17.5.12

Vetřelčí hudba

Blížící se premiéra "Vetřelce nula", neboli Promethea (kterého jsem už dvaapůlkrát viděl, ale do novinářské premiéry ho nebudu hodnotit ani jediným slovem, sorry), mě dohnala k tomu, že jsem se vrátil do historie, zakoupil po 299 Kč první dva Vetřelce na BluRayi a celkově si dělám dobře.

A to mě přivedlo na myšlenku napsat něco o hudbě v prvním Vetřelci, která je jednou z neobvyklých ingrediencí, které mají vliv na to, že je tento film dodnes značně nadčasový a "influenciální" pro filmy, které přišly po něm.

Když film vznikal (v roce 1979), režisér Ridley Scott měl za sebou pouze Soupeře, zatímco Jerry Goldsmith už byl veterán s několika desítkami soundtracků na svém kontě.


Už tehdy bylo zvykem používat tzv. "temp tracky", což je dočasná hudba (většinou z jiných filmů nebo klasická) použitá v pracovní verzi filmu, když ještě není složená a nahraná originální hudba. Protože střihač Terry Rawlings věděl, že hudbu k Vetřelci bude skládat Goldsmith, použil na několika místech filmu jako temp track jeho hudbu k životopisnému filmu Freud (ano, o tom Freudovi). Například tuto:nebo tuto:Pak Goldsmith složil vlastní hudbu, nicméně došlo k tomu, že Scottovi se pořád víc líbila ta z Freuda, takže na ni koupil práva a nechal ji v dokončeném filmu. Část Vetřelce tudíž obsahuje hudbu, která sice je od Goldsmithe, ale byla složena už na počátku 60. let!

To ale není zdaleka všechno.

Soundtrack k Vetřelci měl původně svůj hlavní hudební motiv, který byl naplno slyšet hned v úvodních titulcích. Toto je verze, kterou Goldsmith složil:To ale přišlo Scottovi "příliš normální" a chtěl něco víc psycho. Goldsmith se zaťatými zuby během pár minut spíchl tuto věc, která nakonec je ve filmu:Ústřední motiv nakonec nezůstal ani v závěrečných titulcích (přestože je Goldsmith složil), protože v nich Scott použil konec první věty Symfonie č. 2 "Romantická" od Howarda Hansona. Viz toto video od 11:25:Zamýšlený ústřední motiv je tudíž nakonec ve filmu slyšet jen v krátkých náznacích, nejvýrazněji při přistávací sekvenci:Ze všech těchto změn byl Goldsmith značně naštvaný a na oficiálním soundtracku (který produkoval on) vydal svou hudbu v podobě, v jaké ji zamýšlel. Z čehož bylo mnoho lidí zmateno (včetně mě, když jsem si ho v roce 1990 koupil na vinylu při svém prvním výletu do kapitalistické ciziny), protože polovinu hudby na oficiálním soundtracku vůbec z filmu neznali.

I když je původní Goldsmithův soundtrack hudebně zajímavější, souhlasím s Ridleyem Scottem v tom, že šílená disharmonická psycho hudba se k tomuto filmu hodí lépe a činí ho nadčasovějším. (Přitom ve filmu nejsou téměř žádné syntezátory - "divné efekty" produkuje orchestr různými mechanickými způsoby jako mlácení smyččem do těla houslí apod.)

Stojí za zmínku, že Goldstmith přesto na Ridleyho Scotta nezanevřel a spolupracoval s ním i na filmu Legenda, kde to z hudebního hlediska dopadlo ještě katastrofálněji. Pro uvedení mimo Evropu byl totiž kompletně celý Goldsmithův soundtrack nahrazen syntetickou new age hudbou od kapely Tangerine Dream, následkem čehož například v klíčové scéně zcela zmizela skutečnost, že Lili jednorožci před zásahem zpívá (všechny záběry na její pohybující se ústa jsou vystřiženy):Jistého zadostiučinění se Goldsmithovi dostalo v roce 2003, kdy vyšla speciální DVD edice Vetřelce, na které je možné pustit si zvukovou stopu, pozůstávající pouze z hudby (bez dialogů a zvukových efektů) v takové podobě, v jaké ji Goldsmith zamýšlel. Stejná zvuková stopa je k dispozici i na nedávném BluRay disku.

No a v Prometheovi (ke kterému složil hudbu Marc Streitenfeld) zazní v klíčovém "expozičním brífingovém" okamžiku zcela jasný původní Goldsmithův hlavní vetřelčí motiv v plné parádě - vůbec poprvé v kinech. Škoda, že se toho Jerry nedožil.

BTW: Všimněte si autora Goldsmithovy fotky na Wikipedii. O tom jsem fakt neměl tušení!

79 komentářů:

 1. wow, source novinky.cz fffilm:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jasně, když se nepochválím sám, nikdo to za mě neudělá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napisat tak rozsiahly clanok len kvoli tomu, aby sa mohol pochvalit fotkou na Wikipedii - to dokaze len FF!

   Vymazat
 3. Super článek, díky.
  Jinak z toho co píšeš, doufám že Prometheus bude více Vetřelčím prequelem, než R. Scott naznačuje -> pouze 8 min "Alien DNA" na konci filmu a podobně.

  OdpovědětVymazat
 4. Zajímavé. Víc článků o hudbě!

  OdpovědětVymazat
 5. Osobne som radsej, ze sa hudba vzdialila od orchestralnej k viac psycho. Cim menej sa to podoba na vesmirnu odyseu, tym lepsie.

  OdpovědětVymazat
 6. Slova jako influenciální, která mě nutí googlit a která mě nijak neobohatí, protože je do večera zapomenu, navrhuji příště nepoužívat. Zrovnatak považuji za nevhodné se bít v hruď tím, že něco dvaapůlkrát vidím a neztratím o tom jediné slovo. Alespoň naznačit půlslovem by se dalo. Klidně dneska v palcích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodne zminka v palcich. Muzes to treba zasifrovat - jestli je to ok tak treba nekde rekni Beetlejuice, jestli ne, tak rekni ahoj

   Vymazat
  2. Už je rozhodnuto! Na profilové fotce se Franta tváří umřele, takže Prometheus je ... [kruciš, nemůžu teď najít to správné slovo]

   Vymazat
  3. složme se společně s panem Rejžkem Frantovi na nový, kvalitní anglickočeský slovník

   Vymazat
 7. Ahoj Franto, prozraď prosím, kde jsi koupil po 299,- ty BR Alien :-) Děkuji moc.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Fuka, dáte Prométheovi vyšší hodnocení než Diktátorovi? A zda-li ano, tak proč? Že "do novinářské premiéry ho nebudu hodnotit ani jediným slovem" není adekvátní zdůvodnění. Takže šup sem s procentuálním hodnocením a aspoň několika odstavci...! :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Kdy bude ta novinářská předpremiéra Promethea? Zajímalo by mne, jestli bude Prometheus bomba nebo průser/rozpačitý. :)

  OdpovědětVymazat
 10. Jestli neřekneš, jak Prometheus dopadl a to okamžitě, tak se zabiju!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyklouzni z toho takhle snadno frajere! A co mi přeživší? Kdo (co) nás vysvobodí z vazby nevědoucna, he?

   Vymazat
  2. belic, analni belic

   Vymazat
 11. Těší mě, že jste ho už 2,5x viděl, to ty titulky budou důkladné.

  OdpovědětVymazat
 12. Ha! František je zmíněn na Wikipedii jako autor! A kde je teďkon Čáslavská, aha?

  OdpovědětVymazat
 13. A dá se tedy někde sehnat soundtrack v té podobě, ve které je ve filmu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je nekde ilegalne na torrentech (smontovali ho fanousci z ruznych zdroju)

   Vymazat
 14. Rozhodně nechci žádnou fuxoftí recenzi předem, nepochybuji, že to bude kilo a doufám, že tam bude vetřelce co nejméně, osobně jsem toho názoru, že vetřelec jako postava byl na celé serii to nejslabší spolu se zběsilými mariňáky. Takže oživení monstra bez monstra považuji za ideální příběh z vetřelčího vesmíru. A hodně se těším.
  Kamil

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj, Vetrelci serie je super, ale zkazili to tema vejcema, facehugerama, chest-bursterama a pak hlavnema tema no vetrelcema a taky Ripleyova stala za hovno, ale jinak jsou to super filmy!

   Vymazat
  2. souhlas, akorát ještě hudba, atmosféra a titulky taky nestojí za moc..ale jinak fakt pecka filmy a moc se těším na další

   Vymazat
  3. Souhlasím! Mě mimoto vadilo, že to bylo furt ve vesmíru a na nějakých omšelých planetách, nebo co. Že to vůbec nebylo pěkně ze současnosti. Imrvére tam byli samí mrtví a málo nahoty. To nikdo v dnešní době neumí natočit třebas tklivý příběh o osudu Ležáků kurva? Ale jinak Vetřelci byly vždy super (až na ty epizody co měli v pazórách všici tihle Scotti, Cameróni nebo Finchéři)

   Vymazat
  4. "Takže oživení monstra bez monstra považuji za ideální příběh z vetřelčího vesmíru."

   Tuhle vetu, tyhle rekli bychom primo perlu, by meli vytesavat na kazde dvd z alieniho cyklu. A jeste by meli natocit poradnou Planetu opic, ale bez primatu, lidoopu a podobny haveti. Rovnez se primlouvam za nove dily Krtecka, ale bez toho hrabaciho hajzla.

   Vymazat
  5. Oživení monstra bez monstra, to je něco jako Cimrmanův Hamlet bez Hamleta ne? Zlá novina Ripleyová, Vetřelec se nám zase schoval...

   Vymazat
  6. jj, omsely planety mne taky pekne serou, jakoby nebylo ve vesmiru dost znamejch planet plnejch zivota a zelene, blbci! Jestli se Prometheus odehrava na omsely planete, tak na to rozhodne nepudu i kdyby tam Theron ukazala 5min full frontal.

   Vymazat
  7. Vy si z něho děláte prdel, ale já s ním souhlasím a chápu ho. Jak mám prvního Vetřelce rád, tak s léty zjišťuji, že mně baví přibližně do scény s chestbursterem, pak to vypínám. Daleko raději mám pomalé scény průzkumu mimozemské lodě, zkoumání facehuggera přisátého na Kaneovi, jo a vlastně ještě pozdější scéna s Ashem je výborná.

   Vymazat
 15. Skutečnost, že tě Prometheus donutil kupovat první dva Vetřelce, naznačuje, že tomu dáš 90% nebo 100%. Pletu se?

  Jinak u hudby Batese ke Conanovy si si na disharmonie stěžoval - čili někdy ti jako sedí a někdy ne, nebo jak to je?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná si koupil první dva Vetřelce kvůli tomu, že Prometheus je průser a chtěl si zpravit chuť.

   Vymazat
 16. Závěrečná scéna Promethea pronikla na internet. SPOILER Z břicha Noomi Rapace vyjede hlava Věry Čáslavské. Poté následuje zběsilá střihová sekvence, z níž jde rozpoznat jen to, že android David se promění ve Fukova dvojníka, vytáhne z ledvinky mobil, hlavu Čáslavské vyfotí a umístí na flickr vedle fotek psů souložících s králíkem.

  OdpovědětVymazat
 17. Soundtrack Promethea už je ke stažení...

  OdpovědětVymazat
 18. z tý úvodní (psycho)skladby mi běhá mráz po zádech dodnes..a nejen proto, že je venku 11 stupňů..

  OdpovědětVymazat
 19. Beztak Alien ani Prometheus nikdy nemohou kvalitou překonat Líbáše 2, který je vrcholem mnoha let poctivé scénáristické práce a rovněž triumfálním završením fenomenální kariéry grandréžisérky Poledňákové. Tklivé a jímavé hudební melodie, které doprovázejí bezchybné kreace elitních českých herců v nejlepší formě, pak jen dotvářejí celkový bezchybný dojem, o němž si mohou Scottovy či Kubrickovy filmy se svými notami spíchnutými na koleni někde v Kalifornii nechat jen zdát. Srdečnost a zároveň filosofický přesah, jak je divákovi předkládán překrásný lidský příběh o lásce a vztazích, nenechají naše oči suché, aniž bychom se za takové dojetí museli stydět, jako je tomu u hollywoodských filmů. Na příkladu Líbáše 2 je překrásně vidět, o kolik světelných let je český film kvalitou vepředu oproti zbytku světa. Tak totiž vypadá, když se několik staletí zkušeností nejlepších českých filmařů potká s pílí, odhodláním a nakažlivou radostí z práce paní grandrežisérky a výsledným produktem pak je filmový skvost, ba dokonce romanticko-filosoficko-komediální etalon moderní světové kinematografie, který ve mne vzbuzuje hrdost a dojetí, že patřím k národu, který vytvořil něco tak fantastického. Opravdu nechápu, proč se zde mluví o nějakém Prométeovi, když skutečný Film s velkým F již dávno běží v našich kinech... Děkuji týmu paní grandrežiérky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ty voleeeeeeeeeee 8:)))))))))))))))))) ty si klenotnik !

   Vymazat
  2. Tohle bylo z toho slabšího soudku..

   Vymazat
  3. Neustale jiz tri roky tady do mne kopou neznami telepati proudem a snazi se me paralyzovat ci dohnat k infarktu (momentalne miri do srdecni krajiny, patere, ledvin, hlavy, koncetin, genitalii). Olomouc v okruzich ulic Karafiatova 1, Komenskeho 9, Kosmonautu 29 a v obci Zeruvky u Olomouce. Dne 7. 1. 2003 me v Olomouci u obchodniho centra "Senimo" okradli! V patek 10. 1. 2003 jsem na Karafiatove 1 v Olomouci omdlel! Vykradli mi 3x chatu, a postupne mi ji nici v obci Huzova u Stemberka na Morave. Mousi se na me domluvily! Pokazily mi opet oba domovni zvonky. Dnes mi prokoply schranku. Jeste ten den zastrel na nohy + ukajeni hlasu. Rikaji mi ze jsem omyl, buzerant, "uchyle", kurvousek, kurvila, neknuba, hajzl, debil, zmetek, "zhlopni", "de s tim pokoj", "prosim te odendi", "mas picu", "soun", "uhon si", "devko", "masturbuj", "ticho bud", "gumo", "sbohem", "chci tvou smrt", "nudis", "nebud", "uhoris", "prasata", "mizere", "cikane", "spatniste", "koncist", "nebud", "hovadiku", "silen", "zdechni", "smrdis", "pruso", "hovade", "mizero", "otevri se", "spadniz", "nech nas na pokoji", "nechod tady", "pubertaku", "jdi do hajzlu", "hajzliste", "smoliste", "zrudo", "chces dite", "nedele me takovy vece", "vyser si voko", "brecilku", "sulinkove", "lisk ho po tlame", "sbohem", "bez do pate", "maluj se", "sou oraze", "soustavne podvadime te", "odsoudime te k smrti", "zabijeme te", "picneme te", "zakroutim ti krkem", "obesime te", "slapnem te", "mame granat", "pichneme ti injekci", a v neposledni rade "muz Vas prejede" od urednice! Pri sepisovani zastrel na tyl, do ledvin a do hlavy. Neustale mi cuka prave oko v pravem koutku. Ko pou mi take stridave do obou usi. Skodna mi kazi pristup na sit! Posmivaji se mi, ze jsem teplous, homosexual a nechteji mi dat divky o ktere stojim, ackoli jsem heterosexual! Nektere servery mou zpravu mazou. 14. 3. 2003 mi pokazily emailovou postu.

   P. S.: Prosim vsechny, kteri se Zkopanym sympatizuji, aby tuto zpravu sirily siti!

   Vymazat
 20. Pustit si BluRay Vetrelce s Goldsmithovou originalni hudbou rozhodne stoji za to. Stejne tak vypada skvele i film a jeho zvukova stopa. To se ovsem neda rict o Cameronovych Vetrelcich na BD, kde IMO dodatecnym postprocessingem neuveritelne zmrsili vizualni stranku (nasere to zejmena ty, co znaji film z DVD).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takze je lepsi Cameronovy Vetrelce koupit na DVD a na BR zapomenout?

   Vymazat
  2. Těžko říct, záleží na tom, jestli ti vadí barevný posun odsud -> sem To první sice není DVD, ale barevné ladění je odhadem stejné. Týká se to hlavně scén v laborce a v komplexu. Navíc jsou některé scény absolutně vyleštěšné bez zrna (v komplexu), takže vypadají jak počítačová hra, a jiné zase mají zrno hrozně výrazné (třeba scéna z nemocnice). Takže se to v průběhu filmu tak různě střídá: zrno, bez zrna, přirozené barvy, zelená, barvy, zrno, barvy, zelená, bez zrna... :-(((

   Vymazat
  3. to mi pripomenulo, ze som zabudol sliepkam nasypat zrno

   Vymazat
  4. Nezapomen si vzit na dvorek zosrany od sliepek teplaky tu kokote.

   Vymazat
 21. takže Prometheus je buď sračka a Fuka si potreboval zlepšiť náladu alebo pecka, ktorá ho donútila zaspomínať na staré časy

  OdpovědětVymazat
 22. Přeci jen, i když je Goldsmoth genialni skladatel, nema evidentně stoprocentni ten dramaturgicky cit pro to, co se nejlepe hodi ke který scéně / filmu jako celku. Ještě že se relativně mladý Ridley neostýchal a dirigoval si film, jak to chtěl. Filmu to prospělo.

  Stalo se tohle i jiným slavným skladatelům? Všeobecně známý je asi Shoreův nepovedený King Kong (tam to ale byla spíš změna dohodou)... Ale dál?
  O tomhle tématu bys mohl napsat Františku i něco dalšího. Je to dost zajímavý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle se děje celkem běžně. Hlavní průšvih je, když si právě režisér zvykne na jinou hudbu, na kterou to třeba stříhá. To je pak skladatel ve velmi svízelné pozici.
   Podobně problematický je i soundtrack k Věci od Morriconeho, kdy je na soundtracku minimálně čtveřice skvělých akčních a velmi odvážných skladeb, kdežto do filmu pronikly jen ty pomalé atmosférické kusy, z nichž je výrazné jen ono "dum dum" na baskytaru na začátku.

   Vymazat
 23. Františku, když jsme u toho vetřelce, zajímalo by mě, jestli jsi postřehnul ten dobrý fór u Avengers. Když tam Hulk sletí z nebes do starého skladu, přijde hlídač a řekne: ty jsi vetřelec?
  A on to je starý dobrý Harry Dean Stanton, který hrál mechanika na Nostromo v Alien!
  Dobrá hláška !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem nepostřehl, protože jsem byl na dabované verzi a v ní myslím neřekl "vetřelec".

   Vymazat
  2. Ha! Já si tu říkal už u odvážných palců. Tím, že jste byl, Františku, na dabované verzi Avengers se vysvětluje Vaše tvrzení, že ve filmu není zas tak moc humoru... Desítky vtípků musely zaniknout (soudě podle toho jak vypadaly ty od dabingu odvozené titulky).

   Vymazat
  3. Já bych se skoro vsadil, že ani v titulcích není "vetřelec". Emzák, ufon nebo mimozemšťan, tuším?

   Vymazat
  4. E.B.E. = Extraterrestrial Biological Entity

   Vymazat
  5. V titulcích to není, ale Stanton "Alien" řekne

   Vymazat
  6. Ono "Alien" je i označení pro nelegálního imigranta v USA, většinou Mexikána :) Ale Hulk jako Mexikánec rozhodně nevypadal.

   Vymazat
  7. Stanton se ho ptal jestli je mimozemšťan (Alien znamená v angličtině jen A:cizinec ze zahraničí/ B:cizinec z jiné planety...a nemá žádný pejorativní podtext)a když, řekl že ne, tak odpověděl, že v tom případě by se měl léčit...Právě, V Avengers, víceméně kdykoliv někdo otevřel pusu, tak tam byl vtip nebo slovní hříčka (některé byly vypointované i o desítky minut později v jiné scéně). Na tak dobře napsaný scénář si vážně u blockbusteru nepamatuju(nejen vtipy, ale i logické jednání postav a rafinovane mindfucky mezi klaďasy a padouchy i mezi klaďasy navzájem)...Možná Temný rytíř, i když je to z úplně jiného soudku. Komická situace, že mezi filmy, které vydělaly nad miliardu mají nejlepší scénáře právě filmy podle comicsů (Cameron umí dobře režírovat akční scény a je megaloman, ale jeho dialogy a rozvíjení záplatek je stejně tristní jako jako u prequelovského Lucase, nebo to za ně ve skutečnosti píšou čínští dětští otroci, které držej ve sklepě...Piráti a Transformeři scénáře neměli vůbec, Alenka měla něco, co je opak scénáře a ani Návrat krále a Potter 8 nejsou zrovna valné adaptace předloh, Z Tolkiena v podstatě vypustili vše, co snažil celou trilogií vyjádřit a vymysleli ještě víc konců než měla kniha ...i když jako samotvary jsou to kvalitní filmy...Potter sice spíš taková hrané leporelo, ale budiž...Toy Story 3 nemá špatný scénář, ale 80% z něj je remake 2)

   Vymazat
  8. "Anonymní18. května 2012 14:41
   Ono "Alien" je i označení pro nelegálního imigranta v USA, většinou Mexikána :)"

   Kecas hovadiny, v teto souvislosti je _VZDY_ zminen coby "illegal alien". Alien jako takovy je proste cizinec, v prenesenem vyznamu i pristehovalec, ale zadnou negativni konotaci to nema.
   Kdyz jsi v USA natrvalo legane a mas tzv. green card, tak primo na ni je napsano RESIDENT ALIEN, cili cizinec s povolenim k trvalemu pobytu.

   Vymazat
  9. Zvedavost... Kde je ten text RESIDENT ALIEN? Nasiel som sice len rok 2010, ale je tam len:
   http://publicintelligence.net/u-s-citizenship-and-immigration-services-permanent-resident-green-card-authenticity-guide/

   Vymazat
  10. EDIT: Nasiel som aj text:
   "John Lennon’s United States Resident Alien Visa (Green Card) c. 1976."
   -vid John Lennon tu:
   www.mykindofholiday.com/james_nyc.htm
   ale priamo na karte to nevidno.

   Vymazat
  11. Lennon byl emzak a chtel zotrocit celou nasi planetu, pomoci tech svejch cajdaku, jeste ze se ho podarilo vcas zastavit!

   Vymazat
  12. Priklad green cards:

   http://www.wellcomecollection.org/idoccache/73140a46-71fa-4898-89a0-fadd7bc4ca2a_3_0.jpg

   http://www.messinglawoffices.com/docimages/rippedoff/i-551old77l.jpg

   http://www.state.nd.us/humanservices/policymanuals/foodstamps-508/430_05_30_60_35.htm

   Pred casem to pozmenili a na tzv. zelene karte je ted napsano PERMANENT RESIDENT. To nic nemeni na tom, ze alien neni "iegalni cizinec".

   Vymazat
 24. Díky Franto za skvělý článek. Onehdy jsem poslouchal soundtrack (snad můj nejoblíbenější) a ten mě inspiroval k znovushlédnutí Vetřelce a ten ústřední motiv jsem v něm marně hledal. Ten už chápu proč :-)

  OdpovědětVymazat
 25. Ta nepoužitá verze úvodní muziky mi evokuje některé pomalejší pasáže ze soundtracku prvního filmu Star Trek, zvlášť takhle kolem 2:15-2:45. Zajímavé. Který z těch soundtracků vznikal dřív?

  Mimochodem, chystá se krajně vypečená třídisková edice Goldsmithova soundtracku k ST:TMP! :-)

  OdpovědětVymazat
 26. Mne ten psycho soundtrack, ktery Goldsmith sezazatymi zuby spichnul za par minut silne pripomina Planetu opic, takze spis jen vykradl sam sebe.

  OdpovědětVymazat
 27. No kdyz uz vzpominame na ty davny casy a na prvniho Aliena, tak stejne Vera Caslavska ve cvicebnim uboru byla jeste vic sexy nez Sigourney v kalhotkach...

  OdpovědětVymazat
 28. Kdo chodí na film s dabingem, je kokot. Ano, i když je to 3D.

  OdpovědětVymazat
 29. A kdo jí pizzu s hermelínem, je kokot, i když je na ní šunka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty kokot, zapomněls dát anonymní profil.
   This is why you fail:(

   Vymazat
  2. Presne tak! Psat sem neanonymne a nedejboze jeste s fotkou v profilu, na to si tu nepotrpime. Jeste se priznej, ze FFFukovi.name prispivas a pozenem te svinskym krokem, boha jeho, to jsou dneska lidi nevychovany a drzy!

   Vymazat
  3. Legasi kokote prertaj si tohle a uz se tady nikdy nevobjevuj s tou posranou fotkou jak zoufale trhas nakej obal vod mrazeny pizzy.

   http://www.stream.cz/peklonataliri/672728-peklo-na-taliri-mrazena-pizza

   Vymazat
 30. bude prometheus v imaxu?

  OdpovědětVymazat
 31. prometheus bez vetřelce je jak chleba se sádlem bez škvarků, fuka bez tepláků nebo troška bez pomejů

  OdpovědětVymazat
 32. marinakoidni barvy ... a tady je opravena chyba, dira pod rozporcovanym Bishopem, kdyz se natahuje pro Newt, coz zamrzi.

  OdpovědětVymazat
 33. přidám úsměvnou vzpomínku:
  v časech, kdy DvD formát byl dalekou budoucností a do kapsy bylo hlouběji než dnes (na cédéčko s OST zkrátka v rodinném rozpočtu místo nebylo) se to řešilo videokazetou s originálním zněním (bez simultánního dabingu ofc;) a froté ručníkem (a to jsme tehdy neznali ani tu stopařovu příručku s vlídným nápisem "DON´T PANIC!") přehozeným přes obrazovku a pak šup zavrtat se do peřin a v nastávajícím soumraku se zaposlouchat do těch magickej zvuků..
  co mne dodnes fascinuje, jak málo se toho v tom filmu namluví a když už, tak se často jedná o zcela banální dialogy typu "za tohle by sme měli dostat přidáno", navíc trvá kolem 20ti minut, než se poprvé ozve nějaký hlas a stejně tak čtvrthodinka na konci, kdy ruchy a nervní hudební podkres přerušuje jen sporadické Ellenino: "Jones!"
  čistě subjektivně vzato je to jeden z mých nejsilnějších "hudebních" zážitků, ať už takto separátně, nebo jako součást příslušného obrazového doprovodu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi usmevne, vlidne a laskave. A co je to to Lucius?

   Vymazat
  2. Asi Lucius Kokotus Teplakus.

   Neni to ten bibliofil nebo jak si ten magor rika?

   Vymazat
  3. No dovol, říkám si buď bibliofilní cinefil, nebo fikční světák.

   Vymazat
 34. Měl bych dotaz ohledně soundtracku. Týká se hudebního motivu, kdy jde cpt. Dallas do ventilace (silný zážitek se dvěma tečkama na monitoru). V originálním soundtracku to není, pokud se nepletu. To byla taky nějaká improvizace?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ted jsem liny to hledat, ale myslim, ze to bylo taky z Freuda.

   Vymazat
  2. Rozum a chtic, D Moll

   Vymazat
 35. Ahoj Franto, aktualizuj prosím nefunkční YT linky. Díky.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.