmi složitý a kvalitní dárek a ona jen chtěla šperk" a zapoměl jste dodat, že ten dárek byla televize do ložnice (pro něj, aby mohl sledovat fotbal), kdy vaše žena musí říkat "zahnilé penisy", aby vám to přišlo romantické - těžko říct, nakolik vaše recenze na podobné filmy jakkoli reflektují cokoli. Spíš ne. Až bude film o nerdech a robotech, bude to ale ur4it2 kvalitka! Ale nechoďte na nás s moudry z reálného života, prosím, jen vy a Vosmík ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Frantiskovy recence ur4it2 nic nereflektuji. Maximalne lze obcas zahlednout vymezeni se vuci nepriznane homosexualite a nedostatku prochazek v detstvi hlavnich hrdinu.

   Vymazat
  2. Roman by mozna mohl nabidnout realite blizsi, k potrebam prave menstruujicich zen shovivavejsi reflexi dila, kdybysme ho vsichni slusne a bez poukazovani na jeho homosexualitu poprosili, co vy na to?

   Vymazat
  3. A což teprve Horák! A co Jan Tleskač?

   Vymazat
 2. Díky Franto za další recenzi na super film, já se určitě mrknu, pýče a fotbal mě fakt zajímají, např Chlebce sleduju už od léta a je to nejlepší série od 90210. A teď vážně, kdy bude recenze na film Mazel? Včera jsem palce neslyšel.

  OdpovědětVymazat
 3. píča píče pýče pyče, solení bulvám, kde je dopýče Horák

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Františku, nemohl by jste pro příště vynechat ty vulgarismy? Věra Pohlová, důchodkyně 72let, Uherský Brod

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Důchodkyně Věra Pohlová píše zásadně by jste. Navíc v nových pravidlech už to bude povinné. Zvykni si na to nebo chcípni!

   Vymazat
  2. Věro Pohlová, píšete ze záhrobí? Někde jsem četl, že jste zemřela.

   Vymazat
 5. Že bych je zahnal? Ó bohové! Kéžby. Což neznamená, že mě neanonymita fffilmu neštve, Franto.

  OdpovědětVymazat
 6. Neměli by tvůrci toho filmu dostat na útěchu alespoň Nobelovu cenu míru nebo tak něco?

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Americky hnis se u nich promital v 50 kinech ale k nam presto smradlave protekl.Tvurce takovych zmrdovin strilet bez soudu a pred tim poradne povesit za koule...konecne poradna nekompromisni recenze!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protoče to až na novu v sobotu večer od osmi jako Válka něvěst. V hlavním vysílacím čase na nejsledovanější televizi musí jít zákonitě největší blitky.

   Vymazat
 9. Napsat tohle a dat 30%? Neco smrdi. Nekdo ma pero nejakeho distributora v hubje.

  OdpovědětVymazat
 10. Mě se zdá, že se Franta poprvé v životě vožral a pak vyplodil tento text.

  OdpovědětVymazat
 11. Škoda, že nejsou hlavní hrdinky nahé, nebo aspoň mrtvé :-(

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.