7.8.12

Oficiální vyjádření režiséra "Posledního výkřiku"


Obdržel jsem vyjádření režiséra Tomáše Kučery k mé recenzi jeho filmu Poslední výkřik. Vzal celý můj článek, odstavec po odstavci, a ke každému připsal své vysvětlení / komentář.

Protože má v mnoha věcech pravdu a donutil mě podívat se na tento film a jeho tvůrce novýma očima, souhlasil jsem s jeho prosbou a kompletní dopis (tj. včetně jeho citací mé recenze) zde přetiskuji. Tzn. kurzívou je vždy citace z mé recenze, tučně je jeho vyjádření.

(Ilustrační foto s filmařskou tématikou)

Následuje kompletní, nijak neupravované vyjádření režiséra Tomáše Kučery (KučeraFilm), a jako bonus na závěr fotografie jeho a bratra Jana (scenáristy).

--------------------------------

Na základě zatím jediné větší recenze, která na tento film vyšla, bychom rádi reagovali, aby taky divák mohl znát názor tvůrců, jak a co zamýšleli a nějaké vyjádření k filmu. Taky hlavně proto, že nám přijde, že jste byl chvílemi na jiným filmu a přistupoval k němu zvláštním způsobem. Byli bychom neradi, kdybyste diváky zbytečně pletl.

Vyjádřili bychom se ke každému odstavci, abychom se nemohli záměrně vyhýbat tomu, co jste napsal. Jen upozorňujeme, že vzhledem k Vaší recenzi, kde se objevovali SPOILERY(bez varování, dost velká chyba u recenzéra), tak ani my se jim nevyhneme, a tak diváka tímto předem varujeme, aby dál nečetl, pokud nechce něco prozradit.

Tak k recenzi

FF: Zdání ale klame. Ve skutečnosti jde o vícevrstevnaté podobenství z post-apokalyptické budoucnosti, které nastavuje zrcadlo nešvarům dnešní společnosti. Je to patrné už z první (předtitulkové) scény, ve které rozechvělá Iveta Bartošová volá na policii (ze své pevné linky), protože jí někdo neustále prozvání telefon, a odehraje se tento dialog: Policie: "Policie ČR." Bartošová: "Tady Perlová. Někdo mi neustále volá a obtěžuje mě." Policie: Vydržte, prověříme to. (10 sekund pauza) Policie: "Zjistili jsme, že vám někdo volal z vašeho vlastního mobilu."

KF: Nevidím na tom nic tak zvláštního, ani nemožného, když se to stane ve filmu, aby nad tím měl divák nějak dumat. Vlastně jste zatím jediný, kdo nad tím tak hluboce přemýšlel.

FF: Pak někdo v rybářské pláštěnce propíchne Bartošovou zezadu nožem, přestože vteřinu před bodnutím už má velkou krvavou skvrnu na břiše zepředu. Tím končí role Ivety Bartošové a začíná film.

KF: Tady pravděpodobně přišla ta chvíle, kdy jste si připravil kameru, abyste si mohl film nějak zdokumentovat, vzhledem k tomu jak znáte každý bezvýznamný detail z filmu a pravděpodobně jste zvedl hlavu až při závěrečném bodacím aktu, jinak byste musel vidět, že cca 20 sekund předtím jí vrah bodl do břicha (na co reagovala křikem, plus obraz a zvuk nože) a následně viditelně odkulhala po schodech dolů a držela si ránu z které krvácela. Jiné vysvětlení Vaší nepozornosti nás nenapadá.

FF: Tímto stručným úvodem je brilantně vysvětleno, že se film odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou veškeré komunikační kanály vzájemně úzce prolinkovány, lidské soukromí téměř zmizelo a je nahrazeno orwellovskou totalitou, kdy z příjmení a hlasu je možno okamžitě zjistit číslo mobilního telefonu a volání z něj uskutečněná.

KF: Nic neříkající. Pouze pro fanoušky hledání jakýchkoliv chyb ve filmu.

FF: Perlová (Bartošová) dělala ředitelku ve střední škole v obci Petrovice, ve které se náš příběh odehrává. Obec má podle leteckého záběru celkem asi 10 ulic uprostřed polí, ale přesto se v ní nachází obrovská třípatrová střední škola, na jejíchž chodbách jsou vyvěšené malůvky jako od čtyřletých dětí

KF: Tady opět něco co diváka vůbec nezajímá, řešit jestli škola měla 3 patra a jak velká je obec z leteckého záběru, který trvá asi 5 vteřin, stejně není poznat. Možná jste byl v jiných Petrovicích. Malůvky skutečně po důkladném prozkoumáním tam někde v pozadí jsou, snad nám to divák odpustí.

FF: Z toho je vidět, že v této budoucnosti se zcela zhroutil vzdělávací systém - honba za vyšším než základním vzděláním vedla k tomu, že nyní všichni mají středoškolské vzdělání, ale přitom jsou všichni nevzdělaní idioti. Viz špičkový detektiv, který má ve svých záznamech napsanou větu "Podezřelý měl zřejmě intimní vztah z obětí." Ale mohlo jít také o nenápadné upozornění na nepředstavitelnou vyšinutost podezřelého, který lezl dovnitř do obětí a odtud navazoval s někým nejmenovaným intimní vztah. Tento film je mnohovrstevný a není snadno interpretovatelný, podobně jako poslední filmy Petera Greenawaye.

KF: Tady asi přišla opět na řadu kamera, záběr který trvá vteřinu a je v ní 8 vět, tak skutečně se tam objevila tato hrubka(asi byl ten policajt negramot).

FF: Strašný stav této společnosti je evidentní také ze školního hlášení: "Milé děti. Někdo zabil paní ředitelku. Proto máte všichni týden volno a raději moc nevycházejte z bytů." Vládne zde strach. Nová totalita. Svobodné volby. Nejsme jako oni.

KF: Přišel ředitel do školy ,,Asi už víte, že byla zavražděna paní ředitelka Perlová, máte týden volno a radši zůstaňte doma a moc nevycházejte. Opět to Vaše uši slyšely jinak, a z věty, která nestojí o pozornost se snažíte něco dostat. Jako by vám hlasy něco našeptávaly (bohužel vždy negativně).

FF: Pak zjistíme, že s jednou ze žaček bydlí v jejím domě digitální kopie Davida Bowieho z filmu Labyrint. Ta má pravděpodobně symbolizovat labyrintózní strukturu tohoto světa budoucnosti. Vrah v rybářské pláštěnce pak Bowiemu sáhne na koule (kulečníkové). Pak ho ubodá, ale až do konce filmu o tom nikdo nemluví a nikdo ho nepostrádá, což mistrně symbolizuje lidskou odcizenost v tomto světě zítřka.

KF: Tady věnujete pozornost Miro Šmajdovi(ve filmu dalo by se říct velmi malé roli, která nemá ve filmu moc prostor), zdá se, že jste Šmajdou malinko posedlý a z nějakého důvodu se ho snažíte rádoby zesměšnit, viz Vaše Odvážné palce, kde děláte, že ho vůbec neznáte. Jak to působí, ať si každý udělá obrázek sám. Ale k problému. Postava Romana má jednu scénu se strejdou, kde se dozvídáme, že se zrovna přistěhoval a strejda odjíždí na chatu.S žádnou jinou postavou se tam Roman ani nesetká a nikdo ho tam ani nezná. Pak je večer zavražděn. Druhý den odpoledne je dotázána hlavní postava, zda se dovolala Romanovi, na což říká, že ne a snad se mu nic nestalo, potom ještě večer zkouší volat Romanovi, ale kamarádka říká, ať si nedělá starost, že asi bude venku s nějakou holkou. Ten týž večer končí film. Na slasher se tato postava vzhledem k prostoru (a k jedinému vztahu ke Karin a strýci, což je podnájemník) postrádala až, až. Nepostrádal jste ji Vy, protože tu postavu hrál Miro Šmajda??


FF: Mezitím můžeme sledovat, jak marná je snaha policejních vyšetřovatelů (starý důchodce v teplákách a čtrnáctiletý chlapec se třemi vousy na bradě v nepadnoucím kvádru). V tomto nemilosrdném světě nemají ani služebnu a musejí místo toho mít hlavní stan na recepci jakési stavební firmy (na skleněných dveřích "policejní služebny" je zevnitř vidět její název). Nedokáží vystopovat vraha, přestože jsou mistry svého řemesla (pravidelně se objevují uvnitř zamčených domů několik sekund po spáchání trestného činu) a přestože vrah je handicapovaný spoluobčan (z jednoho metru nevidí deseticentimetrový kus loktu své oběti, vykukující zpoza skříně).

KF: Tady opět něco pro fanouška hledače chyb ve filmu, 999 z 1000 si nevšimne, a pokud ten jeden jo, tak mu je to stejně fuk. Loket, ano pokud si film důkladně stopnete, tak je možnost vidět že jí kousek loktu trčí...asi měl vrah zákal či si s obětí hrál.

FF: Musíme tedy sledovat plíživé drama, které znepokojuje svou zdánlivou pervazivní banalitou (česky by se dalo napsat "kurva nic se pořád neděje"), podobně jako třeba Stalker Andreje Tarkovského, který ale měl mnohem méně zábavné postsynchrony.

KF: Postsynchrony dělalo renomované studio, to už je samozřejmě na subjektivním názoru.

FF: Policista a jeho synovec mají doma pokoj, ve kterém jsou nalezeny typické psychopatické stalkerské propriety (detailní fotografie hrdinky, nástěnka s ledabyle vytrhanými výstřižky, obrazy na zdech nakřivo, nedbale ustlaná postel), přičemž policista tvrdí, že v tomto pokoji bydlí jeho synovec, nebezpečný psychopat a schizofrenik, zatímco synovec tvrdí totéž o strýci. Pokoj je totiž tak sofistikovaně ambivalentní, že není možno poznat, zda v něm bydlí důchodce nebo gymnazista! Na konci filmu se v mistrné scenáristické kličce ukáže, že vrahem není policista ani jeho synovec, nýbrž někdo úplně jiný, koho všichni podezřívali od samého začátku, ale my jsme jim to nevěřili, protože při vraždách (kdy mu nebylo vidět do obličeje a nemusel ho tudíž hrát placený herec) byl o hlavu vyšší, než je na konci.

KF: Opět jsme u toho, že vidíte a slyšíte úplně něco jiného než se děje. Strýc je obviněn, že je schizofrenik, alkoholik a posedlý vyšetřením případu smrti rodičů hlavní postavy. A Synovec říká, že není normální ale vrah ne..(takže vražedný psychopat je opět vaše představa) a to že je někdo alkoholik a schizofrenik z něj ještě psychopatického vraha dělat nemusí. A kdo je ten alkoholik a čí to byl pokoj, kdybyste pozorně sledoval scénu, tak jste na to mohl přijít a nečekat do konce filmu.

FF: Film pak končí tím, že zachráněná hrdinka odchází z koncertního sálu smrti v objetí jak policisty, tak jeho synovce, přičemž jeden z nich je její stalker a psychopat s rozdvojenou osobností (podle toho, co se říkalo o půl hodiny dříve). Film pak končí tím, že zachráněná hrdinka odchází z koncertního sálu smrti v objetí jak policisty, tak jeho synovce, přičemž jeden z nich je její stalker a psychopat s rozdvojenou osobností (podle toho, co se říkalo o půl hodiny dříve).

KF: Co říct k tomuto. Opět vaše fikce. K žádnému společnému odcházení nedochází. Hlavní postava se s policistou vůbec nesetkává, kdo je schizofrenik, chytrý diváka po druhým shlédnutí ví, některý i po prvním..

Bohužel se jedná o jedinou výraznější recenzi, která divákovi vůbec nic neřekne, zabývá se nesmyslnými detaily a výmysli, které se ve filmu ani nestal.

Slibovaný pohled na film tvůrců:

Asi nejvíc lidi (média) zajímá proč tenhle casting? A kritizují nelogičnost ve filmu typu proč utíká postava nahoru po schodech, či proč některé postavy zabije vrah bez motivu či proč oběti běhají po prázdných budovách, kde nikdo není.

Jsme asi jedni z posledních fanoušků tohoto bohužel mrtvého žánru a chtěli jsme natočit klasickou teengerovskou vyvražďovačku, která by se líbila převážně mladým lidem, pro které byla točena. V těchto filmech většinou jsou postavy velice naivní. Samozřejmě by bylo jednodušší utéct hlavním vchodem a zůstat na policii dokud se případ nevyřeší. Postavy utíkají nahoru z důvodu stejného jako ve všech slasherech=aby je mohl vrah chytat..většinou když jsou chytáni, tak se vyskytují v prostorech sami. Atmosféra kdyby na stanici, či v posilovně všude kolem nich bylo mnoho lidí by asi nebyla žádná, vrah si prostě počká až budou sami. Stejně to je tak s motivem vraha. Jako ve všech těchto filmech vrah zabijí všechny kolem hlavní hrdinky bez jakéhokoliv důvodu a na konci se většino střetne i s ní. Postavy jsou ve špatný čas na špatném místě, viz Roman, který je v domě hl.postavy nebo školník, který je ve škole s hlavní postavou. Psychopatickému vrahovi přijde jednodušší ho zabít a vzít si jeho klíče od školy, než mu říct, jestli by nemohl opustit školu, že teď má v plánu zabít hlavní postavu. Takhle to ve slasherech je. Vrah nemůže 90 minut chytat jednu hlavní postavu.

Ke castingu, obsazením M.Šmajdy, P. Machaly, Š, Turka a hlavně Ivety Bartošové jsme věděli , že to bude už předem „filmovými kritiky“ kritizováno, což se samozřejmě stalo. Lidé a média v Česku jsou už takový a to jim nevyčítáme. Sledovali jsme tím vetší zajímavost tohoto filmu. Myslíme, že pro diváka bude zajímavé a snad i zábavné vidět třeba Ivetu či Mira, jak utíkají před vrahem, to už u nás jen tak neuvidí. Že v jedné scéně je P. Machala je spíš takové zpestření, přišel nám nejzajímavější z účastníků Hledá se táta a máma. A Štěpán Turek, na kterého se všichni hodně odvolávají, tam má asi vteřinový prostor a řekne jedno slovo v celém filmu, je tam jen jako takový vtípek a osvěžení, klasické cameo. A kdyby tam místo těchto lidí byli kvalifikovaný herci, kteří by byli neznámý, tak by to nebylo tak zábavné a svěží vzhledem k filmu, který je klasický český béčko a na nějaký velký umění si nehraje (záměrně říkám český, protože americký béčko je lepší než český áčko z mnoha důvodů, tak srovnávat náš film třeba s Vřískotem co se týče kvality po všech stránkách je zcela mimo).

Závěrem doufáme, že se divákům film bude líbit nebo líbil a nebudou se nudit..a snad si nějaký fanoušky (hlavně mezi mladými či velkým fanoušky slasheru, resp. asi chápete, že pro Vás a lidi, co čtou Vás ten film točený není) najdeme.

S pozdravem Tomáš (WesCraven) Kučera, Honza (Kevin Williamson) Kučera


Já jsem úplně nalevo, brácha je 2. zprava v bílém triku.

133 komentářů:

 1. Jestli je film stejně nudný jako tohle, tak si ho ani nestáhnu.

  OdpovědětVymazat
 2. wtf is that? někdy je hranice mezi prdelí a seriózností tak tenká a vlnitá, že mě to mate, ale jestli je to opravdu míněno i s těmi gramatickými chybami vážně (melírákům je odpouštím), budiž

  OdpovědětVymazat
 3. Nejvetsi prasarna rezisera je moment, kdy te narknul ze jsi hluboce premyslel. Tyhle veci by se nemely dit ani v tak drsne branzi jako je filmovy prumysl a chov krysariku.

  OdpovědětVymazat
 4. No tak minimálně to vysvětluje, kdo psal policistovi ten zápis...

  OdpovědětVymazat
 5. Mam ale jeste dotaz:
  Přišel ředitel do školy - Asi už víte, že byla zavražděna paní ředitelka Perlová..
  Kolik reditelu se odhadem ve filmu vyskytuje? Vyskytuje se Norbert Lichy jako reditel beliciho salonu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Perlová ... to bude dozajista sofistikovaná narážka na pearl necklace

   Vymazat
  2. Spis na Perlovou ulici v Praze.

   Vymazat
 6. Hm, hezký... ale to jediný co mě zajímalo jsem se stejně nedozvěděl: Jak se jim sakra podařilo ten film dostat do kin?

  OdpovědětVymazat
 7. A to v tom emailu musel nasekat tolik hrubek? Hlavně, že uvedli své nicky.

  OdpovědětVymazat
 8. Možná by se ale kluci mohli zamyslet nad tím, že se Franta zabývá blbostma protože ty blbosti jsou prostě jediný a nejvýraznější prvek filmu.

  OdpovědětVymazat
 9. Jenom přečíst tento jejich elaborát dalo pořádnou fušku, jsem už intelektuálně úplně vyčerpaný. Bohužel pro autory — tato jejich stylisticky i myšlenkově zoufalá obhajoba dokonale vystihuje evidentní imbecilitu celého snímku i jeho tvůrců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nekecej Františku, tu obhajobu filmu sis musel napsat sám, protože to jinak není možné - nebo jsou to vážně takoví ko..ti? Ne, tomu nevěřím, protože pokud už někdo natočí splatter tak musí mít smysl pro humor a nadhled a tito Kučerovci jej tedy nemají.

   Vymazat
 10. Tak já nevím, na jednu stranu mě mrzí, že pan Fuka kritizuje věci které jsou prý ve snímku řádně vysvětleny a na druhou zas tvrdit že takovému filmu se mají školácké chyby odpouštět je hloupé. Škoda, že Frantu ten film nebavil alespoň natolik aby při něm dával pozor a škoda že tvůrci si o svém filmu, (u něhož plakát vypadá jako by ho dělal pětiletý školák)myslí, že se jedná o snímek nad Příběhu z periferie.

  OdpovědětVymazat
 11. palec dolu Franto, tohle je za hranici dobreho vkusu; preci nerikej mi, ze kdyz v metru potkas rozesmatou zenu stredniho veku trpici downovym syndromem, ze se na ni neusmejes, kdyz se poslinta nebo na tebe vykuli voci; ze ji reknes "vy prase jedno" nebo "necumte"? neverim

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že Iveta trpí downovým syndromem přece není pro film žádná omluva...leda by část vstupného šla na konto ústavu...

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. tak lze predpokladat, Fuka by mohl ze zkusenosti upresnit +- jaky, ze po odecteni procenticek distributora a dalsich clanku retezce nejaky drobny zbytek na konto ustavu jde

   Vymazat
 12. a rad bych od stejnych autoru videl film s nazvem Peter Greenaway: proklate dobre kure; na obsahu mi nezalezi

  OdpovědětVymazat
 13. Tak co k téhle obrovské, nevkusné a trapné frašce říct… Připomíná mi to jednoho mýho učitele, kterej vedl se skupinkou 6ti lidí jeden školní projekt, kterej měl podobně velký ambice jako tihle „režiséři“ s Posledním výkřikem. Vedl je s mottem „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“. Stejně s posměchem vidím pány Kučerovy. Jako kdyby si říkali: „Je jedno, že to natáčíme digitálním foťáčkem. Je jedno, že budou ve filmu víc chyb než co měly všechny verze Windows, dohromady. Sereme na detaily, diváci jsou idioti. Hlavně, že jsme dokázali přesvědčit největší hvězdy českého šoubyznysu“.

  Tyvole to je fakt konec. Si natočili film, který je jejich obrazem. Nepochopili ten sarkasmus, že celá recenze byl humorný výsměch Franty Fuky. Ani neuměj psát tak, aby to bylo aspoň trochu čitelný. Ze svých velkých chyb se vymlouvaj tím, že naznačí, že je divák vlastně debil. Jestli je tohle budoucnost český kinematografie, tak se budu radši koukat na Twilight.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jeste ze tu mame nekoho, kdo to vysvetli i tomu poslednimu debilovi

   Vymazat
 14. Typický příklad humělce (nezaměňovat s umělcem) - pokud jeho humění potřebuje vysvětlivky a obhajobu, selhal na celé čáře.
  Kučera prostě chtěl oživit (zdánlivě) mrtvý žánr, ale dopustil se hanobení mrtvoly - dá-li bůh, příště zhanobí spíš něco pro diváky Troškových filmů... ti snesou i kvalitativně horší filmy, než to, co ukázal v traileru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježiši to je ale slint. Nespolupracoval tys na tom filmu?

   Vymazat
 15. Franto, je tohle nutný? Komu tím prospěješ? Ani Kučerovcům, ani sobě, ani nám... O Anonymním nemluvě.

  OdpovědětVymazat
 16. To není možný, to není živej člověk. To je nějaký Františkův konstrukt. Ta fotka na konci je koláž z Kompostu.

  OdpovědětVymazat
 17. To natocila nejaka parta stredoskolaku/ucnu? Kde na to vzali penize? Jak to dostali do kin? Maji nesporny obchodni talent. Meli by na nem dal pracovat a budou uspesni. Mohli by napr. poradat takove ty jednodenni vylety s obedem zdarma a predvadeci akci pro duchodce, jake dostavam do schranky. Tyhle akce jsou i po letech stale hojne navstevovane a my potom hltame napinave a srdceryvne pribehy ve zpravach jak byl nekdo donucen koupit si hrnce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dostali to do kin, protože šmajda a jedna alkoholička. A ještě okurka ze Suprštár.

   Vymazat
 18. Má pravdu, recenze stojí za hovno

  OdpovědětVymazat
 19. Ty spolužačky jsou pěkné, co takhle v příštím filmu změnit tématiku a natočit s nimi pořádné porno? Ostatně střední škola bez třídního porna je jako Fuka bez tepláků

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať ho natočej bez spolužaček, ale s Turkem. Gay porno by tím dostalo další rozměr.
   Iveta by tam mohla hrát taky..recepční v motelu, vypravěčku a zpívat k akci.

   Vymazat
  2. Spatne Medeo, spatne, takhle neeee. Jsem ochoten napsat scenar, nic za to nechci, jen at nedumaji nad tim, co a proc tam delaji.

   Vymazat
  3. Já tam spolužačky chci. Nahé, nebo aspoň mrtvé.

   Vymazat
 20. Ztratil jsem se někde ve třetím odstavci a nechápu, o čem ten člověk tak nudně píše. No je pravda, že jsem se ztratil i ve třetím odstavci frantovy recenze ...

  OdpovědětVymazat
 21. kto je Miro Smajda http://www.dailymale.sk/entertainment/DailyKelebrita-Max-Miro-Jason-Smajda-Mai a ako sa robi artfilm http://www.dailymale.sk/know-how/Knowhow-Robime-artovy-film

  OdpovědětVymazat
 22. Volal jsem reziserovi. Zada vas, abyste Ivete prestali rikat 'smajda'.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to Ivet je ta Šmajdavá máma..to leccos vysvětluje..
   Mě zmátlo to nářečí - Šmajdova mamka.
   To asi jako že jí to v hlavě špatně funguje, nebo má fakt něco i s nohama?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 23. Režisér, pubertální nedomrd bojujíc alespoň o 10% (čímž se bohužel přesouvá z filmové kategorie "kuriozita" do "odpad)...

  PS: lidi, prosím, kontrolujte si po sobě co píšete a nepoužívejte pražštinu do psaného slova, je to humus to číst...

  OdpovědětVymazat
 24. A kdo je to ten Šmajda? Mám pocit, že slavná je jeho máma a to taky netuším proč.

  OdpovědětVymazat
 25. Proboha. Nejdřív řeknou, že slasher je mrtvý žánr (nutí nás tak srovnávat s posledním Vřískotem nebo Cabin in the woods, tedy filmy, které ten žánr posouvají dál) a pak řeknou, že srovnání s Vřískotem je mimo.

  Ach jo. Nejdříve to byla sranda, udělal jsem si rajčátka, colu a četl a bavil se naivitou. Ke konci mě to ale zas nasralo

  OdpovědětVymazat
 26. Ty hrubky jsou take original o pana rezisera? :-)))))

  OdpovědětVymazat
 27. Ty hrubky jsou take original o pana rezisera? :-)))))

  OdpovědětVymazat
 28. Jak už bylo zmíněno, obchodní talent mají nesporný. Natočit a dostat "tohle" do kin je kumšt. Přidejme k tomu ještě tuto krásnou negativní reklamu, do které Frantu hezky vmanévrovali, a můžou být vysmátí. Klobouk dolů a těším se na jejich další obchodní počin ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tou negativní reklamou bych si tolik nefandil. Přes úpornou snahu nepřišli s jediným dobrým důvodem proč by na film stálo za to zajít za peníze do kina. Naopak vygumovali i tu malou naději, kterou jim dávalo Frantových 0% (hodnocení, které většinou dává filmům, které jsou tak debilní takže stojí zato je vidět - takže mě ta nula po přečtení recenze docela překvapila)

   Vymazat
  2. Kromě toho tvrdit, že to že dostali tohle do kin je známka nesporného obchodního talentu je stejné jako tvrdit o někom kdo si sežene letadlo, že je skvělý pilot. To, že premiéra byla v jednom sále a přišlo na ni 7 lidí spíš ukazuje, že jejich obchodní talent je na úrovni toho filmařského. Jedinej kdo na tomhle bude profitovat je Franta a jeho blog - jako bonus se recenzí "nechali vmanévrovat" k napsání té slátaniny. S vaší představou o obchodování bych se radši manipulaci s penězi vyvaroval.

   Vymazat
  3. teda tohle nedavam: jak te ta nula mohla prekvapit po precteni recenze, kdyz je na zacatku? lol pwned

   Vymazat
  4. Po přečtení recenze mě překvapilo, že je na začátku nula. Jestli tohle nedáváš, tak zavolej Kučerům, oni ti to dovysvětlí. Namaž si chleba škvarkovým sádlem a di spát tepláku...

   Vymazat
  5. mno muzna jsem mel neco upito, kdyz jsem ten comment vcera postoval a tak mi to prislo srandovni. nastesti je ale videt, ze ty ses nad veci a rozhodne nejsi vztahovacnej. ale ani trochu :P

   Vymazat
 29. "KF: Nevidím na tom nic tak zvláštního, ani nemožného, když se to stane ve filmu, aby nad tím měl divák nějak dumat. Vlastně jste zatím jediný, kdo nad tím tak hluboce přemýšlel."
  Tomuhle ale docela věřím. Protože Fuka je nejspíš první myslící tvor, co tu kravinu viděl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná, že by film měl větší úspěch třeba u delfínů, když´s pěkně neomezila diváky na lidskou rasu... ale asi ne :-)

   Vymazat
  2. Těžký život kritika, představte si, že by to bylo jídlo v restauraci a on to musel sníst :-D

   Vymazat
 30. No, jestli ten jejich komentar byl myslen vazne, tak nezbyva jen pripojit: http://eslblogcafe.com/skr/meen12345/files/2012/07/b80.png

  OdpovědětVymazat
 31. zatim jsem stihl precit jen prvni odstavec, takze nevim do ceho jdu, ale cekam hrozne zabavne cteni.......... ale bojim se ze bude i trochu desive

  OdpovědětVymazat
 32. Boha jeho, vy naděláte, partička pubičů natočí fan film, nebo co to je, seženou si na něj dokonce prachy, vypadne jim sračka a vy si tu všichni na nich honíte trika. Taková blbost přece nestojí ani za tu recenzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Stojí. Protože by si ještě mohli myslet, že neudělali sračku, ale film. Tihle pubíčci totiž vyrostou a nebudou se považovat ne za podprůměrný tepláky, kterými jsou, ale za celerbrity a umělce a to by se jim mělo zarazit včas i se Šmajdou..
   ..protože kdo má mezi těmahle sračkama žít, když je toho pořád víc.
   A ty si tu laskavě nehoň!:D

   Vymazat
  3. Tihle pubíčci totiž vyrostou a budou se považovat za Magnusek.

   Vymazat
  4. ad Médea - chtel jsem napsat neco podobneho, ale byl jsem linej to nejak zformulovat

   presne takove pocity mam taky, takze dikybohu ze si nekdo da praci s recenzi (a ze to vubec dokouka do konce) i na takovou sracku

   Vymazat
  5. Recenze mi nevadí, vadi mi pouze zdejší následná onanie, honimíři.

   Vymazat
  6. Recenze mi nevadí, vadi mi pouze zdejší následná onanie, honimíři.

   Vymazat
 33. Franto, primlouvam se za to, aby Kucerovci byli prizvani jako externi spolupracovnici Fffilmu. Jejich schopnost vyjadrit vlastni nazor by nemela zustat opomenuta! U nekterych recenzi by se tak mohlo objevit specialni okenko: "jak to vidi Kucervoci". A nektere jejich samostatne porispevky by tvorily headlinery rubriky hreby_v_ocich. To je prece vyborna prilezitost pro rozvoj Fffilmu a dalsi socialni experiment!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No každopádně kdyby Kučerovci nahradili ty dva tragédy (Vosmíka a tu jeho bobuli) v Palcích tak by to svoji kvalitu mělo. Asi bych je začal zase poslouchat...

   Vymazat
  2. ..přizval bych je jako stinove palce..

   Vymazat
  3. Přizval bych je, aby zabili Vosmíka. A spíš než stínové palce by to byly "Odvážné čepele" - no koneckonců skoro bych řek, že maj potenciál utáhnout vlastní pořad (no spíš by to byla show). Třeba by jim moderovala Iveta, až ji zase povolí vycházky..

   Vymazat
 34. tak jsem se nebavil ani trochu........ nerozumim tomu, proc tito lide nedokazou snest kritiku

  pripomina mi to skupinu Walda gang a jejich reakci na recenzi koncertu...... nad tim zustava taky rozum stat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bacha, Blesk se WaldaGangu proti zamindrákovanýmu kritikovi zastal... Frantu může podobný neštěstí potkat taky.

   Vymazat
  2. nj, když to někdo zaplatí...

   Vymazat
  3. Sorráč, je to Super... Doufám, že můj fail omluvíte.
   http://www.super.cz/13715-kabati-jste-dole-v-dole-vojtka-a-spol-prevalcovali-raubiri-z-walda-gangu.html

   Vymazat
 35. Vyjádření od Kryštofa Nolana bude?

  OdpovědětVymazat
 36. Tak nevím, ale v této recenzi: http://aktualne.centrum.cz/kultura/film/recenze/clanek.phtml?id=753798 také nebyl autor zrovna moc nadšen, takže by už tu byli dva diváci, kteří to pochopili ale úplně špatně? :-DDDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, tady se jim to taky uplně nelíbilo :-D
   http://film.moviezone.cz/posledni-vykrik/recenze/.. nenadšených diváků bude asi víc ...

   Vymazat
 37. Realita opět jednou doběhla a předběhla tu nejdivočejší slasherskou fantazii.
  *Tohle* je teprve ten skutečný literární slasher bří Kučerových, který bude poprávu zapsán do análů fffilmu.

  OdpovědětVymazat
 38. Upozorňuji, že T. Kučerovi je 27! Tohle nejsou pubescenti (jakkoli na té fotce tak vypadají).

  OdpovědětVymazat
 39. Postavy slasherů možná opravdu často bývají naivní. Pokud to ale platí i pro tvůrce filmu, tak, jak je zde vidět, je to poněkud problém...

  OdpovědětVymazat
 40. To není možný!!! Ona ta fotka z natáčení není fake!?
  http://www.kinobox.cz/clanek/7240-tomas-kucera-bez-ivety-bartosove-by-byla-pozice-kultu-ohrozena

  OdpovědětVymazat
 41. František Fuka - první český Recenzér. Gratuluju k titulu, o kterém si běžní recenzenti filmů mohou nechat jen zdát.

  OdpovědětVymazat
 42. 27 let...27 let.

  Tohle ne prostě.

  OdpovědětVymazat
 43. Pan Fuku se zase zabývá se nesmyslnými detaily a výmysli, a skutečnost, které se ve filmu ani nestal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ses to ty, vystraseny Peto?

   Vymazat
  2. Ne neni, vystrasujiciho Petu zabil pan Fuku, kdyz zakazal Anonymnimu vstup do diskuse, pote co ho nepozval na svatbu, narozdil od pana Kubika, takze nejspis brzo povstane pan Hitler...

   Vymazat
  3. Kdepak pan Hitler, to je pasak!

   Vymazat
  4. Radovane?!?

   Vymazat
 44. Hmm, trapnej nudnej film, trapna nudna recenze, jeste trapnejsi a nudnejsi reakce trapnyho rezisera a diskuse stoji taky za pycu! Uz aby konecne povstal Hitler...

  OdpovědětVymazat
 45. Fuku má pěkně mastný máslo na hlavě, podílel se totiž na výrobě Choking Hazardu, oproti němuž je tenhle Výkřik oscarovým velkofilmem...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a už vůbec nemluvím o tom, že si k sobě na balkon zve zfetovanou kreaturu Kubíka, vlastně to máslo nemá už jen na hlavě, prostě se v něm koupe celý i s čivavou...za čí peníze ať si zodpoví důvtipný čtenář

   Vymazat
  2. Nečudoval by som sa keby Kubík bol jeden z najvýznanjších sponzorov FFFilm a nepotrebuje sa tým ani chváliť, ani požadovať od Frantu aby mazal závistlivých ľudí (naschával som to napísal bez urážok) ktorí naňho pľujú. Vlastne, asi by to bolo proti jeho presvedčeniu, on je tak trošku moc pro-free-speech ;-). Podľa toho čo som za tých pár mesiacov čo ma zaujímal (predtým som mal celkom dobrý prehľad o českej scéne, ale tak nejak ma prestala baviť a o tomto týpkovi som sa dozvedel až dodatočne) mohol vidieť, je to rovný chlap, ktorý na rozdiel od väčšiny má za sebou silný životný príbeh a v hlave sakramentsky dobre upratané.

   Vymazat
  3. A nezapomeňte na film Býval jsem mladistvým intelektuálem, kde hrál i s Baldou. Pečivo je zpět, nejsem překvapen, posledních několik diskuzí to k tomu směřovalo.
   Pečivo, vysvětli souvětí:
   "Podľa toho čo som za tých pár mesiacov čo ma zaujímal (predtým som mal celkom dobrý prehľad o českej scéne, ale tak nejak ma prestala baviť.

   Vymazat
  4. Nepotrebuje se tim "chvalit", narozdil treba od tebe ze jo? A v hlave to kdysi nepochybne "upratane" mel, nez si vysmazil mozek koksem a stala se z nej totalni troska, ovsem se zajimavym zivotnim pribehem, coz nepochybne imponuje lidem s nulovym zivotnim pribehem, jako je Fuku a Chlebec....
   BTW nevim o jaky zavisti tu meles, naopak se tu velice casto doporucuje solit bulvam pyco!

   Vymazat
  5. priznavam, ze jsem asi negramot, ale nechapu pro-free-speech. v jazykovym kontextu bych hadal professional, ale celkove mi to pak zas prijde jako protimluv, jenze vim ja jak to maj nasi bratia?

   Vymazat
  6. Pecivo... jsi Hitler detskych dnu. Uraz te to?

   Vymazat
  7. Jo, choking hazard byla řácká píčovina. Poslední výkřik jsem neviděl, ale představuju si že je srovnatelně "kvalitní." Akorát je tam Bartošová místo Dády Patrasový...

   Vymazat
  8. Necudoval bych se ani, kdyby Kubik byl jednim z nejvyznamejsich pisatelu tech nejhomofobnejsich a nejsexistictejsich komentaru. Ani kdyby za totez platil Romana Chlebce. Nebo pichal. Nebo ho za pichani platil, nebo naopak.
   Kazdopadne same pochybnosti.

   Vymazat
 46. teda Frantisku, zabyvat se v seriozni recenzi vymysli a navic aby se Ti v ni objevovali spoilery, tak to od tebe byla pekna podpasovka. to slusny recenzer nedela, fuj, styd se :D

  OdpovědětVymazat
 47. Chlebec je zpět a ve vynikající formě

  OdpovědětVymazat
 48. Pane Fuku, snažně a uctivě Vás žádám a prosím, odstraňte zamrzávání FFFilmu. Strašně mě to sere, dopýče. Děkuji a přeji Vám překrásný večer.

  OdpovědětVymazat
 49. Chlebec, kde ses flakal doprdele?

  OdpovědětVymazat
 50. kurnik byvala tu vzdy hlina ale kucera me donutil se zaregistrovat ! zatim nikdo nekap na podobne kvalitni hudebni slasher tehoz mena ktery v nasich kotlinach morduje usi dlouhaaa leeetaaa

  OdpovědětVymazat
 51. Byval jsem mladistvym intelektualem. Kde je ta doba. To byl bijak.

  Ale tady stale plati:

  normalni /
  posuci ////////////////////////////////////////

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zrovna dneska jsem se na to na YT díval... biják jak kráva.

   Vymazat
 52. A durazne bych se ohradil proti Kucerovu tvrzeni ze FFFilm je taky media.

  ###########
  #SPIMFURT#
  ###########

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krasny podpis, to sis delal sam nebo ti pomahal Chlebec?

   Vymazat
  2. Nepoznas ohradu? To si me zklamal. ty si to mel za smajlika ty tunto vid?

   Vymazat
  3. Aha, ohradka, tak to jo...tak to teda jo.

   Vymazat
 53. Ďalší príklad zbytočného vyhadzovania peňazí, ktoré sa mohli použiť na niečo dôležitejšie... a ešte je pán režisér hlboko urazený, že si niekto (všetci) dovolili odpísať jeho filmové celoživotné dielo. Asi by mal pán režisér dospieť, alebo sa preorientovať na iný filmový žáner, ktorý nekypí primitivizmom a debilitou (alebo sú všetci tak presvečení, že za lacný peniaz sa dá natočiť len "slasher"?).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...evidentne nejsou, napad s pornem uz tu padnul.

   Vymazat
  2. Co to meles? Je to netalentovany nadsenec a svet je nastesti zarizen tak ze kazdy vykal muzes ukazovat kde chces. Treba i v kine za 170,-

   Nesoudnost rezisera tyhel sracky je k smichu ale vyhazovani penez se ucastnis jako vsichni ostatni. Zdanime prijem, zaplatime dan za veci co kupujeme az do uplneho posrani.

   Takze zahoukej a drz si klobouk. Neni chlebec z vedlajsej dediny?

   Vymazat
 54. Téda, ti kluci jsou fakt dobrý. Nejen že dokážou dostat tohle do kin (kdo z nás na to má), ale na Frantovu ffftipnou a ironizující recenzi dokážou napsat ještě fffftipnější a ironičtější komentář.

  OdpovědětVymazat
 55. Tak jsem zkontroloval Fagsbook a smutna zprava!

  Poslední výkřik
  5 srpen
  Dneska je v některých kinech dle programu film naposledy, film na DVD není v plánu distribuovat.

  Takze 1080p rip nebude, v trafice to nebude. Snad v tej televiziji by to mohli dat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 96 fanúšikov na FB (ku dňu 10.8.2012) po zverejnení tejto informácie smutne potiahlo nosom, že si nebudú môcť stiahnúť tento film.

   Vymazat
 56. pokud ta fotka neni nahodny fake ze spoluzaku a nejedli vorlickuv spenat pak je jasne z neznalosti drze opomijeji skutecny prvni cesky (a pomineme-li vojenske bijaky asi prvni socialisticky vubec) slasher "monstrum z galaxie arkana" (ktery se ovsem pravda drze prizivil na slonim muzi. kucero kucero co to u vas bucelo......

  OdpovědětVymazat
 57. Se mi líbí, jak tu srágoru omlouvají tím, že je to béčko a slasher, kde jde jen o bohapustou zábavu a logika a detaily se tam nemusí moc řešit.
  Tohle dle traileru není béčko, ale zetko a ne slasher, ale estráda pseudocelebritek. Amaterismus by mi nevadil, kdyby to necpali do kin a netvářili se u toho, jako, že je to verycool zábava.

  Popravdě u recenze jsem se pobavil a na film bych se z recese i podíval, ale když jsem četl tu trapnou obhajobu, tak těmhle kakomrdům nedám ani korun z lístku. Je totiž nebezpečí, že natočí další svinstvo.

  OdpovědětVymazat
 58. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 59. A sakra...tak tohle je trapas. Pane Kučera otočte se prosím na patě, jděte do videopůjčovny ( ano do videopůjčovny mají tam pevnou linku ) půjčte si haldu kazet se slasher filmy a podívejte se na všechny desetkrát. Třeba pochopíte, že ten žánr má také svá pravidla a že to skutečně není nelogické běhání po schodech nahoru tak aby si vrah mohl po celý film zaběhat ;)

  OdpovědětVymazat
 60. Bod ode mě má pan Kučera za odvahu to jen aby nespáchal nějakou slasherovou zabíjačku on sám. Připadá mi, že by to totiž hravě dokázal :D

  OdpovědětVymazat
 61. Teda tolik hrubek a typografických chyb v reakcích tvůrce - stydět by se měl. I kdybych byl na češtinu pablb, alespoň bych si to nechal zkontrolovat, než to vypustím ven.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.