12.8.12

Recenze: Sousedská hlídka [The Watch] - 40%

Poté, co někdo brutálně zabije jeho kolegu, rozhodne se člen ostrahy v supermarketu (Ben Stiller) založit "sousedskou hlídku", která by chránila jejich městečko a pomohla vypátrat vraha. Jejími dalšími členy jsou Vince Vaughn, Jonah Hill a Richard Ayoade (ten snědý pán z "IT Crowdu"). Pátrání jim pochopitelně moc nejde, ale záhy zjistí, že v pozadí všeho stojí mimozemšťani, a tudíž půjde o hodně.Sousedská hlídka má být vulgární komedie, ve stylu Tropické bouře nebo Vybíjené.

Bohužel, i když je film hodně vulgární, nějak mu chybí ta komedie, což je vskutku na pováženou, vzhledem k tomu, jak úžasně jsou obsazeny hlavní role (i některé vedlejší, například R. Lee Ermey).

O těch čtyřech hercích by se dalo říct, že by klidně stačilo, aby se 90 minut improvizovaně bavili u stolu v kavárně, a výsledkem by byl humor. Tři ze zúčastněných také něco podobného dělají, tzn. na každou situaci reagují nikoliv logicky, ale nějakou absurdní hláškou, která je většinou aspoň trošku vtipná tím, jak ji přednesou. Bohužel, toto neplatí pro Bena Stillera, který se svou postavu snaží hrát jako víceméně normálního, odměřeného chlapíka, který to myslí dobře. A to je zásadní problém, protože je na plátně zdaleka nejvíc ze všech a dělá a říká věci, které nás většinou ani v nejmenším nezajímají a nejsou ani v nejmenším vtipné (například celá bizarní vedlejší dějová linie o tom, že je neplodný a tají to před manželkou).


Když se sejdou hrdinové ve třech nebo čtyřech, je to aspoň trochu zábavné, ale pořád to vypadá jako nějaká improvizovaná stand-up scénka, natažená na mnohem delší dobu, než by se slušelo. Pořád ale platí, že naprostá většina vtipů je něco, co by se v dobrém filmu použilo k mírnému vylepšení existující pointy, aby měla ještě lepší říz, ale v tomto filmu ty pointy neexistují a sledujeme jenom ta "vylepšení", která je nahrazují.

Celá zápletka s mimozemšťany a pátráním samozřejmě nemá smysl, a je přesto značně předvídatelná. Nejhorší je, že finále filmu se zvrhne v cosi akčně-trikového a humor vymizí zcela stoprocentně. Netuším, proč se v takovém filmu, který působí značně televizně (ve všech ohledech), vyhazují peníze za trikové akční scény, které do něj vůbec nesednou. Rozhodně se nenechte nalákat na to, že jde o sci-fi.

P.S: Aby toho nebylo málo, české titulky vznikaly tímto nepříjemným způsobem, což vedlo k tomu, že je jich ve filmu strašně moc, strašně krátkých a jsou strašně rychle po sobě (například dva za sekundu), takže se nedají číst. Ale vlastně bych měl být rád, protože jsem placen podle počtu titulků, ne podle počtu znaků...

13 komentářů:

 1. Pche, co na tom, že Hlídka je špatný film, když FFFilm zatím stále zamrzává? Těžko si můžu přečíst recenzi a prodiskutovat film s přáteli, když musím při nahrávání FFFilmu 3 vteřiny čekat, než můžu odskrolovat dolů...Pochopitelně tak dlouho čekat nemohu, je to ubíjející a zatím s tím nikdo nic nedělá, věru příšerná, odporná zkušenost...

  OdpovědětVymazat
 2. Jeste bych rad recenzi http://youtu.be/lfrqBIGW3_A

  Je to podobne Stillerovu stillu, alespon hlavni hrdinka citi jisty stud.

  OdpovědětVymazat
 3. A tady to máme zase, dokonce nám to pan Fuku potvrzuje přímo v recenzy
  že se zase zabývá se nesmyslnými detaily a výmysli,které se ve filmu ani nestal.
  Bohužel pro něj, a skutečnost,mě obsah jeho poselství nijak nezaujal a neoslovil.
  České titulky vznikaly tímto nepříjemným způsobem, a to tak, že je psal pan Fuku aniž by film vůbec viděl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak dosolit a nevracet se. Na e-mimino ce-zet jsou lepsi clanky. Sup sup...frrr..

   Vymazat
  2. A jakpak to víš, blbečku?

   Vymazat
 4. Nechal se vyfotit s lamou a o rok pozdeji vystrilel kino: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/275847-strelec-z-denveru-se-choval-divne-uz-loni-skole-poslal-fotku-s-lamou.html

  Tak to se mame na co tesit, az se projevi exot, co se necha fotit s civavou ve spodarech!

  BTW soli tady jeste vubec nekdo bulvam? Si jako vy teplaci myslite ze se ty clanky a recenze pisou samy...?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je hloupá otázka, těžko můžu solit bulvám, když FFFilm zamrzává a nedovolí mi odskrolovat na bankovní příkaz...já prostě ty 3-4 vteřiny čekat nehodlám, obtěžuje mě to...holt tu tisícovku pošlu Hulánovi na novou Nokii, jeho stránky nezamrzávají a skrolují rychle, nedá se nic dělat, když to tady nikoho nezajímá...

   Vymazat
 5. flattr ted nechtel zmizet skoro deset sekund. silne me to vystrasilo

  OdpovědětVymazat
 6. hm, to hlavní jsme se zase nedozvěděli a sice: Jak se jim sakra podařilo dostat tenhle film do kin? A kde na to vzali peníze?

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.