27.5.12

Fak jů, Ou tů. Senk jů

Cirque du Soleil pokládám za jediné pravé pokračovatele, kteří přenesli tradici cirkusu do 21. století, a byl jsem rád, že jsem je konečně mohl vidět na vlastní oči.


O tom ale psát nechci. Chci psát o tom, že jsem měl tu čest poprvé v životě navštívit O2 Arénu, ve které jsem nikdy předtím nebyl (neboť se vůbec nezajímám o lidové sporty a téměř vůbec o živá hudební vystoupení), ačkoliv ji mám doslova na dosah.


Začněme tím, že ve chvíli, kdy se v pátek otevřely brány O2 Arény, již před nimi byla hromada lidí, kteří se maximální možnou rychlostí drali dovnitř (což nebyla nijak extra velká rychlost, vzhledem k tomu, že byli bezpečnostně prověřováni oni i jejich zavazadla). My jsme byli přibližně v polovině davu a v okamžiku, kdy se z tlampačů ozvalo "Oznamujeme, že představení začíná za 10 minut", byli jsme ještě dost daleko od vchodu a za námi stáli všichni tito lidé (tedy stálo jich tam víc, ale neměl jsem tak široký objektiv):


Branou do Arény jsme prošli přesně v okamžiku, kdy mělo začínat představení (ve frontě před Arénou jsme tudíž stáli čtyřicet minut). Uvnitř Arény jsme pak hledali sektor 112. Šli jsme asi pět minut podle šipek, načež jsme našli velké dveře s cedulí "sektor 112-113". Tyto dveře byly zamčené a nikde žádná vysvětlující cedule nebo pořadatel. Naštěstí nám po pár vteřinách došlo, že musíme jít k dalším dveřím, nad kterými byla cedule "sektor 111-112", a ty byly odemčené.

Vešli jsme dovnitř a usadili se, zatímco na jevišti už se producíroval klaun a cosi předváděl. Další desítky lidí se ale trousily ještě dobrých 10-15 minut po nás, když už běžel "hlavní program" (hudba, akrobati) a bylo zhasnuto, takže legračně padali ze schodů (diváci, ne akrobati).

Bonus spočíval v tom, že naše sedadla byla nejen po straně, ale de facto až za jevištěm, ale především za sloupem, takže jsem při některých klaunských výstupech dlouhé minuty nic neviděl, neboť sloup byl přesně mezi mnou a klaunem. Zato jsme viděli, jak se za plentou připravují účinkující, které jsme vidět neměli.

To vše za 1300 Kč za jednu vstupenku.

O tu částku ale ani tolik nejde. Byl bych velmi podobně rozladěn, kdyby vstupenka stála 500 Kč nebo 3000 Kč.

Byl jsem párkrát na srovnatelných koncertně-zábavných akcích v Itálii, Německu nebo Rakousku. Na žádné z nich jsem neměl takový intenzivní pocit, že organizátory seru a že oni serou na mě.

Rozhodně nechci dosáhnout toho, aby se mi někdo omlouval a nabízel mi nějakou kompenzaci. Jakákoliv kompenzace mi nespraví ten nepříjemný zážitek před vystoupením. Když jdu na podobnou akci, tak si ji chci pohodově užít, čehož součástí jsou i okamžiky těsně před akcí. Je mi jedno, co si o mně pořadatel akce myslí, ale vyžaduji, aby ve mně byl vzbuzován dojem, že mu na mně záleží a jsem pro něj důležitý.

Netvrdím, že se tohle děje v O2 Aréně při každé akci. Ale to, že se mi to v pátek stalo, mi stačí k tomu, abych se příště mnohem, mnohem intenzivněji rozmýšlel, než znovu vlezu dovnitř.

P.S: Většina diváků si asi ani nevšimla, že celé představení (včetně přestávky) nahoře u stropu visela dvě křesla s živými osvětlovači. Zajímalo by mě, jak měli vyřešenou malou a velkou potřebu.UPDATE: Koncem roku bude po Evropě putovat Cirque du Soleil se svým Michael Jackson: The Immortal. Debatujeme o tom, zda tuto událost spojit s turistikou a navštívit Londýn, Vídeň nebo Hamburk (vláčky!). Do O2 Arény na něj nepůjdu. Skandál kvůli tomu dělat nebudu, ale promluví moje peníze (respektive vaše peníze v mé peněžence, děkuji).

98 komentářů:

 1. Úplně stejně to byla na Watersově The Wall. Copak se ta banda idiotů nepoučí, jak dlouho jim trvá nasáčkovat lidi do plné haly?

  Ale jsem rád, že ti mohu vysvětlit tu záhadu s močením osvětlovačů. Pamatuješ, jak se v jednom momentu na diváky snášel jako působivý inscenančí prvek takový jako zlatý deštík?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Kdyby po Watersově The Wall někdo naložil 70 organizátorů na loď, dovezl je na Utoyu a Breivík je postřílel, tak bych mu dal medaili a bloudžob

   Vymazat
  2. Školka šla poprvé do 02 Areny... Když už chcete něco vidět, tak nedělejte maličký holky a něco vydržte. Taková Tesla Arena v létě (zkondenzovaná voda na stěnách) nebo šest hodin stání na Strahově na koncertě Pink Floyd..

   Vymazat
  3. Anonymní 12:46

   tohle je přesně přístup většiny Čechů, že za své peníze nežádají maximum! Proto jsme na tom se službami hůře než v Gruzii nebo v Ázerbajdžánu. Naopak, jen si stěžujte a pruďte neshcopné organizátory, oni jsou tu pro nás a musejí se snažit a ne se chovat jako nějaká lemra líná!!

   Vymazat
  4. Já neříkám, že je všechno v pořádku. Rozhodně dělají organizátoři hrozné chyby a vadí mi častý provinční přístup. Dost velká většina poznámek ale plyne buď z neznalosti, nebo prostě z rejpalství. Pardon, ale kdyby František tak neopovrhoval lidovými sporty, tak by věděl, že do haly je vchodů více a že z boku opravdu moc dobře vidět není. V O2 Areně jsem již párkrát byl a když jsem překousl útrapy spojené s tak masovou akcí, tak jsem si to vždy užil.

   Vymazat
  5. To není pravda. 1) Šel jsem přesně do toho vchodu, který jsem měl napsaný na vstupence (Sever). 2) Ten sloup byl součástí Cirque du Soleil stavby, tzn. jindy tam není.

   Vymazat
  6. Já myslel 111-112. A když sedíte na boku, tak vám vždycky něco překáží, většinou to vyřeší projekční plátno nebo třeba příruční dalekohled. Nechci zbytečně útočit, napsal jsem to jen proto, že už jsem navštívil O2 několikrát a nikdy tam nebyl výrazný problém. Právě ten Waters byl jeden z největších zážitků vůbec, který dokonale využil možnosti haly. Vaše potíže asi pramenili z toho, že jste tam nikdy předtím nebyl.

   Vymazat
  7. Chápu, když se výjimečně něco pokazí, to se může stát leckde. Já sám v O2 aréně byl jednou, kdysi dávno na extraligovém hokeji, a nebyl problém. Ale z diskuze vyplývá, že Frantova negativní zkušenost rozhodně není ojedinělá. Spousta lidí pak jede raději do Vídně/Německa apod (kde lístek mimochodem stojí takřka stejně jako tady), což samozřejmě není dobrá vizitka. Myslím, že Praha a ČR vůbec má potenciál výše než jen u zorganizování několika zablácených festivalů u řeky, kde teče laciné pivo proudem a několik desítek dredařů se epilepticky svíjí u prskajících reproduktorů (!nic proti takovým festivalům, taky je mám rád!). Ale kupříkladu už jen výběr slušné restaurace v centru Prahy, kde s hostem nezachází jako s onucí je v podstatě loterií s nepříliš příznivou pravděpodobností uspokojení hráče, tedy zákazníka.Problém je, že na člověka, který požaduje lepší služby se lidé hned koukají jako na snoba a potížistu, ve skutečnosti to však znamená, že takový zákazník si peněz váží a proto za ně požaduje odpovídající produkt či službu a tak to má být. Po 23 letech od pádu bolševika bychom si už snad takové reakce konečně mohli osvojit..než se ten bolševik opět vrátí;)

   Vymazat
  8. TAK TODLE JE PRESNY ! NAPAPAT ? USMEV ? OCHOTA ? nasrat - zlaty running sushi - pestra samoobsluha za pasual a je to

   Vymazat
 2. To se nediv, že organizátory sereš, když vypadáš jak kretén.

  OdpovědětVymazat
 3. Byl jsem tam jednou na Nine Inch Nails a nikdy víc. S fašounkama u vchodu se žena brutálně pohádala o pití a jednu blbou sušenku, zatímco já jsem dělal, jakože k ní nepatřím, protože jsem zjistil, že mám v kapse zavírací nůž. Který jsem úspěšně pronesl schovaný pod svazkem klíčů, takže jsem nechtěně demonstroval, že ochrance nejde o bezpečnost, ale o výdělek stánků s občerstvením.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přésně : kolikrát jsem byl na koncertě s malým švícarákem a velkým vyhazovákem v batohu a nikdo nic - ale blbá půllitrovka koly a mohli se posrat...

   Vymazat
 4. Byl jsem tam jednou a to na koncertě Kabátu. Organizačně jak přes kopírák s tím, co popisuje Franta. Co bylo ale možná ještě horší, to bylo naprosto zoufalé ozvučení. Nevím jestli se to týkalo celé arény, ale tam nahoře na balkonech nejenže nebylo absolutně rozumět slovům, ale u někdy jsem měl problém vůbec rozpoznat, jakou skladbu hrajou a to mám Kabáty naposlouchané do zblbnutí. A jak jsem tak poslouchal to nadávání odcházejících spolunávštěvníků, problém nebyl na mém přijímači.
  Jediné, co je na té zhovadilosti opravdu jedinečné, je ta pamětní deska - Hušákovo zhmotnělé ego.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tato výčitka se v celém znění zamítá, jelikož jste debil vy, že posloucháte Kabáty.

   Vymazat
  2. Kdyz neni Kabatum rozumet, tak je to snad vyhoda, ne?

   Vymazat
  3. Naposlouchat Kabát do zblbnutí trvá přesně 0,1 libovolné agropísně z jejich repertoáru.

   Vymazat
  4. ke Kabátům jedině bláto pod nohy a pivo do kelímku, jinak metafyzické vyznění jejich procítěných písní ztrácí své kouzlo...

   Vymazat
  5. Přesně z tohohle důvodu ignoruju takovýhle monstr akce, i když jde o mýho oblíbenýho interpreta (teď nemyslím zrovna Kabát).
   Není nad komorní koncert v malým klubu kde je pár posluchačů, levnej vstup a nikdo neprudí.
   A zkomercionalizovaný kapely, který jsou příliš nóbl pro malý koncerty si holt poslechnu doma.
   Co se týká O2 arény, četl jsem už tolik negativních zkušeností, že mě tam nikdo nedostane. Divím se, že se pořád ještě najdou lidi ochotný tam jít.

   Vymazat
  6. KABAT je super nazev -presne ladi k textum, PALETKO by se opravdu nehodilo, SACKO tez ne,,,,,,,aaaaa snad ale ano obnosena VESTA by sedla

   Vymazat
 5. To je jeden z mnoha duvodu proc na koncerty jezdim poslednich deset let uz vyhradne jen do Nemecka. Mimochodem posledni asi tri roky se tam ve vsech prostorach klubu nekouri.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kde, v Německu? Páč tam se kouřit v klubech ještě pořád může.

   Vymazat
  2. Minimalne ve ctyrech klubech v Drazdanech a Lipsku.

   Vymazat
  3. Presneji - po ctyrech

   Vymazat
  4. Proč jezdit do Reichu, když tam nejde ani boudžobovat.

   Vymazat
 6. Sem myslel, že v O2 aréně žádný sloupy ve výhledu nejsou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten sloup byl součástí Cirque jeviště, ne Arény. Chyba Arény byla v tom, že prodávali lístky tahle moc postraně, že ten sloup vadil.

   Vymazat
  2. Nějak se nemůžu pořád rozhodnout, zda v tom slově označujícím způsob prodeje lístků chybí mezera nebo přebývá "t"...

   Vymazat
  3. Franta: A proč jsi si kupoval lístky takhle postraně? :D

   Kort, když ten výběr byl tak velký. To by mě nikdy nenapadlo a že mám v 02 i v zahraničí za sebou dost akcí.

   Vymazat
 7. Ja tam pujdu v srpnu na Foo Fighters, dik za vcasne varovani. Mimochodem kdyz vidim tu fotku, ta je teda zrejme delana mobilem ale napadlo me - pustej me tam s fotakem? Nerad bych jim ho nechaval v opatrovani.

  OdpovědětVymazat
 8. Franto, velka potreba osvetlovacu nahore v kreslech je soucasti pristupu O2 Areny k zakaznimum. Kdyby museli jit, tak maji od vedeni Areny povoleno vysrat se na tebe.

  OdpovědětVymazat
 9. Nechápu, kde byl O2 guru Martin, když jste ho potřebovali. Asi někde honil vydru.

  OdpovědětVymazat
 10. no vono je treba trosku rozlisovat mezi o2 arenou, skupinou ci cirkusem a promoterem akce. za blbej zvuk kabatu muze kabat a jejich zvukovej majstr, za blbe prodavany vstupenky muze promoter a za buzeraci u vstupu muze o2 arena. treba takovy NIN meli zvuk totalne dokonalej, holt si to zvuci Tren sam, ale to jebani ochranky na vstupu me sralo festovne, na ACDC do skyboxu me nechteli pustit s fotakem se slovy ze si to kapela nepreje /kravina/, na mamamia do skyboxu postarsi rasple jako hosteska zakazovala popijet pri predstaveni...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trent si to zvuci sam jo? To jako beha z podia k mixaku a zase zpatky behem celyho koncertu?

   Vymazat
  2. Mě se líbí ta kombinace ACbleskDC a Mamma Mia. Musíte být zajímavý člověk.

   Vymazat
  3. To je jednoduchý, dostává lístky od firmy a je mu tedy jedno, na co jde, protože je to zadáčo a ještě se tam zadáčo nají a napije. ;-)

   Vymazat
  4. 1anonym. jo, prijede, de chrnet, zatimco zbytek stavi, pak jde na zkousku a rpritom si nastavi zvuk a svetla. jaksi se to programuje dopredu, pak uz tam ma smudlu co reaguje na zmeny.
   2anonym. a proc ne? k tomu chodim do divadla, jezdim do vidne na operu a cas od casu si zajdu na vysace nebo <|||>, klidne si prectu neco od kulhanka a hned po nem danteho... jen tu dechovku vynechavam:-)
   3anonym. a tak nepopiram ze na nektery akce neco zadaco dostanu:-)

   Vymazat
  5. ..jsme lidé světa znalí, lidé s rozhledem, ale hrát si jako malí, to bohužel nesvedem...

   Vymazat
  6. ojean je prostě frajer...

   Vymazat
  7. Jedinec všeobecně vzdělaný, s velkým rozhledem a tříbenou kapacitou mozkovu, dechovky poslech v životě svém zcela rozhodně neopomíjí.

   http://www.youtube.com/watch?v=sVTW9s4CHS4

   Vymazat
 11. jsem proto, aby Franta vydal elektronickou publikaci, v níž bude podobně ukazovat na další významná místa naší kotliny... a nemuselo by zůstat jenom u toho, mohlo by třeba dojít i na Fukušimu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že fotosérie "Fuxoft ukazuje na věci" by u nás mohla mít ještě větší úspěch než ta proslulá "Kim Čong-il hledí na věci"...

   Vymazat
 12. Anonymní28. května 2012 7:29 - ukazovat na vyznamna mista nasi kokotiny by mohl to mas recht.

  OdpovědětVymazat
 13. Choď Franto na Letní Letnou, tam se dostaneš do hlediště včas, stojí to mnohem míň, organizároři rozhodně nešacují a neprudí a možná jsou ty představení i lepší než než Cirque Soleil - viděla jsem Cirk Cirkör a Cirque Bricolage a myslím, že obojí se mi líbilo víc. Není to tak bombastické, pravda Bicolage byli velmi komorní, ale ten humor byl k nezaplacení...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Frantisek slysel jenom o Cirque du Soleil, jsou to ti jedini pravi pokracovatele, takze nam sem netahej nejake epigony, aaaano!?
   (Obcas si rikam, jestli nemaji s Hulanem nejaky pribuzensky vztah.)

   Vymazat
  2. V tom se asi neshodneme. Dle mého názoru cirkus MUSÍ být (mimo jiné) totálně bombastický.

   Vymazat
 14. je to pravda, služby v česku prostě nefungujou!! "Podnikatelé" v terciérním sektoru si až na výjimky prostě chtěji jen napakovat kapsy a na zákazníka naprosto serou, to se prostě nedá říct jinak. Ono není třeba jezdit jen do Němec či Rakous, ale i třeba v takové Litvě a Estonsku je o zákazníka v naprosté většině mnou prožitých případů mnohem lépe postaráno (restaurace, obchody, kulturní akce,..). Člověk přijede do Česka a pomalu, aby se bál zajít si na večeři, proč by měl obtěžovat chudáky číšníky a kuchaře, kteří si během pracovní doby chtějí poklábosit a zakouřit si a ne se vařit s jídlem...

  OdpovědětVymazat
 15. Bydlím snad ještě blíže O2 arény než Franta (dle latitude:) a ještě nikdy jsem tam nebyl, a to přesně z důvodů, které jsou uvedeny v této diskuzi. Na koncertu si totiž chci užít a ne být během představení a ještě dlouho poté nasrán, že jsem byl pořadatelem ošizen, napálen, podveden, zatímco on si namastí kapsu mými penězi a návštěvníkům se směje do xichtu. Fak jů, ou tů tů...

  OdpovědětVymazat
 16. Jak uz jsem psal jinde - byl jsem v te "O2 arene" 1x v zivote, na Lord of Dance. Zazitek s organizaci VELMI podobny. Sedacky VELMI nepohodlne - alespon ty, na kterych jsme sedeli. A z celeho podniku si fakt nejvic pamatuju na tu Husakovu desku, kde je srdceryvne vyliceno, jak mu to chudakovi nikdo nepral, ale ON to tam vybudoval proti vsem...V dnesni dobe, kdyz vime to co vime, zvlastne pikantni :-)
  V zivote uz me tam nikdo nedostane..

  OdpovědětVymazat
 17. Koncert Boba Dylana - přesně to samé (tedy bez sloupu). Nahoře na ochozech je slyšet špatně vždy, ověřeno porovnáním zvůku dole a nahoře. S tím prostorem asi zvukař nic nenadělá.
  Mimochodem koncert McFerrina ve Vídni a v Brně - stejná cena lístků, ve Vídni bez reklam, zákazů, koncert v koncertní síni a ne na stadionu, lepší zvuk, publikum vzdělané, tj věděli na co jdou. V Brně reklama před koncertem, zákazy a kontroly, ke zpěvákovi se chovali jak k zatknutému Rathovi a sposta lidí šla proto, že je to ten čerňoch a lístky jsou drahý, ale vůbec nevěděli na co jdou....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. co bys čekal od ovcí, které jsou zvyklé na to oháknout se do bílých hadrů a blikátek a vyrazit na Sensation? Řečeno slovy moudrého klasika O2 arena je prostě EPIC FAIL (financováním počínaje, kvalitou služeb konče)

   Vymazat
  2. Nahodou O2 arena splnila presne to co od ni bylo ocekavano. Nekolika nasobne predrazena vystavba (cca 6 mld. pricemz obdobne haly se ve svete stavi za 2 az 3 mld.) vyvedla ze Sazky penize ven. Puvodni bussiens plan pocital s tim ze za dluhopisy Sazky ruci stat (tehdesi premier Spidla to zamitl a Husak mu za to zakazal do areny vstup) sice nevysel, ale nahradni reseni se naslo a Sazka uspesne zmenila majitele. Humbuk v mediich spravilo par reklam s Jagrem a gambleri na ty svoje cisilka zase sazi jako divi.

   Kdo neskace neci Cech Hop! Hop! Hop!

   Vymazat
  3. Tak jestli se ten hořejšek nedá ozvučit, tak proč tam prodávají lístky? Atributem návštěvy jakéhokoliv koncertu, a řekl bych, že nikoliv nepodstatným, je, že by měl člověk slyšet.

   Vymazat
  4. NIKDY se neda prostor ozvucit tak, aby to hralo dobre vsude. Vzdycky je to kompromis, pokud chce clovek dobre slyset, mel by stat nekde pobliz stanoviste zvukare ;) Na balkonech a v clenitym prostoru se to bude mlatit vzdycky, to je proste fyzika. Pokud teda ten prostor neni dobre akusticky vyreseny(coz jsou vetsinou jen hudebni studia), haly vetsinou nikdy a kluby malokdy, nebo blbe :(

   Vymazat
 18. Jestli tě to potěší, tak se možná organizátoři poučili, protože když jsme šli na představení v sobotu večer my, tak jsme čekali ve frontě maximálně 5 minut. A sedadlo si můžeš vybrat už na internetu, takže když si kupuješ nějaké téměř na kraji, tak už musíš čekat, že zážitek nebude ideální (což samozřejmě neomlouvá, že vůbec prodávají taková místa, jaká popisuješ).

  OdpovědětVymazat
 19. O2 nebrat, v ramci zajisteni bezpecnosti vam u vstupu div neudelaji analni beleni a zakaznik je pro ne jen obtizny hmyz. Takhle vypada porozchany automat na penize

  OdpovědětVymazat
 20. Pedofilně vyhlížející třicátník s vyběleným análem, odpornými prsy a v radioaktivních teplákách, mezi jehož největší záliby patří jezení škvarkového chleba a cestování autobusem do Lidic, hledá k sobě stejně zaměřenou partnerku, která by ráda sdílela společné teplo domova. Vážné zájemkyně, uveďte svůj životopis a nabídky v této diskuzi níže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nepracuješ náhodou jako organizátor cirkusů v O2 aréně?

   Vymazat
  2. Faliruji mi v tom inzeratu psy, to by se skutecnemu Frantiskovi stat nemohlo. Fejk.

   Vymazat
  3. No nabídka je to lákavá. Ale abych se mohla rozhodnout, chtěla bych ještě vidět full frontal.

   Vymazat
 21. Úplně stejný zážitek z koncertu Aerosmith, který skončil tím, že se kolega málem porval s "ochrankou" (křik "kurvy jedny pražácký" se krásně nesl chodbou). Koncert samotný nazvučený tak mizerně, že nezbývá než se přidat k O2 Arena Never More!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jéje, zase nějaká vidle, co nerozchodila náklady na koncert a posilněna levným chlastem se rozhodla kompenzovat vlastní nedostatečnost tím, že seřve stejné vidle, jen zrovna stojící na druhé straně barikády....

   Vymazat
  2. Chod preč, satan. Chod do pekla.

   Vymazat
  3. Tomáš Janeček28. května 2012 v 15:21

   Neříkal bych přímo "vidle".. když už tak widlle.. zní to více světově. Aby jsme zůstali korektní a nedávali průchod onomu zakořeněnému pragocentrismu, nazýval bych všechny tyhle.. tyhle.. ne-pražské "syny venkova" kupříkladu vetřelci(vím, že to není přesný překlad, ale pro ilustraci to postačí), stejně jako to řeší v zemi zaslíbené, milované AMERICE. Přemýšlel jsem, co by se stalo, kdybych přijel na nějakou bohem zapomenutou vesničku, řekněme třeba do Ostravy a rovnou na nádraží začal ječet nějaké nekulturní poznámky na adresu tamních obyvatel. Mám pocit, že je to jakási forma Napoleonského komplexu, jen zde nejde o výši člověka, ale inteligenčního kvocientu a nejedná se o velikost muže, ale vísky, ve které se narodil. Nedávno jsem shlédl satirický počin(http://www.youtube.com/watch?v=sRToA9W-EGE) dvou těchto "vetřelců" kde je nastavováno zrcadlo všem těm hloupým lidem z Prahy. Ani po několikerém shlédnutí jsem nepochopil o co jim šlo a o dvě vteřiny později s tím byl vyrovnán.
   Snad proto na celou věc dnes mohu koukat s nadhledem a udržet si duševní rovnováhu i ve chvílích, kdy se proti mě noční Prahou potácí dva agrofilové z Brna, účesy na "jak to nosil Jágr, džínovou vestičku plnou odznáčků, penisy, tak temně se rýsující na stehnech extrapřiléhavých "ryflí" ala Dalibor Janda a tričko s "Edýýým" od Iron Maiden, proklínajíc legračně znějícím přízvukem mou milovanou matičku Prahu, devku z nejšpinavějších, Vltavou smáčenou za to, že je vobral taxikář a pivo je stálo 50 Korun..

   Vymazat
  4. kolega je asi momentálně zaostalej co?

   Vymazat
  5. Kolega Janeček je literární onanista.
   A nejhorší je, že ty svoje blemty po sobě nečte.

   Vymazat
  6. Tomáš Janeček: "prosim te odendi", "nudis", "nech nas na pokoji", "nechod tady", "jdi do hajzlu","sbohem" - "pichneme ti injekci"!

   Vymazat
  7. Hm, absolvoval jsem zde cca 20 koncertů včetně Aerosmith a Wall a nikdy s tím nebyl problém. Stačilo prostě přijít 2 hoďky dopředu, v klidu si dojít na své místo a odejít a ano...vždycky se našli exoti, co přišli hodinu dopředu a pak se divili a řvali na všechny kolem.

   Vymazat
  8. Tomáš Janeček29. května 2012 v 16:14

   Pro přesnost bych rád dodal, že jsem KOMPULZIVNÍM literárním onanistou..

   Vymazat
 22. Byl jsem jednou v 02 na hokeji a byť jsme přišli hodinu před začátkem, dostali jsme se dovnitř během druhé třetiny, protože byla otevřená jediná pokladna. Na mojí mailovou stížnost jsem dostal velmi arogantní odpověď. Takže myslím, že je sereme.

  OdpovědětVymazat
 23. Tak abych to tak shrnul.
  http://img707.imageshack.us/img707/8007/fuka.jpg
  http://img268.imageshack.us/img268/5787/fuka2.jpg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč sem dáváš dvě naprosto totožné fotky?

   Vymazat
  2. Tomáš Janeček28. května 2012 v 16:06

   Od jisté doby hledím pouze na vnitřní krásu. František je tak pro mě na obou fotkách, s hovnem či hlavou, v teplákách či full frontal, pořát stejnej nemorální parchant. Hanebnej parchant.

   Vymazat
  3. Tomáš Janeček: "prosim te odendi", "nudis", "nech nas na pokoji", "nechod tady", "jdi do hajzlu","sbohem" - "pichneme ti injekci"!

   Vymazat
  4. Tomáš Janeček29. května 2012 v 8:58

   A skama ty si, že jak piča píšeš?

   Vymazat
 24. zvukaři pravděpodobně srali na návštěvníky podobně jako organizátoři

  OdpovědětVymazat
 25. V tom baráku jsem - pracovně - absolvoval celou řadu akcí. Na VŠECH to probíhá stejně. Kdo přijde později jak půl hodiny před, stojí dlouhou frontu. Při kontrole divže nekontrolujou spodní prádlo, ale při koncertě pak jsou v publiku k vidění půlmetrové teleobjektivy a blesky lítají ze všech stran, z čehož usuzuju, že ta kontrola poněkud neplní svůj smysl. Když jsem u koncertu někoho pro starší publikum (tuším, že to byl Elton John) napsal, že nechat šedesátníky ve frontě čekat půl hodiny na ostrým slunci je od pořadatele svinstvo, protože by stačilo otevřít dalších pár z mnoha zavřených dveří a lidi by asi proudili úplně plynule, napsal mi tiskový mluvčí naštvaný dopis, že jde o dveře únikových cest pro případ požáru a vůbec se choval značně arogantně a argumentoval, že měli přijít s předstihem. O akreditaci k sezení do druhého patra naproti podiu (čili cca půl kilometru od podia) na koncert bez projekčních ploch (takže umělcí, o kterých jsem pak musel psát, jsem viděl v optické velikosti cca 2 cm) ani nemluvě...

  OdpovědětVymazat
 26. Zážitek ze vstupu do O2 mám úplně stejnej jak František. Byl sem tam 2x na hokeji Slávia vs Brněnská Kometa a pokaždý to bylo u vstupu stejný. Museli sme přijet minimálně 1,5 hodiny předem, aby sme se dostali na stadion alespoň 15min před začátkem utkání. Oni mají v O2 asi problém pokaždý když jim tam přijde víc jak 3000 lidí. Na prvnim zápase bylo 13000 diváků (z toho min 9000 z Brna) a ještě 15min po začátku lidé chodili dovnitř. Na druhým utkání bylo 10000 lidí a s vlezem to bylo defakto podobný jak minule. Zvláštní je, že v Brně chodí na každej zápas 7000 lidí a nikdy sem problém dostat se dovnitř včas neměl a o frontách nemluvě. Běžně se dostanete na stadec o hodinu dřív a vchodů je otevřenejch maximum.
  Smutný je, že v O2 se ani po letech nepoučili a lidi poštěj dovnitř stále stejně blbě. Hodně lidí si asi pak rozmyslí jít tam na něco znovu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodinu a půl předem? No, tak to je vážně problém:D

   Mimochodem, byl jsem tam na Aerosmith 7 hodin předem a zároveň na NHL 10 minut předem. Prostě stačí zjistit, jak moc je sál vyprodaný a hotovo.

   Vymazat
 27. O2 (Sazka) arénu jsem něco jako pomáhal stavět, a děsím se představy, že bych tam ještě někdy musel vstoupit. Soustrast, pane Františku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Něco jako pomáhal stavět" znamená, že jsi točil Ukrajincům po šichtě pivo?

   Vymazat
 28. Fanouši, jdi na nějaký rockový koncert do velké nebo malé sportovní haly ve Stromovce a věř mi, že budeš s láskou vzpomínat. Tam se kouří, kyslík se vytratí cca 10 min po začátku akce, ale to budeš mít ještě patnáct minut čekání před branou před sebou. A jestli myslíš, že si o přestávce koupíš pivo (ty teda limonádu) a párek, tak ne... to bys musel obětovat dalších deset minut představení před přestávkou, jinak se tam nehneš. To je peklo. Fakt nedělej recenze arén, když jsi někde poprvé. To že jste se tam dostali pozdě je na hovno a to je fakt věc pořadatelů. Ohledně ostatních věcí - lepších podmínek se těžko dočkáš a to myslím i v zahraničí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měl jsem zato, že z článku je jasné, že se v zahraničí lepších podmínek dočkávám VŽDY.

   Vymazat
  2. Co je to za bláznivou argumentaci, že ve Stromovce na nějaké párty jsou horší podmínky??? Třeba 20letý pobyt v gulagu je taky asi horší než stát ve frontě u O2 arény, ale jako argument to těžko obstojí a návštěvníka neutěší. Cituji ze svého výše uvedeného příspěvku "tohle je přesně přístup většiny Čechů, že za své peníze nežádají maximum! Proto jsme na tom se službami hůře než v Gruzii nebo v Ázerbajdžánu.." ano i lidé jako Zázvorek mají právo na kvalitnější služby za své peníze!

   Vymazat
  3. Andy Kaufman Zázvorek = Mimoň obecný.

   Vymazat
 29. Nerad to říkám, ale je to jen nezkušenostmi. Byl jsem v 02 na hokejích, koncertech (včetně té kritizované Zdi) atd. a tudíž vím, že chodit na stranu a kolem sloupů je vážně blbost. Stejně tak jako chodit na představení s menším předstihem než hodinu a půl. Na většinu chodím i s tříhodinovým. K dalšímu argumentu. Nevím, jak často, Franto jezdíš do zahraničí, ale já jezdím dejme tomu 4-6 koncertů ročně a v těhle megahalách není vůbec žádnej rozdíl. Nepřijdeš brzy - smůla. Neprohlídneš si halu dopředu - smůla. Upřímně ani nevím, co by jsi chtěl? Přeci nečekáš, že tě někdo odvede za ručičku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechápu, jak někdo může pravidelně jezdit na kulturní akce do zahraničí a nebýt poté znechucen přístupem českých organizátorů. Jedině snad, že byste byl zaměstnancem Bestportu anebo na koncerty jezdil někam do Damašku nebo Mogadiša, pravda, tam se jim občas hromadné akce vymknou poněkud z rukou...

   Vymazat
  2. Ale jakým přístupem? Tím, že musím na koncert dřív a nebo, že když jsem idiot, tak sedím před sloupem? Tak přesně takhle to např. v Berlíně, Vídni nebo Mnichově funguje taky.

   Vymazat
 30. Mam podobnou zkusenost, ale po lonskem prvnim zazitku s O2 poradatelskym umem jsme byli pripraveni a prijeli jsme o dobrych 40 minut pred zacatkem predstaveni a zadnou frontu jsme nestali, dali jsme si kafe (odporne), zmrzlinu (ta sla) a pozorovali cvrkot. Kazdy nema silu na to cestovat za podobnymi zazitky do zahranici a Cirque du Soleil za to organizacni utrpeni stoji. A nechapu, proc si dovnitr nemuzou vzit divaci lahev (umelohmotnou) s vodou, na odpoledni cirkusove predstaveni asi nechodi silenci, kteri budou veci hazet na jeviste a po sobe navzajem, ne?
  Zdravim, Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vodu tam nesmíš mít, aby sis musela koupit drahé pití uvnitř...tohle se učí na židovských školách v první třídě

   Vymazat
 31. "Rozhodně nechci dosáhnout toho, aby se mi někdo omlouval a nabízel mi nějakou kompenzaci."

  Tuto vetu naprosto nechapu, z diskuze je videt, ze podobne zazitky sou v O2 arene bezne, co bylo tedy smyslem clanku? Jenom si trosku virtualne pobrecet? Sakra vyplaznout za neco pres tisic korun a pak si ani nejit stezovat ze jsem videl prd misto predstaveni, promin ale tohle nic neresi...

  OdpovědětVymazat
 32. My jsme tam byli taky, přišli jsme asi o pár minut dřív, takže jsme se stihli usadit, než vylezli klauni. Nicméně ono hlášení, že představení začíná za 10, posléze 5 minut, nás uprostřed fronty velmi pobavilo a říkali jsme si, co asi jako pořadatelé čekají, že s touhle informací uděláme...
  Místa jsme měli naštěstí dobrá, ale co nám zážitek hodně kazilo, byla PŘÍŠERNĚ HLASITÁ HUDBA. Alegría má nádherný soundtrack, který si opravdu nezasloužil, že jsme představení strávili s rukama přes uši.

  OdpovědětVymazat
 33. Jak už tu padlo, smyslem O2 zmrdiarény nebylo postavit zábavní stánek pro lidi, ale jen vytáhnout peníze ze Sazky. Takže prosím pochopte pořadatele, že ho to provozování nebaví.

  OdpovědětVymazat
 34. Jeden dotaz: Chystám sa do 02 na koncert Lionel Richie. Potreboval by som poradiť ohľadom sedenia - rozhodujem sa medzi plochou sektor 002 a stranou sektor 112 (7-8 rada). Boli ste niekto na ploche, aký je odtiaľ výhľad ? Resp. Pohodlie - niekto tu písal o zlom sedení, len neviem v ktorej časti hľadiska. Ďakujem

  OdpovědětVymazat
 35. Váš zážitek rozhodně není ojedinělý... naprosto stejné martirium při vstupu na akci jsme absolvovali v prosinci při pořádání show Appassionata...

  OdpovědětVymazat
 36. Ahojky vse,
  je to smutne ale jsem rada ze nemam spatnou zkusenost s Arenou jen ja...koupila jsem rodicum jako darek vystoupeni Alexandrovcu..vstup dovnitř sice v pohode, ale z vystoupeni nebylo videt temer nic-sedat si do prvni rady z boku nebyl dobry napad...meli jsme pred sebou kovovou konstrukci a cerne platno, za nimz byli organizatori s pc...kdyz jsem napsala reklamci ticket art, tak se jako omluvu poslali hrnicky Marie Rotrove..ale obavam se, ze se nepoučí...ostatne za 3x 1300,- se jim uz ty dva hrnecky vyplati ne :-(

  OdpovědětVymazat
 37. ...O 4 roky pozdeji a zadna zmena. Koncert Pan prstenu s promitanim filmu. O hodinu a pul pred zacatke, na misto jsme se dostali az kdyz byl gandalf uz davno v kraji.. vyhled z plochy temer zadny kamarad z tribuny vyhled do zarovek..

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou moderovány kombinací umělé a lidské inteligence. Mohou být zveřejněny až po několika hodinách a ty zveřejněné mohou později zmizet. Pokud pošlete stejný (nebo podobný) komentář několikrát, výrazně se tím snižuje pravděpodobnost, že bude někdy publikován.